Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bak sana en iyi ihtimali söyleyim
ben solaryuma girince 2gün sonra anca geçmişti kızarıklık hiç geçmicek gibi dediğin şey geçiyo
en kötü ihtimal ise biraz maliyetli olur ama lazerle çözersin:KK34:
Umarım ihtiyacın kalmaz bi kaç güne geçer
ben bazen birinci ısladıgım suyla yüzümü yıkarım bembeyaz olur ama bu durum farklı..:KK6:

Fito krem sürdün hametan sürdüm olmadı bugün işede girmen lazım makyajla bile tam kapatamadın napcamı bilmiyorum

Kizlar tedawiye dewam ederken lazer yaptiran war mi lazer hakkinda bilgisi olan war mi zarari warmiymis bu ilacla beraber

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Tedavi süresince lazer uygulaması kesinlikle yasak :) sivilcelerden kurtulurken baska sorunlar cıkmasın karsına :) geçmiş olsun

Aknetrend tedavisinde yüz için önerebilcenz bi güneş kremi var mı arkadaşlar

Ben coppertone kullanıyorum, ciltte biraz parlama yapıyor fakat pudrayla hallediyorum hemen. Ama oldukça memnunum :)

Tşk önerileriniz için nette yaptığım küçük bir araştrma sonucu Medecassol die bi kremin iyi geldiğini öğrendin eczaneye gittim ellerinde kalmamış herkes aynı sebepten almış bugün kaçıncı bu dedi eczacı. Bi ben değilmişim o sebepten gelen üzülsemmi sevinsemmi bilemedim valla
:KK17:

Ben coppertone kullanıyorum, ciltte biraz parlama yapıyor fakat pudrayla hallediyorum hemen. Ama oldukça memnunum :)

La roche güneş kremini önerdiler ama küçücük bi kreme o kadar para vermeye acıdım doğrusu. Doktora sormuştum çocuklar için olanı kullanabilirmiyim die olur demişti ama sizin dediğinizede bir bakayım tşk öneri için

Tşk önerileriniz için nette yaptığım küçük bir araştrma sonucu Medecassol die bi kremin iyi geldiğini öğrendin eczaneye gittim ellerinde kalmamış herkes aynı sebepten almış bugün kaçıncı bu dedi eczacı. Bi ben değilmişim o sebepten gelen üzülsemmi sevinsemmi bilemedim valla

Madecassol çok iyi bn tedavi sürecimde onu kullanmıştım çok memnun kaldım

iPhone 'dan gönderildi

Korkacak bisey yok bnde senn gibi yapmistim iz asla kalmadi ama gecmesi bi haftayi buldu bol bepanthane surmustm umarim sendede iz kalmaz

Kızlar ben 4.ayımın içerisindeyim. herhangi abartı bir kuruluk yaşamamıştım bugüne kadar ama son bir haftadır avcumun içinde ve yüzümde aşırı kuruma var. insanlar yüzün soyuluyor diyor krem sürüp duruyorum 10dakikada bir yüzüme ama yine kuruyor. ne önerirsiniz? :KK5:

Kizlar ben 4. Ayima girdim bi 10 15 gun ilaca ara wermek zorundayim ara werdikten sonra tekrar dewam etsem sorun olurmi sizce ayni etkiyle dewam edermi son 2 ayim kaldi mecburum ara wermeye we bu durum canimi cok sikiyor

Arkdşlar mrb bende acnetrend kullanıyorum 18. günümdeyim yüzümde sürekli sivlceler içte oluyo dısa vurmuyo sislik oluyo. bazen kedliğinden kuruyp tekrar sönüyor dudklarımda da kurumalar basladı korkuyorum büyük bi patlama yaşar mıyım 2.ayda acaba benim gibi olan var mı sevinm mi üzleym mi bilemedim :KK50:

Arkdşlar mrb bende acnetrend kullanıyorum 18. günümdeyim yüzümde sürekli sivlceler içte oluyo dısa vurmuyo sislik oluyo. bazen kedliğinden kuruyp tekrar sönüyor dudklarımda da kurumalar basladı korkuyorum büyük bi patlama yaşar mıyım 2.ayda acaba benim gibi olan var mı sevinm mi üzleym mi bilemedim :KK50:

canım ben de 3.ay içerisideyim şimdiye kadar öyle yüzümde bi patlama yaşamadım yüzümün bazı yerlerinde kistik sivilcelervar elleyince farkediyorum, bi kaç yerde daha vardı ama çıkmadan geçti onlar. doktoruma sordum yüzüümde kusma olur mu daha diye ilacın bırakacağın son aya kadar herşey mümkün dedi :18::18: dudakların için hametan çok iyi ama daha çok iyi olan bişey var arko nemin tüpteki aşırı yağlı kremi

canım ben de 3.ay içerisideyim şimdiye kadar öyle yüzümde bi patlama yaşamadım yüzümün bazı yerlerinde kistik sivilcelervar elleyince farkediyorum, bi kaç yerde daha vardı ama çıkmadan geçti onlar. doktoruma sordum yüzüümde kusma olur mu daha diye ilacın bırakacağın son aya kadar herşey mümkün dedi :18::18: dudakların için hametan çok iyi ama daha çok iyi olan bişey var arko nemin tüpteki aşırı yağlı krem
ben hametanı sevmedim dudaklarımı beyaz beyaz yaptı bilistexi dduymştum iyi diye 2. ayıma baska bı krem ıstıcem. yüzümde de aşırı kuruma oluyo yüze krem surmek gerekir mi acaba :26:

Tuvaletinizi yaparken kuruluktan dolayı kanama oluyor mu acaba? 1. aydan itibaren oluyor bende. Doktor dozu yükseltcekti yükseltmedi. Bi krem verdi her gün popona sür diye Anestol pomad galiba adı . Ben kabızlıktan oluyo sandım ilk başlar ama ilacın yan etkilerindenmiş daha çok. Bir kaç kişiye olmuş. Geçmek bilmedi. Ara verdim ilaca. Sivilcem ilacı kullanmaya başladıktan sonra kalmadı ama izlerim duruyor hala :KK43: O kanama da daha sonra ciddi şeylere dönüyormuş korktum şuan. 2. ay yeni bitti. Tam fayda görecekken ara verdim. Daha başka hiç bir yan etkisi olmadı üstelik. Dudaklarımdan çok popom kuruyor desem abartmış olmam.

Arkadaslar ben 4 bucuk aydir aknetrent kullaniyorum. Sabah aksam 20 mg toplam 40 mg aliyorum gunluk. Suan yuzumde hic sivilce yok. Dokundugda tamamen puruzsuz.fakat sivilcelerin biraktigi KİRMİZİ LEKELER var cok fazla. Sizce bunlar gecer mi? Moralim cok bozuldu gecmiycek diye korkmaya basladim. Keske bu ilaca baslamasaydim diyorum. Bilgisi olan varsa lutfen yardimci olabilir mi...

Uzun zamandır forumdaki konuları okuyup takip ediyorum.
Hemen her kızın yaşadığı problemleri ben de tabi ki yaşadım ve bir çok bilgi edindim.
Artık sadece okuyup durmak yerine kendi yaşadığım tecrübeleri de sizlerle paylaşarak faydalanmanız gerektiğini düşündüm ve aranızdayım.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum 24 yaşındayım ve tekstil mühendisiyim.
Lise 2 den beri sivilce ile boğuşan ve bu dertten muzdarip olan birisiyim.
Bazı dönemler fazla sivilcem oldu bazı dönemler yok denecek kadar az bazen ise kusursuz ama genel olarak sivilce problemini hep yaşadım.
Uzun yıllar boyu antibiyotikler, benzamin, tretin, aknefug, isotrexin, cleocin t vb bi ton ilaç kullandım.
Evet uzun süreli kullanımlar sonucunda sivilcelerim hep geçti ama aylar sonra tekrar etti, yani bu kremlere bağımlı bir yaşam sürdürmek zorundayım ki bu mümkün değil:KK52::KK52:
Uzun yıllar sonunda23 yaşımda iken yani 2013 Ocak ayında ROACCUTANE tedavisine başladım.
-1. hafta 10 mg
-2. 3. ve 4. hafta 20 mg
-2. ay 30 mg
-3,4,5,6. ay ise 40 mg kullandım ( ki 46 kiloyum)

Yani toplam 6 ay kullandım ki yaz gelince bırakmak güneş ışınlarından korunmak için süper bir zamanlama oldu.
Bu süreç içerisinde:
-kan tahlillerim hep çok iyi çıktı
-dudaklarımda aşırı bir kuruluk olmadı ( hatta slikon gibi oldular ki çok sexi göründüler :KK1: )
-cildimde evet soyulmalar oldu ama aşırı iğrenç bir hal almadı
-sivilceler ilk başta artar dendi ama öyle bir sivilce azması olmadı
-felaket kramp ve ya eklem ağrıları olmadı
-saçlarım kurudu ( ki bu süper bir şey normalde hemen yağlanırlar )
-inanılmaz depresyon yapıyor evet kesinlikle doğru
-güneş kremi aldım en yüksek faktörlüden ama hiç kullanmadım ama hiç bir lekem vs yok hatta aramızda kalsın ilacı kullandığım süreç solaryuma girdiğim bile oldu ama siz yine de bunu yapmayınız

Tabi ki bu etkiler kişiden kişiye değişiyor ama sanırım ben bu ilacı kullanan en rahat ve sorunsuz hastalardan biri oldum.
Sonucu sorarsanız , evet tüm sivilcelerim gitti, hatta yıllarca başka ilaçlar veren doktorlara lanet edip ne kadar salakmışım dedim.
Sivilce yüzünden kalan minik deliklerim için lanet ettim.
Herşey harikaydı süperdi güzeldi ta ki geçtiğimiz 2 aya kadar.
Evet malesef şuan da sivilcelerim tekrarladı hem de enteresan şiş ve kaşıntılı bir biçimde.
Yani yaklaşık 1 yıl aradan sonra tekrar etti ve sebebini bilmiyorum.
Doğal sabunlar ve kremlerle biraz geçtiler ama tabi ki artık tek bir sivilceye bile tahammülüm olmadığı için tekrar cildiyeye gittim.
Bu tedaviyi daha önce gördüğümü söyledim ama kadın baktı ve cildin çok yağlı Zoretanin veriyim dedi.
Ben bu arada lazer epilasyonda yaptırıyorum yasak dedim ama doktor yine de düşük doz ile başlayalım cildin hassasiyetine göre bakalım dedi.
Bende zaten epilasyon randevuma daha 2 ay var diyerek bugün tekrar aynı hikayeyi başa sardım ve ilk 20 mg ı yuttum.
Tam yaz ortasında ne kadar mantıklı bilmiyorum ama artık bu sivilce illeti bir daha tekrarlanmadan gitsin istiyorum.

Aranızda bu tedavi sonrası benim gibi sivilce sorunu tekrar edenler var mı?
2. kez başlayanlar ?

Son düzenleme:
Aknetrentin 9. Gunundeyim yuzumde sivilce cikmaya basladi ozelliklede burnumda .s yuzum cok da fazla kurumadi hatta bu kotu bisey mi

X