Eşim annemi istemiyor

hamileyim ve intihar etmek üzereyim.. gözüm karardı artık, hiç bir şey düşünemiyorum

canım zor bir durum ama intiharda nedir. sen içinde can taşıyorsun bak bende hamileyim bu dönemde insna ayrıca çok alıngan ve duygusal oluyor. kendi ailelerimize kıyamıyoruz ama bizde bir aileyiz artık sen kendi anneni ara sor sevmiyorsa insan zorla sevdiremiyor ki. ona kalıyorsa bütün erkekler intihar etsin hani elin kayınvaldiesini seviyor bence silkelen böyle intihar falan bir anne adayına öre cümleler değil

aynen katılıyorum sana arkadaşım, onun duştugu durumu görmeden olmem ben.. kendımden gectım annem ve bebegım ıcın onlara cok ''ah'' ettım ve bu yerde kalmıcaktır.. bende eşimin tam aksine dağ gibi merhamet ve vicdan var, oyuzden bu sıkıntılara rağmen annemı bırakamıyorum.. doğumdan sonra tekrar aynı ışıme donebılmem mumkun, tecrübemde var, 2 yabancı dılımde.. şu aralar sıkıntılıyım buda gecıcek ben emınım, biz annemle cok şeyler atlattık, bunuda atlatıcaz EVELALLAH.. şimdi tek düşüncem annemle birlikte evi değiştirip, bu hamıle halımle benı kabul edecek bı ış bulmak, dua edın nolur, buna cok ıhtıyacım var

Allah esinizin kalbine de merhamet versin.
hamileliginizi riske atacak durumlardan kacinin bilhassa.
Rabbim yar ve yardimciniz olsun arkadasim.sizde bol bol duanizi yapin,dileginizi butun dileyin.sabir ve dua sizin en cok ihtiyaciniz olan sey bu durumda.dogum sonrasi da eski isinize donecek olmaniz cok iyi.uzmeyin kendinizi.sonucta siz bir can tasiyorsunuz.bebisinizi hayirlisiyla saglikla kucaginiza almayi nasip etsin Rabbim.

Allah esinizin kalbine de merhamet versin.
hamileliginizi riske atacak durumlardan kacinin bilhassa.
Rabbim yar ve yardimciniz olsun arkadasim.sizde bol bol duanizi yapin,dileginizi butun dileyin.sabir ve dua sizin en cok ihtiyaciniz olan sey bu durumda.dogum sonrasi da eski isinize donecek olmaniz cok iyi.uzmeyin kendinizi.sonucta siz bir can tasiyorsunuz.bebisinizi hayirlisiyla saglikla kucaginiza almayi nasip etsin Rabbim.

bugun geldi son kez konuşmak için, hala kararlı annem konusunda.. ailesi çok doldurmuş belli ki, bende rest çektim, karar verdik boşanmaya.. ve boşanmaya karar verdikten 2 dk sonra ne dese beğenirsin :) o eşyalardan bi iğne bile bile vermem diyo bana :) düşmüş eşya peşine anlayacağın, bende zaten bi iğne bile istemiyorum ben dedim.. ayrıca 3 lü test sonuçları çıktı bugun biraz risk varmış detaylı usg ye yolladı dr.. bunun için de baya korktum.. ağladım ağladım ağladım.. psikolojim çok bozuldu.. geldi mi hepsi üst üste geliyor derler ya

bugun geldi son kez konuşmak için, hala kararlı annem konusunda.. ailesi çok doldurmuş belli ki, bende rest çektim, karar verdik boşanmaya.. ve boşanmaya karar verdikten 2 dk sonra ne dese beğenirsin :) o eşyalardan bi iğne bile bile vermem diyo bana :) düşmüş eşya peşine anlayacağın, bende zaten bi iğne bile istemiyorum ben dedim.. ayrıca 3 lü test sonuçları çıktı bugun biraz risk varmış detaylı usg ye yolladı dr.. bunun için de baya korktum.. ağladım ağladım ağladım.. psikolojim çok bozuldu.. geldi mi hepsi üst üste geliyor derler ya

afedersin ama essek gibi de verecek esyalardan.evlilikte edinilen mallar ortaktir.bosanma durumunda ikiye bolunur.bu yasayi cocuklar bile biliyor artik.Allah bildigi gibi yapsin vicdansizi...
sevgili arkadasim sakin kendini birakma.hamileliginde riskli.kac ayin kaldi?

eğer sen evlenmeden önce çalışmıyorduysan,senle evlenirim ama anneme de bakacaksın demen tuhaf olmuş.
ben ce adamın böyle bi mecburiyeti yok ama sen de çalışıyorsan annene bakmanız daha makul olabilirdi.

şart koşarak evlenmen bence zaten başından sarsmış bu durumu.
ama dediğim sen çalışıyorduysan evlenmeden önce ben anneme bakıyorum maaşımla şimdi evlenirsem annem neyle geçinir ben evlendikten sonra da anneme bakıcam kalan kısmını evimize katkı yaparım demenii normal karşılarım
ama senle evlenirim ama anneme de bakacaksın denmesi bence normal değil. annenin bakımlık bi durumu varsa senle evlenmek isteyen kişinin teklif etmesi gerekir senin söylemenle olacak iş değil annene eşinin bakması.
ailesi haliyle doldurur. bize yapmadığını kv ne yapıyorsun derler. duramazlar yerlerinde.

sonuçta anneme bakacaksın diyen bi erkek de bizim moralimizi bozar.
annene hizmetçi mi alıyorsun deriz değil mi???

anlamadan yazmışsınız ben çalışıyordum ve anneme bakacak olan bendim o değil

afedersin ama essek gibi de verecek esyalardan.evlilikte edinilen mallar ortaktir.bosanma durumunda ikiye bolunur.bu yasayi cocuklar bile biliyor artik.Allah bildigi gibi yapsin vicdansizi...
sevgili arkadasim sakin kendini birakma.hamileliginde riskli.kac ayin kaldi?

bırakmadım da çok zor günler geçiriyorum.. bebeğim için üzülmiyim diyorum ama elde değil.. 15 haftamdayım şimdilik, daha çok var doğmasına

Allah yardımcın olsun arkadaşım. Şu an annen ile onun evindesin değil mi eşin bıraktı gitti. Muhtemelen senın burnunun surtulup gerı donmenı hedeflıyor.

Yanı onun tavrı de dogru degıl evet ama sen de çok buyutmemelısın bu kaynınla ılgılı meseleyı. Kimse aılesınden bırını atamaz. Tıpkı senın annenı atamadıgın gibi. Düşün ki senın sorumsuz baban eşine saygısızlık ettı ve eşin senı sırf baban yuzunden annenın oldugu o eve gondermıyor ya da kendısı gıtmıyor.

O da kardeşı densızlık yaptı dıye senın kendı annesıyle görüşmemenı hazmedemez. Evet bazen bu eş aileleri konusu zor olabılır ama buna karşılıklı düşündüğünde daha ılımlı olabılırsın.

Maden şu an boyle bır yol sectın annende kalıyorsun kendını ezdırıp geri dönme. Ama Eşin arayı tekrar yapmaya çalışırsa pişman olursa yuvanı yıkma bence onun aılesı ıle de gorus.

Çok hata yapıyorsun o senın annene maddı anlamda destek olmak zorunda degıl baban varken ama bunu bıle yapıyor sen buna karşılık bıle onun aılesını sadece zıyaretten kaçıyorsun. Doğru degil.

Hayır yanı eşinden annene destek beklıyorsun hatta maddı yardım edecek dıye dayatma yaparak evlenıyorsun ama se onun annesını zıyarete gıtmıyorsun. Sebep kardeşi küfür etmiş. Bu geçerlı degıl gidersın ama kaynın ıle muhattap olmazsın bu kadar basıt. Hayatta herşey karşılıklı güzel tek taraflı fedakarlık olmaz.

Ters konustm kusura bakma hamılesın yeterınce uzuluyorsun hormonlar vs etkılıyor bunu ben bılemem. Ama bir taraftan gerçeklerı de bırılerının soylemesı lazım hep pohpohlamışlar...

keşke burda söylediğin gibi olsa herşey inan daha kabul edilebilir olurdu.. ben ona anneme bakmasını şart koşmadım, o bana baksın yeterdi.. ben zaten çalışıyordum anneme de bu zamana kadar paşa paşa baktım ve kim ne derse desin ki bakıcam da.. çünkü benim annem düşkün durumda, babam sorumsuz diye ben annemi atamam kimse kusura bakmasın,, eğer bunun için yuva yıkılıyosa alasını yıkarım, hiç umrumdada olmaz.. ben sokakta 1000 tane koca bulurum ama anne bulamam..

gelelim kaynım meselesine, durum o kadarda basit değil, hakarete dayalı sözler ve gidilince yapılan tavırlar.. bunlar kimin olsa canını sıkar ve kim olsa gitmek istemez.. ama eşim bu konuda kardeşini değil beni kayırsaydı hani koca yaaaa !!!! durumlar buraya gelmezdi.. kardeşinin dediklerini bende yutmasını biliyorum ama yutulacak şey var yutulmayacak şey var.. bi kere en basit bi olayı anlatayım yemek yerken kaynım kola dolduruyor ve benım bardağımı abısıne uzatıp ver ''ŞUNA'' diyebiliyo :) ve orda annesi de var babası da var ve en kotusu de kocam var :) ya sorun bu mu demeyin, dediğim gibi en basiti bu.. hakaret edici mesajları saymıyorum bile..

hamilelik bir kadının en huzurlu en sakin günleri olmalıyken gerçekten üzüldüm yaşadıklarınıza,psikolojinizin durumuna.Ama her şeyden önce artık bebeğiniz var onu kucagınıza aldıgınızda hayata bakıs acınız degisicek,mücadele etmenin önemini yeniden kavrıycaksınız.aile degerleri almamıs birisi icin omur harcamaya degmez..bosanın demek buradan kolay tabıkı en dogrusunu sız bılırsınız ama sakin olun ve yıpratıcı davranmayın kendinize..saglık olduktan sonra annenizede bebegınızede bakarsınız..kocanıza muhtac degılsınız..

hamilelik bir kadının en huzurlu en sakin günleri olmalıyken gerçekten üzüldüm yaşadıklarınıza,psikolojinizin durumuna.Ama her şeyden önce artık bebeğiniz var onu kucagınıza aldıgınızda hayata bakıs acınız degisicek,mücadele etmenin önemini yeniden kavrıycaksınız.aile degerleri almamıs birisi icin omur harcamaya degmez..bosanın demek buradan kolay tabıkı en dogrusunu sız bılırsınız ama sakin olun ve yıpratıcı davranmayın kendinize..saglık olduktan sonra annenizede bebegınızede bakarsınız..kocanıza muhtac degılsınız..

tek temennim o biliyor musunuz .. asla ve asla da vermıcem çocuğumu kimselere.. bana koca olamadı kı o çocuğa ne kadar baba olsun. zaten baba olacak adam hamıle karısına bunları yapmazdı ve yaşatmazdı!! kısacık suren bu evlılıkten cıkardıgım cok ders oldu ve bi o kadarda götürdükleri, yanıma kar kalan da prensesim olacak inşallah

keşke burda söylediğin gibi olsa herşey inan daha kabul edilebilir olurdu.. ben ona anneme bakmasını şart koşmadım, o bana baksın yeterdi.. ben zaten çalışıyordum anneme de bu zamana kadar paşa paşa baktım ve kim ne derse desin ki bakıcam da.. çünkü benim annem düşkün durumda, babam sorumsuz diye ben annemi atamam kimse kusura bakmasın,, eğer bunun için yuva yıkılıyosa alasını yıkarım, hiç umrumdada olmaz.. ben sokakta 1000 tane koca bulurum ama anne bulamam..

gelelim kaynım meselesine, durum o kadarda basit değil, hakarete dayalı sözler ve gidilince yapılan tavırlar.. bunlar kimin olsa canını sıkar ve kim olsa gitmek istemez.. ama eşim bu konuda kardeşini değil beni kayırsaydı hani koca yaaaa !!!! durumlar buraya gelmezdi.. kardeşinin dediklerini bende yutmasını biliyorum ama yutulacak şey var yutulmayacak şey var.. bi kere en basit bi olayı anlatayım yemek yerken kaynım kola dolduruyor ve benım bardağımı abısıne uzatıp ver ''ŞUNA'' diyebiliyo :) ve orda annesi de var babası da var ve en kotusu de kocam var :) ya sorun bu mu demeyin, dediğim gibi en basiti bu.. hakaret edici mesajları saymıyorum bile..

Herşeye ragmen kararlı durmanı takdır edıyorum. Allah yardımcın olsun tekrar. Eşin eşya derdinde hala gerçekten kendını çok alçaltmış. Ben de olsam boyle durumda zerre kadar malını istemezdım eşim boyle yapsaydı. Çünkü bilirim dünya malı kimseye kalmaz dünyadakı hiçbirşey insan ogluna aıt degıldır gün gelecek hepsi toprak olacak bızle beraber. Sen Allaha çok dua et annene bakarak çok sevap kazanıyorsun. İnşallah iş konusunda da sıkıntı çekmezsin.

Allah daha merhametli daha tok gözlü birisini çıkarır karşına inşallah çocugunu da annenı de senı de sahıplenıp ömür boyu mutlu eder.

Ayrıca arkadaşım senın konunu okuyunca merak ettım eşin anne babasına bakma yükümlülüğü nedır dıye hukukta. Bilemiyorum ne kadar doğru ama şu linktekı bılgı dogru ise boşanma sırasında eşin haklı görülebilir:KK43:

karşı tarafın ailesine bakma yükümlülüğü

Yani eşinin ailesine bakma yükümlülüğü yoktur diyor. Bu durumda eşin kusurlu olmaz sanırım.

X