Çene ve Boyun Bölgesinde Tüylenme

Lalenin

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2013
78
26
Arkadaşlar benim uzun yıllardır çenemde ve boynumun küçük bir kısmında tüyler vardı. Çenemdeki tüyler birkaç taneydi önceden, ben de cımbızla almıştım ve çoğaldı sonra. Boynumdaki tüyler de sadece bir bölgede olduğu için yakın bir zamanda kestim sadece, ama kestikten sonra yine uzamaya başladı. Ben bu tüylerin çözümü için ne yapmalıyım, tüylerin yayılmasını ve artmasını önleyecek şekilde...

Canım benim maalesef bu doğal değil.. Hormonal düzensizliğin var.. Polikistik over sendromu yada sadece hormonal bozukluk.. Hormon testi yaptırmalısın.. Bunun için bitkisel kürler deneniyor.. Aslanpençesi.. Hayıt tohumu gibi.. Geçmiş olsun.. Daha fazla ilerlemeden umarım şifanı bulursun ...:KK50:

Peki hormon testleri nasıl yapılıyor, hangi bölüme gitmem lazım?

Hormon testi için kadın doğuma gideceksin işaretliyorlar hangi testlerin yapılması gerektiğini ve kan alıyorlar senden sonra sonuçlar =)

Benim fikrim hormon testi yaptırarak ilaçlar ile daha fazlasının olmasını engelleyebilirsin fakat mevcut tüyleri hormon ilaçları ile gidereceğini sanmıyorum,mevcut tüylerin için kesinlikle epilasyon,eğer maddi sorunun yoksa iğneli epilasyon sonsuza kadar tüy çıkmasına engel,eğer maddi sorun varsa lazer ile 3-4 sene yok edebilirsin.sakın cımbız ile alma ağda ile temizlemelisin.lazer veya iğneli epilasyon yaptırmamıyorsan doktora gidip ilaç kullan ve mevcut tüylerin için sit ağda makinesi alıp 70-80 tl süvari kozmetikte evde sürekli filtre sıcak tutarak her ihtiyacın olduğunda kendin temizle,temizledikçe azalır (ağda kullanırsan)

ilk etapta hormon testi yaptırmam lazım o zaman, bunun için de kadın doğum uzmanına gitmek gerekiyormuş.

ağda kesinlikle çözüm değil. kalın tüylerin yanında ki ayva tüylerini de uyarıp kalınlaştırmaktan başka bir işe yaramaz. horman tesletlerini yaptırıp iğneli epilasyına gitmeni öneririm. lazarden ağdadan ve cımbızdan uzakmanda büyük fayda var.
şimdiden geçmiş olsun.

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım tüylenme gibi bir sorunum var, hormon testi yaptırmam gerekiyormuş, yarın adetin 3. günü , hastaneye gideceğim; fakat kadın hastalıkları ve doğumda randevu dolmuştu mecburen iç hastalıklarından aldım randevuyu, yarın yaptırmam şart olduğu için testi. İç hastalıkları uzmanı bilir değil mi hangi testlerin yapılması gerektiğini?

X