1 Haftada 3 kilo verdiren protein diyeti (et tavuk sevenler buraya:) )

Adet dönemim yakın başlasam etkisini azaltır mı? Ayrıca devamında verdigim kiloyu
almamak için ne yapmalıyım.

arkadaş diyete başladık eşim eve geldi cips kola çikolata ne varsa almış piiiissss:) bide bana cips için sos yaptırdı utanmaz çok zor durumdayım çok:)

merhaba arkadaşlar,
çocukluğumdan beri diyet yapan biriyim. hep kilo alıp verdiğim için artık kilo vermekte çok zorlanıyorum. bir süre önce çok kolay kilo verdiren protein diyetini keşfettim.şimdi onu uyguluyorum 1500 gr verdim çok düzenli yapılması gereken bir diyet değil bu öyle liste falanda yok. bir günde yediklerimi yazayım. sabah bir haşlanmış yumurta yiyorum evden çıkmadan. beni epeyce tok tutuyor. öğlen yemeğine doğru bir bardak yarım yağlı süt. öğlen bir kase çorba salata yoğurt ve yarım porsiyon sebze veya et yemeği. akşam üstü bir elma veya mevsim meyvesi ve bir kase yoğurt beraber.akşam yemeği haşlanmış veya ızgara et yoğurt veya bir yumurta yoğurt veya yarım porsiyon yemek ve yoğurt gibi. gece acıkırsam süt. gördüğünüz gibi pek aç kalmıyorum sanırım bu kiloyu 5 veya 6 günde verdim. hemen hemen hiç spor yapamadım bir akşam 30 dk egzersiz yaptım sadece. üstelik kaçamaklarım çok oldu. bira içtim aşure yedim simit yedim vs.bunları da yapmasaydım düzenlide spor yapsaydım 2,5 olabilirdi. kendimi diyet stresine sokmadan rahatça kilo veriyorum. hiç ekmek yemiyorum makrna pilav hamur işi kızartma çikolata vs yok.canım istemiyor zaten. Protein tamamen iştahı azaltıyor.arada c vitamini içiyorum. multivitamin içiyorum vitamin eksikliği olmasın diye. su çok önemli bol su içiyorum 2-2,5 lt kadar. bir şeyi canım çok çektiyse bir lokma alıp nefsimi köreltiyorum. sizde fazla kasmazsanız daha uzun süre yapabilirsiniz diyeti. iki hafta yaptıktan sonra abartmadan bir hafta normal besleneceğim sonra tekrar iki hafta protein diyeti. zaten 5 kilo versem manken gibi olurum :) fazla kilom yok.
gelişmeleri yazarım.

ilk günümdeyim sırf buraya yazmak için üye oldum, zorlamıcak bi diyet gibi hala haşlanmış yumurtalarımı yemedim :)
Hiç mi tuz kullanmamak lazım tuz kilo yaparmı ki ve süt içsem sıkıntı olurmu sizce ?

Evet benimde ikinci gününm 1 haziran a kadar bozmadan decam edicem tartiya haftaya cuma cikicam bakalım 73.9 başladım inlsh su 60 lari görürüm biranonce
yulaf kepek karışımından ekmek gibi yapıyorum 2 kasik yulaf kepek karisimi 2 yumurta yarim bardak sut kucuk küçük yapıyorum ekmek niyetine 8 karbonhidrat yapıyo nerdeyse onun dışında peynir te tavuk falan 0 gkarbonhidrat bakalim 1 hafta sonunda kac vermis olucam

bayadır diyet araştırıyorum kendime göre diyet arıyordum. sebzelerle arası olmayan birisiyim ot yeşillik diyetlerine gelemiyorum ve bu diyet bana hızır gibi yetişti. mükemmel ya bu topiği açan kişiye çok teşekkür ederim

o değil de yiyeceklerin sırayla yenmesine düşünüyorum düşünüyorum bir sebep bulamıyorum hep derler ya midede karışıyor :)

Çok hoşuma gitti bu diyet listesi şuan patates yoğurt diyeti yapıyorum bitince direk bu diyete başlıycam :21:

Meyve konusunda bi sınırlama var mı acaba yasak meyveler falan? Genelde diyetlerde kavun karpuz muz falan yasaklıyolar:110:?

bende yeni gördüm yazılanları 1,5 sene önce isveç diyeti yapmıştım protein ağırlıklı ona benziyor onda biraz daha aç kalıyorsun ama 6 gün için de sporsuz 5 kilo vermiştim tabi herkes de farklı en fazla 13 gün yapıyorsun ama 6 günden sonra 1 ya da 2 kilo anca veriliyor o yüzden 6 gün yapmak daha mantıklı 1 ay ara verip tekrar yapmıştım 73 kilodan 63 kiloya düşmüştüm 2 ay boyunca kilo almadım ama daha sonra iş değişikliğinden dolayı geç saatlerde yemek yemek zorunda kaldım ve öğlenleride genelde dışarıda yemek yediğimden kilo aldım şimdi de tekrar başlamam gerek seneye temmuz da düğünüm var şuan 76.6 kg ve 55 olmak istiyorum boyum 1.70 bugün spora yazılıp hemde diyete protein ağırlıklı devam edeceğim kan grubum O ve beni et zayıflatıyor inşallah zayıflarım gelişmeleri buradan yazacağım

Merhaba arkadaşlar, size çok sevdiğim diyet programımı yazıcam şimdi. Eğer siz de benim gibi sebzeden çok et ve tavuk seviyorsanız tam size göre.
Daha önce denediğimde olumlu sonuç aldım ancak 5 gün yapabilmiştim bu yüzden 2 kilo civarı vermiştim. Annem ve birkaç arkadaşı yaptı ve onlar 3 kilo verebildiler. Ben de şimdi tekrar yapıyorum 4. günümdeyim ve 1.800 kg verdim.
Yani düzgün uyguladığınızda günde 500-600 gram civarı gitmiş oluyor.
Protein diyeti olduğu için böbreklerin daha çok suya ihtiyacı vardır mutlaka bol su için. Ayrıca verilen kiloları kesinlikle almıyorsunuz çünkü yağ yaktıran bir diyet. Ama 1 haftadan sonra 1 hafta ara verip tekrar uygulayın üst üste çok uygulayınca kilo verme yavaşlıyor.

1.gün 2.gün şeklinde yazmıyorum ben listemi çünkü her gün aynı şeyler yeniliyor ama çeşitleri değiştirebiliyoruz.
Önce kurallarını belirteyim;

1) ÖĞÜN SIRASINDA YİYECEKLER SIRAYLA TÜKETİLECEK (ÖRN: ÖNCE PEYNİR ÜSTÜNE SALATALIK DOMATES ÜSTÜNE EKMEK ÜSTÜNE MEYVE GİBİ) BİRLİKTE YENMEYECEK.

2) ÖĞÜN ARALARI MUTLAKA "5 SAAT" OLACAK (EN GÜZELİ SABAH 8 ÖĞLEN 1 AKŞAM 6 GİBİ AMA SİZE KALMIŞ TABİ,YİNE DE 7'DEN SONRAYA BIRAKMAMAYA ÇALIŞIN AKŞAM YEMEĞİNİ)

3) ŞEKERSİZ OLACAK ŞEKİLDE KAHVE VE ÇAY SINIRSIZ (BEN YEŞİL ÇAY TERCİH EDİYORUM VE ACIKTIĞIMI HİSSEDİNCE İÇİYORUM)

4)EN AZ 2 LT SU İÇİLECEK

5) ÖĞÜN ARALARINDA ATIŞTIRMALIK OLARAK MEYVE DAHİ HER HANGİ BİR ŞEY YENİLMEYECEK

Sabah

2 dilim yağsız beyaz peynir veya 2 tane haşlanmış yumurta
100 gram yağsız domates salatalık karışık (söğüş gibi)
ince 1 dilim kepek ekmeği
toplamı bir elma büyüklüğünde olacak şekilde meyve

Öğlen

200 gram et ya da tavuk
(şimdi bu et ve tavukları ben hazır pişmiş tavuk döner,nugget,inegöl köfte,piliç köfte,kasap köftesi vs. aklınıza gelebilecek yağı az olan yiyeceklerle yiyorum ve önyargılı olmayın kilo verdiriyor emin olun) (tavada yağsız pişirilmiş,haşlama ya da buharda pişmiş)
300 gram salata (yağsız çok az tuzlu)
1 dilim kepek ekmeği

Akşam

200 gram et ya da tavuk (iyukarıda belirttiğim gibi yine)
300 gram salata (yağsız az tuzlu)
1 dilim kepek ekmeği

Ben sebzeyi hiç sevmeyen bir insanım o yüzden bu diyet benim uygulayabileceğim cinsten, eğer siz de benim gibiyseniz seve seve yapabilirsiniz. 5 saat öğün araları biraz zorluyor ama acıktığım anda yeşil çay içiyorum 1 fincan. Ayrıca bol bol su içtiğim içinde açlık krizleri yaşamıyorum. Siz de düzgün bir şekilde uygularsanız eğer olumlu sonuç alacaksınız.
DENEYİMLERİNİZİ BEKLİYORUM :)
Sevgiler...

7 senedir spor yapıyoeum. 5 senedir proteinsel beslenmeyi sağlıklı beslenmek için bırakmadım. Protein diyeti demek yanlış bu öyle 1 hafta yapıp sonra bırakabileceğiniz bir şey değil. Öyle olursa sürekli verdiğinizin 2 katını alırsınız. Ara öğünsüz bir diyet olmaz vücud enerjisiz kalırsa yaktığı depo yağlar olmaz. Kısaca özetlersem 1600 kalori hakkı vardır ve bunun içinde sağlıklı karbonhidratlarda vardır. Günde 2 dilim kepek ekmeği hakkı var. Bunu ister sabah ister akşam yapın eğer kızartırsanız kalorisi 20 ye düşer. Sabahları yumurta, süt, yulaf ve meyveyle beslenebilirsiniz. Örneğin; 3 yumurta beyazıyla omlet 2 dilim peynir, kepek ekmeği ya da yoğurt/sütle karıştırıp yulaf yiyebilirsiniz. Bol salatalık ve maydonoz eklerseniz iyi. Salatalık kilo yapmaz, su olarak atılır ama tok tutar. Ara öğünde sabah meyve hakkınızı yemediyseniz bir meyve ya da fındık fıstık türü şeylerden yararlanbilirsiniz. Yeni başlayanların günde 30 adet yer fıstığı hakkı vardır. Yer fıstığı tutulmaz vücudta ve enerji verir.
Öğe yemeğinde çorbanızı içebilirsiniz, yoğurtla meyve tüketebilirsiniz. Günlük meyve hakkınız 2dir. Ama istediğiniz kadar salatalık yiyin amaç açlıktan ölmek değil. Yağları sağlıklı yakmak unutmayın! Kuruyemişler, kuru meyveler, yoğurtlar, ve 1 bardak süt ara öğünlerde tüketilebilir 3 ara öğününüz var 2 de olabilir beslenmenize göre ne zaman ne yiyeceğinizin kararını siz verin. Hesaplayın sadece telefonunuza bir program yükleyip 1600 kaloriyi geçmeyin. Akşam yemeğinde yağsız et, ya da tavuk yapın. Haşlayın, fırına atın, kızartın ama yağsız. Yanında bir kase yoğurt, ve yağsız bol yeşillikli salata. Et ve sadece çorbada tüketebilirsiniz. Haftanın 1 günü baklagil hakkınız var sevdiğiniz bir baklagille salata ve yoğurt tüketebilirsiniz. Gece açlık krizine girerseniz 3-4 tane yer fıstığı yiyin ve yatın. Yer fıstığı keser açlığı. Çok zorda kalırsanız 1 kaşık yoğurda limon sıkıp acı seviyorsanız acı sevmiyorsanız zencefil ve zerdeçalla karşıtırıp yiyin. Ya da yine bol salatalık. 2,5-3 litre su için. Ve mutlaka bitki çayı tüketin su atmak için. Eğerki gün içerisinde hiç yağ almazsanız yemeğinize salatanıza zeyin yağ koymazsanız yağı bitter çikolatadan alma hakkınız var bunu kendinize göre siz ayarlayın ve protein diyeti yaparken spor şarttır. Protein kas gelişimi içindir. Vücuda karbonhidrat az girince proteinle gelişen kaslar sporla incelirler.

X