Hoşbeş Sayfası

Bende de herşey yolunda abla.:KK50:

Film nasıldı beğendin mi?Kardeşim gitti fena değildi dedi.Umarım ağlamamışındır.:KK60:

Benim de var öyle etiketi üsünde duran kıyafetlerim.Mağazada beğeniyorum evde bir iki kilo versem daha iyi olur diyip kenara kaldırıyorum.Tabi kaldırış o kaldırış.:KK48:Mağazadaki aynalar hileli mi acaba?:KK53:

Bugün burası çok soğuktu.Yarın güneşliymiş.Bu sene iyi kış oldu.Çok sıcak da olmasın.Geçen yaz çok bunalmıştık.

Kızların nasıl abla?Onlar napıyor?

Filiz ortalarda yok.O da terketti burayı.Vefasızlar.:KK12:

İyi olmana sevindim Aslı'cım:KK68:Günler nasıl geçiyor değil mi ? yine geldik hafta başına.
Filmi çok beğendim.Bir dönemin haksız yere bitip giden hayatlardan sadece biriydi. Cansel çok iyiydi. Oğlunu canlandıran oyuncuyu da çok beğendim.Sera Tokdemir'in kirpikleri dışında , özel yaşlandırılmış halini de beğendim.Bütünüyle acılı duygulanmamak elde değildi Aslı'cım .Düşünsene sadece bir kitap uğruna tutuklanıp hayatını kaybediyorsun saçma sapan bir neden uğruna ...Ardından babasının iadeyi itibarını almaya ant içmiş , bu nedenle avukat olmuş bir evladın verdiği mücadelede ki her sözü .. nasıl üzülüp ağlamazsın:KK61:
daha ilk sahnelerde Cansel( İsmail'in) tutuklanışından ölüşüne kadar yaşananlar , sonrası ailenin özellikle oğlu Ahmet'in babasını aklama çabaları .. Ben çok etkilendim. Güzel bir iş çıkmış ortaya.Umarım gişesi de iyi olur.

Yok aynalar değil hileli olan kendi adıma benim bünyede var hilelik :KK48:Daha doğrusu hep denir ya kışın kilo alıyor insanlar diye . Bence bütün suç kış ta:KK48: Niyeymiş Aslı'cım kilolara kış kış deyip aldığımız cicilerimizi giyeceğiz . Öyle kaldırıp bir yere koymak yok . Dünyanın parasını verdik sonuçta .

Bu yaz da benim işler kesat. Yazlıkta bir ay falan kalabilirsem ne ala.

Kızlar da iyi . Küçük geçtiğimiz iki hafta sınavları vardı . Büyükte tez hazırlıyor. Sene sonu yüksek mimar olur inşallah.

Evet çok farkındayım Aslı'cım . Yalnız Filiz değil ki Emel'im de terki diyar etti . Geçen bir hayli dertlendim bir şeyler yazmak istedim bu konuda.
İşleri yoğundur hadi yine susayım dedim. Ama böyle olmamalı gerçekten çok üzülüyorum.

Son düzenleme:
Allah rahmet eylesin.Yaşı çok da yoktu.Bana huysuz bir adam gibi gelirdi ama şarkıları güzeldi.Benim de en sevdiğim bu şarkısı.

Duruşuyla mı nedir bilmem ama nedense bana da aksi huysuz biriymiş gibi gelirdi .
66 yaş evet ölüm için erken ama ölümün ne vakit geleceği belli olmaz ki.
Hepimiz için er geç yolun bittiği bir yer illa ki olacak.

Bu ve diğer bütün şarkıları güzeldi.
Ne diyelim . Allah kabir rahatlığı versin.

İyi olmana sevindim Aslı'cım:KK68:Günler nasıl geçiyor değil mi ? yine geldik hafta başına.
Filmi çok beğendim.Bir dönemin haksız yere bitip giden hayatlardan sadece biriydi. Cansel çok iyiydi. Oğlunu canlandıran oyuncuyu da çok beğendim.Sera Tokdemir'in kirpikleri dışında , özel yaşlandırılmış halini de beğendim.Bütünüyle acılı duygulanmamak elde değildi Aslı'cım .Düşünsene sadece bir kitap uğruna tutuklanıp hayatını kaybediyorsun saçma sapan bir neden uğruna ...Ardından babasının iadeyi itibarını almaya ant içmiş , bu nedenle avukat olmuş bir evladın verdiği mücadelede ki her sözü .. nasıl üzülüp ağlamazsın:KK61:
daha ilk sahnelerde Cansel( İsmail'in) tutuklanışından ölüşüne kadar yaşananlar , sonrası ailenin özellikle oğlu Ahmet'in babasını aklama çabaları .. Ben çok etkilendim. Güzel bir iş çıkmış ortaya.Umarım gişesi de iyi olur.

Yok aynalar değil hileli olan kendi adıma benim bünyede var hilelik :KK48:Daha doğrusu hep denir ya kışın kilo alıyor insanlar diye . Bence bütün suç kış ta:KK48: Niyeymiş Aslı'cım kilolara kış kış deyip aldığımız cicilerimizi giyeceğiz . Öyle kaldırıp bir yere koymak yok . Dünyanın parasını verdik sonuçta .

Bu yaz da benim işler kesat. Yazlıkta bir ay falan kalabilirsem ne ala.

Kızlar da iyi . Küçük geçtiğimiz iki hafta sınavları vardı . Büyükte tez hazırlıyor. Sene sonu yüksek mimar olur inşallah.

Evet çok farkındayım Aslı'cım . Yalnız Filiz değil ki Emel'im de terki diyar etti . Geçen bir hayli dertlendim bir şeyler yazmak istedim bu konuda.
İşleri yoğundur hadi yine susayım dedim. Ama böyle olmamalı gerçekten çok üzülüyorum.
Günler çok çabuk geçiyor abla.Bir bakmışsın pazartesi bir bakmışsın pazar.:KK51:

Filmi beğendin demek.Sera Tokdemir`in dizisinin fagmanlarına denk geliyorum çok yapmacık geliyor bana.Gerçi diziyi de izlemedim nedir ne değildir bilmiyorum.Dediğin gibi iş yapar inşallah.

Giyeceğiz dimi abla.:KK53:Bak gaza geldim birden.:-)Evet çok para verdik yazık dolapta durursa.:KK22:

Maşallah kızlarına abla.Yüksek mimarlığa kadar geldi demek.Ne çabuk geçti zaman.:KK51:

Niye yazlığa bir ay gideceksin?Ramazanda İstanbul`da mısın?

Maalesef abla ben de üzülüyorum.İnşallah kötü birşey yoktur girmemelerine sebeb.

Son düzenleme:
Günaydın Aslı'cım :KK60: Yeni bir hafta hepimiz için hayırlara vesile olsun.
Beni Unutma.... Ne çok severim bu şarkıyı ,şu an aldı götürdü çok uzaklara..:KK14:
Sera Tokdemir yeni tanıştığımız bir yüz.Tecrübesi az tabi .Ama Kertenkele de fena değil ben beğeniyorum .
Eniştenle bakıyoruz . Eylenceli dizi.

Gazlara gelelim lütfen gelelim Aslı'cım atalım şu kışın üzerimizdeki yükünü :KK48:Yoksa kendi adıma menopoz falan durumlar çok vahim.:KK70:

Zaman nedir ki Aslı'cım tüketmekte üstüne yok.Tüm yaşananlar daha dün gibi. Geçen Emel'le konuştuK aynı şeyleri..
Bu arada Emel'cim de çok üzdü beni.Dedim bu kadar kendini kaptırma sen iyi ol ki anneciğin kediciklerin ve dahi sokak köpeklerin iyi olsun.Kendisine ayırdığı bir saniyesi yok .Hepten adamış kendini . Kendimce nasihatler ettim umarım bi işe yaramıştır.
Ramazanda kesin buradayım . Çünkü ufaklığın finalleri Temmuz 15 'e kadar sürecekmiş. Ağustos bir ay boyunca hastanede staj yapacak. Bırakıp gitmekte içime sinmez.İşte bi 15 gün hafta sonları falan bir ayı zor buluruz .

Sana özelden mesaj atmıştım görmedin herhalde.

Neyse yine bozmayalım.Gittiği yere kadar . Şurda kimimiz var birbirimizden başka.:KK50:
Emel'im de inşallah ferahlar , Filizcik'te işleri bitince gelir.
Ne diyim Aslı'cım hiç birinize kıyamıyorum işte.:KK68:

Son düzenleme:
wkocjb.jpg

FLAŞ!.. OYUNCU CANSEL ELÇİN, OYNADIĞI ‘BİZİM HİKAYE’ FİLMİNİN ÇEKİMLERİ ESNASINDA YAŞADIĞI DUYGUSAL ANLARI ANLATTI

VİZYONA kısa süre önce giren ‘Bizim Hikaye’ filminin başrol oyuncularından Cansel Elçin, Sabahattin Ali’nin hayranı olduğunu çekimlerin yapıldığı onun yattığı Sinop’taki eski cezaevindeki koğuşta çok duygulandığını söyledi. Elçin, "Bir kitap yüzünden hayatlar zindan oluyor" dedi. Elçin, ileride çocuğu olduğunda nutuk çeken bir baba yerine onunla arkadaş olmayı istediğini anlattı.

Yasin Uslu'nun yönetmenliğini üstlendiği; yazdığı bir kitap nedeniyle 12 Eylül 1980 döneminde tutuklanan babasının iade-i itibar davası için mücadele eden arkasında eşi Nimet ve 3 çocuğunu bırakarak girdiği cezaevinde 3 yıl sonra ölen ‘İsmail’in dramını anlatan ‘Bizim Hikaye’ filminin başrol oyuncuları ‘Yeşilay’ dergisinin sorularını yanıtladı. Sinop, Trabzon ve Rize'de çekimleri yapılan filmin bazı sahneleri için İstanbul'un tarihi yarımadası da mekan olarak kullanıldı. Elçin, filmin, zorlu bir dönemin aile draması olduğunu, canlandırdığı ‘İsmail’ karakterini Nazi döneminde bir adamın çocuğuyla birlikte kaldığı hapishanede verdiği mücadeleyi anlatan Roberto Benigni’nin ‘Hayat Güzeldir’ (La vita e bela) diye bir filmindeki karaktere benzetti.

Filmin bir bölümünün tarihteki çok önemli şahsiyetlerinin kaldığı Sinop Cezaevi’nde çekildiğini belirten Cansel Elçin, rol gereği gördüğü işkence ve hapishane duvarlarının kendisini o geçmiş yıllara götürdüğünü belirterek, "Çekim esnasında yaşadığım zorlukları anlatmaktan bile utanıyorum. Ama o işkenceleri gerçekte yaşamış olanlar var. Zindana atılmışlar, sevdiklerinden uzaktalar, kurtulamayacaklarını bile bile bir neslin kurtuluşu için mücadele ediyorlar dört duvar arasında. Sahnelerim Sabahattin Ali’nin yattığı koğuşta çekildi. Onunu tüm kitaplarını okumuşumdur, hayranıyımdır. Ama bakıyorsunuz bir kitap yüzünden hayatları zindan oluyor" dedi.

"ALDIRMA GÖNÜL'Ü BEN DE SÖYLEDİM"

Sebahattin Ali’nin çekimlerin yapıldığı Sinop Cezaevi’nde ‘Aldırma Gönül’ şarkısının sözlerini de yazdığı hatırlatılınca “Ben de söyledim o türküyü. Filmde de zaten İsmail bir nevi 'Başın öne eğilmesin, ağladığın duyulmasın' demek istiyordu, hem kendine hem ailesine. Ve de asla; pes etme" dedi.

Elçin bir başka soru üzerine çocuğu olması halinde "Bunu yap, şunu yap" diyen baba olmayacağını anlatırken, "Ben onunla arkadaş olmayı isterim. Benim için onunla beraber hareket etmek önemli. Onunla beraber sorgularım; Şöyle mi yapsak, bunu yapsak diye, onu da çözüme dahil etmeye dahil ederim” diye ekledi.

Film oyuncularından Sera Tokdemir de, filmde genç, hem de saatler süren makyajla yaşlı göründüğünü hatırlatırken, "Gençken yaşlılığımı gördüm” dedi. Tokdemir, soru üzerine oğlu Boran’a öncelikle kendisine güvenmeyi öğrettiğini ve bu konuda yönlendirdiğini söyledi.

35ic9x4.jpg

Günaydın Aslı'cım :KK60: Yeni bir hafta hepimiz için hayırlara vesile olsun.
Beni Unutma.... Ne çok severim bu şarkıyı ,şu an aldı götürdü çok uzaklara..:KK14:
Sera Tokdemir yeni tanıştığımız bir yüz.Tecrübesi az tabi .Ama Kertenkele de fena değil ben beğeniyorum .
Eniştenle bakıyoruz . Eylenceli dizi.

Gazlara gelelim lütfen gelelim Aslı'cım atalım şu kışın üzerimizdeki yükünü :KK48:Yoksa kendi adıma menopoz falan durumlar çok vahim.:KK70:

Zaman nedir ki Aslı'cım tüketmekte üstüne yok.Tüm yaşananlar daha dün gibi. Geçen Emel'le konuştuK aynı şeyleri..
Bu arada Emel'cim de çok üzdü beni.Dedim bu kadar kendini kaptırma sen iyi ol ki anneciğin kediciklerin ve dahi sokak köpeklerin iyi olsun.Kendisine ayırdığı bir saniyesi yok .Hepten adamış kendini . Kendimce nasihatler ettim umarım bi işe yaramıştır.
Ramazanda kesin buradayım . Çünkü ufaklığın finalleri Temmuz 15 'e kadar sürecekmiş. Ağustos bir ay boyunca hastanede staj yapacak. Bırakıp gitmekte içime sinmez.İşte bi 15 gün hafta sonları falan bir ayı zor buluruz .

Sana özelden mesaj atmıştım görmedin herhalde.

Neyse yine bozmayalım.Gittiği yere kadar . Şurda kimimiz var birbirimizden başka.:KK50:
Emel'im de inşallah ferahlar , Filizcik'te işleri bitince gelir.
Ne diyim Aslı'cım hiç birinize kıyamıyorum işte.:KK68:
Abla özel mesajını sen söyleyince farkettim.:KK66:

Kertenkele dizisini pek çözemedim.Komedi galiba biraz.Ben o gece Güllerin Savaşı`nı seyrediyorum.Bu ara çok ekşınlı.:KK8:

Emel niye bu kadar üzüyor kendini.Annesi iyileşmemiş mi?Hayvan sevgisini onun kadar anlayamıyorum.Çünkü evde hiç bakmadık.Ama ondan büyük insan acısı var ve hiçbir acıya benzemez.Hayatın bir düzeni var.İstemesek de yaşayacak olanı yaşıyoruz.Önce Emel iyi olacak ki herkese yetebilsin.Umarım düzene girer hayatı.

Gazlara gelelim ama ben bugün yine götürdüm pastaları.:KK53:Arkadaşım geldi bugün.Şimdi o yerken yememek ayıp olmazmıydı.:KK70:Menapozda benim bildiğim her yanın yanıyor abla.:-)İç iç suları zayıfla işte ne güzel.:KK70:

Ramazanda burada olmana sevindim desem.:KK53:Çok kalıyordun çünkü.:KK48: Ama şimdi o evin keyfini kim sürecek.:KK53: Yaz uzun sürerse yine gidersiniz.Kızların büyük abla kendi başlarının çaresine bakarlar.

Son düzenleme:
Abla özel mesajını sen söyleyince farkettim.:KK66:

Kertenkele dizisini pek çözemedim.Komedi galiba biraz.Ben o gece Güllerin Savaşı`nı seyrediyorum.Bu ara çok ekşınlı.:KK8:

Emel niye bu kadar üzüyor kendini.Annesi iyileşmemiş mi?Hayvan sevgisini onun kadar anlayamıyorum.Çünkü evde hiç bakmadık.Ama ondan büyük insan acısı var ve hiçbir acıya benzemez.Hayatın bir düzeni var.İstemesek de yaşayacak olanı yaşıyoruz.Önce Emel iyi olacak ki herkese yetebilsin.Umarım düzene girer hayatı.

Gazlara gelelim ama ben bugün yine götürdüm pastaları.:KK53:Arkadaşım geldi bugün.Şimdi o yerken yememek ayıp olmazmıydı.:KK70:Menapozda benim bildiğim her yanın yanıyor abla.:-)İç iç suları zayıfla işte ne güzel.:KK70:

Ramazanda burada olmana sevindim desem.:KK53:Çok kalıyordun çünkü.:KK48: Ama şimdi o evin keyfini kim sürecek.:KK53: Yaz uzun sürerse yine gidersiniz.Kızların büyük abla kendi başlarının çaresine bakarlar.

Aslı'cım Kertenkele komodi az biraz romantik karışık nasıl bişey bende tam anlayamadım.:KK48:

Emel'e bende dedim üzülme bu kadar , sağlığın bozulursa sana kim bakar diye daha buna benzer çok şeyler söyledim.
Kedisi için de hüngür hüngür ağlıyor haline o kadar üzüldüm ki..Ben bu kadar kendinden geçercesine hayvan sevgisi görmedim.Annesinin kalbinde sorun yokmuş. Bu seferde boynu tutulmuş bir sürü tahliller emarlar falan , diğer taraftan dizi şişmiş.Akşama kadar hastanelerde olunca eve gelince yorgunluktan nete giremiyorum ancak tahlil vs bakıp çıkıyorum dedi.
Anlayacağın Emel diye bişey kalmamış ortada.Allah yardımcısı olsun , rabbim tez vakitte ferahlatsın inşallah.

Zaten ya arkadaş ya ev gezmeleri kilo olarak geri dönüyor insana.
Hadi bu seferlik yemişin afiyet olsun .Ama bu sür git olursa gazımız kesilir :KK48:karnımız şişer :KK70:dolaptaki cicilerimizi hiç giyemeyiz Aslı'cım ben sana söyliyim.:21:

Sevin tabi.:KK60: Bence hiçbir mahsuru yok yavrucuğum.:KK48:
Elde olmayan sebeplerden ötürü . Yoksa benim de aklım evimde .
Fırsatını bulduğumda atıcam canımı .

Son düzenleme:
Manisa Cocuk filmleri Festivalinde #CanselElcin..
Sunuculuk yapmış bizim delüğanlıya bak sen .
img-blush2.gif

2808j83.jpg

23ixidd.jpg

2r3a1sh.jpg

X