Büyüdüm Büyüdüm Bende Anne Oldum

"Geçen yıl 4 gün sonra aşılama yapılacaktı dedim. Hii dedi. Buda bu gece karı-kocaligimizin yıldönümü demek dedim. Nasıl yani dedi. Cevap vermedim. Bi daha da sormadi. Ben bu adamı atarım yataktan dicem ama işine gelir. Çocuk sesi yok ve daha fazla oyun demek.

"Geçen yıl 4 gün sonra aşılama yapılacaktı dedim. Hii dedi. Buda bu gece karı-kocaligimizin yıldönümü demek dedim. Nasıl yani dedi. Cevap vermedim. Bi daha da sormadi. Ben bu adamı atarım yataktan dicem ama işine gelir. Çocuk sesi yok ve daha fazla oyun demek.

At gitsin ya oglunla uyu ben bursadayken hep oğlumla uyudum hem gece uykusu uzadı hemde ben cok güzel uyudum :KK31:

Kizlar bursaya dogru yoldayiz su an feribottayiz oglum emiyor kocam uyuyor ben fedakar ana :KK53:
Bursaya gidiyoruz yegenim fitiktan ameliyat olacak hem sunnet de aradan cikacak aklima geldikce gozyaslarona boguluyorum daha 1,5 yasinda insallah kolay atlatiriz.

Kizlar bursaya dogru yoldayiz su an feribottayiz oglum emiyor kocam uyuyor ben fedakar ana :KK53:
Bursaya gidiyoruz yegenim fitiktan ameliyat olacak hem sunnet de aradan cikacak aklima geldikce gozyaslarona boguluyorum daha 1,5 yasinda insallah kolay atlatiriz.
şimdiden geçmiş olsun. Inşallah kolaycacik atlatir.

kızlar inanmıcaksınız ama bizim kankalığımız hala devam ediyor.
hamileykende kankaydık zaten.
oğlum yarın tam 3 aylık oluyor ve biz birbirimizi yiyoruz.
3 aydır, sarılmıyor, öpmüyor, yatağın bir ucunda yatıyor
bugün oğlum uyuyunca bende uyudum.
rüyamıydı neydi bilmiyorum ama yüzünü görmediğim bir ses bana evini sirke ile temizle dedi.:KK53:
yatak odasına giriyorum karnım ağrıyor, çıkıyorum ağrı kesiliyor.
vesvese mi yapıyorum ki ben...
eşim evden işe, işten eve gelmese dicem bişey var diye ama öyle birşeyde yok
ekmek almaya bile beraber gidiyoruz.

Cnm yika istersen evini sirkeyle..belkide bu bir uyariydi...buna benzer birsey basima gelmisti ondan soyluyorum aklima geldikce sinirleniyorum..

Gecmis olsun yegenine..allah yardimciniz olsu

Son düzenleme:
Tesekkur ederim kizlar

Dertsiz sil kiz hem en guzel temizlik malzemesi sirke yika evi yika, ben basndan da soylemistim aklima buyu geliuor nedense:KK43:

voltajcım bu ara hep beyim bilir modundasın, hadi hayırlısı...

benimde aklımdan kucakta yıkamak geçiyodu. kendi evimiz olmadığından biraz zor olacak ama neyse.

oğlum doğduğundan beri ilk kez yalnız kalıyorum evde
yalnız değilim aslında minik erkeğim var
bu gece onunla yatacağız

ne kadar gayret ettiysem oğlumun karnını doyuramıyorum son günlerde
eskiden tek tük olurdu
şu aralar illaki bi öğünü mama oluyo
şu bebeği acıktığı zaman her koşulda bebeğini doyurabiilen annelerden olamadım ya...
en çok ona yanıyorum :KK14:

bebeğim4242 bende yakında kel kalacağım bacım.
evin her yeri benim saçlarım...
tutam tutam dökülüyor.
eskiden zeytinyağı kürü yapardım.
daha başlayamadım, bir de memlekete gidince zor biraz.

Evet cok berbat birsey; ( zeytinyagi kuru nasil canim?? Faydasi oluyormuydu? Bende yapiyim iyiyse

Oooww canlar.. Sevdim burayi.. Evlattan firsat bulabilirsem bol bol gelicem.. Ama bizim masallahimiz var wc bile zor gidiyorum :KK43: olsun buna da sukur..
Kankaligi yiktik biz :) ama daha sadece bir kez.. Tatile gittik geldk.. Bebekle tatil yapacaklar coook rahat gecti..

Kv muhabbeti en sevdigim.. :))) bizim oglanda her yeri ile onlara benziyomus!! Ya evet babasi tabii ki benzeyecek ama en ufak noktaya kadar mi :))
Pipi gorme muhabbeti bizde de var.. Sinir oluyorum. İki de bir alti mi kirli bi acsana deyip duruyorlar..
Haaa bu arada neredeyse 4 aylik oldu oglum hala kv akillisi emzirmeyi deniyormusun diyor!! Deliriyorum!!

Evet cok berbat birsey; ( zeytinyagi kuru nasil canim?? Faydasi oluyormuydu? Bende yapiyim iyiyse

zeytinyağı+sarımsak bi kavanozda bekletiyorsun karanlık bi ortamda (dolaba koyabilirsin)
10 güne bir uyguluyodum saçıma yarım saat bekleyip yıkıyodum.
sarımsak falan diye öyle çok kokuyo sanma.
başındayken kokuyo ama yıkayıp kuruttuktan sonra hiç koku kalmıyo.
izne gideceğimiz için ben uygulayamayacağım.
şimdi oralarda zor.

dertsiz ben inanırım öyle şeylere yıka istersen evini.

bizde kankalık biteli çok oldu. 40 ı bile bekleyemedik desem :KK1:

Tuncss benim kvde tam tersi. Hala mama muhabbeti. Yakında sutum kesilirse ondan bilicem.her defasında bana komsusunun kızlarını anlatiyo. Emzirseler bile gece yatmadan once mutlaka mama verirlermis. O kiz gece rahat uyuyayim diye mama veriyodu. Eminim ben mama verseydim, seninki gibi emzirmeyi deniyomusun diye sorardı. Sen emziriyo olsaydın, seninki bu defa mama derdi. Bence tek dertleri çomak sokmak. Bana artık ole geliyo.

Benim kv ek gıdalara ne zaman başlıca dedi. 6 ay anne sütü diyo dr.lar dedim. Hii nasıl dayancan o kadar. Şut yetmez bu çocuğa dedi. Sanane demeyi çok istedim, diyemedim. Sürekli bebeği usutucem korkusu var. Bu havada bile. Evlerinde 1 tane açık cam yok.sıcak hava kutlesinde havada salınarak ilerliyoruz. Buna rağmen ben altını alırken odanın kapısını hemen cekiyo, rüzgar gelirmiş.. bu yüzden oglum orda saatlerce uyumadi.

Bebek mevlütunde (19 mayıs hatasıydı) ayaklı tulum war çocukta. Hava 27 derece. Örme battaniye ile gezdiriyo oglani. "Anne battaniyeyi alarbilirmiyim dedim". Hüngür hüngür ağladı. Annem, babam, ablam ve çok iyi bi aile dostumuzun yanında. Rezil oldum. Ses tonumda normal bile değil, gayet neşeli idi. Neymiş bizim kocalarimizi o büyütmüş. Şimdilerde aklıma geliyo, bırak oğlumu da ben buyuteyim neden demedim. Benim evim ve ailem var diye uzatmadim. Bide eşime saygimdan. Doğuma kadar severdim kendisini, mevlude kadar rahatsız olmaya başladım. Ama o günden sonra tamamen bitti. Inşallah kin duymaya başlamam. Çok kısım o konuda, affim yok.

Amaaaan ne çok anlattım. Bunlar belki çok basit ama. Bu yaşta anne olup, nasıl bakarım, buyuturum kaygıları çekerken lohusa lohusa bana fazla geldiler. Şimdilerde yine iyiyim, sallamiyom artık. O da beni sallamıyor zannımca. Cami kapatiymmi esiyomu dedi, gerek yok dedim, baktım kapatmış, yarım saat sora soruyo, cammi açık, çok ses geldi:)

Içim şişti, inşallah okurken sizinki sismez:)))

19 mayıs haftası olucak hatasi deil
Bide çok pisim o konuda yazdiydim ben:KK43: çok kısım ne ya..

zeytinyağı+sarımsak bi kavanozda bekletiyorsun karanlık bi ortamda (dolaba koyabilirsin)
10 güne bir uyguluyodum saçıma yarım saat bekleyip yıkıyodum.
sarımsak falan diye öyle çok kokuyo sanma.
başındayken kokuyo ama yıkayıp kuruttuktan sonra hiç koku kalmıyo.
izne gideceğimiz için ben uygulayamayacağım.
şimdi oralarda zor.

dertsiz ben inanırım öyle şeylere yıka istersen evini.

bizde kankalık biteli çok oldu. 40 ı bile bekleyemedik desem :KK1:

Sagol cnm deniyim bari insallah faydasini gorurum..

Gunaydinin az sonrası.
Bugun sahur sonrası yattık ma aile.bu Ramazan bana zor geliyor niye bilmem.

Dertsiz bende sil diyenlerdenim.bende kv o işlerle uğraştığı düşüncesindeyim günah almak degil niyetim sadece hissiyat.

Chosy kv battaniye olayına cok guldum ya.yanina eğilip "ne ki agliyon mu"diye cocuklasasim geldi.

Bizim kv konusu cok değişik.biz fitreyi,altinlarin,isin zekatini hep bolduk birilerine karar verdik.aksam esime Msj 'fitreni abine gonder'
Bu ne cehalettir ne edepsizliktir.
Hoşt ya direkt hoşt.sen benim neyimde vardın ?o kadar zorluk çektik yoktu simdi neyine yardim?evlendigimin ertesi gunu ki yakin zaman degil tam ertesi gun.kapıma dayandı esim ondan borc almış onu istedi.çalışan adam arabası bile var.
Ne kadar kalitesiz insanlar neyin hesabını yaptırıyorlar bana su mübarek günler.cok sinirlendim.
Heleki ard Arda esime Msj atmaları "verdin mı birine"
……

Error.

Günaydın bacım

Kv ye bende guluyom, çocuk gibi ya, depresyonunun deprestigi düşüncesindeyim.

Gelin kv toprağından olur derler ya. Inşallah doğru değildir. Yada öbür gelinir.

Gelin demişken gelinim napiyo. Benim oglumun gazi bitmicek sanirsam haberi olsun:) amaa kivanc tatlitug halt etsin yanında:p

Biktim su kv gicikligindan.. herkeste ayni dert.

Chosy bende cok severdim Lohusalik doneminde bitti tum aşkımız. .cok dokundu o dönem tavırları. .

Voltaj benim eşime gelse o mesaj evi arabayı da satar abisine verir fitre ney beee .. yeterki anasi buyursun..

Icim kalktı valla da billa da..

Sorma canım ya.

Bizim kp para istedi bizden en son. Duydukki öbür oğluna bakıcı parası vermiş. Vermemisiz Allahtan..

Bu kvler neden dogumdan sonra 180derece donerlerki?? Benimki once kanatsiz melek gibiydi onun adini koymadik diye cok tavirli simdide ha bire ikinci cocuk diye basimin etini yiyor..umut iste isimlerini koycam zannediyor..birde cuma onlardaydik iftarda kizimi aldi hemen agladi kucaginda hemde nasil:) hic tutamadi haha 1yasina gelsin bana vermicekmis ztn kizim beni istemezmis avcunu yalar

X