2014 hazıran annelerı ısım paylasımları yapalımmı ?

Nasipse oğluşumun adı Alp olacak:KK16: Allah hepimize saglıkla o gunlerı gormeyı nasıp etsın insallah :KK16:

kızlar selam,

ben bugün gerçekten insanlara verdiği cevaplar ile çok güzel yönlendiren bir hoca ile tanıştım.
ona kızıma koyacağım ismi sordum ve anlamına dair bir yorum rica ettim. Kızımın ismini Liya koyacaktım.
Ancak kendisi anlamına dair hiçbir şey bilmediğini ve bulamadığını; dolayısıyla bir yorum yapamayacağını iletti...
Ben de ismi değiştirme kararı aldım, hayırlı uğurlu bir isim olsun istiyorum..
Hoca illaki Kuran-ı Kerim'de geçmesi gerekmiyor ama anlamlı, manası güzel, toplumda sorun yaratmayacak bir isim olsun diyor.
linkleri gönderiyorum siz de danışmak isterseniz en kısa sürede cevaplıyor. Linki örnek link olarak atıyorum, altında çok çeşitli sorular var onlardan bakarak okumaya devam edebilirsiniz...

http://www.fetva.net/yazili-fetvalar...ir-isimmi.html

bizde minnoş kızımıza Cemre Elvin ismini koyacağız inşallah :)

Canım karar verilmiş bir şeye karışmayı hiç sevmem ama geçenlerde okuduğum bir şeyi seninle paylaşmak istedim. Affına sığınıyorum bu konuda. Biz de cemre ismi güzel vs diye düşünüyorduk. Eşim nette gezerken gördü. Cemre ateş parçası demekmiş ve peygamber efendimiz cemre isimli bir sahabenin adını Cemile olarak değiştirmiş..

Bizim ogluşumuz olacagından adını Ömerhan diye beğenmiştim fakat babamızın tam olarak içine sinmediğinden Ömer Faruk koymayı düşünüyoruz. Hz. Ömer adaletinden ötürü Faruk lakabını almış Ömer-ül Faruk. Baya uzun bi anlamı var nette yazıyor
Bebişimiz ilk bizi kız diye kandırdığından bikaç tane kız ismi beğenmiştik, hatta birinde karar kılmıstık, Melis Naz :) Artık bizim bi başka sefere :) Diğerleride Gökçe Nur, Gizem ve Ece Naz, belki yardımı olur size :) Erkek olarak da Aras ismi de cok guzel bence

Canım karar verilmiş bir şeye karışmayı hiç sevmem ama geçenlerde okuduğum bir şeyi seninle paylaşmak istedim. Affına sığınıyorum bu konuda. Biz de cemre ismi güzel vs diye düşünüyorduk. Eşim nette gezerken gördü. Cemre ateş parçası demekmiş ve peygamber efendimiz cemre isimli bir sahabenin adını Cemile olarak değiştirmiş..

doğrudur canım...ama bizim cemre koymaktaki amacımız anlamından ziyade babasıyla benim isimlerimizin birleşimi olması :)

Bende kafası karışık olanlardanım aslında isim beğenmek konusunda ben değil babamız biraz seçimkar :) :) elifmiydi zeynepmiydi derken. yazdığım o kadar isimden 'Asel' ismini beğendi babamız :) Değiştirmezsek Asel olucak meleğimizin adı. Anlamı cennetteki ırmaklardan biri. Bal ırmağı demek :):)

Selamlaarrr :KK3:

Benim aklımda hala isimle ilgili şekillenen hiçbirşey yok... Gerçi daha vaktimiz çok ama çoğumuzun derdi aynı sanırım isimlerin hiçbirini yakıştıramıyorum oğluma.. :KK31: :emir_bebek:

Bide kafama takılan, nette her gördüğünüz isim anlamına güvenmeyin diyorlar ya..
Güvenilir bir site var mı bildiğiniz?? Link vermek yasaksa msjla atarsanız çok sevinirim :KK19:

Merhabalar.... Harizan annesi olarak uyuyamıyan tek anne benim sanırsam:))

Bizimde bir kızımız olacak birkaç isim düşünmüştük ancak iki isimde karar kıldık. Mira: yunuz balıklarına yön gösteren yıldız,prenses
Lena: insan, içimizden biri, bizden biri anlamında . Benim gönlüm lena dan yana . Mira latince kökenli bir isim ancak lena hakkında çok bilgim yok sadece telafuzu çok hoşuma gittiği için tercih ettim :)

Selamlaarrr :KK3:

Benim aklımda hala isimle ilgili şekillenen hiçbirşey yok... Gerçi daha vaktimiz çok ama çoğumuzun derdi aynı sanırım isimlerin hiçbirini yakıştıramıyorum oğluma.. :KK31: :emir_bebek:

Bide kafama takılan, nette her gördüğünüz isim anlamına güvenmeyin diyorlar ya..
Güvenilir bir site var mı bildiğiniz?? Link vermek yasaksa msjla atarsanız çok sevinirim :KK19:

Kesinlikle katılıyorum. isimlerin anlamlarına da güvenmiyorum bicok isme dinimizle bağlantılı yenı anlamlar yaratmıslar.örn: tuana cennete dusen ilk yağmur damlası olarak bılınır. fakat aslında guclu kuvvetlı anlamındadır ve anlamından dolayı genelde erkek cocuklara konduğu yazar detaylı araştırınca. ben internet uzerinden türk dil kurumunun kişi adları sözlüğünü önerebilirim isimleri kokenleriyle bırlıkte yazıyor. onun dışında kitaplardaa araştırmak taraftarıyım yıne de siz bilirsiniz.kolay gelsin :)

Bizim ogluşumuz olacagından adını Ömerhan diye beğenmiştim fakat babamızın tam olarak içine sinmediğinden Ömer Faruk koymayı düşünüyoruz. Hz. Ömer adaletinden ötürü Faruk lakabını almış Ömer-ül Faruk. Baya uzun bi anlamı var nette yazıyor
Bebişimiz ilk bizi kız diye kandırdığından bikaç tane kız ismi beğenmiştik, hatta birinde karar kılmıstık, Melis Naz :) Artık bizim bi başka sefere :) Diğerleride Gökçe Nur, Gizem ve Ece Naz, belki yardımı olur size :) Erkek olarak da Aras ismi de cok guzel bence

Ahh canım aras ismini çok beğeniyordum ama hamile kalmadan önce hiç anlamına bakmamıştım,anlamlarından biri at kılıymış çok itici :KK43: Birde aras kargo muhabbeti varya tam bir dalga konusu o yüzden bu çok beğendiğim isimden vazgeçmek zorunda kaldım.Eşim poyrazı çok istiyordu bende kırmadım bu seferlik Poyraz olacak hatta artık arkadaşlarımız dedelerimiz babaanne anaanne falan hepsi poyraz demeye başladılar bile geri dönüşü yok yani :) Ama Çağan ismi de güzel.Kız ismi olarakta Derin çok güzel..

Son zamanlarda erkek çocuk doğuran akraba ve arkadaşlarım arasında 10 kişiden 8inin adı Rüzgar canım bu gidişle Bütün çocukların adı Rüzgar olacak :KK52: :KK52:

hadi ya...bizim bu taraflarda hiç duymadım dizilerde denk geliyor.ayrıca benim adım güneş.ve eşim denizci.ayın 20 günü denizle rüzgarla boğuşuyor...bize uyduğu kadar kimseye uymadığına eminim :)

hadi ya...bizim bu taraflarda hiç duymadım dizilerde denk geliyor.ayrıca benim adım güneş.ve eşim denizci.ayın 20 günü denizle rüzgarla boğuşuyor...bize uyduğu kadar kimseye uymadığına eminim :)

Evet o zaman süpermiş en azından bir anlamı var sizin için :) Bu arada senin ismin de çok güzelmiş :KK34: Benim oğluşumun adıda poyraz olacak binevi rüzgar yani :)))

kızlar inşallah Allah izin verirse bizimde kızımız olacak ..babası çağla istiyor ben sürekli fikir değiştirmekle beraber dilara da olsun diyorumm..sağlıklı olsunda inşallah... Allah hepimizin kucağına almayı nasip etsin

X