Premature Bebekler engelli annleleri gelin burada toplanalım.

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

jelibon25

3 melek annesi
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2014
3.655
1.188
selam. ben aranıza yeni katıldım. 32 haftalık doğmuş engelli bir kızım vvar. birlikte duygularımızı paylaşalım km?

Merhaba benim de 7 yaşında otizm tanısı almış ama hafif durmda olan bir oğlum var,bu da bir engel biliyorum ama dışarda kendini deşarj etmek için başkalarının sorunlarını kurcalayan insanların oğlumun durumuyla ilgili soru sormasını istemiyorum.Kim canımı yakarsa bu konuda kurban olduğum Allah ımda onun canını yaksın,başka bişey demiyorum

canım çok geçmiş olsun. bazı sicede.
Merhaba benim de 7 yaşında otizm tanısı almış ama hafif durmda olan bir oğlum var,bu da bir engel biliyorum ama dışarda kendini deşarj etmek için başkalarının sorunlarını kurcalayan insanların oğlumun durumuyla ilgili soru sormasını istemiyorum.Kim canımı yakarsa bu konuda kurban olduğum Allah ımda onun canını yaksın,başka bişey demiyorum

otizm engel değildir...otizmli bir bireye engelli ya da hasta demek bence pek doğru değildir...Otizmliler çok özel insanlardır o yüzden kendinizi bu kadar kötü hissetmeyin ve oğlunuzun durumu ile ilgili sorulduğunda çok doğal olduğunu bilerek, canınızı sıkmalarına izin vermeden çok özel bir çocuğunuz olduğunu bilerek cevaplayın...lütfen kaçmayın çocuğunuz için önce siz onun engelli olmadığını kabullenin, insanlara bunu yansıtın...

şimdi "sen ne bilirsin ki" diye düşünme olasılığına karşı benim kardeşimin de 7 yaşından beri tekerlekli sandalye ile yaşadığını söyleyeyim....yani sorunlarınızı, toplumun bakış açısını biliyorum...

Canımsın ya yorumunu okurken gözyaşlarımı tutamadım.Ben engelli olduğunu düşünmek bile istemezken çok sık olmasa da bazı insanlar belki de istemeyerek canımı yakıp enerjimi düşürüyor ve buda tüm günümü ya da daha uzun zamanımı etkiliyor.Geçecek inşallah bugünler de.Size de çok çok geçmiş olsun,Allah ım sizlerin ve kardeşinin gönlüne göre versin sağlıcakla kalın canım..

doğduktan sonra 1 hafta küvezde kaldık. orada verilen havadan dolayı diyorlar. eğer vermeseydik yaşamazdı diyorlar. yürüme konusundada sıkıntımız yok. yani kendini fazla kasmıyor.
anladım çok geçmiş olsun görme kusuru oksijensiz kaldığı için mi yoksa rop yüzünden mi yürümesi nasıl

pek anlamadım oksijen her bebeğe veriliyorki çok uzun sürelide kalmamış ama olan oluyor işte doktorlar söylemiyor küvezde yaptıkları tedavilere çok geçmiş olsun tekrar rabbim sabır güç kuvvet versin...
doğduktan sonra 1 hafta küvezde kaldık. orada verilen havadan dolayı diyorlar. eğer vermeseydik yaşamazdı diyorlar. yürüme konusundada sıkıntımız yok. yani kendini fazla kasmıyor.

doktor hatası diyorlar. ama allah verincede oluyor işte. beterin beteri vardır.
pek anlamadım oksijen her bebeğe veriliyorki çok uzun sürelide kalmamış ama olan oluyor işte doktorlar söylemiyor küvezde yaptıkları tedavilere çok geçmiş olsun tekrar rabbim sabır güç kuvvet versin...

banada öyle geliyor yaşadıklarımdan sonra doktorlara güvenim kalmadı 1 sn bile etkili erken doğumda beyin açısından ilaçların dozu çok önemli haklısınız beterin beteri var hlimize hamdolsun allah verincede hayır ben bunu bu şekilde kabul etmiyorum deme imkanız yok ....
doktor hatası diyorlar. ama allah verincede oluyor işte. beterin beteri vardır.

evet sana çok katılıyorum canım allah verdi böylesi daha hayırlıymış.
banada öyle geliyor yaşadıklarımdan sonra doktorlara güvenim kalmadı 1 sn bile etkili erken doğumda beyin açısından ilaçların dozu çok önemli haklısınız beterin beteri var hlimize hamdolsun allah verincede hayır ben bunu bu şekilde kabul etmiyorum deme imkanız yok ....

X