2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
Ah kizlar bir misafiri daha atlattim çok şükür. Okuldan arkadaşlar geldi. 3 oda misafir vardi. 7-8 tane çocuk. Ev gocecek sandim. Ağlayan zirlayan... Kizim odasında yatiyordu sürekli uyandi ama aglamadi çok şükür. Sonra da alisti gürültüye.az once gittiler. Kisa kisa cevaplar yazdim kusura bakmayin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba,, gaz sıkıntısı yasayan arkadaslar icin yazmak istedim. Biz cok uzun zamandir hemen hemen hic sorun yasamiyoruz. Yalniz ben karnini doyurur doyurmaz sirtini pitpitlayip sivazlayip bi sekilde mutlaka agzindan gaz cikarmasini sagliyorum. Bir de altini actigimda biraz oynamasini sagliyorum ki bacaklari bol bol havaya kaldirip cok rahat gaz cikariyor. Son birkac gundur de oyun halisi aldik, onun uzerinde bolca hareket ettigi icin cikarmaya devam ediyor. Yalniz baslarda subsimpleks kullaniyorduk. Sonra ben bir ise yaramiyor bosuna da karni agriyor diye biraktim; gercekten de ondan sonra cok cok rahatladi. Yalniz yediklerime oldukca dikkat ediyorum. Hala hiç süt icmedim ve baklagilden uzak yasiyoruz.

Bu arada zaman bana ilk gunlerde cok buyuk dertler gibi gorunen bazi diger seylerin de biraz tecrubeyle cok da kolay cozulebilecegini gosterdi. pişik ve sizdirma problemleri icin yapilacak en iyi seyin altini sık sık degistirmek oldugunu, desitinin ise gercekten en iyi ilac oldugunu tecrube ettim. agliyorsa ve ozellikle de "inga" sesi cikariyorsa buyuk ihtimalle aç oldugunu, buna ragmen meme istemeyip aglamaya devam ediyorsa hasta olmadigini, sadece uykusunun oldugunu kabullendim :) dogru giydirdigimde açik havada grip olmayacagini, temiz havaya ikimizin de ihtiyaci oldugunu ve ben rahatsam onun da rahat ben stresliysem onun da stresli oldugunu ogrendim. Humana efsanesinin masal olmadigini, still tea ictikten yaklasik yarim saat sonra sütümün muthis arttigini anladim.

Bu arada kızımla surekli muhabbet halindeyiz. Bugun tam 60 gunluk, baska odaya gidip dondugumde beni her gordugunde guluyor. Babasinin ve benim konusmalarimiza gulucukle tepki veriyor. Ben de her firsatta bol bol konusmaya calisiyorum. Kucak istediginde yorulmus ve sinirlenmeye baslamissam boynunu kokluyorum ve ben kucaklamak istedigimde kacacaği günlerin cok da uzak olmadigini hatirlatiyorum kendime... aglatmamaya, ac birakmamaya, elimden geldigince yaninda olmaya calisiyorum. Kotu olasiliklari bir kenara birakip emzige alistirdigim icin sukrediyorum. Zira hayatimda hic emzikle gezen bir yetiskine rastlamadim. Ayni sekilde, "aman alistirma" denilen hicbir seye alistirmaktan kacinmiyorum; alissa ne olur, en fazla kac sene ayagimda sallamam gerekir, en fazla kac sene meme isteyecek, kac sene babasinin omzunda uyumak, annesinin sesiyle sakinlesmek isteyecek? Yeter ki anne babasinin yaninda oldugunu, hicbir zaman katilacak kadar aglamasona gerek kalmadan yanina kosacaklarini, cok degerli, cok kiymetli oldugunu bilsin ve karsisina cikacak insanlardan da ayni değeri bekleyen, kendine guvenen bi genç kıza dönüşsün...

Tabi bunlar bebegini biraz simartmakta mahsur gormeyen otuz yasinda bir kadinin nacizane fikirleridir... herkese kolay gelsin :)

Ohhh ne güzel yazmışsın ... Benim oğlumda kucakçı Üstüne üstlük kucaktayken yaylanma halindeyiz sürekli Olsunn ben onu ayakta yatakta kucakta her haliyle seviyorum :)))

Annişler bebişler biz geldikkk:KK16:
Mevlütlerimizi yaptık geldik hayırlısıyla.
Kırkından sonra değişir dedikleri kızım iki mevlüte rağmen zerre kadar sakinleşmedi hala ağlak hala kucak delisi ve akşam ağlamalarımız devam ediyo, 61 günlük olduk, kısmet 3. aya:KK53:
Bu arada şu göbeklerle ilgili yazdıklarınıza çok güldüm siz çok yaşayın e mi :KK53: benim 1 kilom kaldı doğumdan sonra ama göbük hala var. Ne zaman gider bilmem ama doğum öncesi kotlarımdan birine girip düğmeleyebiliyorum:KK52: göbüş çıkıyo biraz üstten ama sağlık olsun:KK53:

Hayırlı olsun allah kabul etsin mevlütünüzü Bizde 75 günlük olduk ama ağlak ve kucakçı bi oğlum var Annemlere geldik Herkes şaşırdı ayyy sen sürekli böylemisin die Hep kucakta ya Eee napimm böyleyiz dedim Bu arada yalancı emziğe alıştı mı ? Ben deniyorum ama almıyor halaa

oglum bır turlu uykuya gecemıyor yaaa yerıne koydugum an kıpırdıyor kac saattır uyutmaya calısıyorum. yatırdım sımdı koltuga emzıgı de verdım ama emzıgı hep dusuruyor ya da elıyle carpıyor. sanırım bu emzıgı sevmedı. nuk damaklı sılıkon..... acaba baska bır sey mı alsam eczanede bebedor falan var ondan mı alsam.sızınkılerın markası ne bebısler alıyor mu rahat mı benımkı sanırım tutmayı beceremıyor bu emzıgı. acaba yuvarlaklardan mı alsam damaklı yerıne=?

oglum bır turlu uykuya gecemıyor yaaa yerıne koydugum an kıpırdıyor kac saattır uyutmaya calısıyorum. yatırdım sımdı koltuga emzıgı de verdım ama emzıgı hep dusuruyor ya da elıyle carpıyor. sanırım bu emzıgı sevmedı. nuk damaklı sılıkon..... acaba baska bır sey mı alsam eczanede bebedor falan var ondan mı alsam.sızınkılerın markası ne bebısler alıyor mu rahat mı benımkı sanırım tutmayı beceremıyor bu emzıgı. acaba yuvarlaklardan mı alsam damaklı yerıne=?
canm benim kızım da tutamıyodu nuk u. ben de avent in ortodontik emziğini(kapaklı ve tek renk olanlardan) aldım. onu emmeyi başardı:KK76:

insallah canımm duzeelır ama umudumu kaybetmek uzereyımm artık 20 gun olduu senınkı ne kadar surdu bıde emmeyınce mama verdınmı yada bıberonn pişiniz nasıl oldu ıyılestımı kızın canımm

Cnm benim 1 hafta sürdü 1 -3 dk emiyodu zorla o dra agliyodu bırakıyordu üstüne bide kusuyodu. Dra götürdüm o zaman memleketteydim idrar tahlili yaptık bisey çıkmadı .mememe gelince aglıyodu sonra üstelemedim emme saat aralığını ac, memendeyken konus okşa sakinleştirmeye çalış bakalım. Mama falan vermedik. Geceleri uyurken kaldırdım emzirdim emiyo o zaman. ağzına sut sıkınca emiyo öyle yap. Öyle içim rahat ediyodu. İşte memleketteyken gittiğim doktor bağırsak düzenleyici verdi, pisiği için de 2 krem. Inanırmısın 2 günde gecti yaraları bile. Kakası da eskisine oranla normallesti o ilaçla. Allahım cok şükür düzeldik biz. Insallah senin de düzelir ogluşun. Hala düzelmezse dra git bence belki kulağında bişey vardır belki ağzı pamukçuk olmuştur. Degilse bile insan rahatlıyo. Ben oyle oldum valla bişey çıkmadı rahatladım bi baktım cocuk da düzeldi. Allah yardımcın olsun

Hayırlı olsun allah kabul etsin mevlütünüzü Bizde 75 günlük olduk ama ağlak ve kucakçı bi oğlum var Annemlere geldik Herkes şaşırdı ayyy sen sürekli böylemisin die Hep kucakta ya Eee napimm böyleyiz dedim Bu arada yalancı emziğe alıştı mı ? Ben deniyorum ama almıyor halaa

Sağol canım Allah kabul etsin inşallah 🙏
O soruları 100 kişi sordu hafta sonu akraba eş dost. Hep böyle ağlıyo mu hep kucakta mı, yok size özel kişilik değiştirdi normalde melek gibi diyesin geldi:KK53: bizim melekler biraz fena olcak belli şimdiden. Emziğe ben de alıştırmadım hala😕 5 farklı emzik denedim chicco'sundan avent'ine. en son nuk damaklı kauçuk aldık. Ekimlerine tutarsam emmeye çalışıyo elimi çektiğim gibi pıt diye düşüyo:KK53: o kadar komik ki. Meme gibi emmeye çalışıyo ondan kaçırıyo. Biberon da kullanmadığımızdan bilemiyo heralde emmeyi. Ben ara ara veriyorum yine de elimle tutarak. Düşürmeyeceği günler de gelir inşallah :KK31:

Canım ben damaklı yuvarlak her türlü denedim, nuk damaklı kauçuk olanı emiyo ama elimle tutarsam:KK53: yoksa düşürüyo😕

Canim bi arastirayim sagolasin.

Canim emmiyor diye ve huzursuzluğu var diye istedi doktor. Uykuya geçerken agliyirdu bizimki.

Canim kulak ve idrar yolu enfeksiyonu için kullanıyoruz. İdrar yolundan emin değiliz var mi yok mu diye. İkisine de iyi gelecek bi ilaç kullaniyiruz

bu gun kalktım senle yazıştıktan sonra aıle hekımıne gıttım hemen kulagına bakın dedım emmıyo acaba bundanmı dıye ıdrar tahllılı yapmıyolarmış orda neyse baktı kulaklarına bısesı yok dedı olsa huzursuz olur dedı . 2 saatte bır emzırıyorum emzırmeye calışıyorum dedım doktor kızdı saatlı nıye emzırıyosun dedı bırak ne zaman ısterse o alır dedı artık buyuyorlar bazen 2 saatte acıkır bazende 3 4 saat emmez dedı sonra ebelerın yanına gıttım tartmaya gecen carsamba tartırmıstım tam 1 hafta olmuştu 200 gr almış oğlum bu emmemeyle ıyı dedı ebeler ayda 500 gramın altında olursa ıyı degıl dedıler...uykuda ayılmadan emmeyle bu kadar ınsallah bır an önce duzene gırer yavrumm

Burası yeşillik, hem de daha faZla ama memleket gibisi yok, her insanın vatanı işte... Yeni taşındık altı ay felan oldu herhalde, daha önce çorumdaydık, hafta sonları canımız sıkıldıkça gidiyorduk... Burdan olmuyor...

Annemler, Çamlıkentte oturuyor ablam bahçeleriçinde... Senin annenler nerede, bir de arkadaş çıkarmışız...28 yaşındayım...[/QUOT

benim annemler de kurşunlu mahallesindeler.çocukluğum istasyon caddesinin oralarda geçti ama...üniversiteyi filan memlektte okudum.dört yıldır ayrıyım.ben de 28 yaşındayım.hangi okullarda okudun sen?

canm benim kızım da tutamıyodu nuk u. ben de avent in ortodontik emziğini(kapaklı ve tek renk olanlardan) aldım. onu emmeyi başardı:KK76:

Sağol canım Allah kabul etsin inşallah 🙏
O soruları 100 kişi sordu hafta sonu akraba eş dost. Hep böyle ağlıyo mu hep kucakta mı, yok size özel kişilik değiştirdi normalde melek gibi diyesin geldi:KK53: bizim melekler biraz fena olcak belli şimdiden. Emziğe ben de alıştırmadım hala😕 5 farklı emzik denedim chicco'sundan avent'ine. en son nuk damaklı kauçuk aldık. Ekimlerine tutarsam emmeye çalışıyo elimi çektiğim gibi pıt diye düşüyo:KK53: o kadar komik ki. Meme gibi emmeye çalışıyo ondan kaçırıyo. Biberon da kullanmadığımızdan bilemiyo heralde emmeyi. Ben ara ara veriyorum yine de elimle tutarak. Düşürmeyeceği günler de gelir inşallah :KK31:

Canım ben damaklı yuvarlak her türlü denedim, nuk damaklı kauçuk olanı emiyo ama elimle tutarsam:KK53: yoksa düşürüyo😕

:KK9:tesekkurler kızlar kaucuk ıyı mı kı ılk aylar ıcın?

Cnm benim 1 hafta sürdü 1 -3 dk emiyodu zorla o dra agliyodu bırakıyordu üstüne bide kusuyodu. Dra götürdüm o zaman memleketteydim idrar tahlili yaptık bisey çıkmadı .mememe gelince aglıyodu sonra üstelemedim emme saat aralığını ac, memendeyken konus okşa sakinleştirmeye çalış bakalım. Mama falan vermedik. Geceleri uyurken kaldırdım emzirdim emiyo o zaman. ağzına sut sıkınca emiyo öyle yap. Öyle içim rahat ediyodu. İşte memleketteyken gittiğim doktor bağırsak düzenleyici verdi, pisiği için de 2 krem. Inanırmısın 2 günde gecti yaraları bile. Kakası da eskisine oranla normallesti o ilaçla. Allahım cok şükür düzeldik biz. Insallah senin de düzelir ogluşun. Hala düzelmezse dra git bence belki kulağında bişey vardır belki ağzı pamukçuk olmuştur. Degilse bile insan rahatlıyo. Ben oyle oldum valla bişey çıkmadı rahatladım bi baktım cocuk da düzeldi. Allah yardımcın olsun

sevındım canım duzene gırmışşın emmesıde duzelmış insallah canım bızde duzelecezz .. bakalım bıraz daha beklıcem olmadı doktora gıdecem ıdrarı için kulagında bır sey yok bugun saglık ocagındakı doktra gıttım baktı bı guzell kulagı arısa huysuzz olur dedıı...bıde sımdı damagıyla mememı ısırıyor bakalım ne olcakk mama bende hıç vermedımm

bu gun kalktım senle yazıştıktan sonra aıle hekımıne gıttım hemen kulagına bakın dedım emmıyo acaba bundanmı dıye ıdrar tahllılı yapmıyolarmış orda neyse baktı kulaklarına bısesı yok dedı olsa huzursuz olur dedı . 2 saatte bır emzırıyorum emzırmeye calışıyorum dedım doktor kızdı saatlı nıye emzırıyosun dedı bırak ne zaman ısterse o alır dedı artık buyuyorlar bazen 2 saatte acıkır bazende 3 4 saat emmez dedı sonra ebelerın yanına gıttım tartmaya gecen carsamba tartırmıstım tam 1 hafta olmuştu 200 gr almış oğlum bu emmemeyle ıyı dedı ebeler ayda 500 gramın altında olursa ıyı degıl dedıler...uykuda ayılmadan emmeyle bu kadar ınsallah bır an önce duzene gırer yavrumm

İyi yapmissin canim en azindan için rahat eder. Hem 200gram çok iyi maasallah. Aslinda biraz bebislerimize guvenmemiz gerekiyor belki de. Bizimki hele ac değilse mümkün değil almiyor. Aslinda bizim sülale biraz boyle galiba. Hep zayifiz benim de öyle aman aman istahim olmaz. Bana mi çekti acep :KK66:

:KK9:tesekkurler kızlar kaucuk ıyı mı kı ılk aylar ıcın?

zararlı olduğunu hiç duymadım biberonu kauçuk uçlu almıştım pek kullanmıyorum zaten ama bi daha kauçuk uç almam yıkanınca fln tuhaf bi renk alıo üzerine toz yapışıyo hemen .benim pek içime sinmiyo açıkçası.:KK19:

Bende nuk damakli aldim daha hamisken..1 ay ugrastim olmadi.gecende avent anne meesine yakin damaksiz aldim .bir ark.damaksiz sever bebisler dedi..ama bunuda sevmedi benim cimcimem,birdahakine de bakal emzigi denicem..offf birturlu tutmuyor ya.bastirinca emiyor birakinca elimi fitlatiyor hemen:-)
Oglumda 3 ayliktan sonra emdi emzigi.sende damaksiz al once belki tutar onu.

Bende nuk damakli aldim daha hamisken..1 ay ugrastim olmadi.gecende avent anne meesine yakin damaksiz aldim .bir ark.damaksiz sever bebisler dedi..ama bunuda sevmedi benim cimcimem,birdahakine de bakal emzigi denicem..offf birturlu tutmuyor ya.bastirinca emiyor birakinca elimi fitlatiyor hemen:-)
Oglumda 3 ayliktan sonra emdi emzigi.sende damaksiz al once belki tutar onu.

zararlı olduğunu hiç duymadım biberonu kauçuk uçlu almıştım pek kullanmıyorum zaten am

a bi daha kauçuk uç almam yıkanınca fln tuhaf bi renk alıo üzerine toz yapışıyo hemen .benim pek içime sinmiyo açıkçası.:KK19:

ayy ne zor yaa damaklı mı damaksız mı hangısı ıyı sılıkon mu kaucuk mu off be karar veremedımmm:KK37:

ayy ne zor yaa damaklı mı damaksız mı hangısı ıyı sılıkon mu kaucuk mu off be karar veremedımmm:KK37:

canım emzik bebişimin emzik tutması için ben de çok uğraştım çünkü memeden hiç ayrılmıyodu felaket yara olmuştu uçlarım. çok emzik denedim kauçuk olanları hiç emmek istemiyodu. silikon olanları da hep düşürüodu. en son avent i denedim ve onu tutabildi. ben onu tavsiye edebilirim. belki senin minnoş da tutar.bu arada kauçuk uçlular daha çabuk yıranıomuş daha sık değiştirmek gerekiomuş bildiğim kadarıyla

Burası yeşillik, hem de daha faZla ama memleket gibisi yok, her insanın vatanı işte... Yeni taşındık altı ay felan oldu herhalde, daha önce çorumdaydık, hafta sonları canımız sıkıldıkça gidiyorduk... Burdan olmuyor...

Annemler, Çamlıkentte oturuyor ablam bahçeleriçinde... Senin annenler nerede, bir de arkadaş çıkarmışız...28 yaşındayım...[/QUOT

benim annemler de kurşunlu mahallesindeler.çocukluğum istasyon caddesinin oralarda geçti ama...üniversiteyi filan memlektte okudum.dört yıldır ayrıyım.ben de 28 yaşındayım.hangi okullarda okudun sen?

Liseyi imam hatipte okudum....ünivesite için istanbula gittim, ben ayrılalı on sene oldu... :KK5:2003 mezunuyum, final dersanesine gitmiştim, ünv hazırlık için...

Burdan bir arkadaş, uyumadıkça huysuz oluyor demişti, bebeği için... Test edildi onaylandı, bu gün doğru dürüst uyumadı ve en huzursuz akşamlarımızdan birini yaşadık, zar zor uyuttum, bacaklarım koptu...

Bir de bu akşam mşsafirimiz vardı hazırlık yaparken ağladı, bi kaç dk alamadım, ona da çok içerledi... Azıcık yatırcak gibi olsam ağlıyor... Yani bu aylarda ağlayınca almamak ağlamasını azltmıyor arttırıyor... Bunu bir kitapta okumuştum, o da onaylandı... Beraber Yeni şeyler öğreniyoruz... :KK37::KK37:

Son düzenleme:
kızlar işe başlayacağım zamanlar kullanmak için süt saklamak istiyorum biraz fazlaca. süt saklama kaplarıyla derin dondurucuda 6 ay saklanabiliyor ama süt saklama poşetleriyle 3 ay dio bi çok marka. dondurucuda yer problemi olmaması için poşet kullanmam gerek.en uzun süre hangi marka poşetle saklayabilirim? bilenler yazabilir miii:KK53:

Burdan bir arkadaş, uyumadıkça huysuz oluyor demişti, bebeği için... Test edildi onaylandı, bu gün doğru dürüst uyumadı ve en huzursuz akşamlarımızdan birini yaşadık, zar zor uyuttum, bacaklarım koptu...

Bir de bu akşam mşsafirimiz vardı hazırlık yaparken ağladı, bi kaç dk alamadım, ona da çok içerledi... Azıcık yatırcak gibi olsam ağlıyor... Yani bu aylarda ağlayınca almamak ağlamasını azltmıyor arttırıyor... Bunu bir kitapta okumuştum, o da onaylandı... Beraber Yeni şeyler öğreniyoruz... :KK37::KK37:

Sanki benim kızımı anlatmışsın canım ya:KK53:
61 günlük bugün, bazen mutfakta iki dk ana kucağına koyayım diyorum katılıyo saniyesinde. Eşim yoktu bu akşam, kendime bişeyler hazırlayayım dedim, yırttı kendini. Neyse hazırladım tepsiye aldım içeri geldim, yatırdım ayağıma hem yedim hen salladım. 3 dk içinde uyudu:KK53: uykusuzluktan yırttı kendini biliyorum ama napim süt olması için yemem lazım. Ağladı biraz ama Allah'tan uyudu hemen. Bazen bu uyku anını kaçırırsam akşamı zehir ediyo, gece yatana kadar ağladı dün akşam mesela:KK14: gündüz de uykusu sapınca çok fena oluyo. İlk esnediği anı yakalayınca hemen yapıp kundağı yatırıyorum ayağıma. Bazen uyanıyo, mızıkıyo ama geri uyuyo. Popom koltuğa yapışıyo ama napim bitecek bu günler de :KK31:Bir günü bir gününü tutmuyo işte böyle böyle geçiyo:KK31:

X