Gebelikte İlk 3 Ay

Bende ikili testi yaptirmadim on altinci haftafa direk ucluyu yaptircam doktorum ole onerdi. Bnimki ikiliyi yapmadigi icin uzunca muayene etti her iki taraftanda cok saglikli dedi sans eseri ogrendik yani:KK66: yaptirip yaptirmamak sana kalmis canim.

doktorlar aslında alttan muayeneyı pek onermıyorlar saglık acısından. test daha kolay gelıyor ınsana tabı :))

doktorlar aslında alttan muayeneyı pek onermıyorlar saglık acısından. test daha kolay gelıyor ınsana tabı :))

Bulantilar gecmeyw baslayinca bu seferde tum gun suren bas agrilari piyasaya cikti. Doktorlar ilac olarak parol ve minoset verio ama bn hic bisi kullanmiom. Bklim bu ne zaman gececek

bır hafta ılerıyı gostermıyor cnm sadece 11+6 yerıne 12 dıyor cunku 11 hafta bıtmıs 12.nın ıcınde oldugunu gosterıyor :KK66: evet dun yaptırdım bebegımın ense kalınlıgı 0,07 cm (0.7 mm) cıktı tabı verdıgım kan testının sonucuda onemlı burda onuda 11 subatta alacagım ınsallah sıkıntı cıkmaz

sen 11 + .... kaçtaydın dün ikili testi yaptırdığında? ben de 11+4 e denk gelen randevu günümde yaptıracağım da erken mi diye merak ettim. gerçi 11+0 da yapılabildiğine göre 11+4 te rahatlıklıkla doğru sonuç verecektir. insan bu dönemde herseyi hesap etmeye kalkışıyor yaaa boşuna pinpirikleniyorum ben :KK43:(

Korkma keseyi gormus simdi onemli olan bebegi gormek bazen gec gozukebiliyor. Aslinda hep korkuolar alt muayeneden ama bn kime sorduysam bna sorun olmaz dedi bnde bu haftama kdar hep alttn muayene oldum genede tercih senin alttan daha net goruyor. Korkma bol bol dua et gec yumurtlamis olabilirsin o nedenle gec gozukebilir. Guzel haberlerini bekliyoruz. Guzel temennilerin icin tesekkurler. Bisi sormak istersen yardimci olmaya calisiriz.

cnm hıc uzulme aynı durumu ben yaşadım ozele gıtmıstım ultrasonu oldukca ıyı olmasına ragmen ben zor goruyorum sız nasıl goreceksınız bakalım dedı orda bı karaltı vardı sadece onu farkedebıldım tam 3 kez test yaptım tekrardan :KK70: ınsan emın olamıyor tabı benımkısıde gıttıgımde son adet tarıhımden hesaplarsam 5. haftanın ıcındeydı. hıc meraklanma olumsuz düşünme bebegıne zarar verırsın 6+2 yazıyorsa gec dollenmıstır cnm hıc takma kafana :KK66:

cevap verdiğiniz için sağolun Allah razı olsun.. bebek görünmeden ailelere söylemeyelim dedik ama kimsenin haberi olmayınca, moral verecek kimse de olmuyor :KK37: aslında bende alttan muayene olcaktım gideceğim günden önceki gece rüyamda kanamam olmuştu düşürmüşüm falan..korktumm normale gireyim dedim..ama böylede birşey görünmüyor off Allahtan şuan çalışıyorum da oyalancak birşeyler buluyorum evde olsam iyice yoğunlaşırım bu konuya :KK14: siz hangi hastaneye gidiyorsunuz öneriye ihtiyacım var istanbuldasınız sanırım sizde benim gibi ?

cevap verdiğiniz için sağolun Allah razı olsun.. bebek görünmeden ailelere söylemeyelim dedik ama kimsenin haberi olmayınca, moral verecek kimse de olmuyor :KK37: aslında bende alttan muayene olcaktım gideceğim günden önceki gece rüyamda kanamam olmuştu düşürmüşüm falan..korktumm normale gireyim dedim..ama böylede birşey görünmüyor off Allahtan şuan çalışıyorum da oyalancak birşeyler buluyorum evde olsam iyice yoğunlaşırım bu konuya :KK14: siz hangi hastaneye gidiyorsunuz öneriye ihtiyacım var istanbuldasınız sanırım sizde benim gibi ?

ben ıstanbulda degılım fakat sızın doktor degıstırmenızı onerırım bu hafta baska bı hastaneyede mutlaka gıdın ultrasonu ıyı olan etrafınızda dogum yapanlarada danışın bu konuda sıze yardımcı olacaklardır :KK66: benımde kan degerlerımde sıkıntı olmustu cok kafaya taktım 3-4 gun moralım bozuktu max degerın 4 katı cıktı degerlerım düşün ,sonra tekrar yaptırdım normal cıktı doktor bıle dedı bu degerlerın boyle cıkması cok anormal makınadaymıs sıkıntı boşuna uzuldum kaç gun boyunca bebegıme oldu olan :KK43: kendını sakın uzmee bebegını dusun ok :)

sen 11 + .... kaçtaydın dün ikili testi yaptırdığında? ben de 11+4 e denk gelen randevu günümde yaptıracağım da erken mi diye merak ettim. gerçi 11+0 da yapılabildiğine göre 11+4 te rahatlıklıkla doğru sonuç verecektir. insan bu dönemde herseyi hesap etmeye kalkışıyor yaaa boşuna pinpirikleniyorum ben :KK43:(

11+5 te gıttım zaten gec kalmamak gerekıyormus en ıyı sonuc ıcın.rahat ol bu konuda netten araştır ıcın rahat eder :) sonuclarınıda paylaş bızımle olur mu :13:

Bulantilar gecmeyw baslayinca bu seferde tum gun suren bas agrilari piyasaya cikti. Doktorlar ilac olarak parol ve minoset verio ama bn hic bisi kullanmiom. Bklim bu ne zaman gececek

bendede karın da ve göbekte ağrılar başladı sanırım genişleme evresine girdi :) parol ve minoset zararsız tum doktorların tavsıye ettıklerı cok agrıdıgında ıc kendınıde yıpratma bence. ınsallah en kısa zamanda duzelır.

ben ıstanbulda degılım fakat sızın doktor degıstırmenızı onerırım bu hafta baska bı hastaneyede mutlaka gıdın ultrasonu ıyı olan etrafınızda dogum yapanlarada danışın bu konuda sıze yardımcı olacaklardır :KK66: benımde kan degerlerımde sıkıntı olmustu cok kafaya taktım 3-4 gun moralım bozuktu max degerın 4 katı cıktı degerlerım düşün ,sonra tekrar yaptırdım normal cıktı doktor bıle dedı bu degerlerın boyle cıkması cok anormal makınadaymıs sıkıntı boşuna uzuldum kaç gun boyunca bebegıme oldu olan :KK43: kendını sakın uzmee bebegını dusun ok :)

aynen öyle yapıcam canım doktorlar ve aletler malesef birbirini tutmuyor.. yarın yada pazar günü tekrar başka doktora gitmeyi düşünüyorum ama bir yandanda bir hafta daha beklesemde mi gitsem biraz büyüse belki yine görünmez diyorum ama bir hafta bekleyemicem çok merak ediyorum birşey sorcaktım kaç haftalık olduğumuzu kesin olarak ne zaman nasıl öğreniyoruz acaba

Son düzenleme:

kahvemavii msjlarını gördüm telaş yapmamaya çalış ark dediği gibi geç döllenme olabilir ben istanbuldayım gerçektende gittin dr önemli ben bağcılardayım sen hangi semttesin ???

kahvemavii ben öz istanbul tıpda yeşim işleğen diye dr gidiyorum evime çok yakın diye ama pek memnun değilim araştıdım bağcılardaki medipol hastesinde Op. Dr. Ayfer Özbek e gideceğimm

aynen öyle yapıcam canım doktorlar ve aletler malesef birbirini tutmuyor.. yarın yada pazar günü tekrar başka doktora gitmeyi düşünüyorum ama bir yandanda bir hafta daha beklesemde mi gitsem biraz büyüse belki yine görünmez diyorum ama bir hafta bekleyemicem çok merak ediyorum birşey sorcaktım kaç haftalık olduğumuzu kesin olarak ne zaman nasıl öğreniyoruz acaba

cnm doktor kan degerlerıne bakar ve son adet gununun ılk gunuyle hesaplar ultrasonda ölçüyor zaten çok telaş yapma yarın gıt görün bence bekleme :KK66:

kahvemavii msjlarını gördüm telaş yapmamaya çalış ark dediği gibi geç döllenme olabilir ben istanbuldayım gerçektende gittin dr önemli ben bağcılardayım sen hangi semttesin ???

ben çekmeköyde oturuyorum canım ilk gidişim haydarpaşa numune 22 ocaktı kese 8mm di bebek görünmüyordu, çarşamba günü ümraniyedeki afiyete gittim kese 20 mm omuş bebek yine görünmüyor off yine başa sardım :KK37: 3.gidişimde alttan baktırıcam korkuyorum birşey olur diye ama napim:KK50:

ben ilk kez keseyi son adet tarihime göre 6 + 0 da görmüştüm hatta kalp atışını da izlemiştik. ama ulrtason ölçümüne göre kaç haftalık olduğunu 7+ 4 te söyledi doktor. son adet tarihimle uyumlu cıkmıştı benim. bu arada bence de doktor ve hastane tercihi cok önemli. ben Maslak Acıbadem hastanesi Prof.dr. ibrahim bildirici ye gidiyorum. adam işinin uzmanı. hastanenin de en iyi profesörü. tavsiye ederim canım...

ben çekmeköyde oturuyorum canım ilk gidişim haydarpaşa numune 22 ocaktı kese 8mm di bebek görünmüyordu, çarşamba günü ümraniyedeki afiyete gittim kese 20 mm omuş bebek yine görünmüyor off yine başa sardım :KK37: 3.gidişimde alttan baktırıcam korkuyorum birşey olur diye ama napim:KK50:

sen bilirsin ama kimle konuştuysam altan baktırma dedi telaş yapma bence iyi bir hastane dr araştır çekmeköy civarında

Kisa bir bilgi vermek istedim. Vajinal ultrasonun bebege karsi herhangi bir riski yok. Yapilan arastirmalar dusuk riski olmadigini belirtecek yonde. Zaten vajinal ultrasonda ultrason aleti penetre edicek veya bebege/plasentaya zarar verecek kadar derine girmez. Hijyen acisindanda da ultrason aletine prezervatif vari bir koruyucu gecirilir.

Son düzenleme:
biz de 5.haftada gördük kesemizi =) İlk ve son kez alttan muayene edicez dedi doktorum.. 3 hafta sonra gel,n kalp atışlarına bakalm dedi..heyecanla bekliyorz =))

Bence acele etme. Ben de aynen telaş yapmıştım. Kesenin büyümesine iyi demişti doktor senin durumudayken. 7. haftaya kadar pek kendini göstermedi. 7.hafta 4 günlükken 13 mm idi. O zaman gördük kalp atışını. Ben de çamlıca erdem Gülden Tuncer e gidiyorum.

bende 12+4 haftalıkken gittim ense 1.63 boy 59 mm dedi şimdilik her şey yolunda görünüyor dedi ikili taramanın sonuçlarını bekliyoruz bu arada net değil amaa erkeğe benziyormuş bebiş

Bence acele etme. Ben de aynen telaş yapmıştım. Kesenin büyümesine iyi demişti doktor senin durumudayken. 7. haftaya kadar pek kendini göstermedi. 7.hafta 4 günlükken 13 mm idi. O zaman gördük kalp atışını. Ben de çamlıca erdem Gülden Tuncer e gidiyorum.

hayırlı olsun..sabredemedim cuma günü erdem hast. gittim kese 29mm olmuş bebek göründü ama bu seferde kalp atışı duyulmadı.. renkli dopplere gönderdi orda duyulmazsa dahada duyulmaz umutsuz vaka dedi,, gittim ordada kalp atışı duyulmadı kürtaj denildi.. ben beklemek istiyorum dedim..şansımı sonuna kadar zorlicam, çarşamba yine gidicem ama asla erdem hastanesine gitmemm. kalbi bu hafta da duylmazsa yine beklicem..kısmetimizde varsa hayırlısıyla bizimde olur inşallah kıymetlimiz...

Son düzenleme:
X