Nasıl kurulur bu düzen ???

evet senin aklına gelen daha iyiymiş aslında =) bencede öyle yap =)
senorya yapmak zorunda mutlaka kalıyorsun bazen kendi ailene bile yapıyorsun gerçi kayınvalidene daha çok yapıyorsun o ayrı :KK1:
evet neler var benim başımdaki mesela :p evime girip benim evimde annem ve kardeşlerimin yanında benimle kavga edip onları kovmaktan beter edenler var. evine bir misafirin geldiğinde beni onlarla hiç yalnız bırakmaz evlendikten 2 ay sonra annem babam geldi benim evime çıkmdan önce dedemizin evine girdiler ordan çıktılar bana kv dedeyi babaanneyi peşine takıp yukarı bana çıkardı ailem gidinceye kadar da oturdu. bende mutfakta birşeyler hazırlıyorum aman iyi şeyler hazırla beni mahçup etme diyor.
3 aylık gelinken evi terk ettim eşimi şehir dışından çağırdık diye laf taşıyan oldum offffffff offffffffffffff bunlar sadece çeyreği varya.

bol bol dua et kv hep böyle kalsın :KK17:

canım allah yardımcın olsun insanlar neden başkalırının hayatına müdahale ederki bilmiyorum .

Canım sakin ol bende bu konuda ne yapma gerekli diye senin konunu takipteyim :KK1: ya şimdilik bi sıkıntı yok ama yazılanları okudukça ya böyle olursa diyorum

Evet anlatırken küçük şeyler gibi geliyo ama birşeyi söyleyiş tarzı imaları insana resmen dokunuyor düşün daha 1 ay bile olmadı evleneli 3 hafta olcak bu hafta yemeğe alıcaktım aileleri eşim gececi haftaya alıcam insan bekler demi bu kız daha yemeğe almadı bizi o alsın evine alışsın sonra giderim çaya oturmaya diye. Gelince kesin lafını sokar hiç çağırmıyosun oturmaya diye ama cevabımı vericem benim bildiğim adet gelin yemeğe çağırır sonrasında oturmalara gelinir diye bakalım gidişat nasıl olucak çok sakin bir yapım vardır genelde içime atarım ama dolarsamda lafımdan çekinmem hatta eşim bazen öyle tok laf ediyosun ne diycemi şaşırıyorum der bana kaynanalık yapmazsa kv in başımın üstünde yeri var sıkıntısına da hastalığına da koşarım ama o da halden anlıycak

bende yakın oturuyorum k.validemler bize fazla gelmezler o yönden rahatım ama kendisi çağırır sürekli yok yemek yiyelim yok çay içelim şuraya gidelim vs...kadının kocası yok sanki herşeye bizi katıyor sinir oluyorum eşimde onun izinde tabi bazen gıcık oluyorum redetmek mümkün değildir bahanelerin hepsini çürütür bi şekilde böyle bi gıcıklık yok ya...eşim sırf onlara gitsin diye sevdiği yemekleri yapar bi şekilde çeker bizi oraya yakın oturmak berbat bişey yarın birgün çocuğumuz olsa hepten hayatımızın içinde olacaklar...2 yıldır böyle durumlar ama başlarda daha kötüydü zamanla azalıyor merak etme ama mücadele ediyorum halen

bende yakın oturuyorum k.validemler bize fazla gelmezler o yönden rahatım ama kendisi çağırır sürekli yok yemek yiyelim yok çay içelim şuraya gidelim vs...kadının kocası yok sanki herşeye bizi katıyor sinir oluyorum eşimde onun izinde tabi bazen gıcık oluyorum redetmek mümkün değildir bahanelerin hepsini çürütür bi şekilde böyle bi gıcıklık yok ya...eşim sırf onlara gitsin diye sevdiği yemekleri yapar bi şekilde çeker bizi oraya yakın oturmak berbat bişey yarın birgün çocuğumuz olsa hepten hayatımızın içinde olacaklar...2 yıldır böyle durumlar ama başlarda daha kötüydü zamanla azalıyor merak etme ama mücadele ediyorum halen

evet senin kendi evin ama sürekli tepeden bakan müdahalede bulunan bir göz sanki Allahtan kp onun kafadan değil gittiğimizde bazen eşim biraz daha oturalım diyo kp hadi hadi diyo gülerek evli evine köylü köyüne . Kp olmasa 3 kişilik bir hayat süreriz sanırım . Bende zamanla düzelir diye umud ediyorum ama ya tersi olur abartırsa diyede korkmuyo değilim. Zamanla görücem bakalım . Evet çocuk oldumu çocuğun bahanesiyle evden çıkmaz sanırım daha o zamanlara gelene kadar bakalım .Çalıştığım için şanslı görüyorum kendimi yoksa gündüzleride konu komşuyu çağırır tepeme gelirdi . En baştan söyledim de çalışan insanım sadece pazarım var onuda dinlenerek geçiricem müsait olursam akşam çayına yorgun olmadığım zamanlar alırım diye bakalım

evet senin kendi evin ama sürekli tepeden bakan müdahalede bulunan bir göz sanki Allahtan kp onun kafadan değil gittiğimizde bazen eşim biraz daha oturalım diyo kp hadi hadi diyo gülerek evli evine köylü köyüne . Kp olmasa 3 kişilik bir hayat süreriz sanırım . Bende zamanla düzelir diye umud ediyorum ama ya tersi olur abartırsa diyede korkmuyo değilim. Zamanla görücem bakalım . Evet çocuk oldumu çocuğun bahanesiyle evden çıkmaz sanırım daha o zamanlara gelene kadar bakalım .Çalıştığım için şanslı görüyorum kendimi yoksa gündüzleride konu komşuyu çağırır tepeme gelirdi . En baştan söyledim de çalışan insanım sadece pazarım var onuda dinlenerek geçiricem müsait olursam akşam çayına yorgun olmadığım zamanlar alırım diye bakalım

ben ramazanda görümcelerimi yemeğe çağıracaktım kv söyledim bu hafta sonu çağırayım diye çağırma dedi sen çalışıyosun yorgun geliyosun bide misafire nasıl hizmet edicen çağırma dedi kimse sana küsemez sen çalışıyosun dedi :)

İnşallahh daha fazlası olmazz , Allah senin de yardımcın olsun umarım eşin destekçindir . Benim eşim gibi benim annem iyi niyetlidir ne diyosa iyiliğinden iyiliğimizden diyodur vs vs söylenip durmuyordur. Nasıl yaparlar aklım almıyo hemde aileni,n yanında kovmaktan beter etmek nedir halbuki akılları biraz erse seni mutsuz ederek aslında kendi oğlunu mutsuz ediyor, sen mutsuzken evinde huzurun yokken eşinle nasıl hoşsohbet güleryüzlü olabilirsin ki...Umarım seninkilerde hatalarını anlamışlardır yada en kısa sürede anlarlar...

benim eşimde ilk başlarda öyleydi abartıyorsun hayatım diyordu az daha alttan al hayatım ben halletcem hayatım destek ol bana hayatım . sonra söylenmelerin dozu arttı benim bana böyle böyle söylediler demeye başladım o zaman benim annem patavatsızın tekidir sonda söyleyeceği lafı başta söyler veya hiç söylemeyeceği lafı ilk başta söyler idare et hayatın ne olur ben konuşana kadar dedi.
ama hiç düzelmedi en son ipler birkaç ay önce koptu. ilk defa oğlunun yanında bana bağırdı en çok dokunan söz ne istiyorsun sen bizden evimize geldin geleli huzurumuzu mutluluğumuzu götürdün bunları dediğinde ben daha 1 senelik bile evli değildim.
şu anda mecbur kalmadıktan sonra birbirimizi görmüyoruz eşimde zorlayamıyor artık çünkü oda gördü gerçeği. ama halen laf sokar.

yalnız bana veya bize böyle oldu diye sizede böyle olacak diye birşey yok . sadece mesafenizi koruyun onun haricinde içten içe kinlenmeyin ya da zıtlaşmayın inanın bunlar olunca ısınmak daha bir zor oluyor. bana ölüm gibi geliyor onlarla insan içine girip aramız iyiymiş gibi rol yapmak

en güzeli hiç değilse bir vasıtalık mesafe olması en güzeli hatta şehir dışı bile olursa güzel olur :KK1: İnşallah birgün başka bir evimiz olmayı nasip eder Allah bize 1 senelik evliyim ama halen kendimi onlardan biri gibi hissetmiyorum.

Son düzenleme:
ya kızlar böyle takıp konuştukça insan içten içe bi hırslanıyo. Ben an itibarı ile rahat bırakıyorum kendimi ve zaman bakalım ne olacak. Çünkü ben kv. ve kb burda değillerdi aman gelsinler diyodum. Ama bu konuyu okuduktan ve yorum yaptıktan sonra baktımki sürekli bu konuyu düşünüyorum. Rahat olucam ve düşünmiyecem beni sıkan bişey olursada konuşurum.

ben ramazanda görümcelerimi yemeğe çağıracaktım kv söyledim bu hafta sonu çağırayım diye çağırma dedi sen çalışıyosun yorgun geliyosun bide misafire nasıl hizmet edicen çağırma dedi kimse sana küsemez sen çalışıyosun dedi :)

bende geçen gün 2 tane çocuğu olan bir arkadaşımı çağırdım yemeye ve kalmalı olarak. Kızın öğretim görevlisi 6 aylığına yurt dışına çıkıcak o yüzden erkenden çağırmak zorunda kaldım gitmeden gelsin diye . Bana da çağırma yorulcaksın hemde yatılı geliyolar koltuklar eskir çocuklara bakmazsa evin kirlenir dedi. bende evimde sevdiklerin olmadıktan sonra yapayanlız yeni koltukların beni mutlu etmiyceni söyledim bir dahada yorum yapmadı . Ama konuşmanın ertesi günü eşim acaba çocuklar yaramazlık yaparmı eşi kilolu acaba uyurken koltuğu kırarmı diye bin tane şey dedi belli annesi kafasına girmiş. Arkadaşımı çok sevdiğimi bilir çağırmada diyemedi ama ağzımı aradı işte.Saçmalıklar alsın koltukları 2 minder versin ben sevdiklerimle olayım içi rahatlıcaksa

ya kızlar böyle takıp konuştukça insan içten içe bi hırslanıyo. Ben an itibarı ile rahat bırakıyorum kendimi ve zaman bakalım ne olacak. Çünkü ben kv. ve kb burda değillerdi aman gelsinler diyodum. Ama bu konuyu okuduktan ve yorum yaptıktan sonra baktımki sürekli bu konuyu düşünüyorum. Rahat olucam ve düşünmiyecem beni sıkan bişey olursada konuşurum.

Doğru söylüyorsun insan düşündükçe ya şöyle yaparsa ya şöyle derse vs vs bi ton şey kuruyo kafasında ama ben genelde kafamda kurduklarım başıma geldiği için bu kadar tedirginim senin bi sorunun yokmuş kadına kurulma boş yere iyi birşey söylüycek olur ters anlarsın durduk yere huzurun kaçmasın. artık olayların gidişatına göre evliliğimize evimize yön vericez bazen duymazdan bazen görmezden gelicez eşlerimize de sürekli annen annen demeyerek onlarıda bunaltmıycaz vs vs vs size diyorum ama sanki kendim uygulayabiliyorumm neysee :))

Doğru söylüyorsun insan düşündükçe ya şöyle yaparsa ya şöyle derse vs vs bi ton şey kuruyo kafasında ama ben genelde kafamda kurduklarım başıma geldiği için bu kadar tedirginim senin bi sorunun yokmuş kadına kurulma boş yere iyi birşey söylüycek olur ters anlarsın durduk yere huzurun kaçmasın. artık olayların gidişatına göre evliliğimize evimize yön vericez bazen duymazdan bazen görmezden gelicez eşlerimize de sürekli annen annen demeyerek onlarıda bunaltmıycaz vs vs vs size diyorum ama sanki kendim uygulayabiliyorumm neysee :))

canım sen yenisin ben sana göre eskiyim 3 aylık oldum ve daha bi gün eşime annen böyle ablan böyle demeim çok şükür dedirtmedilerde. inşalllah böylede devam eder.

canım sen yenisin ben sana göre eskiyim 3 aylık oldum ve daha bi gün eşime annen böyle ablan böyle demeim çok şükür dedirtmedilerde. inşalllah böylede devam eder.

Allah bozmasın İnşallah ömür boyu dedirtmezler sende burdaki konulardan sakın etkilenme benim öyle bir huyumda var çünkü herkesin aile ev düzeni farklı. Kiminin kayınvalidesi birşey yapar ona ters gelir aynı hareket başkasına olumsuz gelmez insanların tanıyan içlerini bilen bizlerin kendi kendimizi dolduruşa getirmek yine bize zarar verir. inşallah benimde zamanla oturur düzenim de bu günler için evlilik stresinden kendimi boşa hırpalamışım derim.

evet kesinlikle kurmayın kendinizi herşeyi akışına bırakın şimdi kurdukça için için hırslanırsınız sonra nasıl iyi olabilirsiniz ki içiniz hırs doluyken
sovr86 hele sen daha evliliğinin çok çok çok başındasın =) kendini kura kura çıldırtme hiç kendini eşinde bir zaman sonra alışır artık evli olduğuna sonra yavaş yavaş kendi çeker elini ayağını =) bazende sen çektir canım ne bileyim dışarıya çıkaalım de yemeğe gidelim de yürüyüşe çıkalım de daha özel şeyler yapabileceğinizi söyle :p siz böyle deyincede anneme gidelim demez ya :KK1:
kızlar iyi düşünün iyi şeyler olsun
inşallah mutlu bir beraberliğiniz olur

evet kesinlikle kurmayın kendinizi herşeyi akışına bırakın şimdi kurdukça için için hırslanırsınız sonra nasıl iyi olabilirsiniz ki içiniz hırs doluyken
sovr86 hele sen daha evliliğinin çok çok çok başındasın =) kendini kura kura çıldırtme hiç kendini eşinde bir zaman sonra alışır artık evli olduğuna sonra yavaş yavaş kendi çeker elini ayağını =) bazende sen çektir canım ne bileyim dışarıya çıkaalım de yemeğe gidelim de yürüyüşe çıkalım de daha özel şeyler yapabileceğinizi söyle :p siz böyle deyincede anneme gidelim demez ya :KK1:
kızlar iyi düşünün iyi şeyler olsun
inşallah mutlu bir beraberliğiniz olur

Amiiiinn İnşalllahh herkesin mutlu beraberliği olur... Evet hırsla doldurmamak lazım içini yoksa her lafın altında acaba bunumu demek istedi dememek lazım biraz öncede yazmıştım bir büyüğüm demişti çok büyük sorunlar olmadıkça bazen görmemek duymamak lazımmışş doğru söylemiş...

Allah bozmasın İnşallah ömür boyu dedirtmezler sende burdaki konulardan sakın etkilenme benim öyle bir huyumda var çünkü herkesin aile ev düzeni farklı. Kiminin kayınvalidesi birşey yapar ona ters gelir aynı hareket başkasına olumsuz gelmez insanların tanıyan içlerini bilen bizlerin kendi kendimizi dolduruşa getirmek yine bize zarar verir. inşallah benimde zamanla oturur düzenim de bu günler için evlilik stresinden kendimi boşa hırpalamışım derim.

Amin cnm saol. Bence sende kv deni düşünmekten vazgeç ve eşinle bu günlerinin tadını çıkar düşünme bunları zamanla oturur herşey. Evinin evliliğinin tadını çıkar.

Merhaba arkadaslar ben 4 senedir nişanlıyim nisanlim ve ben severek nisanlandik 2008 senedinde cok mutluyduk benim kuzenim var Sibel adında onunla küstük ozaman nisanım olcak diye beni tebrik etti barıştık cok tatli gelmisti gözüme sımsıkı sarıldı cok mutlu olmuştum oda sevgilisinden ayrilmis biraz sohbet etmiştik benim nisanlim Almanya'da yasiyor ve bende almanca öğrenmek zorundaydim hergün telden konusuyorduk birgun ben kayimi tele cagirdim bir kiz var cok iyidir tatlidir seni seviyor dedim oda tamam konusuruz dedi numarasini ver yok teli onun dedim benim telden yarin konusun bize gelcek dedim ok dedi kayinimla sibel kizada kayinim seni sevmis begenmis dedim onlara yalan söyledim benim telden konusmaya basladilar 1 ay böyle devam etiler nikah yapmak zorundaydik 2009 senesi izine geldi nisanlim ve kayinimda kizi görmek icin geldi nikah yaptik bu arada ben almanca belgemi aldim vizeye verdim bir buçuk ay sonra ret geldi esimin atlı yetmedi 1 sene gecti bu arada kayinimla kuzenimde işi pişirdi pc den konusuyorlardi kıza babası teli yasaklamisti çünkü erkeklerle konuşmasını istemiyordu neyse benim vize ret geldi ikincisindede esimin aylığı evi yetersiz geliyodu :KK43: cok ağlamıştım kuzenim olan kızın yanina gittim ve bana karsı soğuk gelmişti havalanmisti baya bana ihtiyacı yoktu artik ben bunlari ayırmaya çalıştım beceremedim olmadı asik olmuştu kayinim kiz çakmadı ama daha souk davranmaya başladı ve ben ona küstüm ve ona demedigimi bırakmadım oda sessiz kaldi dinledi 2010 senesinde 8,ci ayda söz yapmak istedi kayinim benden idin aldı kuramadım verdim boynunu büktü yengecigim aşığım dedi tmm canim benim yap dedim ama gelmemi bekleme ok dedi söz yaptılar 2011 senesinde yine vizem ret geldi bunlar Nisan yapmak istedi buna hayir dedim ve nişanlım beni ikna etmeye basladi bizi bekliycekler dedi sadece Nisan dedi hayir ya biz ya onlar dedim nisanlim kardesinin mutlulugunu seçti bende ayrıldım boşandım yaz geldi bunlar Nisan yapti biz ailecek gitmedik çünkü o kızın babası bana küfür etti ve evimizin karşısında Nisan yaptılar nisanlim cok mutsuzdu oynamamış ağlamış benle barışmak istedi Nisan'dan sonra bende barıştım o kızın vizesi cikti 1 ayda hemde Alman vadatdasi olmus kayinim zorluk yasamadılar bizde nikah yaptik yeniden onlar sibeli aldi götürdü Almanya'ya kina yaptılar dugun oldu ben hala daha nisanliyim onun dün kizi bile oldu 2 görümcem var aram iyi ama Sibel ile daha iyi onlar çünkü hala oldular ilk kez onun sayesinde ben kiskansamda yapacagım bisey yok 1 ay sonra vizeye vercem cikar inşallah bu arada ben cok vijdanliyim bunu anladim doğuruyor diye eltim uyuyamadim bunu görümcemle paylastim oda hemen yengesine demis oda saolsun demis sevinmiş yenge diyor görümcem yengem cok sevindi sen onu önemsedin diye diyor bende ses cikarmadim:eek:nlara yeni ev düzülüyor cocuk odasi yatak odasi oturma odasi dizayn yapılıyor bana gelince vize çıkınca 2 görümcem kayinvaldemler baba anne nisanlim ben Bir yasamak zorundayim 2 sene nisanlim öyle istiyor çünkü krada oturmak istemiyor para bitiktirip ev alcakmis vize çıkmadan sesimi çıkaramıyorum bana iyi davranıyorlar para yoluyorlar her ay sabret deyip destek oluyorlar ama biryandanda onlara araba ev gezmek Alışveris her Cumartesi biryere gidiyorlar doğal olarak cekemiyorum artik bana Sibelden bahsetmiyorlar rahatsız oluyorum üzülüyorum diye::görümcelerim cok iyidir Pinar 20 bahar 21 :pinar biraz işine gelenin yaninda olur yengesi gezmeye onuda çağırırsa onunla iyi olur araları bozuk ise beni arar sohbet eder cok sıcak davranır zaten hic kötü konuşmazlar bana karsı ama aramazlar fazla bisey olacakta araycak .baharim cok iyidir he
Msj yazar yengecigim üzülme sen burda oldunmu senle heryere gitcez en sık sen giyincen Herkez seni kıskanacak bizle yasaycan cok seviniyorum gezeriz beraber,yemek yaparız moda yaparız hersey siüper olcak diyor.kauinvaldemde melek kadar iyidir namazında yemekleri evi o temizler kızlara arada nisanlim kızıyor yardim edin kadına çıkın odadan süslenmtkten bikmadinizmi diyor.ama ben ayrı evim olsun gezmeye gişeyim onlara daha iyi olur ama iste nisanlim istemiyor :KK43:

sovr86 canım naber ya kayboldun nasıl gidiyo gelişmeler varmı ?

yok cnm gelişme gözle görülür bişi yok . Sadece hoşuma giden bir durum oldu her akşam bıkmadan bunaltan yemeğe çağırma daveti vardı ya onun yerine dün sevdiğiniz yemeklerden yaptım tabağa koydum gelin alın akşam birlikte yersiniz dedi. şaşırdım baya demekki tepkim amacına ulaşmış en azından eşimide kırmadan annesiyle iletişimi sağlamış oldum. Eşim gece vardiyasına başlayınca eminim sorunlar yine başlar ben işteyken eşim gündüz orada yemek yiyeceği için. Annesinden duyar duyar bana taşır sonra bende annene yakın oturcama evlenmeseydim keşke derim sonra kavga ederiz bu düzen böyle sürüp gider sanırım :)) amaaaaa anladımki bazen ben abartıyorum yada zamana bırakmak yerine moralimi bozuyorum ,ilk günlere göre değişmeler var tabi , hem eşim ve annesinde ilerleler hem de benim sabır artışımdaki ilerlemeler, birde havalardanmıdır nedir hiçbirşeyi kafama takasım yok istediğini yapsın gülüp gececek moddayım :)

yok cnm gelişme gözle görülür bişi yok . Sadece hoşuma giden bir durum oldu her akşam bıkmadan bunaltan yemeğe çağırma daveti vardı ya onun yerine dün sevdiğiniz yemeklerden yaptım tabağa koydum gelin alın akşam birlikte yersiniz dedi. şaşırdım baya demekki tepkim amacına ulaşmış en azından eşimide kırmadan annesiyle iletişimi sağlamış oldum. Eşim gece vardiyasına başlayınca eminim sorunlar yine başlar ben işteyken eşim gündüz orada yemek yiyeceği için. Annesinden duyar duyar bana taşır sonra bende annene yakın oturcama evlenmeseydim keşke derim sonra kavga ederiz bu düzen böyle sürüp gider sanırım :)) amaaaaa anladımki bazen ben abartıyorum yada zamana bırakmak yerine moralimi bozuyorum ,ilk günlere göre değişmeler var tabi , hem eşim ve annesinde ilerleler hem de benim sabır artışımdaki ilerlemeler, birde havalardanmıdır nedir hiçbirşeyi kafama takasım yok istediğini yapsın gülüp gececek moddayım :)

Takma cnm zaten zamanla otururur taktıkca herşey batıyo insana. Benimde kv 1 hafta oldu geleli yemek yapıyo ama eşim geç geldiği için bende eşimi bekliyorum yemiyorum kv kp yiyo bizde yemeğimizi alıyoruz yukarda evimizde yiyoruz. Gayet iyi yani :KK1:

Takma cnm zaten zamanla otururur taktıkca herşey batıyo insana. Benimde kv 1 hafta oldu geleli yemek yapıyo ama eşim geç geldiği için bende eşimi bekliyorum yemiyorum kv kp yiyo bizde yemeğimizi alıyoruz yukarda evimizde yiyoruz. Gayet iyi yani :KK1:

aa çok güzel sonuçta sende ye yada eşinide bekleyelim hepberaber yiyelim demiyorlarsa en güzelii Allah bozmasın ama senin kv ile ilgili bir sorun yoktu zaten dimi hep böyle gider umarım da benim gibi kafanda senaryolar kurmak zorunda kalmazsın , birde tabiki dediğin gibi zamanla oturucak İnşallah bizde onlarda alışıcak evlilik moduna :))

aa çok güzel sonuçta sende ye yada eşinide bekleyelim hepberaber yiyelim demiyorlarsa en güzelii Allah bozmasın ama senin kv ile ilgili bir sorun yoktu zaten dimi hep böyle gider umarım da benim gibi kafanda senaryolar kurmak zorunda kalmazsın , birde tabiki dediğin gibi zamanla oturucak İnşallah bizde onlarda alışıcak evlilik moduna :))

Yok cnm bi soeun yoktu bizim ama burda okuyunca bi kendi kendime sorun yapmıştım. :KK1:

Kv ve kp evde oldukları için bizden önce yiyi erken uyuyolar öyle bekliyelim beraber yiyelim demiyolar kv diyo zaten alın yemekli yukarda yiyin. Yani böyle hep dibimizde değiller.

X