İlk gebeliklerini sonlandırıp yeniden gebe kalanlar

slm kızlar bugün ünv hastanesine gittim. dedim orası iyidir hani herşeyi araştırırlar. yok ya anlatıyorum durumumu hiç folik asiti sormadı bile ben söyledim. sordum ne zaman ayrıntılı olurum 18- 23 arası diyor zaten normal insana yaptıkları bu. ne yapcağımı bilmiyorum artık mecburen işimi ankarada halledecem. bayram sonrası orda olacağım inşallah iyi haberler veririm size. çanakkale hastane konusunda sıfır...

slm kızlar bugün ünv hastanesine gittim. dedim orası iyidir hani herşeyi araştırırlar. yok ya anlatıyorum durumumu hiç folik asiti sormadı bile ben söyledim. sordum ne zaman ayrıntılı olurum 18- 23 arası diyor zaten normal insana yaptıkları bu. ne yapcağımı bilmiyorum artık mecburen işimi ankarada halledecem. bayram sonrası orda olacağım inşallah iyi haberler veririm size. çanakkale hastane konusunda sıfır...

geçmiş olsun inşallah bu bebğini sağlıcakla kucağına alırsın zekai tahir burak doğumevine gidince mutlaka riskli gebeliğe git orda daha iyi araştırırlar birde ankarada bu konuda uzman radyologlar var hatta biri recep ekici biraz tuzlu ama muayenesi işinde tam uzman tavsiye ederim güzel haberlerini beklerim.

geçmiş olsun inşallah bu bebğini sağlıcakla kucağına alırsın zekai tahir burak doğumevine gidince mutlaka riskli gebeliğe git orda daha iyi araştırırlar birde ankarada bu konuda uzman radyologlar var hatta biri recep ekici biraz tuzlu ama muayenesi işinde tam uzman tavsiye ederim güzel haberlerini beklerim.

tşk ederim canım. yaklaşık 13. haftamda ankarada olucam. tabi ilk iş zekai tahir bakalım ne diyecekler ona görede giderim özele bakalım dualarınızı eksik etmeyin kızlar...

söyledin cnm anadoluda da var ağrısız doğum hayırlısıyla sağlıkle bir bebeğim olurda doğumu düşünmüyorum ama normal doğum en güzeli tabiki ama önce kilolarımı bir verim değerlerimde inş güzel çıkarsa kasım aralık hamileyim inş. tabi Allahım izin verirse.. hamile olduğumu söyleyeceğim 3.kişisin canım..ilki eşim sonra kızkardeşim sonra sen..aslında nazar diyorlar ama nazarla ilgisi yok bence Allahım hayırlsaıını versin ama bir daha hamile kalırsan söyleme dedi herkese kayınvalidem ama alakası bile yok ...

tşk ederim canım özelden mesaj hakkım yokmuş burdan yazayım dedim. şimdilik iyi geçiyor bugün ikili test yaptıracağız. ayrıntılıyada bayramdan sonra ankara da olucam oradaki hastanelere gidecem bakalım. folik asit değerin iyi benimde hamile kalmadan önce 22 ydi . korkularımızı yenmemiz çok zor şuan bana deseler sağlıklı ama ben doğurana kadar o korku devam edecek allahım yaşatmaz bir daha inşallah . biran önce başla çalışmalara senin de iyi haberlerini bekliyorum canım

tşk ederim canım özelden mesaj hakkım yokmuş burdan yazayım dedim. şimdilik iyi geçiyor bugün ikili test yaptıracağız. ayrıntılıyada bayramdan sonra ankara da olucam oradaki hastanelere gidecem bakalım. folik asit değerin iyi benimde hamile kalmadan önce 22 ydi . korkularımızı yenmemiz çok zor şuan bana deseler sağlıklı ama ben doğurana kadar o korku devam edecek allahım yaşatmaz bir daha inşallah . biran önce başla çalışmalara senin de iyi haberlerini bekliyorum canım

çok sevindim cnm bayramdan sonra senden güzel haberleri bekliyorum inş.bende başlayacam çalışmalara ama kilom var daha bir türlü fırsat bulupta spor da yapamıuyorum çalışıyorum ya...birde dişlerimle alakalı sorunlarım var onları yaptırıp öyle hamile kalmak en iyisi benim 20 azmı acaba birde b12 vitamini 384 çıktı bana az gibi geldi birde folik asitle b12 ye baksam yeterli dedi..başka doktora gidecem bakalım çok bunalımdayım bütün testleri yaptırmak bütün doktorlara gitmek istiyorum ama hiçbirini yapamıyorum.işten izin alamıyorumn yoksa nelere giderdim...düşün 1 saatliğine dün dişçiye gittim zor gittim yani..

31nci haftada mega sisterna magna teşhisi konuldu
O güne kadar hiçbir sorun yoktu
22 yaşındayım ilk gebeliğim ve her ay kontrole gittim
kan testleri ultrason hep normal dendi
sonra üniversite hastanesine sevk ettiler
32nci haftada 11-12 mm (normali 10 mm 'ymiş)
mega sisterna magna teşhisi yüzünden strese girdim
2 hafta sonra kontrole çağırdılar
34ncü haftada hastaneye yatırdılar
3 gün sonra acil sezaryen yapcaz dediler
ama yenidoğan bölümünde yer yok diye başka hastaneye sevk ettiler
o gittiğiz hastanede ise bebek normal dediler
yani mega sisterna magna yok dediler
taburcu ettiler
eve git 3 gün sonra gel dediler
kontrole gittim ve yine herşey normal dediler
ertesi gün 35nci haftaya girdiğim gün bebeğin hareketlerini hissetmedim
acil sezaryene aldılar ama kalp atışları durmuştu
offfff

kızlar merhabalar, uzun zamandır giremedim. bayramdan sonra hemen gittim zekai tahire 14 haftaydı o zaman. şimdilik sıkıntı yok ama 16. haftada daha net göükür dedi doktor. pazartesi randevum var 3lü test yapılacak belki ayrıntılı ultrason da ister doktor. istemese se özele gideceğim. inşallah güzel haberler vereceğim size. melekcim sanada teşekkür ederim ilgin için, sen ne yaptın durumlar nasıl

31nci haftada mega sisterna magna teşhisi konuldu
O güne kadar hiçbir sorun yoktu
22 yaşındayım ilk gebeliğim ve her ay kontrole gittim
kan testleri ultrason hep normal dendi
sonra üniversite hastanesine sevk ettiler
32nci haftada 11-12 mm (normali 10 mm 'ymiş)
mega sisterna magna teşhisi yüzünden strese girdim
2 hafta sonra kontrole çağırdılar
34ncü haftada hastaneye yatırdılar
3 gün sonra acil sezaryen yapcaz dediler
ama yenidoğan bölümünde yer yok diye başka hastaneye sevk ettiler
o gittiğiz hastanede ise bebek normal dediler
yani mega sisterna magna yok dediler
taburcu ettiler
eve git 3 gün sonra gel dediler
kontrole gittim ve yine herşey normal dediler
ertesi gün 35nci haftaya girdiğim gün bebeğin hareketlerini hissetmedim
acil sezaryene aldılar ama kalp atışları durmuştu
offfff

ne zaman oldu? gercekten bebeğın doğduğunda sağlıklııydı?bır ıhmal mı oldu hastanede?ne guzel 35. haftaya kadar gelmışsınnn..herşey allahtan ...belkı bahaneydı o alınsaydı aşarmıydı o zaman bılemıyoruz işte...ilk bebeğınmıydı?

kızlar merhabalar, uzun zamandır giremedim. bayramdan sonra hemen gittim zekai tahire 14 haftaydı o zaman. şimdilik sıkıntı yok ama 16. haftada daha net göükür dedi doktor. pazartesi randevum var 3lü test yapılacak belki ayrıntılı ultrason da ister doktor. istemese se özele gideceğim. inşallah güzel haberler vereceğim size. melekcim sanada teşekkür ederim ilgin için, sen ne yaptın durumlar nasıl
zeydencığım hadı hayılısı..işh bebeğını sağlıklı bır şekılde kucağına alacaksın içini rahat tut...bu zamanların tadını cıkar...ben hıç cıkaramadım..korkudan.

sevindim cnm hayırlı haberlerini bekliyorum bende şimdi geldim doktordan başka doktora gittim rahime baktı temiz folbiol kullanıyormusun dedi 5 aydır dedim o zaman tamam dedi hamile kalabilirsin değerlerime bakmayacakmısınız dedim gerek yok dedi kullanıyorsun sonuçta dedi ve başka bir vitamin almama gerekirmi dedim gerek yok fazla vitamin alımıda anomoli bebek doğurma riski taşıyor dedi ama çok istiyorsan değerlerine baktıralım dedi zarla zorla tamam dedi ama kan verdim öğlenden sonra çıkacak hiç ilgilenmiyorlar ya ne yapacam bilmiyorum...

tşk ederim kızlar inşallah bu sefer kollarım boş kalmayacak yinede çok rahat olamıyorum. hayırlısı diyorum sürekli.
bu hastaneler hep böyle bende ilk hamile kaldığımda folik asit değerime bakındedim gerek yok dedi. kadın doğumcular pek değerlerle ilgilenmiyor. ben daha önce dahilyeye gittim ordaki doktora durumumu anlattım bakmıştı bütün değerlerime melek istersen sende bir dahiliye uzmanına git belki bakarlar.

tşk ederim kızlar inşallah bu sefer kollarım boş kalmayacak yinede çok rahat olamıyorum. hayırlısı diyorum sürekli.
bu hastaneler hep böyle bende ilk hamile kaldığımda folik asit değerime bakındedim gerek yok dedi. kadın doğumcular pek değerlerle ilgilenmiyor. ben daha önce dahilyeye gittim ordaki doktora durumumu anlattım bakmıştı bütün değerlerime melek istersen sende bir dahiliye uzmanına git belki bakarlar.

rahat hiçbirimiz olamayacak cnm sinir ediyorlar ya hiç ilgilenmiyorlar aynısı olacak diye bir şey yok diyip kesitirip atıyorlar yaşadıklarımızı anlamıyorlar...eşim bile anlamıyor az önce diyorki niye test yaptırıyon geçen ay yaptırdın ya diyor hamile kalabilirsin dedi ya diyor...işte doktor nasıl anlayacak ki eşimiz bile anlamıyorken

zendenciğim son durumun ne merak ettim..ben kan tahlili vermiştim ya doğum hastnesinde folik asit değerim:24,5 b12 vitamin ise 238 çıktı folik asit artmış b12 düşmüş bu arada birazdan doktorla görüşmeye gidecem bakalım ne diyecek belki b12 vitamini verir folik asitte bayağı bir yükseldi belkide ona bir şey der..haberdar ederim sizleri...

gittim doktora haber vermeyi unuttum başka doktora gittim ve yüksek dedi b12 ye birşey demedi ve kırıp iç dedi folbiolu tekrar etmez merak etme dedi ayakta konuştu konuştu bende dinledim..sonra kendi doktorumu telefonla aradım tabi başka doktora gittiğimi söylemedim sağlık ocağında değerlerimi ölçtürdüm folik asit 24 çıktı ve doktor kırda iç dedi bende size bir sorım dedim gerek yok dedi bütün içmeye devam et dedi bende b12 de düşmüş dedim o zaman sana ferro sanol yazalım içinde hem b12 hemde folik asit var dedi ama folik asiti düşük onun o yüzden tereddütte kaldım ve dedimki ben folbiole devam edim oda tamam dedi..şimdi aklıma yeni geldi folik asit var asiyede onu kullnamıştı içinde vitqaminde var folbiol gibi değil günde 3 tane içiyorsun ama onumu kullansam acaba nerdesiniz kızlar beni merakta bırakmayın...zenden haberlerini bekliyorum senden...

canım günaydın evime yeni geldim ankarada pek giremedim. iki ayrı yerde ayrıntılya girdim alaha şükür ikiside iyi şeyler söyledi. bir sorun yok şimdilik. inşallah bir kızım olacak şuan 20. haftadayım 23. haftada burada da ayrıntılıya gitmeyi düşünüyorum. ankaradaki doktor 22. haftaya kadar gözükebilir dedi. korunmayı bırakmışsın hadi bakalım hayırlısı şimdi ben senden iyi haberler bekliyorum. kısa zaman da hamile kalırsın inşallah.

canım günaydın evime yeni geldim ankarada pek giremedim. iki ayrı yerde ayrıntılya girdim alaha şükür ikiside iyi şeyler söyledi. bir sorun yok şimdilik. inşallah bir kızım olacak şuan 20. haftadayım 23. haftada burada da ayrıntılıya gitmeyi düşünüyorum. ankaradaki doktor 22. haftaya kadar gözükebilir dedi. korunmayı bırakmışsın hadi bakalım hayırlısı şimdi ben senden iyi haberler bekliyorum. kısa zaman da hamile kalırsın inşallah.

cnm benim daha takma kafanı gözükse gözükürdü demekki prensesin geliyor bu sefer alacaksın kucağına hayırlısıyla 12.haftada bile belli oluyormuş ayrıntılıya girildiğinde artık üzülme korkma bebeğinde etkilenmesin ahh birde ben hamile kalıp o haftalara gelir bir atlatabilsem o haftalara kadar hep korku olacak içimde..Allahım hayırlsıını versin artık doktora da gitmeyecem hamile olduğumu öğrendiğimde gidecem..çünkü kafamı çok karıştırıyorlar cnm hamile kalmadan önce ve hamile kaldığında neler yedin ne yaptın afedersin ama ilişkiye girerken besmele çekiliormuş eşime diyorum besmele çek...artık neler düşünüyoruz...bi<zi habersiz bırakma çok merak ettim seni..ama içimden hiç kötü bir şey geçmedi..inş. da herşey güzel olacak...

MERABA ZEYDEN84 BEN DE 18 HAFTALIKKEN BEBEĞİMİ ALDIRDIM.MELEKÇİ İLE GÖRÜŞÜYORUZ MEHTAPLA YANİ SENİNLE DE GÖRÜŞMEK İSTERİM.SENİN ADIN AÇOK SEVİNDİM AMA MERAK ETME ALLAH KORUSUN BİŞEY OLSA GÖRÜNÜRDÜ ZATEN DEMEKKI YOK BIŞEY ÇOK ŞÜKÜR.HAMİLE KALMADAN ÖNCE NELER YAPTIN NE YEİN KAÇ AY ÖNCE FOLİK ASİTE BAŞLADIN HANGİ İLAÇLARI İÇTİN.BEN DE BEBEĞİME 18 HAFTALIKKEN ALDIRDIM.SPİNA BİFİDA İDİ BENIMKIDE
B12 İĞNESİ VURUNDUN MU YA DA B12 HAPI ALDIN MI.LÜTFEN CEVAP VERİRMİSİN EĞER MESAJ YAZAMIYORSAN KONUYA DA YAZABİLİRSİN HAMİLE KALMADAN ÖNCE NELER YAPTIN LÜTFEN YAZ ÇOK SORU SORDUM KUSURA BAKMA.B12 İĞNESİ VURUNDUN MU BİDE.FOLİK PLUS MI ALDIN FOLBİOL MU

merhaba duru, öncelikle geçmiş olsun yaşadıklarımız gerçekten zor şeyler. hamile kalmadan 3 ay önce foli doce, apikobal(b12), çinko, birde elevit günde 1 tane kullandım. karunmayı bırakınca çinkoyuda bıraktım. öyle özel birşey yemedim zaten vitaminlerden alıyordum ihtiyacım olanı. ben patatesi çok severdim hamile kaldığım dönemde hiç tüketmedim. öncesindede çillenmiş olmamasına dikkat ettim ankarada bir doktor söylemişti. taze yemeye özen gösterdim. umarım yardımcı olabilmişimdir. ne kadar zaman geçti üzerinden hemen düşünüyormusun gebeliği ?

MERABA ZEYDEN84 BEN DE 18 HAFTALIKKEN BEBEĞİMİ ALDIRDIM.MELEKÇİ İLE GÖRÜŞÜYORUZ MEHTAPLA YANİ SENİNLE DE GÖRÜŞMEK İSTERİM.SENİN ADIN AÇOK SEVİNDİM AMA MERAK ETME ALLAH KORUSUN BİŞEY OLSA GÖRÜNÜRDÜ ZATEN DEMEKKI YOK BIŞEY ÇOK ŞÜKÜR.HAMİLE KALMADAN ÖNCE NELER YAPTIN NE YEİN KAÇ AY ÖNCE FOLİK ASİTE BAŞLADIN HANGİ İLAÇLARI İÇTİN.BEN DE BEBEĞİME 18 HAFTALIKKEN ALDIRDIM.SPİNA BİFİDA İDİ BENIMKIDE
B12 İĞNESİ VURUNDUN MU YA DA B12 HAPI ALDIN MI.LÜTFEN CEVAP VERİRMİSİN EĞER MESAJ YAZAMIYORSAN KONUYA DA YAZABİLİRSİN HAMİLE KALMADAN ÖNCE NELER YAPTIN LÜTFEN YAZ ÇOK SORU SORDUM KUSURA BAKMA.B12 İĞNESİ VURUNDUN MU BİDE.FOLİK PLUS MI ALDIN FOLBİOL MU

merhaba duru, öncelikle geçmiş olsun yaşadıklarımız gerçekten zor şeyler. hamile kalmadan 3 ay önce foli doce, apikobal(b12), çinko, birde elevit günde 1 tane kullandım. karunmayı bırakınca çinkoyuda bıraktım. öyle özel birşey yemedim zaten vitaminlerden alıyordum ihtiyacım olanı. ben patatesi çok severdim hamile kaldığım dönemde hiç tüketmedim. öncesindede çillenmiş olmamasına dikkat ettim ankarada bir doktor söylemişti. taze yemeye özen gösterdim. umarım yardımcı olabilmişimdir. ne kadar zaman geçti üzerinden hemen düşünüyormusun gebeliği ?

6 ay geçti yaza doğru düşünüyorum.1 ayda da folik asit almaya başlayacağım.patatesin zararı neymiiş hiç duymamıştım daha önce yeni bir gelişme olursa yazlütfen

melekci merhaba, şuan için herşey yolunda sayılır en son kontrolümde erken doğum olabilir dedi doktorum. bebeğim biraz aşağıda galiba kasıklarıma baskı yapıyor fazla ayakta kalırsam ağrılarım oluyor. rahim ağzından ölçüm yaptı biraz açılma olmuş dedi, fazla ayakta kalma dedi, bende işte elimden geldiğince yatmaya çalışıyorum. erken gelirse bebeğim diye hazırlıklara başladık. örgü falan örüyorum işte. sen nasılsın neler yapıyorsun sonucu almışsındır herhalde haberdar et benide. allahım gönlüne göre verir inşallah kendine iyi bak görüşmek üzere

26 nisanda ayrılıkdık meleğimden..24 haftalık gebeliğim holoprozensefali teşhisiyle sonlandırıldı.folik asite hamile kalmadan başlamıştım her şey çok iyiydi ama ne oldu bilmıyoruz.çok zor günlerdi.çok nadir görülen bir durummuş.doktorumuz içimiz rahat etsin diye genetik uzmanıyla görüşmemizi tavsiye etti bir fakültede genetik test yaptırdık her şey normal çıktı.9 ay geçti şimdi yeniden bebek istiyoruz.korkuyorum içim karmakarışık.bir hamile görsem bir bebek görsem gözlerim doluyor....Rabbim isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin.

X