Takıntı mı yapıyorum??

love you

artık sevmiyorum
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2014
86
40
Merhaba kızlar. Üyeliğim yeni sayılmaz fakat ilk kez konu açıyorum ve fikirlerinize ihtiyacım var. Ben 10 yıllık evliyim ve eşimle aramız gayet iyi. Yani iyiydi 6 ay öncesine kadar. Kızlar ben eşimin benden önceki sevgilisini takıntı haline getirdim, aklımdan atamıyorum. 6 ay öncesine kadar hiç yapmadığım, aklıma dahi gelmeyen bişey yaptım. Kızın adını çok eskiden beri bildiğim için face hesabından adını arattım bi bakiyim dedim. İşte ne olduysa ondan sonra oldu. Kız çok güzel , alımlı. Bir şirkette üst düzey yönetici. Tabi ben kıskançlık krizine girdim. Eşime sordum. Kavgalar ettik çok kez. En sonunda çileden çıkarttım onu da. Çok uzattım konuyu ve bana o kız övmeye başladı. Sen onunla birmi tutuyorsun kendini falan, çok kırıldım. Şimdi de kendi kendimi yiyip bitiriyorum acaba o kızın facesine girip bakıyomudur neler yapıyo diye merak ediyomudur diye. Hiç böyle bişey yokken o kızı ortaya ben çıkarttım . Acaba aklına sokmuşmuyumdur? Eşşeğin aklına karpuz kabuğu getirdim. Şimdi istemeden de olsa eşime soğuk davranıyorum. Ne yapmalıyım ben??:26:

Son düzenleme:
Merhaba kızlar. Üyeliğim yeni sayılmaz fakat ilk kez konu açıyorum ve fikirlerinize ihtiyacım var. Ben 10 yıllık evliyim ve eşimle aramız gayet iyi. Yani iyiydi 6 ay öncesine kadar. Kızlar ben eşimin benden önceki sevgilisini takıntı haline getirdim, aklımdan atamıyorum. 6 ay öncesine kadar hiç yapmadığım, aklıma dahi gelmeyen bişey yaptım. Kızın adını çok eskiden beri bildiğim için face hesabından adını arattım bi bakiyim dedim. İşte ne olduysa ondan sonra oldu. Kız çok güzel , alımlı. Bir şirkette üst düzey yönetici. Tabi ben kıskançlık krizine girdim. Eşime sordum. Kavgalar ettik çok kez. En sonunda çileden çıkarttım onu da. Çok uzattım konuyu ve bana o kız övmeye başladı. Sen onunla birmi tutuyorsun kendini falan, çok kırıldım. Şimdi de kendi kendimi yiyip bitiriyorum acaba o kızın facesine girip bakıyomudur neler yapıyo diye merak ediyomudur diye. Hiç böyle bişey yokken o kızı ortaya ben çıkarttım . Acaba aklına sokmuşmuyumdur? Eşşeğin aklına karpuz kabuğu getirdim. Şimdi istemeden de olsa eşime soğuk davranıyorum. Ne yapmalıyım ben??:26:

ilahi eşinize şimdi soğuk davranarak; hem suçlu hem güçlü sözünü uygulamış oluyorsunuz. "sen onla kendini bir mi tutuyorsun" lafını kızgınlıktan söylemiştir evet, ama tabi hoş değil. siz zaten yaptığınız yanlışın farkındasınız. buna bişey diyemiyorum. kızın facesine girip bakıyo yada bakmış olabilir ama bu sizlik birşey değil, yani bununla ilgili yapabileceğiniz hiç bir şey yok.. bahsederseniz baar bakacaktır. belki siz bahsettikten sonra bakmıştır bile. ee noldu baktıysa...
en iyisi bu konuları bir daha açmamanız.. bir süre sonra söner aranızdaki bu durum.

afferim iyi yaptın
eşin unutmuştu onu
ama şuan bu derece kıskanılacak kadar süper biriydi bilemedim değerini diyecek.
öyle ya çirkin olsa umursamazdı karısı güzel oldugu için yırtıyo kendını
bide 10 yıllık evlisin allah aşkına....

buna kasinmak derler tabiri caiz ise
yada esegin aklina karpuz kabugu sokmak
bu yaptiginiz normal degil
kusura bakmayin
esinizi kendinizden sogutursunuz
neden gecmisi eseliyorsunuz ki
cok anlamsiz

ablacım bu yaptığın çok saçma yaa 10 yıllık eviliyim demişsiniz yani bu eski sevgili 10 küsür yıl öncesinde kalmış adam sizle evli sizl mutlu ee ne diye deşiyorsun ne diye bunaltıyorsun ki yani ne gerek var dertsiz başına dert almışsın resmen gereksiz yere evliliğine huzursuzluk sokmuşsun hadi adam onu düşünüyor olsa facete kızı o aratıyor olsa onunla ilgili konuşuyor olsa amenna haklısın kriz çıkartmakta derim ama adamda bişey yok sen durup dururken ortalığı birbirine katmışsın bırak o kadıncağızı da kocanla mutlu ol allah aşkına adama da gına gelir bir süre sonra :KK14:

bence özür dileyip kıskançlık yaptığını söylemelisin onu kazanmak istiyorsan)

İçimden atamıyorum birtürlü. Hala daha girip bakıyorum o kızın facesine. Bu kıskançlığım böyle devam ederse saçma bir kıskançlık için kendi yuvamı kendi ellerimle dağıtacağım. Neler oluyo bana hiç anlamıyorum ama elimde değil ki......
:26:

İçimden atamıyorum birtürlü. Hala daha girip bakıyorum o kızın facesine. Bu kıskançlığım böyle devam ederse saçma bir kıskançlık için kendi yuvamı kendi ellerimle dağıtacağım. Neler oluyo bana hiç anlamıyorum ama elimde değil ki......

bi psikolokla konuşsan hem içindeki huzursuzluk gider hemde kafanda bir fikir oluşmasını sağlar psikiyatrist

10 yıl geçtikten sonra birbirinize eski sevgililerinizi gülerek anlatamıyorsanız sorun var demektir. Yahu adam güveninizi zedeleyecek bir şey mi yaptı. Yoksa siz mi özgüvensizsiniz. Sadece kadını kıskanmışsınız bence eşinizden bağımsız olarak ve cezasını eşinize kesmişsiniz. Eşiniz de bunu özgüven probleminden yaptığınızı görüp üstünüze gitmiş sinirden. Ben de olsam aynı tepkiyi verirdim. Ay eşim çıksa eski sevgilin çok yakışıklı benle niye evlendin kesin bakıyosun aklın kaldı dimi bıdı bıdı konuşsa evet derim görüşüyorum derim. Seni aldatıyorum onla sen nesin ki onun yanında derim. Üstüne de gider eski sevgilime mesaj atarım.

Bir kendinize gelin lütfen eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmuşsunuz çabuk toparlanın.

afferim iyi yaptın
eşin unutmuştu onu
ama şuan bu derece kıskanılacak kadar süper biriydi bilemedim değerini diyecek.
öyle ya çirkin olsa umursamazdı karısı güzel oldugu için yırtıyo kendını
bide 10 yıllık evlisin allah aşkına....

Evet yaptığım hatanın farkındayım. Güzel olmasa kıskanmazdım evet. Konusunu bile açmazdım o zaman. Ne bileyim işte şeytanın işi yok beni dürttü ara da gör şu kızı diye. Böyle kafama takılacağını bilsem bakarmıydım hiç...

durduk yere huzurunuzu kaçırmışsın ne gerek vardıki ama olmuş olan madem uzatmayın kapatın eşinizede merak ettirmeyin kızı aklına sokmayın 10 yıldan sonra nasılda geldi aklına demekki evlilik fazla iyi gidiyodu heycana ihtiyaç vardı sizde kuzum:KK9:

10 yıl geçtikten sonra birbirinize eski sevgililerinizi gülerek anlatamıyorsanız sorun var demektir. Yahu adam güveninizi zedeleyecek bir şey mi yaptı. Yoksa siz mi özgüvensizsiniz. Sadece kadını kıskanmışsınız bence eşinizden bağımsız olarak ve cezasını eşinize kesmişsiniz. Eşiniz de bunu özgüven probleminden yaptığınızı görüp üstünüze gitmiş sinirden. Ben de olsam aynı tepkiyi verirdim. Ay eşim çıksa eski sevgilin çok yakışıklı benle niye evlendin kesin bakıyosun aklın kaldı dimi bıdı bıdı konuşsa evet derim görüşüyorum derim. Seni aldatıyorum onla sen nesin ki onun yanında derim. Üstüne de gider eski sevgilime mesaj atarım.

Bir kendinize gelin lütfen eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmuşsunuz çabuk toparlanın.

laflara bak laflara artis:KK19:

Evet benim kıskançlığımı gördüğü için, beni daha da sinirlendirmek için söylemiştir o kıyaslayıcı sözler değil mi? Yoksa şimdiye kadar hiç eski sevgili konusu açılmamıştı. (Yanlız biz nişanlıyken ailesinden bikaç kişi anlatmıştı sadece. Yok çok seviyorlardı da, olmadı da falan. Bu sözler içimde kalmış demekki).

Son düzenleme:
Eşin bakmış da yakalamış olsan neyse. Ortada hiçbir şey yokken kızın peşine neden düştün hiç anlam veremedim.

Evet benim kıskançlığımı gördüğü için, beni daha da sinirlendirmek için söylemiştir o kıyaslayıcı sözler değil mi? Yoksa şimdiye kadar hiç eski sevgili konusu açılmamıştı. (Yanlız biz nişanlıyken ailesinden bikaç kişi anlatmıştı sadece. Yok çok seviyorlardı da, olmadı da falan. Bu sözler içimde kalmış demekki).

Seviyorlarmış bitmiş sizinle mutlu ki 10 yıl boyunca hiçbir şeyini görmemişsiniz bu adamın. Tabi ki kızgınlıktan sizi sinir etmek için söylenmiş sözler onlar. Siz durduk yerde bir şeyleri deşerseniz o da canınızı yakmak ister.

Çoğumuzun çok sevdiği çok mücadele ettiği sevgilileri oldu. İlk oldukları için belki de bize öyle geldi. Ama bitiyor gidiyor bir yerden sonra. Uygun değil ki bir aksilik çıkıyor olmuyor. Hele ki sizin 10 yıl geçmiş. eşinin hala ara ara aklına geliyordur. Ama sizin yeriniz bambaşka her ne olursa olsun. Siz tüm hayatını paylaştığı eşi, ailesisiniz o adamın.

laflara bak laflara artis:KK19:

Şimdi de sen mi beni takibe başladın kız :KK1:

Seviyorlarmış bitmiş sizinle mutlu ki 10 yıl boyunca hiçbir şeyini görmemişsiniz bu adamın. Tabi ki kızgınlıktan sizi sinir etmek için söylenmiş sözler onlar. Siz durduk yerde bir şeyleri deşerseniz o da canınızı yakmak ister.

Çoğumuzun çok sevdiği çok mücadele ettiği sevgilileri oldu. İlk oldukları için belki de bize öyle geldi. Ama bitiyor gidiyor bir yerden sonra. Uygun değil ki bir aksilik çıkıyor olmuyor. Hele ki sizin 10 yıl geçmiş. eşinin hala ara ara aklına geliyordur. Ama sizin yeriniz bambaşka her ne olursa olsun. Siz tüm hayatını paylaştığı eşi, ailesisiniz o adamın.

Şimdi de sen mi beni takibe başladın kız :KK1:

yok öyle bişey sizi tanımıyorum hanımefendi:KK19::KK53:

Hatta neler yaptın onunla, neler yaşadın, öptünmü onu diye bile sordum. Benim kocamın benden önce de olsa başka birine dokunduğunu düşünmek bile çıldırtıyor beni. Şimdi elimi tutsa bu el ona da dokundu diye düşünüyorum. Onu da çok sevdi , onu da öptü diyorum içimden. Benim kocam nasıl başkasıyla beraber olur düşünmek bile yetiyor...

10 yıllık evlilikte aniden böyle bişey yapmanızı ben hissettiğiniz yönünde yorumluyorum..
Acaba eşiniz sosyal ağlardan kıza bakıyor mu yada ulaşıyor mu ?
Hemde o kızı övmesi ne bileyim :26::26::26:

Hatta neler yaptın onunla, neler yaşadın, öptünmü onu diye bile sordum. Benim kocamın benden önce de olsa başka birine dokunduğunu düşünmek bile çıldırtıyor beni. Şimdi elimi tutsa bu el ona da dokundu diye düşünüyorum. Onu da çok sevdi , onu da öptü diyorum içimden. Benim kocam nasıl başkasıyla beraber olur düşünmek bile yetiyor...

Sizin daha önceden sevgiliniz olmadı mı ?

Sizin daha önceden sevgiliniz olmadı mı ?

Oldu tabi ama eşim hiç umursamaz, sormaz etmez benim gibi. Takmaz hiç. Ben onun üstüne gidince senin kiminle neler yaptığını ben de araştırayım mı , kiminle çıktın , kim o diye dedi. Yoksa takıldığı bi konu değil genel olarak.

10 yıl sonra bunu aklınıza düşürecek bir şey mutlaka olmuştur durduk yere nerden çıktı bu, ya kendinize olan güveniniz gitmiş ya da eşiniz sizinle eskisi gibi ilgilenmiyor ve sizin aklınıza acaba beni aldatıyor mu sorusu gelmiş.

Çok gereksiz bir kıskançlık ve evet eşinizin aklına düşürmüş oldunuz, sen onunla kendini bir mi tutuyorsun lafına gelince bunu sizi ondan aşağı görerek söylediğini nerden çıkardınız tam tersi de olabilir yani sizi ondan üstün tutmuş da olabilir iki yöne de gider bu söz:KK34:

Hatalısınız ve eşinize yok yere soğuk davranıyorsunuz gönlünü alın bence aynısını eşiniz size yapsa ne hissederdiniz bir düşünün.

X