2014 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Minik bebeklerimizin cinsiyetleri ;

• Ankete Katılan
    431
bende ilkinde, en baştan odasında yatağında yatırmıştım, çok faydasını gördüm. anne yanı beşikler ve özellikle yatakta emzirmeye karşıyım. bu şekilde emzirirken uyuya kalıp bebeğini kaybeden bir komşumuz vardı, kadıncağızın 6 çocuğu bir sürü torunu vardı ama sürekli o bebeği anlatırdı, bütün çocukluğum, gençkızlığım boyunca dinledim bunu, psikolojik olarak beni çok etkilemişki 2-3 ay eşimide uyandırıp başımda nöbetçi dikmeden emzirmezdim.

hiiiiç takma kafana onları, ben bikini ile giriyorum, popoma bi pareo bile bağlamıyorum:)) çok bakan oluyor ama kimsenin yadırgadığını sanmıyorum, çoğu kişi sevgiyle gülümsüyor, bazıları özenerek bakıyor, yadırgayan varsada kıskançlıktandır diyorum hiiiç takmıyorum:))

arkadaşın mantığı fazla bencilceymiş canım ama yerinde olsam normal doğumda ısrarcı olurdum. ilk çocuğumda allerjik astım var, sebebini sorduğumda doktoru sezeryanla doğmuş olmasını da sebeplerden biri olarak sayıyor. tıbbi bir zorunluluğun yok diye biliyorum, bence çocuğundan normal doğum mucizesini esirgeme. annesin sen, yavrun için ne zorluklara göğüs gereceksin, yapanlardan neyin eksik.

canım çantaya koymasan bile gidecekleri ayrı bir yere koy gerekirse eşine yada başka birine söyleyip al gel diye bilirsin. ben şimdilik bir çekmeceye koydum 1-2 eksiğim kaldı onlarıda tamamlayınca, iki tane minik hurca koyup çekmecede bırakıcam hastaneye giderken çantaya 2 hurç ile makyaj çantamı attımmı tamamdır.. hatta hurcun üstünede kızımın adını işleyeyim romantik olsun:)))
arabayı doğumdan sonrada alabilirsin canım, geç değil ama sonraya bırakacağın hatta gerekirse alırız dediğin herşey için marka modeli şimdiden belirle sonra gezmek bakıp beğenmek zor oluyor.

off aynı kaygı bendede var, ilk hassasiyet ve pullanma başladığından beri karnıma sürdüğüm yağdan göğsümede sürüyorum, iyi geldi kuruması falan geçti, geçen hafta lansinoh krem aldım onuda aklıma geldikçe sürmeye başladım sona doğru sıklaştıracağım. forumda göğüs pedini suçlayan çok olmuş benimde hep ucuna yapışır, çıkarırken bir parçada deriyi götürürdü onun için bu sefer göğüs kalkanını deneyeceğim, çok tavsiye etmişler, aventinkini aldım. inşallah bu sefer ağrısız sızısız atlatırız...

2 haftadır bendede genel bir azalma var, arada kontrole gittik herşey yolundaydı. yavaş yavaş yeri daralıyor artık. internette izlediğim bir doktor videosunda artık istediğini yapmak, rahat ettiği pozisyona girmek için ne yapması gerektiğini öğrendiğinden daha az oynayarak yer değiştirir gibi şeyler söylemişti, sanırırm benimki ayaklar kafada pozisyonunu pek rahat buldu çok yer değiştirmiyor artık:))
kendi doktorumda hareketin durduğunu düşünürsen eğer bir bardak suya 2-3 kesme şeker atıp iç, 20 dk sola yat, hala hareket yoksa beni cepden ara onun dışında çok takma dedi..

allah annalı babalı büyütsün canım, maaşşallah çok güzeller, çok daha ufak bekliyordum resimleri görünce şaşırdım bayaa bi kucak bebecikler:nazar::nazar::nazar::nazar: ısırdın mı popolarını:)) bizim içinde öp kokla ısır onları :)

canım eczacılar birliğinin sitesine girip yurtdışından ilaç getirme linkindeki telefonu bi ara bizde ruhsatı olmayan yada bulunmayan ilacı ellerinde varsa veriyorlarmış yada getirtiyorlarmış ne kadar sürer getirtmeleri bilmem ama ellerinde vardır belki. burda satılan ilaçta bişey yapamıyorlarmış benim aradığım ilaçda piyasada yoktu ama satılan ilaç grubunda hala diye bişey yapmadılar ama nidilat için durum farklıdır belki..

malesef canım yakın zamanda aynı şeyi bizde annemin ms ilacında yaşadık, ilaç piyasada yok depolarda yok kenar köşe eczane elinde kaldıysa alacaksın, bakanlık açıklama yapmıyor, gelecek diye bi söylenti var ama zamanı belli değil, ilacın muadili yok en yakın benzeri olsada etkisini tam görmeye başlamak için 6 ay geçmesi lazım, doktorda bilmiyor, değiştirse 6 ay atak geçirme riski artacak, yan etkiler, uyum süreci vs.. ayrı bir dert. 80 küsür eczane sorduktan sonra 1 kutu bulduk, 1 ay yeter sonraya allah kerim dedik.

Ya ben de anlamıyorum insanları.
Sanki hayatlarında hiç hamile görmemiş gibi göbeğime öyle bakıyorlar ki rahatsız oluyorum.
Millet iyice kafayı yedi artık...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ama bak şu durum tehlikelidir diyor

Pemphigoid gestationis
Çok nadiren gebe kadınlarda deriden kabarık üstü pütürlü şekilde başlayıp içi su toplamış kabarcıklar şekline dönüşen çok kaşıntılı döküntüler görülebilir. Bu durum pemphigoid gestationis ya da herpes gestationis olarak adlandırılır. Adında herpes geçmesine rağmen herpes yani uçuk virusü ile herhangi bir ilgisi yoktur. Döküntü genelde karın çevresinde başlayıpo buradan kollara ve bacaklara kadar yayılır.

Bu durum diğer cilt hastalıklarından daha önemlidir. Çünkü bebekte büyüme sorunlarına hatta erken doğumlara neden olabilir.

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1406625601.073049.jpg
$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1406625643.319957.jpg
Bak canım benim böyle şeyler var.

Oyy cok tatli :KK16: ne kadara maaloldu canim bebek sekeri de aldin mi :emir_bebek:

Canım 25 tl ye sepeti almıştım 50 tl özel tasarım kapı süsü aldım üzerindeki yazılar felan eşim ekletti 3 tl de onlar için fark aldılar birde kapı süsünü altına mavi beyaz tül aldık 10 tl de o tuttu şekerleride aldık çeşit yaptırdım istersen resim koyarım onlarında tanesi 1 tl ile 1,5 tl arası değişiyo hastaneye çok gelen oluyo geçen doğumumda 60 tane yetmedi bu sefer 50 aldım herkeze vermicem :)

Saol canım özlemişin seni nasıl gidiyo ? Cumartesi sabah kontrolüm bar bakalım eve çıktığımdan beri bebiş kilo almışmı?

Canım bende seni çok merak ettim,özledim.
Bak görürsün cumartesi bebişinin kilosu seni çok memnun edecek.
Muhakkak fark olmuştur.

Evde napıyorsun, başka sıkıntın falan var mı nasıl gidiyo?

Benim iyice sıkıntılarım arttı.
Sıcaklar beni çok etkilio. Her akşm fenalık geçirip soğuk suya giriyorum.
Gece uyutmuyo.

Birde son kontrolümde doktorum plasentan kreçlenmeye başlamış dedi.
Yaşlanmaya başlamış demekmiş bu.
Önemli olan bunun yavaş ilerlemesiymiş.
Benimde kontrolüm haftaya perşembe..
Çok merak ediyorum ne durumdayım.

Canım bende seni çok merak ettim,özledim.
Bak görürsün cumartesi bebişinin kilosu seni çok memnun edecek.
Muhakkak fark olmuştur.

Evde napıyorsun, başka sıkıntın falan var mı nasıl gidiyo?

Benim iyice sıkıntılarım arttı.
Sıcaklar beni çok etkilio. Her akşm fenalık geçirip soğuk suya giriyorum.
Gece uyutmuyo.

Birde son kontrolümde doktorum plasentan kreçlenmeye başlamış dedi.
Yaşlanmaya başlamış demekmiş bu.
Önemli olan bunun yavaş ilerlemesiymiş.
Benimde kontrolüm haftaya perşembe..
Çok merak ediyorum ne durumdayım.

Canım şükür başka sıkıntım yok ilk doğumumda yakın arkadaşlarımın birindede böyle bi sıkıntı olmuştu sezeryan tarihini biraz öne çekmişlerdi diye hatırlıyorum doktorun ne dedi.

Selam kizlar Sabah yazmistim cevap alamadim netten okudumda cok kokuyorum insallh yalnis tir plasenta onde yani plasenta anteriore benim raporumda yazilmis netten bakiyorm cok tehlikeli yazmis bi bilginiz varmi

Alintiliyamadim galiba kaisnti sorunun var benimde biaya askin kasintidan cok kotu oldum benim kasintim birden kizarip kabariyordu ve cok kotu bi kasinti plak sekilinde sisyirdu yanma ve kasinti denize girdim cok iyi geldi bikar gun sonra yine tekrarladi ve kollarim bacaklarim kalcalarima kadar yayilmaya basladi dermotloga gittim tahliler temiz cikti alerjiymis hamilelik urtikeri yani kurdesen bana bitane kestine diye bi hap verdi kullanmakta cekindim ama mecburiyettem kullandim cunku kasintidam yatamiyordum iki gundur aliyorum com sukur kasintim kalmadi yararimda kabuk tutu cok iyi geldi bence sende bi dermotoga gorun cunku cok kotu zaten agirlastik yatamiyoruz bide bu kasinti daha kotu oluyor gecmis olsun canim insallh sende aatlatirsin

Canım şükür başka sıkıntım yok ilk doğumumda yakın arkadaşlarımın birindede böyle bi sıkıntı olmuştu sezeryan tarihini biraz öne çekmişlerdi diye hatırlıyorum doktorun ne dedi.

Şimdilik pek yorum yapmadı. Yani doğumun sonuna doğru beklediğimiz bişi önemli olan hızlı ilerlememesi dedi.
Sanırım her kontrolde bakacak, ona göre yol izleyeceğiz bizde.
Bir 37 yi görseydim :KK1:

Canım 25 tl ye sepeti almıştım 50 tl özel tasarım kapı süsü aldım üzerindeki yazılar felan eşim ekletti 3 tl de onlar için fark aldılar birde kapı süsünü altına mavi beyaz tül aldık 10 tl de o tuttu şekerleride aldık çeşit yaptırdım istersen resim koyarım onlarında tanesi 1 tl ile 1,5 tl arası değişiyo hastaneye çok gelen oluyo geçen doğumumda 60 tane yetmedi bu sefer 50 aldım herkeze vermicem :)

Çok güzel hele kapı süsüne bayıldım :nazar::KK1: bence de şeker sadece yakınlara verilmeli

Selam kizlar Sabah yazmistim cevap alamadim netten okudumda cok kokuyorum insallh yalnis tir plasenta onde yani plasenta anteriore benim raporumda yazilmis netten bakiyorm cok tehlikeli yazmis bi bilginiz varmi

Canım internet bilgileriyle kafanı karıştırma doktorun bilgi vermedi mi tehlikeli bir durum olsa söylerdi bence

Canım tedirgin olma. Çok tehlikeli bişi olsa doktorun uyarırdı.
Hangi raporunda bu yazıyo.
Plasenta hepimizde farklı şekillerde yerleşti çünkü.
Acil durumlardan çok yerleşme yerini belirten bir cümledir belki.
Sonuçta bi durumun tehlikeli olmadı için bir çok durumun bi araya gelmesi gerekiyo.

X