Evli ve mutsuz olanlar buyruuunnnn

cemed

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2012
78
4
20 yaşında evlendim 2 yıllık evliyim bir günümü mutlu geçiremiyorum eşimi çok seviyorum ama o beni seviyomu sevmiyomu bilmiyorum ben alıngan bi insanım eşimde boş boğaz düşünmeden konuşur alınıncada ya ağlarım yada konuşmam çabu kağlıyorum ama tutamıyorum kendimi benim yaptığım hiç bişeyi beğenmez hep kusurlarımı söyler ama aslında bi kusurum yok eşime karşı çocuğuma karşı çok ilgiliyimdirherşeyi dört dörtlük yapmaya çalışırım ama yetmiyo hergünüm eşimle küs kavgalı tartışarak ağlayarak geçiriyorum Allahım içimdeki sevgimi bitirsin onu sevmiyim artık diye dua ediyorum.onu sevmek istemiyorum bende ona karşı soğuk olmak düşman olamk istiyorum ama olmuyo napıcağımı ona nasıl davranıcağımı bilmiyorum

20 yaşında evlendim 2 yıllık evliyim bir günümü mutlu geçiremiyorum eşimi çok seviyorum ama o beni seviyomu sevmiyomu bilmiyorum ben alıngan bi insanım eşimde boş boğaz düşünmeden konuşur alınıncada ya ağlarım yada konuşmam çabu kağlıyorum ama tutamıyorum kendimi benim yaptığım hiç bişeyi beğenmez hep kusurlarımı söyler ama aslında bi kusurum yok eşime karşı çocuğuma karşı çok ilgiliyimdirherşeyi dört dörtlük yapmaya çalışırım ama yetmiyo hergünüm eşimle küs kavgalı tartışarak ağlayarak geçiriyorum Allahım içimdeki sevgimi bitirsin onu sevmiyim artık diye dua ediyorum.onu sevmek istemiyorum bende ona karşı soğuk olmak düşman olamk istiyorum ama olmuyo napıcağımı ona nasıl davranıcağımı bilmiyorum

canım çok zor bi durum, allah hakkında hayırlısını versin. çok gençsin daha , umarım ömrün böyle geçmez :KK43:

Çok hassas insanlar hep daha çabuk kırılır, kendimden biliyorum bende çok hassas ve duygusalımdır bunun da çok eksi yönünü gördüm evliliğin nasıl bi müessese olduğunu yaşamadım ama bende dostluklarda falan hep kaybettim birazda hassas olmamak gerekiyor dicem ama ben bunu hiç yapamadım en ufak bi şeyde ağlarım.

bende hassas olmayı istemiyorum herşeye ağlamak istemiyorum amam tutamıyorum kendimi o yüzden herşeyde üzülen taraf ben oluyorum

Evet sonunda üzülen yine duysusal insanlar oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

ah bu erkekler..bende 1.5 senelik evliyim kendime soruyyorum 1 günün mutlu huzur içinde geçtimi..hatırlayamıyorum..sabah iyisek akşamına kavga..akşam iyisek sabah kötüyüz..ve bir süre sonra evlilik benim için bir kabusa döndü..çaresiz sıkışmış hissediyorum kendimi..üstüne birde gurbet olunca daha bi beter oluyo insan..benim eşimde ilgisizlik,ne söylediğini bilmemesi,ağzının bozuk olması,aşırı aileci ve onlar mutluysa bizde mutlu,mutsuzsa bizde...gibi durumlar var..6 sene konuşarak evlendim..ama ne konuşması ne anlaşması..bambaşka bir insanla karşılaştım bocaladım,psikolojım bozuldu,kimsem olmadığından aileme anlattım her sıkıntımı,ağladım,yıprandım,bağırdım çağırdım...derken böyle yüzgöz olduk ve halada toparlayamıyoruz..kadın duygusaldır en azından ben öyleyim bilmem ama:)yani bir yüze gülmesi yetiyo unutturuyo herşeyi,önceden yapardı gönlümü almaya çalışırdı,şimdi yataklarıda ayırır olduk,bu evliilk benim için kabusa döndü...napcam bilemiyorum sıkıştım kaldım..anlayış yok,ailemle görüşmüyo sevmiyo,haliyle bende onun ailesiyle pek görüşmüyorum..hayırlısı olsun ama çok mutsuzum..

Bende 1 senelik evliyim. Mutlu muyum? Hayır... Hem de hiç değilim. Ve zoruma giden eşimle problemimin olmaması. Sorunum ailesi ...
Ben eşimin ailesiyle bir duruyorum. Kiraya çıkmaktansa para biriktirip ev alırız diye düşündük. Ailesi nişanlıyken o kadar iyiydi ki salaklık edip kandım ve bir durmayı kabul ettim..
Etmez olaydım...
1 sene içinde eşimle hiç baş başa kalmadım. Evlendiğimiz ilk gün bile annesi babası görümcem evden gitmedi yeni evliler tek kalsın demediler... Görümcem zaten burdan çıkmak bilmiyor. En son 15 gün önce geldi hala burda kalıyor. Bir de 2 tane küçük çocuğu var. Hafta sonları eşimin dayısı çocuklarını alıp buraya kalmaya geliyor.
Sürekli laf sokuyorlar. Kaynanam tam bir iki yüzlü..Eşim yokken ağzıma ediyor eşim gelince melek kesiliyor. Görümcem kıskançlıktan çatlayıp nerdeyse her gün kavga çıkarıyor. Kayınpederim gibi bir adamı Allah düşmanıma vermesin.
Kocamla dışarı çıksak laf oluyor. Bir şey alsak ben para yiyici oluyorum. Eşime anlatıyorum ama o da bi şey yapamıyor. Çünkü babası hemen al karını git diyor.
Eşimin işleri de iyice kötüye gittiği için kiraya da çıkamıyoruz. Kafayı yemek üzereyim. Ya en basiti hamile kaldım hiçbiri sevinmedi. Bebeğim karnımda öldü hepsi sevindi ve kürtaj olduğum gün beni yatırmadılar bile.
Ne yapacağım bilmiyorum. Çıldırmak üzereyim :KK43:

Bende 35yasindayim Hamburg'a evlendim istdan ve çok mutsuzum esimin ikinci benim ilk evliliğim napican bilemiyorum ailesi bana karşı iyi fakat esim tr tanisdigim kişi ile burdaki kişi gece ile gündüz gibi sok oldum napican biliyorum uç aay sonra tr gidip donmesem mı napican hiç bilemiyorum evlilik bukadar kotu olamaz!!

Bende 1 senelik evliyim. Mutlu muyum? Hayır... Hem de hiç değilim. Ve zoruma giden eşimle problemimin olmaması. Sorunum ailesi ...
Ben eşimin ailesiyle bir duruyorum. Kiraya çıkmaktansa para biriktirip ev alırız diye düşündük. Ailesi nişanlıyken o kadar iyiydi ki salaklık edip kandım ve bir durmayı kabul ettim..
Etmez olaydım...
1 sene içinde eşimle hiç baş başa kalmadım. Evlendiğimiz ilk gün bile annesi babası görümcem evden gitmedi yeni evliler tek kalsın demediler... Görümcem zaten burdan çıkmak bilmiyor. En son 15 gün önce geldi hala burda kalıyor. Bir de 2 tane küçük çocuğu var. Hafta sonları eşimin dayısı çocuklarını alıp buraya kalmaya geliyor.
Sürekli laf sokuyorlar. Kaynanam tam bir iki yüzlü..Eşim yokken ağzıma ediyor eşim gelince melek kesiliyor. Görümcem kıskançlıktan çatlayıp nerdeyse her gün kavga çıkarıyor. Kayınpederim gibi bir adamı Allah düşmanıma vermesin.
Kocamla dışarı çıksak laf oluyor. Bir şey alsak ben para yiyici oluyorum. Eşime anlatıyorum ama o da bi şey yapamıyor. Çünkü babası hemen al karını git diyor.
Eşimin işleri de iyice kötüye gittiği için kiraya da çıkamıyoruz. Kafayı yemek üzereyim. Ya en basiti hamile kaldım hiçbiri sevinmedi. Bebeğim karnımda öldü hepsi sevindi ve kürtaj olduğum gün beni yatırmadılar bile.
Ne yapacağım bilmiyorum. Çıldırmak üzereyim :KK43:

ay tatlım yaaa aynı kayınpederi,kayınvalideyi,görümceyi mi paylaşıyoruz ne :KK9: duygularıma ne güzel de tercüman oldun,tek fark ben birlik değil de alt-üst oturuyorum :13:

ben bu aileleri anlamıyorum ya insan oğlunun iyi mutlu olmasını ister evladım ne güzel mutlu huzurlu düzenli bi hayatı var gelinim mutlu ediyo demekki diye sevinir ama bizler eşimize ne kadar iyi baksak mutlu etsekte kaynanalar büsbütün çıldırıyolar herşeye burunlarını sokuyolar tabi bütün kaynanalara değil lafım aralarında anne gibi anne olanlar var allah herkese öylesini nasip etsin boş yere evladının evinin huzurunu dirliğini bozuyolar allah çekenlere yardım etsin çektirenleride bildiği gibi yapsın

ay tatlım yaaa aynı kayınpederi,kayınvalideyi,görümceyi mi paylaşıyoruz ne :KK9: duygularıma ne güzel de tercüman oldun,tek fark ben birlik değil de alt-üst oturuyorum :13:

ben gidebileceğim en uzak ye gitmek istiyorum burdan ama eşim taşınsam bile bu semtte otururum diyor:KK43: ah ahh ne yapıcaz biz bunlarla :18:

1.5 yıllık evliyim 6 aylık kızım var eşim beni istemediğini söyledi

başkasının yanında ayy ne karışacakmışızz onlar mutlu olsunlardaa derler ama içlerine kıskançlık fesatlık girdiğinde mutluluğu gözleri götürmezz hemen bi acındırma politikası istediklerini yaptırırlar hele de eşi ölmüş bi kayınvalideniz varsa allah kolaylık versin derim

seni niye eşin istemiyor cecilia

seviyorsan her türlü devam et ama seni çok yıpratır da sevginde azalma ya da şüphe başlarsa zaten seni kaybetmiş demektir

Ben de evlendim kocam beni hiç mutlu etmedi.Varsa yoksa kendisi ve bencillikleri.Artık bıktım biz 5 yıllık evliyiz ve şuan 8 aylık hamileyim, hamileliğime sevinmeme izin vermedi bile ,ben o bebeği istemiyorum diyerek hep ağlattı beni, şimdi de doğur bebeği git diyor boşanalım diyor,ALLAH akıl fikir versin akla bak bebeği ona bırakacağımı düşünüyor.
Bir de kocamın ağzı çok bozuk,çok kolay küfür eder,kırar döker zararı çoktur yani kalp kırıklıklarımı hiç saymıyorum.Ne oluyor tabi ne saygı kaldı ne de sevgi,nefret ettiğim günlerin sayısını hatırlamıyorum bile.Alıp başımı gitmek istiyorum ama çalışan kadın için buda kolay değil, kafana eseni yapamıyorsun.Kısacası bıktım,yıldım ve aslında hiçbirşey yapmak istemiyorum,çaba göstermekte istemiyorum.Sadece gitsin istiyorum.Üstüne yapar eder bir de kendini acındırır,şaşar kalırsın ağzı iyi laf yapar,nerden beladan bulaştım buna ne günahım vardı diyorum bazen,ama kendim kaşındım hep insanlar uyardılar ama ben onu seviyorum çekerim dedim işte öyle olmuyor,bir süre sonra bıkıyorsun kavgadan tartışmaktan, sonra ne oluyor peki........ Pişmanlıklarla dolu üzüntüyle sıkıntıyla dolu bir geçmiş eline kalıyor,ve geri getiremediğin heba olmuş güzelim gençlik yılların.SAÇINI SÜPÜRGE DE ETSEN yaranamadığın nankör kocan yine seni mutsuz etmeye inadına devam eder.Konuşsan anlatsan kendin nafile ,o yine bildiğinden şaşmaz.O doğrudur çünkü sen ya yalancısındır ya yüzsüz.Daha ne anlatayım ki yaşayan herkes bilir bu yıldınlıkları.............

canım eşinle mutsuz olabilirsin anlaşamayabilrsin de ettiğin dua çok yanlış:KK31:kesinilkle böyle yanlış dualar etmeyelim,olurya rabbim kıymetli bi zamana gelir kabul eder...bak çocuğumda var diyosun allahım mutlu olayım eşimde beni çok sevsin diye dua et,sen eşini sevmeyince herşey düzelecekmi yani:KK31:çocuğun için sabırlı olmalı ve eşinle düşman olmayı istemek yerine daha olumlu dualar etmelsin.biliyorum çok zoooooooorrrr yaşadğın durum ama bunun yolu bu değil..bende 10 yıllık evliym çocuğum var,her evliliktede sorunlar olur ben de çok şey denedim en etkili yöntem karşıma alıp ciddi ciddi konuşmak olurdu.şimdide çok şükür en son ne zaman tartıştığmızı hatırlamıyrm.daha 2 yıl olmuş zamanla rayına oturur inş.

Merhaba arkadaslar ; sizleri okudukça hem çok uzuluyorum hemde deredımı paylasabilecegim arkadaslarım olacagı için seviniyormmm.

Bende sizler gıbı arkadaslar...huzur arıyorum..mutlu olmak ıstıyorum eşimi çok sevıyorum herşeye katlanıyorum susuyorum ama çok sınırlı,agrasıf hemen sınırlenen bırısı ve en ufak bırseyı buyutup kavga çıkartan bırısı..evleneli daha bir sene olmadı..evliliğimizin 2. ayı basladı daha bana el kaldırmaya sebeb ne bılıyo musunuz; bana aldıi tşörtun içi gözukuyomus neden gıymısım apartmanın gırısınde basladı dövmeye kımse duymasın dıye sesımı çıkartıp ağlayıp bağıramadım..daha bunun gıbı bırsuru bahane kavga çıkmasın dıye ne dese yaptım gıtme dedı gıtmedım. otur dedı oturdum.dayanamıyorum bazen ama sevgim benı durduruyo daha hersey yenı dıyorum gecer dıyorum anlar benı davranmaz bıdaha bole dıyorum. iyi oldugu zamanlar çok ıyı ama kavga çıkardığı zamanlar hayatımı zindana çevırıyo.
neler neler yapıyo...bağırıyo ,çağırıyo ,ağıza alınmıcak kufurler...susuyorum buyumesın kavga dıye ama bı yerde patlamamı ıstercesıne ağır konusuyo. dayanamayıp tek bır kelıme soyluyorum. bu sefer benı ittire kaktıra bazen surukleyerek salondan atıyor yemek bıle yıyemeden çunkı hep yemek saatı yapıyor ben hazırlıyorum ama ben oturup huzurla esımle sohbet edıp yemek yedırtmıyor...

o evden cıkıp gıdene kadar yatak odasına kılıtlıyorum kendımı çunku gelıp daha fazla kotu seyler duymak yasamak ıstemıyorum...bunları ağlayarak yazıyorum ...çok doldum artık ..benı esım anlamassa kım anlar dıyorum...ben aç karnına saatlerce yatak odasında durup ağlıyorum gelıp gönlumu almak için bile gelmıyo yanıma onuda gectım hatalı olsa bıle ben hatalıymısım gıbı hep suscakmısım.birgun dedıgı bır dedıgını tutmuyo. unutuyo bazen soledıklerını ben onda gelıcek sevgıye hasretım bu yasımda sınır stres oldum dusunmekten bas ağrısı cekıyorum hergun ıcıme atmaktan yoruldum. derdımı herkese anlatamam.kımse bızı kotu bılsın ıstemıyorumm.daha neler var su sekız ayda çok uzdu benı sevgımı bu dıyorum benı onu sevdıgım gıbı sevse yapmaz dıyorum

Bende sizler gıbı arkadaslar...huzur arıyorum..mutlu olmak ıstıyorum eşimi çok sevıyorum herşeye katlanıyorum susuyorum ama çok sınırlı,agrasıf hemen sınırlenen bırısı ve en ufak bırseyı buyutup kavga çıkartan bırısı..evleneli daha bir sene olmadı..evliliğimizin 2. ayı basladı daha bana el kaldırmaya sebeb ne bılıyo musunuz; bana aldıi tşörtun içi gözukuyomus neden gıymısım apartmanın gırısınde basladı dövmeye kımse duymasın dıye sesımı çıkartıp ağlayıp bağıramadım..daha bunun gıbı bırsuru bahane kavga çıkmasın dıye ne dese yaptım gıtme dedı gıtmedım. otur dedı oturdum.dayanamıyorum bazen ama sevgim benı durduruyo daha hersey yenı dıyorum gecer dıyorum anlar benı davranmaz bıdaha bole dıyorum. iyi oldugu zamanlar çok ıyı ama kavga çıkardığı zamanlar hayatımı zindana çevırıyo.
neler neler yapıyo...bağırıyo ,çağırıyo ,ağıza alınmıcak kufurler...susuyorum buyumesın kavga dıye ama bı yerde patlamamı ıstercesıne ağır konusuyo. dayanamayıp tek bır kelıme soyluyorum. bu sefer benı ittire kaktıra bazen surukleyerek salondan atıyor yemek bıle yıyemeden çunkı hep yemek saatı yapıyor ben hazırlıyorum ama ben oturup huzurla esımle sohbet edıp yemek yedırtmıyor...

o evden cıkıp gıdene kadar yatak odasına kılıtlıyorum kendımı çunku gelıp daha fazla kotu seyler duymak yasamak ıstemıyorum...bunları ağlayarak yazıyorum ...çok doldum artık ..benı esım anlamassa kım anlar dıyorum...ben aç karnına saatlerce yatak odasında durup ağlıyorum gelıp gönlumu almak için bile gelmıyo yanıma onuda gectım hatalı olsa bıle ben hatalıymısım gıbı hep suscakmısım.birgun dedıgı bır dedıgını tutmuyo. unutuyo bazen soledıklerını ben onda gelıcek sevgıye hasretım bu yasımda sınır stres oldum dusunmekten bas ağrısı cekıyorum hergun ıcıme atmaktan yoruldum. derdımı herkese anlatamam.kımse bızı kotu bılsın ıstemıyorumm.daha neler var su sekız ayda çok uzdu benı sevgımı bu dıyorum benı onu sevdıgım gıbı sevse yapmaz dıyorum

Bır suru sorun var ve ne zamana kadar çekıceksın.otur konuş anlamıyorsa ailesine söyle ne bıleyım çok ezdırmışssın kendini.ne yanu kocanı sevmek kılıfmıdır...nasıl bır ınsan ki sen ağlarken açken oturup yemek yer ya...sen sevsende kocan senı sevmıyor ve vıcdansız allah korkusu olmayan bir yaratık dıyeceğim.sen konu aç bak gelen yorumlar belki bir fıkır verir sana.insanların psikoljık sorunları olur ama sana mal eder,belkı kafasında vardır bıraz...normalmı sence yasadıkların?

Hemen hemen çoğu bendede var ama işin garibi evli değilim henüz 21 yaşındayım üniverste son sınıftayım yani şuan bitti okulum yarın evime dönüyorum.En yakın arkadasımla küstük bende evden ayrıldım sevgilimn yanına yerleştim 3 ay kalıp eve gtcektm zaten okul bitiyor dye yerleştim.Dayak yedim saçma sebepten herkesin ortasında tokat yedim ama şuan ne baska eve çıkcak durumum nede benle çıkıcak bir arkadasım va el mahkum dedim sustum.Şimdi eve gidince ayrılmayı düşünüyorum ama düşmüyor yakamdan.Evimin önüne geliyor millete kepaze olcam dye bsey yapamıyorum ruh hastası gbi kavgalar tartışmalar.Ben bu insandan kendimi nasıl kurtarcam bilmiyorm.Bizimde basta çok iyiydi ama sonra byle oldu oyuzden tanımadan evlenmeyin.Ben çok pişmanım

X