2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
mrb kizlar nasilsiniz? biraz moralim bozuldu. dun seker testi yaptirmistim yuksek cikmis tekrar yaptirmam gerekiyormus:KK50: onda da yuksek cikarsa nasil bir yol izleniyor biliyor musunuz?

selam güzel anneler.. Kötü haberlerle sizi uyarmaya geldimmm dünden beri çok hastayım karnımda tarifi olmayan ağrılar arka arkaya bağlanan nst'ler tahliller derken bayağı yorgun düştüm tüm ağrıların sebebi enfeksiyonmuşş içtiğin su yada yediğin herhangi birşey sebep olmuş olabilir dedi doktorum ama su son 1haftadır gebelerin çoğu böyle şikayetten geliyormuş. Aman deyim dikkatli olun kızlarr önceki akşam dışarda yemiştik kocamla o sebep oldu diye düşünüyorum ben. sizde coook dikkat edin kendinize..

ben de ilk bu akşam kullandım. yazılanlara göre etkili görünüyo. inş.kurtulurum ben de çekilmez ağrlardan. acaba ben de pilatesi bıraktığım için mi bu ağrılar baş gösterdi. bi fikri olan var mı bu konuda?

umarım sendede işe yarar kurtulursun ağrılardan.
ben hiç plates yapmadım hamilelikte ama her gün öğlen ve akşam düzenli yürüyüşlerim vardı ne güzel..
şimdi yağmurlu havalar başladı düzen bozuldu.hareketsiz kaldım biraz :KK14:

mrb kizlar nasilsiniz? biraz moralim bozuldu. dun seker testi yaptirmistim yuksek cikmis tekrar yaptirmam gerekiyormus:KK50: onda da yuksek cikarsa nasil bir yol izleniyor biliyor musunuz?

sweet85 üzülme derim şimdiden.çünkü benimde 50 gr şeker yüklemem biraz yüksek çıkmıştı.3 gün sonra 100 gr lık yükleme yapılcak dedi doktorum.
3 gün boyunca yediklerime biraz dikkat ettim düşük çıktı ikinci yüklemede şekerim..
doktorum diyete gerek yok çok fazla şeker tüketme sorun olmaz dedi.
2-3 hafta oldu bi sıkıntım yok şekerle ilgili..inşallah sendede bi sorun olmaz :KK34:

Son düzenleme:
sweet85 üzülme derim şimdiden.çünkü benimde 50 şeker yüklemem biraz yüksek çıkmıştı.3 gün sonra 100 gr lık yükleme yapılcak dedi doktorum.
3 gün boyunca yediklerime biraz dikkat ettim gösterdi düşük çıktı ikinci yüklemede şekerim..diyete gerek yok çok fazla şeker tüketme sorun olmaz dedi.
2-3 hafta oldu bi sıkıntım yok şekerle ilgili..inşallah sendede bi sorun olmaz :KK34:

saol cnm ins bisey cikmaz ikincisinde. testten onceki aksam cok irmik tatlisi istemisti cnm yapip yedim. 12 saatten fazla arasi ama ondan yuksek olmus olabilr mi diye dusunuyorum

saol cnm ins bisey cikmaz ikincisinde. testten onceki aksam cok irmik tatlisi istemisti cnm yapip yedim. 12 saatten fazla arasi ama ondan yuksek olmus olabilr mi diye dusunuyorum

olabilir bende testten önceki birkaç gün boyunca pirinç ve tatlı tüketmiştim çok kahvaltılarda reçel falan yiyordum.
pirinçte yükseltiyor şekeri.şimdi pirinç tüketmiyorum hiç.reçelide çıkardım hayatımdan :KK1:
3 gün içinde düzene girdi şekerim.bida yükselmedi hiç.
sende ikinci yüklemeye kadar dikkat edersen yüksek çıkmaz şekerin diye düşünüyorum. :))

Son düzenleme:
slm arkadaşlaaarrrrrr. bende 24 haftalık hamileyim. ama benim sorunum mantar. dün kontrolde doktorum gyno trovagen fitil verdi. bu fitili kullananlar var mı aranızda. çok kötü akıntı ve yanma oluşturdu bende.

Canım ben de de vardı enfeksiyon
bir kutu antibiyotik kullandım bir de içinde 3 tane fitil bulunan gyno ile başlayan fitil kullandım
çok şükür ki geçti canım
geçmiş olsun

hay maşallah ne çok kaynatmıssınız yav. ebah, sude şu doğum korkusunu hatırlattınız bana.. ayyy fena oldum.. atlatıcaz kızlaar güçlü olun biraz. bunu arada kendime fısıldamalıyım :)

kalça, bacak ağrısı olan arkadaşım, aynı sorun bende de geceleri çekilmez hal aldı. dr. magnezyum verdi. bugün başlicam işte.

2013 cnm sen ne marifetlisin öyle maşallah. ben evdeyim ama bişey örmedim. gittim aldığım gibi yünleri kayınvalideninn eline tutuşturdum. panço ve yelek istedim bakalım nasıl bişey çıkarıcak.

ya kızlar ben evde oldukça hayatım geri kalanı sınavlara hazırlanmakla geçicek galiba. aöf sınavları yaklaştı, haftaya inilizce, sonra katiplik sınavları.. stres yaptım valla.. Allah sonumu hayretsin. dualarınızla bişeyler başarırım inşallah. :KK66:)

banka sınavın ne oldu canım? açıklandı mı sonuçlar?
azmini çok takdir ediyorum
kolay gelsin şulecim

Kizlar gobek deligim inanilmaz derecede kuculdu, nerdeyse gorunmiycek. Buyumesi gerekmiyor muydu?

evet benimki büyüdü ve dışına fırladı
ne güzel şanslısın işte
çünkü bizimki çirkin görünüyor

iyi akşamlar herkeze

bir kaç güdür sancılanmaya başladım

geçen gün dışarıya çıktım hem işlerim vardı hemde bebişe bişeyler alırım dedim

yaklaşık 4 saat dolaşmışım ama yolda belime ağrı vurmaya başladı
eve geldim belimden kasıklarıma hatta ayak parmaklarıma kadar bi ağrı
bekledim geçicek gibi değil sanki durdukça artıyo
bi ağrı kesici içtim ayaklarımın altınada minder koydum uzandım
bir ki saat içinde baya bi hafifledi
o günden beri azıcık ayakta dursam sancım oluyo
doktorada gitmek istemiyorum belki üşütmüşümdür diye düşünüyorum
fakat böyle devam ederse mecbur doktora gidicem
sanırım doktorun bana kötü bişey demesinden korkuyorum
bide ayakta fazla kaldığımda yada kendimi zorladığımda
su gibi akıntım oluyo geçen gittiğimde suyun iyi demişti doktor ama ...

canım 4 saat biraz fazla olmuş ama
hamile değilken bile 4 saat insanı mahveder
bence de git canım doktoro ve bir an önce kendini rahatlat

canım testini tekrarlıyorlar yine yüksek çıkarsa diyet, olmadı yine yüksek çıkarsa iğne veriyorlar
ama buradaki arkadaşların ya diyetle geçti
ya da ikinci şeker yüklemesinde problem çıkmadı
inşallah ikinci yüklemede problem çıkmaz inşallahh

selam güzel anneler.. Kötü haberlerle sizi uyarmaya geldimmm dünden beri çok hastayım karnımda tarifi olmayan ağrılar arka arkaya bağlanan nst'ler tahliller derken bayağı yorgun düştüm tüm ağrıların sebebi enfeksiyonmuşş içtiğin su yada yediğin herhangi birşey sebep olmuş olabilir dedi doktorum ama su son 1haftadır gebelerin çoğu böyle şikayetten geliyormuş. Aman deyim dikkatli olun kızlarr önceki akşam dışarda yemiştik kocamla o sebep oldu diye düşünüyorum ben. sizde coook dikkat edin kendinize..

çok geçmiş olsunnnnnnnn

Bugun nihayet dogumu da yapmasini istedigimiz doktorumuzun kontrolune girdik. (İzmir Kent hastanesi Namik hoca) iki yil once rahim ameliyatimi da o yapmisti. Detayli ultrason yapti, bobreklerinden birinde sorun varmis, yikildim, biri normalken digeri sinirdaymis. Lutfen bebegimin sagligi icin dua edermisiniz arkadaslar. Bobregi takip edecek doktor, gunde enaz 2,5 lt su ictigimi ogrenince belki bu bizi yaniltiyor sen yine de su icmeye devam et dedi. Kilolu oldugum icin, hamilelikte de 10kg aldigim icin karbonhidrat ve tatlidan uzak durmami tembihledi. Tek doz tetenoz asisi yaptirmami istedi. Aciyacak diye korkuyorum, geciktik mi acaba asi yaptirmak icin:KK43:( Oglum da 1340gr olmus. Cok iri buldu bebisi, seker sonuclarimin iyi cikmasina ragmen yarin tekrar seker yuklemesi yaptirmami istedi. İnsallah bir sorunumuz yoktur.

inşallah bişeyi yoktur bebişinin geçmiş olsun canım

ben de bebeklerimin kilolarını merak ediyorum
ikizlerdeki en önemli problemlerden biri bu
ikiz bebeklerin gelişimi 28. haftaya kadar tek bebeklerle aynıoluyormuş
tek bebekler 28 den sonra hızla kilo alırken
ikiz bebeklerin yerleri daraldığı için kilo alımları yavaşlıyormuşş
:KK43::KK43::KK43::KK43:

üzülme canım ne kadar tek bebeklere göre daha düşük ağırlıkta doğsalar bile önemli olan sağlıklı olmaları

herkes tetenoz aşısı oldumu

canım ben ıkıncı dozu bıle 24 hafta oldummmm .... saglık ocagındaki ebeler arıyor hatta her ay görüşmem var benimm ebeyleee bence hıce saymayın bı suru sey öğretebılıyorrrr:KK70:

merhaba aranıza yeni katıldım bayanlar 26+2 günlük gebeyim doğumum 19.03.2013 e geliyor az önce bi yazı okudum tetenoz aşısı diye hamileler bu aşıdan olmak zorundamı bana doktorum bu aşıdan hiç bahsetmedi bana kafam karıştı şimi bilgi verirseniz sevinirm teşekürler:)

ben ilk gebeliğimde de bunda da olmadım gittiğimde dr uma sorcam yine ama olmayı düşünmüyorum açıkçası

günaydın anneler,kızımın sanal arkadaşları
Aralık ayının orta günlerine geldik sırada yılbaşı,sonrasında sevgililer günü sonrasında doğumlar başlayacak....
ben çok korkmaya başladım doğumdan sizinde öylemi??ya acıya dayanamazsam ya şöyle ya böyle içimden konuşuyorum....
çocuklu kimi görsem bunlar doğurmuş ben mi acıya dayanamıcam doğuramıcam diye kendimi avutuyorum....gecenin bir vakti uyurken uyanıyorum ayyy nasıl doğurucam diye yine başlıyorum korkmaya :18::18:
neden böyle oldum ben :KK19: sizde durumlar nasıl??

hiç sorma.. benim ilk doğumum da pekiyi geçmedi :18: bi ara çok taktım gece rüyalarıma girmeye başlamıştı..

kızlarrrrrrr vip dükkandan kundak battaniyelerden aldım şimdi. açınca battaniye olarak kullanıyosun çıtçıtlı bebeği direk

içine koy çık dışarı bayıldım. Kidbo diye markadan aldım kargoda bedave 23 tl... mavisi de var erkek çocukları için :KK33:

Eki Görüntüle 575878

çok beğendim canım güle güle kullan

Yürüyen fıçı gibiyimmm.... Psikolojim gittikçe bozuluyor yaaa:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

ayneeeennnnnn:KK52:

selam güzel anneler

ne çok yazmışsınız yahu oku oku bitiremedim pes ettim çok uykum geldi valla yarıda bıraktım :emir_bebek:

kızım sanırım su çiçeği oldu yatarken 2 tane vardı sabaha bakalım artmışmı gösterdik dr a ama daha başlangıcı biraz artarsa belli olur bu alerji de olabilir dedi. yrn tekrar dr a götürcez.zaten 2 gündür ateşliydi.

ben de işyerinden izin alamıyorum iznim yok eşim hiç alamaz alsa da fazla bakamaz rezil eder çocuğu.. heralde su çiçeği gibi bişey varsa kayınvalideyi çağırcaz.

ben yatıyorum arkadaşlar hepinize iyi geceler :KK54:

papatya canım nasıl geçti doktorla muayene inş iyidir bebişler:)

canım güzel geçti çok şükürrrrrrrrrr
oğlum 840gr
kızım 740 gr olmuş
oğlum üste kızım alta yerleşmiş
doktor çok iyi beslemişsin tosunları dedi
çok mutlu oldum çok şükür
rahim ağzı kontrolü ve amniyon sıvı kontrolünü yaptı
onlarda da bir problem göremedi
çok şükür

doktorum gebeliğin ilk başında ilk hedefimiz 32. hafta demişti
peki şimdi ne düşünüyorsunuz dedim
durumun gayet iyi daha ileriye götürüsün dedi
rabbime şükürler olsun bunu duyunca daha da mutlu oldummm

kış geldi diye su içmeyi sakın ihmal etme dedi
özellikle daha çok su içmen gerekiyor dedi
sizlerle paylaşmak istedim
aman canlar dikkat

selam güzel anneler

ne çok yazmışsınız yahu oku oku bitiremedim pes ettim çok uykum geldi valla yarıda bıraktım :emir_bebek:

kızım sanırım su çiçeği oldu yatarken 2 tane vardı sabaha bakalım artmışmı gösterdik dr a ama daha başlangıcı biraz artarsa belli olur bu alerji de olabilir dedi. yrn tekrar dr a götürcez.zaten 2 gündür ateşliydi.

ben de işyerinden izin alamıyorum iznim yok eşim hiç alamaz alsa da fazla bakamaz rezil eder çocuğu.. heralde su çiçeği gibi bişey varsa kayınvalideyi çağırcaz.

ben yatıyorum arkadaşlar hepinize iyi geceler :KK54:

canım akşam haberlerde vardı
belki izlemişsindir
kızamık salgını varmışşşş

çok geçmiş olsun canım
bence de yat, gece sizin için uzun olacak gibi
iyi geceler

kızlar bakın kuzularıma neler aldımmmmmmm

Sevi Bebe Çok Fonksiyonlu Yatış Yastığı - e-bebek.com

Sevi Bebe Çok Fonksiyonlu Bebek Banyo File/Minder - e-bebek.com

küvet, kova, maşrapa

sebamed in şampuan ve bebek yağı

5 paket prima yeni doğan bebek bezi

uni bayb nin yeni çıkan sadece su ve pamuktan oluşan paraben, alkol, parfüm içermeyen ıslak mendilini aldım

park yataklarının içine yüzde yüz pamuktan oluşan yatak siparişini verdim.

allahım sağlıkla kullanmayı nasip etsin inşallahhhhhhhh
AMİN

canım güzel geçti çok şükürrrrrrrrrr
oğlum 840gr
kızım 740 gr olmuş
oğlum üste kızım alta yerleşmiş
doktor çok iyi beslemişsin tosunları dedi
çok mutlu oldum çok şükür
rahim ağzı kontrolü ve amniyon sıvı kontrolünü yaptı
onlarda da bir problem göremedi
çok şükür

doktorum gebeliğin ilk başında ilk hedefimiz 32. hafta demişti
peki şimdi ne düşünüyorsunuz dedim
durumun gayet iyi daha ileriye götürüsün dedi
rabbime şükürler olsun bunu duyunca daha da mutlu oldummm

kış geldi diye su içmeyi sakın ihmal etme dedi
özellikle daha çok su içmen gerekiyor dedi
sizlerle paylaşmak istedim
aman canlar dikkat

Güzel haberlerle dönmüşsün ne güzellll....
Evet yaaa suuuu... İçiyorum içiyorum hala içmem gerekiyor anlamadım gitti....

Aldıklarını daaaa güle güle kullan tatlım....

Bu hamilelik zor zanaat ...

Eveeeeettt

bebek odasının perdelerinde karar kılamıyorummm kızlar böyle ayıcıklı bebekli falan istemiyorum nasıl bişi olabilirrr

bebek odasının perdelerinde karar kılamıyorummm kızlar böyle ayıcıklı bebekli falan istemiyorum nasıl bişi olabilirrr

benimki zebra modeli denen mekanizmalı, krem perde
çünkü bebeklerin her şeyi o kadar renkli ve hareketli ki
(nevresim, oyuncak, yatak, kıyafet,ıvız zıvır)
duvar ve perdeler göz yormasın istedim

herkese iyi geceler nasilsiniz.:KK3::KK3::KK3:papatya gozunaydin canim.masallah ikisinede-saglikla sihhatla gelsinler insallah:KK16::KK16:
.kizi kizamik geciren arkadas.canim sizede gecmis olsun.cabucak iyilessin kuzun:KK16::KK16:
kizlar ben bu gun bebeisimi hic iyi besleyemedim.pizza sosis filan gecisdirdim gunumu.:KK14::KK14:zaten suda az iciyorum.cok uzuluyorum.ama suyu hic icemiyorumki ne yapmam gerek sizce:KK14::KK14::KK14:

X