2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Selam kızlar umarım herkes iyidir.Bir sorunum var; bebeğim 2 gün önce ve bugün ağzından burnundan gelecek şekilde çokça kustu :KK43:( sebebi hakkında bilgi sahibi olan ya da aynı şeyi yaşayan var mı?
Bir de her akşam aynı saatlerde huzursuzlanıyor sürekli ağlıyor ne yapsam fayda etmiyor, emziriyorum ağlıyor saatlerce pışpışlıyorum ağlıyor, gece uykusu iyi gibi ama bazen gündüz de sebepsiz yere deli gibi ağlıyor susturmakta zorlanıyorum. Umarım bana yardımcı olabilecek bilgi sahibi arkadaşlar vardır. :26:

merhaba canım benim kızımda bir kere burnundan gelene kadar kustu sağlık ocağındaki ebeye söyledim çok fazla yediği için kustuğunu söyledi doyduğunu bilmiyorlar heralde bende doymadı diye iki göğsümüde emzirmiştim. çok korkmuştum ama bi daha o kadar vermedim kusmadı öyle. benim kızımda sebpsiz ağlıyor. ben kolik olma ihtimali olduğunu düşünüyorum. dün bahsetmiştim. süpürge sesinde sakinleşti ve uyudu. bizde netten süpürge sesi indirdik onu dinletiyoruz. abimin kızından biliyorum yeğenim her akşam 7 den 12 ye kadar sebepsiz ağlardı. anne karnındaki sesleri dinletiyoduk kurutma makinasi v.s öyle sakinleşiyordu.anne karnındaki seslere benzediklri için sakinleşiyolarmuş. sende bir dene canım bakalım etki edecekmi. bende işe yaradı çünkü

Selam kızlar umarım herkes iyidir.Bir sorunum var; bebeğim 2 gün önce ve bugün ağzından burnundan gelecek şekilde çokça kustu :KK43:( sebebi hakkında bilgi sahibi olan ya da aynı şeyi yaşayan var mı?
Bir de her akşam aynı saatlerde huzursuzlanıyor sürekli ağlıyor ne yapsam fayda etmiyor, emziriyorum ağlıyor saatlerce pışpışlıyorum ağlıyor, gece uykusu iyi gibi ama bazen gündüz de sebepsiz yere deli gibi ağlıyor susturmakta zorlanıyorum. Umarım bana yardımcı olabilecek bilgi sahibi arkadaşlar vardır. :26:

Burnundan gelme bizim yaramazda da oldu canım. Bazen gegirirken de burnundan geliyor. Mideleri dolu oluyor, normal. Az sik emzir deniliyor ana zaten 2-3 saatte bir en fazla 10 dk emiyor. Güçlendiler artık, hemen memeyi bosaltiyorlar.

Kusma riskine karsi emdikten sonra hemen yatırma, gazını çıkart, dik tut bur süre. Yatakta da yan yatır gülüm.

Ağlama bizde yok şükür. Yani var ama rutin ya da sebepsiz değil. Arkama ağlıyor şimdiden sipa:p Gaz.sancısı olabilir ya da kolik sorunu. Svnc83 arkadaşımızın tavsiyeleri ise yarayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Selam tatlım benim oğlumdada var aynı sorun şelale gibi kusuyo diyorum bn :) ama benim oğlum doyduğunu bilmio bazwn yedikçe yemek istio sonunda aşırı kusuo kendi bile şok oluuo korkuo hissediorum, çokta huysuz oluo ama bnde çareyi elektrikli süp. Sesi dinletmede buldum, baktım huysuz çarem kalmadı sakinleştirmek için açıyorum ıpadden bir sakinleşio duruluo sonra uykuya dalıo çok ii oluyor denemeni tavsiye ederim

slm anneler bnm bebegın 24 gunlk ama göğüs uclarım hala acıyo :KK43: gold dıye göğüs ucu kremı aldım ama ıse yaramadı sanırım :.( tavsıyesı olan varmı yardım edermsnız?

canm çok emdiği içindir benim kızda doymayı bilmiyor az az sık sık emzirmek gerekiyor bebişin belirli saatlerde ağlıyorsa koliktir zamanla düzelecek inşalah

çıldırma noktasına geldim bir bebek uyumaz mı ya şimdi bunların gözleri uykudan açılmaması lazım benim kız sabah 4 te uyandı 6,30 uyudu 7,30 uyandı 8 gibi 5 dak anca uyudu ve bu saatte kadar arada onar dak uymuş ve ben perişan durumdayım

Mrb kızlar benim kizim bugün 21 günlük oldu dogdugunda sutum gelmedi daha sonra sutum geldi ama kizim memeyi almiyor sadece yaliyor emmiyor.moralim cok bozuk mama veriyorum sutumu sagiyorum ama emmedigi icin cok çıkmıyor. Mamayi kaşık la veriyorum biberona alismasin diye.aslinda pes etmek istemiyorum ama ne yapacagimi şaşırdım yardim edin bana:KK43:acaba böyle olup sonra emen varmıdır:KK43:

slm sütünü kaşıkla degilde biberonla vermeni tavsiye ederim..20 günlük bir bebek en az iki saate bir 60 70 ml süt içmesi gerekir..sarılık olur bebeğin dikkat et...elektrikli süt sağma makinesi ile sütünü sag inanılmaz sütün artar ...ben öyle yapıyorum...bol bol yetiyorda artıyor ...buzluğa atıyorum fazlasını..manuel süt pompası fazla bir işe yaramaz eger onu kullanıyorsan...biran önce makinen yoksa alıp sağmaya başlamalısın..sütün kesilir dikkat et..biberon olarakta chicco ve phılıps awenti tavsiye ederim...göğsünü emmeyide bırakmaz..kolay gelsin...

Canım emzik vermiyorum ben. Ama okuduğum kararı ile, sakinleştirmek ve uykuya dalmasini kolaylaştırmak için kullananlar var. Yanlis hatırlamıyorsam uykuya dalınca alıyorlardı ağzından.

Benim oğlan da sürekli homurdaniyor ve boğazını temizliyor. Onunki refluden kaynaklanıyor. Senin kuzu belki rüya goruyordur:KK66: /QUOTE]

yok kuzum video çekip atsam sana gülersin horlama hırk hırk yapıo uykuda bi değişik anlamadım :KK70:
benımkı memeyı son demlerinde emzik yapıyorda o yuzden dedım acaba versemmı vermesemmı doktor verdirmiyor ama
bızımkı gaz cıkarırken cin gibi oluyor yıne emmek istiyor kusana kdr gidiyor döngü en azından emzik ile durumu yırtardım 5 dk versem yetıo zaten

canm çok emdiği içindir benim kızda doymayı bilmiyor az az sık sık emzirmek gerekiyor bebişin belirli saatlerde ağlıyorsa koliktir zamanla düzelecek inşalah

merhaba canım benim kızımda bir kere burnundan gelene kadar kustu sağlık ocağındaki ebeye söyledim çok fazla yediği için kustuğunu söyledi doyduğunu bilmiyorlar heralde bende doymadı diye iki göğsümüde emzirmiştim. çok korkmuştum ama bi daha o kadar vermedim kusmadı öyle. benim kızımda sebpsiz ağlıyor. ben kolik olma ihtimali olduğunu düşünüyorum. dün bahsetmiştim. süpürge sesinde sakinleşti ve uyudu. bizde netten süpürge sesi indirdik onu dinletiyoruz. abimin kızından biliyorum yeğenim her akşam 7 den 12 ye kadar sebepsiz ağlardı. anne karnındaki sesleri dinletiyoduk kurutma makinasi v.s öyle sakinleşiyordu.anne karnındaki seslere benzediklri için sakinleşiyolarmuş. sende bir dene canım bakalım etki edecekmi. bende işe yaradı çünkü

Selam tatlım benim oğlumdada var aynı sorun şelale gibi kusuyo diyorum bn :) ama benim oğlum doyduğunu bilmio bazwn yedikçe yemek istio sonunda aşırı kusuo kendi bile şok oluuo korkuo hissediorum, çokta huysuz oluo ama bnde çareyi elektrikli süp. Sesi dinletmede buldum, baktım huysuz çarem kalmadı sakinleştirmek için açıyorum ıpadden bir sakinleşio duruluo sonra uykuya dalıo çok ii oluyor denemeni tavsiye ederim
Hepinize çok teşekkür ederim kızlar seviyorum sizi :KK54:
İçim rahatladı gerçekten, bazı okuduğum yazılarda iki satte bir 15er dk iki göğüsün de emzirilmesi gerektiğinden bahsediyor.Snowy nin dediği gibi benim bebiş 2-3 saatte bi ancak 10 dk emebiliyor, yarım saat nere 10 dk nere bu çocuk emmiyo diye dayıyorum memeyi ben de :KK1: sanırım o yüzden kusuyor bi de huysuzlandiginda hep meme istiyo sürekli bikaç fırt çekiyo dudak tiryakisi bizimki :) şu elektrikli süpürge sesini ben de indireyim bakalım :)
Tekrardan Teşekkürler Allah razı olsun hepinizden

merhabalar,

bizim bugun ocakta kontrlumuz oldu. 15 gunluk olduk maşallah. 3800 çıktı bebeğim, doğum kilosunu azbişi geçmiş, göbek bağı yerinde hafif kanama vardı doktorumuz çok önemli değil biraz alkol surelim dedi(alkollü mendil vermişlerdi hastaneden). boyu uzamış:nazar:kafası buyumuş:nazar:.

sarılık konusunda da bebekler fizyolojik sarılık olurlar zararlı değildir dendi. karaciğerin kan üretimi sırasında çıkardığı atıkların vucuddaki komplikasyonudur patolojik değil fizyolojiktir. 3-15 gun arasında maximum duzeye tırmanır ve duser dedi.anne sütünü bolca emerse daha çabuk duser.

emzik özellikle 1. ay vermeyin bebek yorulur ve memeyi emmekte zorlanır dedi, ayrıca kafası karısıp memenin yalnız kafasını azına almaya çalışır ve emmemez dedi.

bizden haberler, uzun uzun hastaneden oğrendiklerimi yazayım diyorum zaman bulamıyorum, yatış esnasında hastanede birçok uzman gelip kısa bilgi ve eğitimler verdi. yazıcam birara...

Kızlar hiç kundak yapaniniz oldumu ben yapmadım da yapan olduysa artilarini öğrenmek isterim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhabalar,

bizim bugun ocakta kontrlumuz oldu. 15 gunluk olduk maşallah. 3800 çıktı bebeğim, doğum kilosunu azbişi geçmiş, göbek bağı yerinde hafif kanama vardı doktorumuz çok önemli değil biraz alkol surelim dedi(alkollü mendil vermişlerdi hastaneden). boyu uzamış:nazar:kafası buyumuş:nazar:.

sarılık konusunda da bebekler fizyolojik sarılık olurlar zararlı değildir dendi. karaciğerin kan üretimi sırasında çıkardığı atıkların vucuddaki komplikasyonudur patolojik değil fizyolojiktir. 3-15 gun arasında maximum duzeye tırmanır ve duser dedi.anne sütünü bolca emerse daha çabuk duser.

emzik özellikle 1. ay vermeyin bebek yorulur ve memeyi emmekte zorlanır dedi, ayrıca kafası karısıp memenin yalnız kafasını azına almaya çalışır ve emmemez dedi.

bizden haberler, uzun uzun hastaneden oğrendiklerimi yazayım diyorum zaman bulamıyorum, yatış esnasında hastanede birçok uzman gelip kısa bilgi ve eğitimler verdi. yazıcam birara...

Maşallah kuzuna:nazar: Yaz valla vaktin olunca biz de öğrenelim:KK16:

Kızlar hiç kundak yapaniniz oldumu ben yapmadım da yapan olduysa artilarini öğrenmek isterim

ben yarım kundak yapıyorum,kollar bağlı,ayaklar açık,daha doğrusu annem yaptı,baktım çocuk mışıl mışıl uyuyo,ben de devam ettim.
gündüzleri yapmıyorum artık,takılıyo kendi kendine ama gece elleriyle kendini uyandırmasın diye yapıyorum.

yok kuzum video çekip atsam sana gülersin horlama hırk hırk yapıo uykuda bi değişik anlamadım :KK70:
benımkı memeyı son demlerinde emzik yapıyorda o yuzden dedım acaba versemmı vermesemmı doktor verdirmiyor ama
bızımkı gaz cıkarırken cin gibi oluyor yıne emmek istiyor kusana kdr gidiyor döngü en azından emzik ile durumu yırtardım 5 dk versem yetıo zaten

Benim doktor reflu için bile hayır demişti. Sadece bebek anneyi emzik olarak kullanırsa öneriyorum diye eklemişti. Sende durum öyle ise ver gülüm. Doktorunu da bilgilendir. Neticede uykuya dalmasi için bir araç olarak kullanacaksın, bağımlılığa donusmedikten sonra sorun olacağını sanmıyorum.

tünaydın annelerr gaz sıkıntısı konuşulmuş herkeste olduğu gibi bizdede var. ben zeytinyağıyla karnını ovalıyorum sonra sıcak havlu koyuyorum çok rahatlatıyor bide arkadaşımdan duyduğum acı elma yağı aldım topuklarına masaj yapıyorum sıcak çorap giydiriyorum idare ediyoruz bu şekilde. birde anason çayı içiyorum ben ama bi arkadaş emzirirken iyi değil demiş neden? sakıncası nedir?

Canım ben internette okumuştum ama kullanan arkadaşların memnun olduğunu görünce biraz daha araştırdım ve şöyle bir tarif buldum.ben rezene ve papatya çaylarını ayrı ayrı içiyordum.yarın bu karışımı yapmayı planlıyorum.1 yemek kaşığı rezene,1 yemek kaşığı papatya , 1 yemek kaşığı ıhlamur, 1 tatlı kaşığı tane kimyon,1 tatlı kaşığı anason.bunları demliğe koyuyorsun.üzerine 2 fincan su koyup demlemeye bırakıyorsun.demliği havluyla sarın yazıyor hatta.benim bulduğum tarif bu.başka karışım yapan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa seviniriz.:))

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Maşallah kuzuna:nazar: Yaz valla vaktin olunca biz de öğrenelim:KK16:

ben yarım kundak yapıyorum,kollar bağlı,ayaklar açık,daha doğrusu annem yaptı,baktım çocuk mışıl mışıl uyuyo,ben de devam ettim.
gündüzleri yapmıyorum artık,takılıyo kendi kendine ama gece elleriyle kendini uyandırmasın diye yapıyorum.

Cnm bende öyle yarım kundakla yatiriyorum gece ama ellerine müdahale edilmesini hiç sevmiyorum hemen uyanıyor ellerini battaniye içine koyuyorum gene uyanıyor biz hiç öyle degilmisiz hep kundakta durmusuz bizimkiler hiç öyle değil maşallah kipir kipirlar nasil kundak yapacağız.

merhabalar,

Maşallah tosununa, rabbim nazarlardan saklasin.

Derin uykuya daldığında üstte kalan kolunu battaniyenin içine koyuyoruz. Daha rahat uyuyor. Yoksa yüzüne vurup kendini uyandırıyor.

Aslında ilk uyku sinyali verdiğinde kundak yapıp sonra uyutmak gerekiyor ama benim junior çok tepki veriyor yapamıyorum.

X