2014 hazıran annelerı ısım paylasımları yapalımmı ?

merhabalar bende 22 haftalık hamileyim kısmetse bir oğlum olucak.isim konusunda çok kafamız karışık hiç bir şey yakıştıramıyoruz :KK43:
berke ismini beğeniyorum.rüzgar ıda beğeniyrdum fakat eledik çok fazla koyan var.onun dışında erce,bera,sina,doruk,kenan,karer,batu,bartu....kısacası kafayı yemek üzereyiz isimlerle:KK53:

Kesinlikle katılıyorum. isimlerin anlamlarına da güvenmiyorum bicok isme dinimizle bağlantılı yenı anlamlar yaratmıslar.örn: tuana cennete dusen ilk yağmur damlası olarak bılınır. fakat aslında guclu kuvvetlı anlamındadır ve anlamından dolayı genelde erkek cocuklara konduğu yazar detaylı araştırınca. ben internet uzerinden türk dil kurumunun kişi adları sözlüğünü önerebilirim isimleri kokenleriyle bırlıkte yazıyor. onun dışında kitaplardaa araştırmak taraftarıyım yıne de siz bilirsiniz.kolay gelsin :)

çok teşekkür ederim şimdi türk dil kurumunu kaynak olarak kullanıcam, kitaplar bana da en mantıklısı gibi geliyor ama onun da yeni yazılmış, basılmış olması lazım yoksa içinde sadece aşina olduğumuz isimler bulunacaktır diye düşünüyorum... şimdi yeni moda eski isimlere dönüş diyolar ama ben hiç istemiyorum klasik eski isimlerden koymak...

çok teşekkür ederim şimdi türk dil kurumunu kaynak olarak kullanıcam, kitaplar bana da en mantıklısı gibi geliyor ama onun da yeni yazılmış, basılmış olması lazım yoksa içinde sadece aşina olduğumuz isimler bulunacaktır diye düşünüyorum... şimdi yeni moda eski isimlere dönüş diyolar ama ben hiç istemiyorum klasik eski isimlerden koymak...

mutlaka güncelleşmiş sözlükler ve kitaplar vardır.ben isim konusunda karar verdiğim için kitap araştırmasına girmedim o yuzden bı onerıde bulunamayacagım ama bu anlamda en kapsamlı kitap arşivine kütüphanelerden ulasabıleceğinizi düşünüyorum. tdk kişi adları sözlüğüde yenı olusturulmus kapsamı genışletılıyormus dıye okumustum yanı guncel ısımler bulabılırsın. ama bazı ısımler yer almıyor cunku kelıme anlamı yok. yıne aynı orneği vericem mesela tuana yazarsan ulasamıyorsun cunku kelımenın aslı tuvana . yanı ısmı bulamadıgınız zaman o ismın aslını arastırın bı sekılde anlamına ulasıyorsunuz bol sanslar:KK1:

Rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin inşallah benim fındık kızımın ismi EYLÜL HÜMA olacak ♡♥♡

merhaba hanımlar; inşallah sağ salim alırız bebişlerimizi kucağımıza.. ben de 27. haftamdayım,kızımız olacak ZEYNEP DİLEM olacak galiba bebişimizin ismi nasıl sizce?

Kızım Ceren Irmak
Oglum Mehmet Yiğit

Ayrica kız annelerine
Kumsal ve Nehir

Erkek annelerine
Efe .alperen ve doruk
Öneririm :-)

Rabbim nasip ederse benim de kızım olacak Ayşe olsun istedik 2. isim arayışındayım, tavsiyelerinizi bekliyorum..hepimize hayırlı,sağlıklı,kolay doğumlar inşaallah.. : )

Merhaba kizlar,

Insallah haziran 16 gibi oglum geliyor.. Isim bulmak ne kadar zormus meger.. Biz bir de yurt disinda yasadigimiz icin daha da zor.. Kolay yazilsin, kolay telaffuz edilsin, aman icinde Turkce karakter olmasin kimlikte sorun olur vs. derken secenekler iyice azaliyor.. Ilk once Ata ismini cok begenmistik ama son zamanlarda Toprak ismine kaydik.. Ama ben Destan, Kaya ve Ege isimlerini de cok begeniyorum.. Aslinda Turkce karakter olayini dert etmesek ben de oglumun ismini Ruzgar koyardim, cok yakisikli bir isim bence..:KK34:

Bir de karar vermenin zorlugu yetmezmis gibi ailem (annem ve teyzelerim) begenmiyorlar, "ne o oyle yere bakar gibi" diye Toprak ismini hor goruyorlar, insanin morali bozuluyor, bu zor surecte destek beklerken kostek gelmesi cok sinir edici birsey.. Kayinlarim bile yapmadi bunu yahu..:KK50:

Sizin ailelerinizin tepkileri nasil? Siz de paylasiyor musunuz akliniza geldikce yoksa karar verdikten sonra mi soyluyorsunuz? :126:

merhaba arkadaşlar, 33 haftalık hamileyim. Kısmet olursa kızım olacak. Burçe ile ayza isimleri arasında kaldık. Sizce hangisi? yorumlarınızı bekliyorum.

merhaba arkadaşlar, 33 haftalık hamileyim. Kısmet olursa kızım olacak. Burçe ile ayza isimleri arasında kaldık. Sizce hangisi? yorumlarınızı bekliyorum.

Sağlıkla sıhatle kucağına alırsın inşallah...
Ayza telafuzu zor yazım yanlışına çok maruz kalabilecek bir isim merak ettim anlamı nedir?

ben 2013 haziran annesiyim kızımın adı Derin Elif :) size bir tavsiyem iki isim koymadan önce iyi düşünün ben eşim ve benim ailem Derin diye hitap ediyoruz eşimin ailesi Elif diyor haliyle bebişimin de kafası karışıyor :) iki isim çocuğa ömür boyu yük resmi yazışmalar okul vs hertürlü zorluk :) lütfen iyi düşünün bebeğinizi sağlıkla kucaklamanız dileklerimle

Merhaba, bende 31+1 haftalık hamileyim ve oğlum olacak.
ismine de yeni karar verdik. Allah nasip ederse Ahmet Emir koyacağız.

sezeryan olacağı için doktorumuz doğum tarihine karar verdi.24 haziran olacak inşallah bir terslik olmazsa.benim minik kuzumun adıda kesinleşti artık...zeynep deniz.Allah herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Merhaba kizlar,

Insallah haziran 16 gibi oglum geliyor.. Isim bulmak ne kadar zormus meger.. Biz bir de yurt disinda yasadigimiz icin daha da zor.. Kolay yazilsin, kolay telaffuz edilsin, aman icinde Turkce karakter olmasin kimlikte sorun olur vs. derken secenekler iyice azaliyor.. Ilk once Ata ismini cok begenmistik ama son zamanlarda Toprak ismine kaydik.. Ama ben Destan, Kaya ve Ege isimlerini de cok begeniyorum.. Aslinda Turkce karakter olayini dert etmesek ben de oglumun ismini Ruzgar koyardim, cok yakisikli bir isim bence..:KK34:

Bir de karar vermenin zorlugu yetmezmis gibi ailem (annem ve teyzelerim) begenmiyorlar, "ne o oyle yere bakar gibi" diye Toprak ismini hor goruyorlar, insanin morali bozuluyor, bu zor surecte destek beklerken kostek gelmesi cok sinir edici birsey.. Kayinlarim bile yapmadi bunu yahu..:KK50:

Sizin ailelerinizin tepkileri nasil? Siz de paylasiyor musunuz akliniza geldikce yoksa karar verdikten sonra mi soyluyorsunuz? :126:

millete isim beğendirmek deveye hendek atlatmaktan zor canım.o yüzden başlarda baya bir uğraştık,listeler yapıp önlerine götürdük.biri beğense öteki kulp taktı.bizi de bulduğumuz isimden soğuttular.sonra bizde eşim ve 10 yaşındaki kızımla, kimseye sormamaya,üçümüzün beğeneceği bir ismi kimseye danışmadan koymaya karar verdik.şimdi bebeğimin adı zeynep deniz olacak inşallah.hala laf söyleyenler çok ama biz böyle istiyoruz deyip çıkıyoruz işin içinden.bir de bu itiraz edenlere bak ,beğenmiyorlar ama alternatif söylemelerini istediğinde de hiç fikirleri yok.o nedenle boşver herkesi sen.içine en çok sinen,yavruna en çok yakıştırdığın ismi belirle gitsin.

Valla gerçekten ne zormuş erkek ismi bulmak.kızım var ismi ceylin. Eşim ömer kayra,yusuf bera gibi çift isimlere takmış durumda.bende tek isim istiyorum.çift isim yeğenlerim var.maalesef tek adı ile sesleniliyor ve istemiyorlar öteki adlarını.çift isim sünnet ama ikisini de söyleyeceksin seslenirken.ama okulda hastanede öle olmuyor işte.o yüzden tek isim istiyorum.bilmiyorum kafam çok karışık.şu diyeceğim bir isim yok henüz.zaman kısaldı iyice.isimsiz kalacak yavrum :KK43:(
:18::18::18::18::18::18::18::18:

X