Bipolar sevgili ? Nasıl olur bir bilginiz varsa paylaşın lütfen...

erkek arkadaşımınkide o yaşlarda başlamış arkadaşımın hastalığı bipolar 2

EŞİMİNKİ bipolar 2 olmasını tercih ederdim daha çok depresyonla se
yreden hastalık bipolar 1 manik atak daha şiddetli

EŞİMİNKİ bipolar 2 olmasını tercih ederdim daha çok depresyonla se
yreden hastalık bipolar 1 manik atak daha şiddetli

benimleyken en fazla 1 kere hipomani bi kerede karma atak geçirdi ama ruhsal dalgalanmaları çok fazla oluyor evet maalesef bipolar 1 tip 2 ye göre daha ağır :KK43:

benimleyken en fazla 1 kere hipomani bi kerede karma atak geçirdi ama ruhsal dalgalanmaları çok fazla oluyor evet maalesef bipolar 1 tip 2 ye göre daha ağır :KK43:

eşim şimdiye kadar 2 ciddi manik atak 5 kez hipomani sayısız depresyon geçirdi ....gün içinde çok değişik özellikle toplum arasında çok değişiyor şüpheci oluyor arkadaşın çalışıyormu

eşim şimdiye kadar 2 ciddi manik atak 5 kez hipomani sayısız depresyon geçirdi ....gün içinde çok değişik özellikle toplum arasında çok değişiyor şüpheci oluyor arkadaşın çalışıyormu

evet başlarda şüphecilik ve paranoya arkadaşımdada vardı ama artık kalmadı hayır hastalığı yüzünden çalışamıyor maalesef :KK43:

evet başlarda şüphecilik ve paranoya arkadaşımdada vardı ama artık kalmadı hayır hastalığı yüzünden çalışamıyor maalesef :KK43:

eşimde çalışmıyor zaten düzenli işi yok iş çokta kendisi çalışmıyor zor geliyormuş yoruluyormuş mesleği varmı okuyabildimi peki

bu hastalık yüzünden okulunuda yarım bırakmış :KK43:

eşim hiç okumamış yani 5 ten terk allah onlarada şifa versin onlarda hasta olmak istemez ama ilaçları reddederse bizimde yapıcak bi şeyimiz kalmıyor ilaçlarını düzenli kullanıyormu

eşim hiç okumamış yani 5 ten terk allah onlarada şifa versin onlarda hasta olmak istemez ama ilaçları reddederse bizimde yapıcak bi şeyimiz kalmıyor ilaçlarını düzenli kullanıyormu

evet düzenli kullanıyor ama maalesef anlık ruhsal değişimleri hala devam ediyor ve bazen o kadar kırıcı oluyorki bırakıp gitsem diyorum

evet düzenli kullanıyor ama maalesef anlık ruhsal değişimleri hala devam ediyor ve bazen o kadar kırıcı oluyorki bırakıp gitsem diyorum

MERHABA eşim hiç kırıcı olmaz oda çok umursamaz olur sadece kendini düşünür çok büyük aşk varmı aranızda kaç yıldır birliktesiniz

MERHABA eşim hiç kırıcı olmaz oda çok umursamaz olur sadece kendini düşünür çok büyük aşk varmı aranızda kaç yıldır birliktesiniz

Zater aramızda aşk olmasaydı çoktan bırakıp gitmiştim 2 yıldır birlikteyiz siz kaç yıldır birliktesiniz?

zater aramızda aşk olmasaydı çoktan bırakıp gitmiştim 2 yıldır birlikteyiz siz kaç yıldır birliktesiniz?

8 yıllık evliyiz 1.5 senede nişanlı durduk ...evliliğin ilk zamanlarında hastalık çok belli değildi ama son 3 senedir anamı ağlattı resmen çok zorlandım eşimde sağolsun hep destek yerine köstek olunca içinden çıkılmaz bi hal aldı ...hastaneden çıktı 1 ay sonra işe başladı işe giderken ilalçları cebine koyuyordum oda gidip çöpe atıyormuş bizde içti sanıyoruz hemen bi atak geldi hastaneye gittik iğne oldu söz verdi içicem diye ama nerde bi süre sonra yine aksatmaya başladı

8 yıllık evliyiz 1.5 senede nişanlı durduk ...evliliğin ilk zamanlarında hastalık çok belli değildi ama son 3 senedir anamı ağlattı resmen çok zorlandım eşimde sağolsun hep destek yerine köstek olunca içinden çıkılmaz bi hal aldı ...hastaneden çıktı 1 ay sonra işe başladı işe giderken ilalçları cebine koyuyordum oda gidip çöpe atıyormuş bizde içti sanıyoruz hemen bi atak geldi hastaneye gittik iğne oldu söz verdi içicem diye ama nerde bi süre sonra yine aksatmaya başladı

ilaçlarını düzenli kullanması çok önemli zaten arkadaşım düzenli kullanıyor tedavisini aksatmıyor

ilaçlarını düzenli kullanması çok önemli zaten arkadaşım düzenli kullanıyor tedavisini aksatmıyor

düzenli tedaviye gittik hep ama eşim dışarıda olunca çalışırken içmemiş şimdi içiyorum diyor ama iş işten geçtikten sonra neye yarar ilaçları kendisimi içiyor yoksa birisi hatırlatıyormu annesi babası yada sen bide ailesinde genetikmi

düzenli tedaviye gittik hep ama eşim dışarıda olunca çalışırken içmemiş şimdi içiyorum diyor ama iş işten geçtikten sonra neye yarar ilaçları kendisimi içiyor yoksa birisi hatırlatıyormu annesi babası yada sen bide ailesinde genetikmi

kendisi içiyor ailesi içinde kuzenide kendisi gibi bipolar

kendisi içiyor ailesi içinde kuzenide kendisi gibi bipolar

genetik yani evlenirsen bunuda göz önünde bulundur ...eşim daha kendisi hiç içmedi ya ben söylicem yada telefonun alarm kuracağız ozaman alarm her zaman kurulu ama beyfendi kapatıyor içmeyecek ya

genetik yani evlenirsen bunuda göz önünde bulundur ...eşim daha kendisi hiç içmedi ya ben söylicem yada telefonun alarm kuracağız ozaman alarm her zaman kurulu ama beyfendi kapatıyor içmeyecek ya

evlenmeyi düşünmüyorum o çok istiyor ama genetik olduğu için çocuk yaparsak ondada çıkma ihtimali olduğu için açıkçası evliliğe yanaşmıyorum

evlenmeyi düşünmüyorum o çok istiyor ama genetik olduğu için çocuk yaparsak ondada çıkma ihtimali olduğu için açıkçası evliliğe yanaşmıyorum

doğru bi karar eşimin ailesinde kimsede yok eşim korkuyla hasta olmuş

Yaklaşık 3 aydır bipolar bozukluğu olan biriyle beraberim.Benimde önceden yaşadıklarımdan kaynaklı olarak bir psikolojik problemlerim vardı çok fazla içime kapanık biriydim fakat yavaş yavaş bu durumdan kendimi kurtarırken karşıma bu kişi çıktı.İlk başta hastalığını bilmiyordum.İlk bir ay aramız zaten çok iyiydi bana sürekli sevgi sözcükleri söylüyor benimle evlenmeye hazır olduğunu söylüyordu.Daha sonra 1.aydan sonra bana bağlanamadığını söyleyip benden ayrıldı.Ayrı kaldığımız on gün boyunca her gün beni aradı telefonla konuştuk daha sonra bana barışmak istediğini söyledi.Barıştığımızdan beri aramız çok çok iyi gidiyordu ama şu son iki-üç gündür eski problemlerimiz geri geldi.Birden beni sevemediğini bağlanamadığını söyledi ama barıştıktan sonra sürekli bunun tersini söylüyordu.Onu sevdiğim için her dediğine katlanmaya çalışıyorum ama hangi dediğine inanacağımı bilmiyorum.Ve nasıl davranacağıma karar veremiyorum.Ayrılmalı mıyım ayrılmamalı mıyım arafta kaldım.

Bipolar hastalari atak gecirmedikleri müddet diger insanlar gibi normal yasantilarini sürdürürler .Ataklar cevresindeki insanlardan ,is hayatindaki sorunlardan ,yada okuldaki problemlerden artar...

X