2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
kızlar biz eve geldik doktor suyun normale dönmüş dedi bildiğiniz küp gibiyim lıkır lıkır su içiyorum işe yaramasına çok sevndm şimdi akışına bıraktık bekliyoruz..:KK16:

Selam anneler.biz 3 günlük olduk 2 gün hic uyumadık.bugün de uyanmak bilmiyor. Bugün sütüm geldi ama kızım uyanmıyor ben sadece doğumda 5 kilo ve verdim.kızım çok tatlı bakmaya doyamıyorum.
Doğum yapanlara hayırlı olsun

Gözün aydın canım, maşallah. Allah anali&babalı buyutmeyi de nasip etsin inşallah.

Ödemin vardir daha gülüm. Bol su iç, 1 hafta 10 güne hepsi gider merak etme:KK66:

Maşallah tosununa. Inşallah iyi haberler alırsın doktorundan. Sen daha iyi bilirsin ama mama miktarı fazla geldi bana. Açlıktan değil de gaz vs. Sıkıntısından huysuzlanıyordur belki.

Cutemom yazmıştı yanılmıyorsam. Adamolacakkizin babasının vefat ettiğini:KK43: ve doğumunun nisanın 25 olacağını.
Bende farkındayım fazla olduğunun ama mümkün değil az yemio denedim ağlayıp duruo karnı doydumu sakinleşio, bakalım kaç kilo olmuş doktor ne diyecek derdimizi anlatacağız inşallah bi çözüm. Buluruz
Yakınlarından birini kaybetmişti sanırım canım.
O yüzden girmiyordu.
Öyle hatırlıyorum
Başı sağolsun :KK43: üzüldüm :KK43:

Tatlım maşallah size.. Güle güle büyüt bebeğini...:nazar::nazar:

Kuzum memeyi çok çekme çatlarmış.. Bugün doğum yaptığım hastanenin hemşireleri ev ziyaretine geldi onlar söyledi.. Baş ya da serçe parmağını ağzının kenarına koy bırakır memeyi..

Canım bol bol emzir geçer inşallah.. Bizim ki 12 ye kadar yükseldi.. Kuzum ememmiyordu yorulup bırakıyordu,dolayısıyla sınırdan döndük..

Canım bikini çizgisinden kesildi benimki.. Göbeğin çok çok altında...senin ki gibi.. Sezeryan dikişinin çabuk iyileşmesi için yürümek gerekiyormuş.. Hemşireler uyardı beni.. Hiç yatmadım..:KK52::KK76:

Ben dün ağladım eşime sarılıp seni özlüyorum diye... O da sağolsun bebeğe gece gündüz benimle birlikte bakıyor.. Ancak öyle vakit geçirebiliyoruz birlikte..

Gözün Aydın canım.. Sağlıkla büyüsün..

Gözünaydın canım... Sağlıkla büyüsün bebiş..

Canım Sağlıkla büyüsün maşallah...

Canım mama da çok gaz yapar..:nazar: Ben de emzik verdim ama hiç gaz yapmadı :44:

Tatlım mama yerken gaz sorunumuz normaldi, emİk verdiğimde arttı gazı, hangi marka emzik kullanıosun

Kızlar uzun zamandır bakamamıştım şehirdışında çalışıyorum eve geldim hazırlıklar derken şimdi bakıyorum da minikler doğmuş da sonrasının hikayeleri bile var Allah uzun ömürler versin bebeklerinize arkadaşlar ben de çok heyecanlıyım normal olacak doğum ama beklemedeyim günler geçmio valla sağlıklı olsun da diorum ama sabırsızlıktan da ölcem yani:KK66:)

Hayırlı olsun canım.
Rabbim minigini uzun ömürler versin.
Benim kizimda minicik :)
Dokunmaya korkuyordum şimdi göğsümde yatiriyorum.
Zamanla gözünde büyümüş olacak inan bana.

Ooo sende birsey kalmamis ki benim daha 10 kilo vermem lazım :)
Normal doğum yap eski haline donersin dediler, banaa yalannnnn söylediler :KK70:

♥ İdil Deniz ♥
Gitcek hepsi gorursun. Sen zaten sivi agirlikli besleniyosun. Nasil gittigini anlamayacaksin bile :KK66: eski fit halimiz de gelcek insallah
Selam güzel anneler:KK16:
Biz hala beklemedeyiz bizim kız inatçı çıktı
Brujav sana dedim sznırım bende aynı olucam hehe:KK1:
:KK1: gulme komsuna gelir basina :p ama daha var senin gunun, hayirli zamanda gelsin canim. Beklemek zor biliyorum ama prenses biliyodur gelcegi zamani :KK66:
vee bizde doğum yaptıııık :KK16::KK16::KK16::KK16:
10 nisan da saat 14.00 de kavuştuk canım oğluma :KK16: 3560 kg ve 50 cm boyumuz var. sadece doğum sürecim:KK16:z biraz sancılı oldu. normalle başlayıp sezeryanla bitti. tek üzücü yanı buydu ama kavuştuk şükür :21:
sezeryan yapan arkadaşlar bana akıl verin bu dikiş acısı nasıl geçecek ne yapmak lazım ? sadece bi tarafım acıyor dikiş orda birikmiştir dediler ama bi akıl verin yahu
Canim ben agrikesici ignede bulmustum dernanimi. Karnimi sarmayi denedim, daha cok sanci yapti. Bi de yorma kendini, o da arttiriyor. 17. Gunumuz ama haala uorulunca agtim oluyo. Dinlen bol bol

Selam güzel anneler:KK16:
Biz hala beklemedeyiz bizim kız inatçı çıktı
Brujav sana dedim sznırım bende aynı olucam hehe:KK1:

kızlar biz eve geldik doktor suyun normale dönmüş dedi bildiğiniz küp gibiyim lıkır lıkır su içiyorum işe yaramasına çok sevndm şimdi akışına bıraktık bekliyoruz..:KK16:

Hayırlısı olsun, kuzulariniz vaktinde sağlıkla gelsin inşallah. Beklemesi zor oluyor ama, ben şimdi hamile olduğum günleri bile unuttum; zaman öyle hızlı geçiyor ki:KK70::KK70::KK70::KK70:

Selam anneler.biz 3 günlük olduk 2 gün hic uyumadık.bugün de uyanmak bilmiyor. Bugün sütüm geldi ama kızım uyanmıyor ben sadece doğumda 5 kilo ve verdim.kızım çok tatlı bakmaya doyamıyorum.
Doğum yapanlara hayırlı olsun

Hayırlı olsun gülüm, maşallah. Sütun de yarasın kuzuna, anali&babalı büyüsün inşallah.

Slm bende 9.4 .2014 normal doğum yaptım esmer sen sabah ben akşam hastaneye gittim 2.5 saat içinde doğum gerceklesti 1.5 saati suni sancı gerisi doğum Rabbim geride kalanlara kolay doğum nasip etsin

Slm bende 9.4 .2014 normal doğum yaptım esmer sen sabah ben akşam hastaneye gittim 2.5 saat içinde doğum gerceklesti 1.5 saati suni sancı gerisi doğum Rabbim geride kalanlara kolay doğum nasip etsin

Hayırlı olsun canım, gözün aydin. Allah sağlıkla, anali&babalı buyutmeyi de nasip etsin. Maşallah hızlı ve güzel bir doğum olmuş. Darisi tüm bekleyenlere inşallah.

Gözün aydın canım, maşallah. Allah anali&babalı buyutmeyi de nasip etsin inşallah.

Ödemin vardir daha gülüm. Bol su iç, 1 hafta 10 güne hepsi gider merak etme:KK66:

Maşallah tosununa. Inşallah iyi haberler alırsın doktorundan. Sen daha iyi bilirsin ama mama miktarı fazla geldi bana. Açlıktan değil de gaz vs. Sıkıntısından huysuzlanıyordur belki.

Cutemom yazmıştı yanılmıyorsam. Adamolacakkizin babasının vefat ettiğini:KK43: ve doğumunun nisanın 25 olacağını.
Ayaklarım balon gibi zaten cancağızım inmedi gitti.
Ayakkabı olmuyor o derece :)
Tatlım maşallah size.. Güle güle büyüt bebeğini...:nazar::nazar:

Kuzum memeyi çok çekme çatlarmış.. Bugün doğum yaptığım hastanenin hemşireleri ev ziyaretine geldi onlar söyledi.. Baş ya da serçe parmağını ağzının kenarına koy bırakır memeyi..

Canım bol bol emzir geçer inşallah.. Bizim ki 12 ye kadar yükseldi.. Kuzum ememmiyordu yorulup bırakıyordu,dolayısıyla sınırdan döndük..

Canım bikini çizgisinden kesildi benimki.. Göbeğin çok çok altında...senin ki gibi.. Sezeryan dikişinin çabuk iyileşmesi için yürümek gerekiyormuş.. Hemşireler uyardı beni.. Hiç yatmadım..:KK52::KK76:

Ben dün ağladım eşime sarılıp seni özlüyorum diye... O da sağolsun bebeğe gece gündüz benimle birlikte bakıyor.. Ancak öyle vakit geçirebiliyoruz birlikte..

Gözün Aydın canım.. Sağlıkla büyüsün..

Gözünaydın canım... Sağlıkla büyüsün bebiş..

Canım Sağlıkla büyüsün maşallah...

Canım mama da çok gaz yapar..:nazar: Ben de emzik verdim ama hiç gaz yapmadı :44:
kasıtlı cekmiyorum canım uyudu sanıp çekiyorum yapışıyor hırsla :)
Yoksa memeyi alana kadar ağlıyor, memeyi aldıktan sonra acıdan ben agliyorum :KK70:
Gitcek hepsi gorursun. Sen zaten sivi agirlikli besleniyosun. Nasil gittigini anlamayacaksin bile :KK66: eski fit halimiz de gelcek insallah

:KK1: gulme komsuna gelir basina :p ama daha var senin gunun, hayirli zamanda gelsin canim. Beklemek zor biliyorum ama prenses biliyodur gelcegi zamani :KK66:

Canim ben agrikesici ignede bulmustum dernanimi. Karnimi sarmayi denedim, daha cok sanci yapti. Bi de yorma kendini, o da arttiriyor. 17. Gunumuz ama haala uorulunca agtim oluyo. Dinlen bol bol
İnşallah canım :)

♥ İdil Deniz ♥

kizlar nasil duygulandim dogum hikayelerinizi okudukca :KK53: ay cok guzel kiyamam.tum anneleri ve bebekleri ALLAHIM nazarlardan korusun.:nazar::nazar::nazar:ben daha beklemedeyim.karnim hic inmedi,tosunum banamisin demiyo.7 nisanda kontrolde 3400 qr di.2 hafta da onde gidiyoruz,doktor sezeryan ola bilir dedi.nst de de hafif sanci cikti dun ama hic hissetmiyorum :KK53:
bdt si benle ayni olan arkadaslarda durum ne???? yalniz kaldim gibi :KK49: panikliyorum bazen :KK52:

Benimde sütüm gelmedi ilk 2 gün canım.
Çocuğa mama da vermediler zorla verdirdim açtı yavrum.
3. Gün sütüm geldi ama ucunu tutamadı.
Annem sağolsun göğüs uçlarım kan içinde kaldı istikrarlı bir şekilde denedik yavrum tuttu meme ucunu.
Ama geç emdiği için yakalandık sarılığa.
Şekerli suyu doktor önermiyor sende biliyorsun.
Büyükler de verme diyor ama bugün hastanede hangi doğum yapan kadınla konuşsam ver biz öyle anlattık diyor.
Bugün vereceğim kesin.
Ne zararı var sanki.
Hastaneden gelince banyo yaptırdık uyuyor yavrum şimdi.
Meme vermek için uyandirmaya çalışıyorum ama tık yok uyanmiyor.
Biraz daha uyusun bari kaldırıp meme vereceğim.
Sizede çok ama çok geçmiş olsun.
İnşallah cuma günü güzel haberlerle gelirsiniz tatlım.

♥ İdil Deniz ♥

benim kızım hastaneden çıktıktan bir hafta sonra 12 ye çıktı sarılığı 2 gün sonra 11 e düştü doktor bol bol emzir sadece dedi ancak gün ışığğından da faydalansın dedi o aralar havalar tam ısınmamıştı camın arkasından gelen gün ışığının faydası yok direk alacak dedi 3 dakika bile olsa yetecektir diye
aklınızda bulunsun diye söylüyorum cam olmayacakmış arada direk gün ışığı dediler
bugün 34 günlüğüz hala var sarılığımız ancak daha azaldı artık
bizde bilmiyorduk altın takın dediler sarılığı alır bir iki gün koyduk birsey almadı sanki :KK70:
sarı tülbent de koydum oda işe yaramadı hoş onu epey sonra koymuştuk
şekerli su vermedim
ancak iyi geliyormuş herkes öyle söylyor

geçmiş olsun rahat olun hiçbirsey çıkmayacak inşallah düşmeye başlamıştır hiç gerek kalmasın fototerapiye

Kızım sabahtan beri uyuyor zorla 2 defa uyandırıp az emzirdim. Şimdide yandırmaya çalışıyorum uyanmıyor uykuda meme vereyim diyorum almıyor..baya derin uyuyor.ne yapayım saat 8e emzirdim. Aç aç olmaz ki.benim gibi olan var mi

Kızlar Gülce ile ugrasmaktan hiçbir seye vakit ayiramiyorum :KK66:) bidilik bizi yoruyor gündüz bulduğum ilk fırsatta uyumaya calışıyorum.Digumlar olmuş hayırlı uğurlu olsun.Ayri ayrı tebrik ederim.Bugun tam bir hafta oldu meleğim doğalı.Allah tum bekleyenlere kolaylık versin bebeklerini saglikla kucağına aldırsın.
Kızlar sarılık şüphesiyle kan aldılar meleğimden ellerini parçalamışlar kan gelmemiş ben aglamaktan giremedim içeri annemle kız kardeşim tuttular sonra ayağından almışlar.Topuk kanını iki kez aldılar toplamda simdi saglık ocağından aradılar dogum olunca haber verin diye orda yine mı kab alacaklar??? Öncekinden farklı olarak neye bakıyorlar kanda??? Almayın desem sadece takiplerini yaptırsam olur mu??? Yine ağlatacaklar canını yakacaklar diye şimdiden ağlamaya başladım bilgisi olan varsa nolur yanıt versin ;.(

sağlık ocağında topuğundan kan almak istedi ebeler ancak öyle minikti ki doğalı bir hafta olmuş zaten istedikleri kadar kan gelmedi habire iğneyi batırıp çıkaracaklardı. kusura bakmayın dedim verdirmiyorum kanı imzaladım kağıdı aldığım gibi çıktım kızımı :) allah göstermesin birsey çıksa gerimi verecem dünya güzelimi :)

ebe biraz bozuldu ehh işte ağlar tüm bebekler falan dedi ama topuğundan sıkarak kanı çıkarıyor bi damla anca ya çıkıyor ya çıkmıyor elinde bir kağıt var kağıtta beş tane yuvarlak var o yuvarklakların hepsi kan dolacakmış oldu dediim gözlerim doldu

hala bi yandan da ne var ağlasın gibisinden konuşunca dedim biri ağlar ancak bu benimkızım olmaz verdirmiyorum ne yapcaksınız imzaladım izin vermiyorum alınmasına şeklinde kağıt geldim sonradan öğrendim ki tamamen istatistiki bilgiler için gerekli imiş o kanlar

gaz sancımız başladı bizim
34 günlük olduk bu haftaya kadar iyi idik ancak bu hafta ayaklarını toplyor çıkaramıyor gazını
bugün milupanın rezene çayını aldırdım 30 cc suya bir çay kaşığı koydum hemen içti arkasından banyo yaptırdım öğlenden beri aralıklarla uyansada sakince uyuyor gece dikecek gibi görünüyor bizi yine :)

Bizim bugun 7. Gunümüz sadece 6 kilo gitmiş duba gibi hissediyorum ;(

Canım benim cimcime uyanmak bilmiyor nasıl başarıyorsun uyandırmayı bana da akıl verir mısın???

Tebrikler canım Allah anali babali büyütsün dikişlerin icin suya fazla degdirmemeye ve terlememeye çalış insallah en kisa zamanda geçer

Tatlım ayaklarının altını ovala adıyla seslen miniginin olmadi.
Topuguna ufaktan vur rahatsız olup uyanıyor doktor gösterdi bana da :)

♥ İdil Deniz ♥

Ya kızlar idil aktif jir şekilde hep sağ kolunu oynatiyor.
Sol u pek kullamıyor.
Doktor baktı normal hersey dedi.
Kuvvetli kollarin ikisi de ama neden sağı çok kullanıp solu fazla kullanmiyor aklima takildi.
Bebeginde bu duruma şahit olan var mi?

♥ İdil Deniz ♥

Gunaydınnn kızlar,

15 nisan salı günü saat 22:00 da normal doğum ile kızım Deniz'imi kucağıma aldım. :KK16:
çok şükür rabbime bu güzel duyguyu tattırdıgı için Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah:KK16:
39+5 te dogum yaptım. kızımın boyu 50 cm kilosu 2900 gr. :nazar:

dogum hikayemi en kısa sürede paylaşıcam inşallah.

hepiniz sevgiyle kalın :KK16:

Maasallah cnm Allah bagislasin :)

benim kızım hastaneden çıktıktan bir hafta sonra 12 ye çıktı sarılığı 2 gün sonra 11 e düştü doktor bol bol emzir sadece dedi ancak gün ışığğından da faydalansın dedi o aralar havalar tam ısınmamıştı camın arkasından gelen gün ışığının faydası yok direk alacak dedi 3 dakika bile olsa yetecektir diye
aklınızda bulunsun diye söylüyorum cam olmayacakmış arada direk gün ışığı dediler
bugün 34 günlüğüz hala var sarılığımız ancak daha azaldı artık
bizde bilmiyorduk altın takın dediler sarılığı alır bir iki gün koyduk birsey almadı sanki :KK70:
sarı tülbent de koydum oda işe yaramadı hoş onu epey sonra koymuştuk
şekerli su vermedim
ancak iyi geliyormuş herkes öyle söylyor

geçmiş olsun rahat olun hiçbirsey çıkmayacak inşallah düşmeye başlamıştır hiç gerek kalmasın fototerapiye

Size de çok geçmiş olsun canım.
Bende gün ışığına tutuyordum ama cam arkasindan dediğin gibi.
İşe yaramamasina üzüldüm.
Evim 9. Katta çok esiyor diye balkona da cikartamadim kızı.
Ama öğrenmem iyi oldu çok sağol.
Altın olayı inandırıcı değil kızım eve geldiginden beri altın takılı birsey götürdüğü yok sarılıktan.
Şekerli su doktor verme diyor kime sorsam biz verdik öyle anlattık diyor.
Bende dun ve bugün verdim şekerli su ve düzenli uyandırıp emziriyorum.
Bana sorarsan biraz rengi geldi gibi kızımın ama yarin yine kan alacaklar.
İnşallah atlatacağız.
Size de çok geçmiş olsun canım.

♥ İdil Deniz ♥

Amin canım inşallah ...Damar yolu zarar gördüğünden ağızdan ilaç vermeye başlamışlar kalsiyum değeri hala 6.8 ...
Değer 8 olmadan bırakmayız diyorlar zaten ...
Yükselmemesiyle ilgili paratiroid bezi olgunlaşmamış diyorlar ...
İnşallah sağlıkla çıkar en kısa zamana gerçekten çok zor

Allah yardimciniz olsun cnm cok zor
Allahim acil sifalar versin ins

X