Sayfa: 1/8 123 ... SonSon
Toplam 80 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İlk gebeliklerini sonlandırıp yeniden gebe kalanlar

1. Konu Sahibi : zeyden84 #1

Yardım :( İlk gebeliklerini sonlandırıp yeniden gebe kalanlar

slm arkadaşlar; ben geçtiğmiz mart ayında 24 haftalık gebeliğimi sonlandırdım. yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim. çok zor günler geçirdik. 20 haftalıkken spina bifida teşhisi kondu. 1ay boyunca gitmediğimiz doktor kalmadı. en sonunda karar verip sunii sancı ile doğum yaptım ve en acısı bebeğimin kalbi attı! o an çektiğim bütün acıları unutmuştum. ve bebeğim iki gün yaşadı. çok zor günlerdi allah kimseye yaşatmasın. şimdi yeniden hamileyim ama sevinemiyorum aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum. gebe kalmadan 3 ay önce vitaminlere başladım hala da devam ediyorum. benzer şeyler yaşayanlar sizler neler yaşadınız paylaşırmısınız...

2. Konu Sahibi : zeyden84 #2
    Giriş tarihi
    Jul 2008
    Alıntı zeyden84 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    slm arkadaşlar; ben geçtiğmiz mart ayında 24 haftalık gebeliğimi sonlandırdım. yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim. çok zor günler geçirdik. 20 haftalıkken spina bifida teşhisi kondu. 1ay boyunca gitmediğimiz doktor kalmadı. en sonunda karar verip sunii sancı ile doğum yaptım ve en acısı bebeğimin kalbi attı! o an çektiğim bütün acıları unutmuştum. ve bebeğim iki gün yaşadı. çok zor günlerdi allah kimseye yaşatmasın. şimdi yeniden hamileyim ama sevinemiyorum aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum. gebe kalmadan 3 ay önce vitaminlere başladım hala da devam ediyorum. benzer şeyler yaşayanlar sizler neler yaşadınız paylaşırmısınız...
    Merhaba canim öncelikle büyük gecmis olsun insallah ayni acilari bir daha yasamazsin.Yasadiklarini cok iyi anliyorum 3 hafta önce yani 23 haftalik hamileydim ve mecburen hamileligi bizde sonlandirdik.Bebegin kalbinin yarisi olusmamisti ve yasama sansi malesef yoktu.Cok zor günlerdi hala da zor icimdeki bosluga henüz alisamadim kizimi cok özlüyorum.Allaha dua ediyorum tekrar saglikli bir bebek vermesi icin sabrediyorum.Doktor en az 3-4 ay beklememi söyledi psikolojik acidan ve vucudun tekrar yerine gelmesi icin ve bende sabirla ve özlemle bekliyorum artik.Canim doktorun test falan yaptilarmi genetik olup olmadigini anlamak icin?Benim dogumdan önce karnimdan su almislardi genetik olup olmadigini arastirmak icin cok sukur genetik degilmis tek tesellim bu.Sakin korkma ayni korkulari bazen bende yasiyorum ama güclü ve inancli olmak önemlisi canim benim bak ne kadar güzelki kisa bir süre de hamile kalmissin bir problem olmus olsaydi inan hamile kalamazdin ve dokturun söylerdi de bol bol dua et her sey Allahtan ben simdi ne zaman bir hamile görsem icim aciyo hala ve dua ediyorum Allahim saglikli bir sekilde alsinlar kucaklarina die kimseye yasatma yasadiklarimi,kimseyi evlat acisiyla sinama die cok zor seni cok iyi anliyorum ama korkma.Peki canim simdi nasil gidiyor hamileligin yanilmiyorsam 4 ay sonra falan hamile kalmissin tekrar ne güzel doktorun ne kadar bir bekleme süresi vermisti

3. Konu Sahibi : zeyden84 #3
    öncelikle paylaştıkların için tşk ederim. amniyosentezi bende yaptırdım ama birşay çıkmadı genetik değil dediler ama benim annem, babaannem, anneannem üçününde böyle çocukları olmuş ve ölmüş. sebebini daha çok folik asit eksikliğne bağlıyorlar. açıkcası bende kullanmadım. doktorum bana 9. haftada vermişti. bebekte omurilik gelişmini bizler hamileliğimizi öğrenmeden tamamlıyormuş. doktorum bana 3 ay sonra tekrar hamile kalabilirsin dedi. bizde hemen vitaminlere başladık ve hamile kaldım şuan bir sorun yok bizim için 12. haftadan sonrası önemli ayrıntılı usg ye gireceğim bakalım allahım hayırlısını versin. sende umarım yakın zamanda hamile kalırsın ve sağlıklı olur bebeğin. umarım birdaha böyle acı yaşatmaz allahım. senin kini n sebebi neymiş neden olurmuş ne dedi doktorlar?

4. Konu Sahibi : zeyden84 #4
    Giriş tarihi
    Jul 2008
    öncelikle paylaştıkların için tşk ederim. amniyosentezi bende yaptırdım ama birşay çıkmadı genetik değil dediler ama benim annem, babaannem, anneannem üçününde böyle çocukları olmuş ve ölmüş. sebebini daha çok folik asit eksikliğne bağlıyorlar. açıkcası bende kullanmadım. doktorum bana 9. haftada vermişti. bebekte omurilik gelişmini bizler hamileliğimizi öğrenmeden tamamlıyormuş. doktorum bana 3 ay sonra tekrar hamile kalabilirsin dedi. bizde hemen vitaminlere başladık ve hamile kaldım şuan bir sorun yok bizim için 12. haftadan sonrası önemli ayrıntılı usg ye gireceğim bakalım allahım hayırlısını versin. sende umarım yakın zamanda hamile kalırsın ve sağlıklı olur bebeğin. umarım birdaha böyle acı yaşatmaz allahım. senin kini n sebebi neymiş neden olurmuş ne dedi doktorlar?
    genetik olmamasina sevindim canim bizde doktor ilk basta kalbin yarisi gelismemis dediginde aklima annem gelmisti o da kalp kapagi degismis ameliyat olmustu ve genetik diye düsündük ama cok sükür degilmis doktorlar tamamen dogal oldugunu söylediler. her 20 bebekden birisi kalp hastaligi ile dogabilirmis rastgele olan bisey dediler .sonra benim kromozomlarim falan incelendi bir sürü testler falan bir sonraki bebek de ayni problem olurmu die hersey normal cikti bende, dogumdan sonrada bebegi patalojiye aldilar neden kalbi gelismedi vucutda baska bir rahatsizlik daha varmiydi die ama daha onun sonuclari gelmedi.folik asidi bende hamilelikten önce kullanmamistim.hamileligi ögrendimde 7 haftalikti ondan sonra baslamistim.insallah ikinciler bizim icin hayirli olur canim sag salim sorunsuz alirsin kucagina.doktor kontrollerinden sonra gelismeleri paylasirsan sevinirim canim saglikla kal

5. Konu Sahibi : zeyden84 #5
    Giriş tarihi
    Apr 2012
    cnm öncelikle gözün aydın inş sağlıklı bir bebek dünyaya getirirsin.bende nisan 2 de 24 haftalık gebeliğim sonladırıldı spina bifida teşhisiyle çok zordu..herşey güzel giderken ayrıntılıda öğrendik hemen hemen aynı anda hamile kalmışız bende hamileliğimi öğrendimde 7 haftalıktım ve folik asite o zaman başladım ama etki etmemiş demekki doğumda sonra haziran 4 de gittim doktora folik asit verdi folbiol günde bir tane içmeye başladım şu anda 3 ay oldu bende düşünüyorum ama çok korkuyorum tekrar eder diye bu hafta kendi doktoruma gidip testlerimi yaptırıp değerlerime baktıracam çok zor günler geçirdim sigara yıda bırakamadım ama azalttım sen hangi vitaminleri kullandın bana vitamin vermedi ve saçlarım acayip bir şekilde dökülüyor dilim de yanma oluyor internette araştırdım vitamin ekskliği diyor doktorum genetik değil diye test bile yapmadı ama fakülte hastanesi ilgilenmiyorlar bile folbiolu kullan gerisi Allahtan dedi çok korkuyorum ama denemekten başka çarem yok bana dönüş yaparsan sevinirim cnm seninle konuşmak isterim inş bebeğine kavuşacaksın bu sefer...

6. Konu Sahibi : zeyden84 #6
    Alıntı melekci kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    cnm öncelikle gözün aydın inş sağlıklı bir bebek dünyaya getirirsin.bende nisan 2 de 24 haftalık gebeliğim sonladırıldı spina bifida teşhisiyle çok zordu..herşey güzel giderken ayrıntılıda öğrendik hemen hemen aynı anda hamile kalmışız bende hamileliğimi öğrendimde 7 haftalıktım ve folik asite o zaman başladım ama etki etmemiş demekki doğumda sonra haziran 4 de gittim doktora folik asit verdi folbiol günde bir tane içmeye başladım şu anda 3 ay oldu bende düşünüyorum ama çok korkuyorum tekrar eder diye bu hafta kendi doktoruma gidip testlerimi yaptırıp değerlerime baktıracam çok zor günler geçirdim sigara yıda bırakamadım ama azalttım sen hangi vitaminleri kullandın bana vitamin vermedi ve saçlarım acayip bir şekilde dökülüyor dilim de yanma oluyor internette araştırdım vitamin ekskliği diyor doktorum genetik değil diye test bile yapmadı ama fakülte hastanesi ilgilenmiyorlar bile folbiolu kullan gerisi Allahtan dedi çok korkuyorum ama denemekten başka çarem yok bana dönüş yaparsan sevinirim cnm seninle konuşmak isterim inş bebeğine kavuşacaksın bu sefer...
    paylaşımın için tşk ederim. umarım sende biran önce hamile kalırsın ve sağlıklı olur bebeğin. canım ben ankara zekai tahir genetik bölümüne gidiyordum. orada doktorum bize bir plan hazırladı. gebe kalmadan 3 ay önce folbiol, çinko, b12(apikobal), birde karışık vit. elevit . 3 ay bitince yani gebelik denemeye başlayınca çinkoyu bıraktım. şuan folbiol, elevit, apikobal kullanıyorum. bende saç dökülmesi falan olmadı.birde çok fazla folikasit kullanımının b12 eksikliği yaptığını duydum. belki ondan olabilir saç dökülmen. ben şuan çanakkaledeyim buradaki doktorlara saçma geliyor bu kadar vitamin kullanmam ama biz yinede tedbirimizi alalım. yine aynı şeyleri yaşama korkusuyla kendimi pek hamile gibi hissedemiyorum. yaşadıklarımızı unutmamızın imkanı yok ama sağlıklı bebekler dünyaya getirirsek belki bir nebze de olsa acımız azalır. senden güzel haberlerini bekliyorum. sürekli irtibat halinde olalım. allahım sağlıklı bebekler dünyaya getirmemizi nasip etsin...

7. Konu Sahibi : zeyden84 #7
    aynı acıları bende cektım canım benım bebeğimınde omurılığı dışındaydı.22 haftalık aldılar.herşey naıslda bır gunde oluyor bıtıyor ama acıları kalıyor.neler neler yaşadım.psıkolojım coktu.bunalıma gırdım.ama cok şukur toparlandım eşim ve annemın sağyesınde.bu seferde paronayak oldum ya yıne aynısı olursa dıye.bebeğım alınalı aralıkta 2 sene olacak ama daha dun gıbı.neyse bak hala bu saatte ayaktayım ama tatlı bır nedenım var.bebeğim bu saatte ayakta..kısacası ıkıncı bebeğim doğdu cok şukur cok sağlıklı hemde baya bı hormonlu:)oyle dıyolar:)kılolu olduğu için..vıtamın eksıklığınden oyle oldu bebeğınız dedıklerı için bende senın gıbı cok dıkkat ettım beslenmeme .şimdide bebeğimin beslenmeısne dıkkat eıdyorum.bebeğim şuan 6.5 aylık rabbım bebeğını sağsalım kucağına almanı naısp etsın.o kadar guzel bır duygukı anlatamam tarıfı yok.garıp bırşey.şuanda naısl bır durumdaısn ıyı anlıyorum.ben boyle doğum edıpte sonra sağlıklı bır bebeğı olana duyunca cok umutlanıyordum.belkı artık için rahat eder.

melekcı senı aradım bugun ama cevap vermedın bende uzun çaldırmadım uygun degılsındır dıye bu ara hıç goruşemedk.k.b memleketteydım arayamaıdm hıç.

8. Konu Sahibi : zeyden84 #8
    Alıntı asiyee kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    aynı acıları bende cektım canım benım bebeğimınde omurılığı dışındaydı.22 haftalık aldılar.herşey naıslda bır gunde oluyor bıtıyor ama acıları kalıyor.neler neler yaşadım.psıkolojım coktu.bunalıma gırdım.ama cok şukur toparlandım eşim ve annemın sağyesınde.bu seferde paronayak oldum ya yıne aynısı olursa dıye.bebeğım alınalı aralıkta 2 sene olacak ama daha dun gıbı.neyse bak hala bu saatte ayaktayım ama tatlı bır nedenım var.bebeğim bu saatte ayakta..kısacası ıkıncı bebeğim doğdu cok şukur cok sağlıklı hemde baya bı hormonlu:)oyle dıyolar:)kılolu olduğu için..vıtamın eksıklığınden oyle oldu bebeğınız dedıklerı için bende senın gıbı cok dıkkat ettım beslenmeme .şimdide bebeğimin beslenmeısne dıkkat eıdyorum.bebeğim şuan 6.5 aylık rabbım bebeğını sağsalım kucağına almanı naısp etsın.o kadar guzel bır duygukı anlatamam tarıfı yok.garıp bırşey.şuanda naısl bır durumdaısn ıyı anlıyorum.ben boyle doğum edıpte sonra sağlıklı bır bebeğı olana duyunca cok umutlanıyordum.belkı artık için rahat eder.

melekcı senı aradım bugun ama cevap vermedın bende uzun çaldırmadım uygun degılsındır dıye bu ara hıç goruşemedk.k.b memleketteydım arayamaıdm hıç.
    çok teşekkür ederim gerçekten içimi rahatlattın. güle güle büyüt bebeğini darısı başıma! inşallah senin gibi bende bebeğime kavuşurum. merak ettiğim şeyler var cevaplarsan sevinirim. öncelikle hangi vitaminleri kullandın, ne zamana kadar? birde ayrıntılı ultrasona ne zaman girdin? hani en erken ne zaman görüyorlar bu durumu?

9. Konu Sahibi : zeyden84 #9
    çok teşekkür ederim gerçekten içimi rahatlattın. güle güle büyüt bebeğini darısı başıma! inşallah senin gibi bende bebeğime kavuşurum. merak ettiğim şeyler var cevaplarsan sevinirim. öncelikle hangi vitaminleri kullandın, ne zamana kadar? birde ayrıntılı ultrasona ne zaman girdin? hani en erken ne zaman görüyorlar bu durumu?
    istedığın kadar soru sorabılırsın canım..bende senın gıbıydım bılsem bıle kırk kere sorardım.ne yapıyım o benım bebeğımdi.ben doğumdan hemen sonra gunde 3 defa folıc asıt kullandım.daha sonra hamıle kalınca folıc asıt ,elevıt,ferro(kan ilacı),magnezyum.folıc asıdı 4.ayımdan sonra yanlış hatırlamıyorsam kestırdı doktorum.ama dıyerlerını sonuna kadar kullandım.ınankı cok nadır aksatmışımdır saatlı içmişimdir.hamıle olduğumu öğrendığımden berı dıkkat ettım yeme içmeme.ılk aylarda o yuzden cok kılo aldım.cocuk vıtamınsız kalmasın dıye yedım.nerden bıle bebeğımın son ayda daha cok aldığını.gunde 1 lıtre sut içtim 1 kılo balığı son zamnalara doğru tek başıma yerdım gunlu 1-2 yumurta tukettığım meyvelerı saymıyorum bır oturuşta 4 mandalına 1 muz kıvı nar partakal elma hepsını yerdım.cok aş verdım ve cok yedım .sız benım gıbı yapmayın duzenlı yıyın sonra ek kılo sızde haberınız olsun. ayrıntılı ulturasyona ben hemen gırmek ısteıdm ama memleketteydım kendı doktorum degıldı ve memleketımde ıyı bır doktor yokttu olanlarda daha erken dedı sokmadı.bende yaşadığım yere geldım .ıkılı tarama için.o zamanda fakulteye bır profosore gıttım .oda sokmadı hep bekledım ama sokmadı bende kenıdm ınternetten araştırdım ıyı bır doktor buldum o zamnda 20-22 haftaydım.doktor hemen ayrıntılı ulturasyona gırdın mı dedı hayır dedım nasıl gırmezsın dedı hemen sokuyorum senı dedı ve bızı sokturdu.o kadar korktumkı anlatamam o zaman yıne bırşey cıkacak dıye aklım cıktı o anı yaşayamayan bılmez.doktorun ıkı dılının arasında herşey.neyse gırdım bır de ne goreyım doktor renklı yaptı sıyah beyazdan bebeğımın omurgaları tek tek ve kapalı hıç bır aıklık yok.bebeğım parmaklarını tek tek oynatıyo ve başına goturuyor.bıze arkasını dondu.doktor dedı annesının tedırgınlığını anladı bak sana gosterıyor.o acık olan ksım kapalıydı ve ben onu gordum dunyalar benım oldu aynı zamnda bebeğımın burnunu cenesını gozlerını gordum kıme benzedığını buldum.bana vıdeo cektıler verdıler.evde sureklı seyrettım içim rahatladı .durdurdum durdurdum vıdeoyu yuzune baktım.ve aynı şekılde burnu ve cenesı vardı.kaç haftalıksın canım sen?nerde yaşıyorsun?dıger bebeğınde ne vardı?

10. Konu Sahibi : zeyden84 #10
    ilk gebeliğimi sonlandırdığımda ankaradaydım. o yüzden çok araştırdık çok doktora gittik. hatta bu sipina bifidalı çocukları amaliyat eden beyin ve sinir cerahlarının en iyilerine gittik. ama hiç olumlu konuşmadılar aslında bizimki kapalı sipina bifidaydı ve ayak haretleri beyni falan normaldi. o yüzden karar vermemiz uzun sürdü. sadece bel bölgesinde 2cmlik kesesi vardı. şuan çanakkaledeyim ve 7+ 6 haftalık bebeğim. ama 12. haftadan sonra 20. haftaya kadar ankarada olcam kontroller için 12. haftadan sonra ayrıntılıda gözüküyormuş. böyle küçük yerlerde pek önemsemiyorlar. özele gitmek şart herhalde.
    bende senin gibi bir sürü vitamin kullanıyorum. ilk gebeliğimde bu zamanlar hiçbirşey yiyemezdim şimdi vitaminlerden herhalde herşeyi yiyorum ve kilo alıyorum. ne yapalım artık bebeğim sağlıklı olsunda başka birşey istemiyorum. şuan eşimde bende çok tedirginiz . umarım senin gibi sağlıklı olur bebeğim. bu arada sen nerde yaşıyorsun? senin ilk bebeğinde ne sorunlar vardı?

Sayfa: 1/8 123 ... SonSon