Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
6 aylık aknetrent tedavimin sonuna geldiim. Cildimi merak edenler tüm sivilceler gecti ama yanaklarimda kirmizi izler kaldi tabi doktorumla gorusup iz tedavisine baslicaz insallah dudak kurumasi disinda bi yan etkisini yasamadim sukurler olsun ki hep pozitif dusundum sizede tavsiye ederiim :)

yapay gözyaşı damlası kullanın göz için mutlaka. saçlar ilacı bıraktıktan sonra düzene giriyor. benim de çok kuruyup dökülmüştü kel kel olmuştu tepeleri kafamın : ) ama kısa bir sürede toparladı. depresif halde ilaç kullanımından sonra geçiyor.
yapay gözyaşı damlası kullandım birazcık sonra erindim kullanmadım :KK43: ya bana alerji mi yaptı bu ilaç anlamadım vucudum cok kötü şekilde dışarı attı pütür pütür kıpkırmızı oldu kabarcık gibi oldu sanki. çok kötü moralimi bozuyor bu görüntü. ağlamamak icin kendimi zor tutuyorum ellerim o güzel ellerim gitti cok kötü oldu ya bunlar 2 günde oldu. git gide daha kötüleşcek miyim :'( ben bunun psikolojisini nasıl kaldırcam :'( aynaya bakamıyorum simdi. kaşlarımda dökülüyor benim ya :'( cok kötüyüm suan :'( 2 günde mahvoldum resmen :'(

yapay gözyaşı damlası kullandım birazcık sonra erindim kullanmadım :KK43: ya bana alerji mi yaptı bu ilaç anlamadım vucudum cok kötü şekilde dışarı attı pütür pütür kıpkırmızı oldu kabarcık gibi oldu sanki. çok kötü moralimi bozuyor bu görüntü. ağlamamak icin kendimi zor tutuyorum ellerim o güzel ellerim gitti cok kötü oldu ya bunlar 2 günde oldu. git gide daha kötüleşcek miyim :'( ben bunun psikolojisini nasıl kaldırcam :'( aynaya bakamıyorum simdi. kaşlarımda dökülüyor benim ya :'( cok kötüyüm suan :'( 2 günde mahvoldum resmen :'(
sanırım sen de daha fazla yan etki göstermiş olmalı. ben de bu boyutta değildi yani baya kuruluk yaptığı doğru ama bol bol krem kullanmalısın. gözyaşı damlasını ihmal etme körlüğe kadar gidebilir. bir de yan etkileri için sık sık doktoruna anlat bunları. çünkü çok ağır ve tehlikeli bir ilaç bu.

sanırım sen de daha fazla yan etki göstermiş olmalı. ben de bu boyutta değildi yani baya kuruluk yaptığı doğru ama bol bol krem kullanmalısın. gözyaşı damlasını ihmal etme körlüğe kadar gidebilir. bir de yan etkileri için sık sık doktoruna anlat bunları. çünkü çok ağır ve tehlikeli bir ilaç bu.

olabilir.güneşe cıktım ondanda olabilir mi acaba diye düşünüyorum :KK43: bide iki gün su içmedim hiç. o yüzdende olabilir mi acaba :KK43: tavsiyen icin teşekkür ederim. kullanmaya devam edeyim göz damlasını. :KK43: bugun yüzüm fazla kızarık değil vucudumun kabarıklıgı söndü sanki :KK43: :KK43:

olabilir.güneşe cıktım ondanda olabilir mi acaba diye düşünüyorum :KK43: bide iki gün su içmedim hiç. o yüzdende olabilir mi acaba :KK43: tavsiyen icin teşekkür ederim. kullanmaya devam edeyim göz damlasını. :KK43: bugun yüzüm fazla kızarık değil vucudumun kabarıklıgı söndü sanki :KK43: :KK43:
çok yanlış bir dönemde kullanmışsın aslında doktorun söylemedi mi güneşe çıkmaman gerektiğini aslında bu ilacın kışın kullanılması gerektiğini falan. ben tedaviye ekim ayında başlayıp nisan gibi bitirmiştim ona rağmen burnumun üstünde güneşten yanık lekesi kaldı mesela.

çok yanlış bir dönemde kullanmışsın aslında doktorun söylemedi mi güneşe çıkmaman gerektiğini aslında bu ilacın kışın kullanılması gerektiğini falan. ben tedaviye ekim ayında başlayıp nisan gibi bitirmiştim ona rağmen burnumun üstünde güneşten yanık lekesi kaldı mesela.
hayır söylemedi :KK43: aslında dışarı hiç çıkmıyordum. 2 günlüğüne yazlığa gittim. ne olduysa orada oldu. birde ben 1.ayı bitirince doktor bana direk ilacı verdi tahlil yaptırmadı hiçbişekilde. 1.ayımda 20'lik kullandım. şimdi 30 luk kullanıyorum.herşey çok güzeldi cuma günü akşamına kadar... :KK43:

hayır söylemedi :KK43: aslında dışarı hiç çıkmıyordum. 2 günlüğüne yazlığa gittim. ne olduysa orada oldu. birde ben 1.ayı bitirince doktor bana direk ilacı verdi tahlil yaptırmadı hiçbişekilde. 1.ayımda 20'lik kullandım. şimdi 30 luk kullanıyorum.herşey çok güzeldi cuma günü akşamına kadar... :KK43:
ay nasıl bi doktormuş o ya güneşe çıkman çok zararlı güneş lekeleri kalıyor hem de geçmiyor bak benim 5 yıl oldu hala burnumun ucu lekeli. bir de her ay tahlil yapmalı kan değerlerine hormonlarına bakmalı

Mrb benimde aknetrent de 4.gunum doktor zoratin yazmisti ama ayni etkilere sahipmis eczaneci aknetrent verdi.bende cok zor basladim aarca dusundum arastirdim ama alti ay sonrasini dusundum ve basladim ustelik asla makyaj ypmdan duramayan ben dort gundur ise sfr makyajla gidiyorum her aksam 20 mg aliyorum henuz bi belirtisi yok bakalim ne zaman kuruma yada kusma baslicakki insallah kusma olmaz cunku sadece cene bolgemdeki sivilceler ve lekeler icin baslamistim umarim yuzumun her yerine dagilmaz :KK43:

Bugun 5.gunum galiba hafifte olsa etkisini gostermeye badladi.avuc icimde hafif yanma kuruluk ve ellerimde de kadinti ve cok hafif hissedilmeyecek kadar yanma basladi yuzumdede coc cok hafif kasinti kurima ve soyulmalar basladi..hala kusma donemi olcakmi diye korkarak bekliyorummm :/

bi ara çok girerdim bu başlığa ne zamandır girmiyodum, aknetrent kullanmıştım hatta çukur kalmadı diye sevinmiş mesaj yazmştım maalesef çukur oluştu ve ben sivilcelerimi sıkan yüzümü elleyen birisi değildim bakalım ne olacak artık dermoroller falan yaptırırım heralde

merhaba kızlarr ben dün ilk defa kullanmaya başladım ve çok tedirgindim ama şuan 2. günüm olduğu için galiba hiçbir belirti yok o yüzden rahatım:)) kullanmaya başlamadan önce bir hafta düşünme süresi geçirdim ama en sonra uyandığımda alnımın orta yerinde çıkan 2 tane koca sivilceyi görünce karar verdim kullanmaya. benim sorunum yanaklarımda aslında izler ve kızarıklıklar bi de yeni çıkan sivilceler var.ortaokuldan beri sivilce çıkarıyorum ve artık kesin çözüm burymuş galiba doktor bana senin gerçek bi sivilce sorunun var dedi çok üzüldüm ama artık kullanmaya başladım ve belirtileri paylaşıcam sizlerle benim gibi 1 hafta boyunca internette deli gibi dolananlar olucaktır mutlaka çünkü:)hepimize allah sabır ve şifa versin

selam kızlar benim de 2. günüm sabah akşam toplam 40 mg alıyorum her gün ve şimdilik hiçbir belirti yok.siz bu ilacı kullaırken yanında neler kullandınız acaba onu çok merak ediyorum. doktor bana hametan verdi bi de o kadar ama ben la rocha posayin ürünlerini sipariş ettim onları kullanıcam henüz hiçbir şey kullanmıyorum sürmüyorum acaba nemlendirici sürmeye başlasam mı yine de bilemedim:/

Mrb kizlarrr tipki gunluk gibi hergun yazip bu iskence bittikten sonra acip yazdiklarimi okuyup gulmek istiyorum..bitaz once dokuzuncu 20mg mi aldm anlicanz dokuzuncu gunumdeyim henuz bi kusma yok yuzumde ama gozkerim cok kuruuoo acio aglamis gbi duruom ayni yuzumde kizardi gagiften ve kurudu ben yogurt gbi gines kremi suruom sabah aksam elime gelio beyaz beyaz silgi krıntısı gbi hic gecmio gbi gunler bi baktim yarin onuncu gunum olcak .bana doktor hc bisi vermedi yuzum icin gerilcek zaten temizleyici kullnma dedi dudagim icinde decubal verdi gunes kremimde awen elli faktorluk gunluk yirmi mg aliyorum gerekirse ikinci ayimda artircak doktorum herkese bol sansss

Bence s
selam kızlar benim de 2. günüm sabah akşam toplam 40 mg alıyorum her gün ve şimdilik hiçbir belirti yok.siz bu ilacı kullaırken yanında neler kullandınız acaba onu çok merak ediyorum. doktor bana hametan verdi bi de o kadar ama ben la rocha posayin ürünlerini sipariş ettim onları kullanıcam henüz hiçbir şey kullanmıyorum sürmüyorum acaba nemlendirici sürmeye başlasam mı yine de bilemedim:/
imdiden yuzune ve dudagina surup bol su icmelisin faydasini grceksin cunku bi hfta snra kuruosun ama aci hissetmiosun onceden nemlendigi icin

Bence s

imdiden yuzune ve dudagina surup bol su icmelisin faydasini grceksin cunku bi hfta snra kuruosun ama aci hissetmiosun onceden nemlendigi icin
sağol canım zaten resmen 3 litre su içiyorum günde:)) vücudum o kadar alıştı ki 3 litrem bitse de yatmadan önce susama hissediyorum bi bardak da yatmadan önce içiyorum:)) hametan sürüyorum şimdilik dudaklarıma ama yüzüm hala inanılmaz yağlı olduğu için yüzüme sürmüyorum:/

doktoruna her ay tahlil yaptırmak istediğini kendini iyi hissetmediğini söyle canım. ihmal etme.
canım bende doktora gittim doktor kan tahlili istedi sonra sonuçlara bakıp oh iyiymiş güzel çıkmış dedi elime verdi reçeteyi yolladı reçetede de sadece harfler sayılar yazıyodu o yüzden eczaneye gidene kadar bilmiyodum aknetrent yazdığını eczaneye gidince anladım ve resmen şok oldum hep okuyodum kullananları allah sabır versin ya diyodum benim o kadar büyük bi sorunum olmadığını düşünüyodm ama bana da vermiş doktor ve hiçbişey söylemedi bi de hametan yazmış o kadar resmen buralardan okuduğumla kendi kendimin doktoruyum yani şuan gerçekten bazı doktorlar çok umursamaz:/ ve bence kesinlikle bol su içmelisin zaten vücut deli gibi kuruyomuş bu dönemde

N:
canım bende doktora gittim doktor kan tahlili istedi sonra sonuçlara bakıp oh iyiymiş güzel çıkmış dedi elime verdi reçeteyi yolladı reçetede de sadece harfler sayılar yazıyodu o yüzden eczaneye gidene kadar bilmiyodum aknetrent yazdığını eczaneye gidince anladım ve resmen şok oldum hep okuyodum kullananları allah sabır versin ya diyodum benim o kadar büyük bi sorunum olmadığını düşünüyodm ama bana da vermiş doktor ve hiçbişey söylemedi bi de hametan yazmış o kadar resmen buralardan okuduğumla kendi kendimin doktoruyum yani şuan gerçekten bazı doktorlar çok umursamaz:/ ve bence kesinlikle bol su içmelisin zaten vücut deli gibi kuruyomuş bu dönemde
/ nasil yani doktor sana ilk aylar vicudundaki olabilcek degsiklikleri solemedimi mio :/// normal bi ilac g i bi yazip gndermis ilginc

X