Güzellik herşey mi? Erkekler hep böyle mi?

Dünya ve insanlar çok değişti.

Çağımız görsellik çağı.
Herşeyin en iyisine ulaşma çağı..
Doyumsuzluk çağı..

Eskiden gösteriş ayıp sayılırmış şimdi gösterişli değilseniz yandınız :))

Bu çağ'da herşey güzellik ve yakışıklılık demek diyebiliriz aslında..
Duygularımız zayıfladı genel olarak herkes hepimiz yanımızda güzel kadınlar , yakısıklı erkekler görmek istiyoruz.
Medyanın bunda etkisi yuksek dıye dusunuyorum bır de sosyal medya gırınce ısın ıcıne insanlar artık iyi,dürüst,kaliteli,duruşu olan ama güzel olmayan insanlar yerine görseli kuvvetli insanları tercıh ediyorlar..

Mesela bu çağın en büyük hastalığı bence ; kadınların zengin erkek , erkeklerin de manken gibi kadın istemesidir..

Ben kendisi zeki olupta aptal kadından etkilenen "taş olsun aptal olsun" diyen erkek görmedim.

Ben kendisi kültürlü olup, cahil 2 konu hakkında bilgi sahibi olmayan ,konuşamayan bir kadından etkilenen erkekte görmedim.

Yani bahsettiğin erkekler ne ki? Kriterleri ne olsun :)

O sana kndini çirkin hissettiren bahsettiğin erkek,özgüvensiz ve kendini değersiz bulma yüzünden o hisleri bastırmak için o şekilde davranıyor.inan bana doğru erkekle tanıştığında sen onun gözünde adrianq limadan güzel olacaksın..çünkü gönül kimi severse güzel odur :)

Kendisiyle sorunu olduğu için oyledir benzer durumu bende yaşadım.. Ben etrafimda çok şükür az çok begenilen biriyim hiç sıkıntım olmadı o konuda buna rağmen asla gelen insanlarda tipe bakmadım yakışır mi yakışmaz diye aklımın ucundan geçmedi karakter dedim hep..
Konuda açmıştım biriyle tanıştım. ilk buluşma da bana; kızın geçmişi önemli değildir benim için dedi.. Anlatı sonra bi kız vardı geçmişi kötüydü ama iyi kızdı evlenilicek bi kizdi ama ayrıldım dedi. Niye diye
Sorunca da çirkindi çünkü dedi :) ben şok oldum. Nasıl bir zihniyettir ? Ben biraz güzelim diye mi benle sadece diye düşündüm .. tanıdıkça anladım ki kendisiyle barisik değildi bu yüzden eksik olduğu konuyu aradı hep karşısındakinde zaten böyle bi insanla olamazdım ben takma sende canım.. Bu tip insanlar olduğu gibi aksini düşünenler de var. Umidini yitirme yeter ki ben öyle yapıyorum :)
Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
Benim ilk konustugum cocuk kiz yurdunn sahibiydi.yasi o zamanlar 24 falandi ( babadan zangin varis) yurtta cikmadigi kiz kalmamis agzi oyle laf yapiyor oyle tane tane konusuyorki hep otuz yasindaki adamlardan daha olgunderdim.Beni gormustu ama telde konusuyorduk.sonra birgun bulustuk sonrasi bana msj atti sen hanim kizsin ben hovardayim seni uzerim.aslinda turkcesi cirkinsin...ki guzel olsaydin seninle yatardim dedi serefsiz.kendide yemin ederim cirkin ve tipsizdi ben onun olgun sandigim karakterini srvmistim.5-6 yil oncesi bi olaydi ama hala kendime ozguvenim yok.aslunda cogu kisiden suan guzel bi kizsin lafi duyuyorum hemde durduk yere.yani erkek kiz farketmiyor.cogununda iltifat olsun diye soylemedigini biliyorum.hatta daha dun beraber calistigim bi abii beni izliyormus farjedince hem yuregin hemde yuzun guzel hos kizsin allah iyi yazilar yazsin dedi.ama bende ozguven sifir.O it yuzunden.biri bana yaklassa kendimi geri cekiyorum.yakisikli iyi konumda biri surekli ariyir msj atiyor ama bi suru guzel kiz varken niye ben diyorum.

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar size uzun zamandır üzerinde düşündüğüm muzdarip olduğum bir konuda sormak istedim. Önce sorayım nedenini açıklayacağım.
Sizce bi ilişkiye başlayabilmek için, sevilmek için illa güzel, zayıf, dışarıdan bakıldığında off hatun denecek vücut hatlarınamı sahip olmak gerekli?

Bunu soruyorum çünkü sosyal hayatta öyle şeylerle karşılaşıyorum ki;
-Deli gibi aşık olduğum (şimdilerde artık usanıp yol verdiğim) adam sürekli esmer mavigözlü kızlardan ağzının suyu aka aka bahsedip dururdu benimlede dalga geçerdi şişko vs. diye resmen kendime olan güvenimi kaybettim.
-Üniversitede arkadaşlarımla bigün şöyle bişey yaşadım. (cafede oturuyoruz) çok sevdiğim bir kız arkadaşımı gördüm ve kendiside sizden iyi olmasın dünya tatlısı bi kızdır gittim muh ettim geri döndüm vs hemen arkadaşlarım (erkekler) bu kızın izmirde gideri yok diye lafı yapıştırdılar ya niye dedim böylesiniz bahsettiğiniz kız dünya tatlısıdır dedim vs anlattım ama hiç oralı olmadılar dersin 15 yasında beyni şeyinde bi ergen.
-Kardeşimin okuluna veli toplantısına gittim (kendimde öğretmenim) ve dişçiden çıkmıştım perişandım aaa bi baktım hocalar beni hiç umursamıyolar konuşuyoken 8ki ilginç kendini ifade edende 2 bilemedin 3 kişiyiz9 bana koca öğretmen abla diye cevap veriyo falan kendimi çok kötü hissettim ve çıktım diğer gün bi güzel giyindim saçlarıma fön bi güzel makyaj gittim okula görmeniz lazım ya o erkek hocalar (parmaklarında yüzük) bir ilgi bir alaka buyrun cayımızı için biraz daha oturun bilmemne vay be dedim okadar bozuldumki lafımı söyledim çıktım.
Ben olduğum gibi olmak istiyorum kızlar ben topuklu giymek istemiyorum çok hafif makyajı seviyorum spor takımlarım vardır bayılırım spor giyinmeye vs. vs. ama okumayı severim, sinema kültürüm oldukça iyidir lütfen beni ukala sanmayın en büyük zenginliğimde dürüstlüğümdür bunların hiçbir önemi yokmu?? . Bir adamı güzel değilim diye kazanamadım yıllarca ve yaşamımda gördüklerim.. Siz söyleyin kızlar güzellik herşeymi lütfen sizde hikayenizi yazın. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Erkekler ewet görselliğe önem veriyorlar..
Ya da çok güzel olmasanda çekiciliğin olucak onlara göre..
İlk karşılaşmada o insanın karekterinin nasıl biri olduğunu çözemeyeceğimize göre,
ilk karşılaşma da ewet görsellik önemli..
Sonra beğenirsen de o kişiyi, yawaş yawaş kendisini ve nasıl bir karekterde olduğunu anlıyorsun..
Bazı adamlar çok çirkindir ama karekteri sağlamdır (bu bayan içinde geçerli)
Bazı adamlar çok yakışıklı karizmatiktir ama karekter sıfırdır..
Yanii kimse dört dörtlük değilidir..
Kusursuz insan da yoktur..
02e69fa9a522b7s.gif

Biliyorum, bir insanla ilk karşılaşmanızda görsellik önemlidir.
Ama görsellikten kasıt nedir? Benim için temiz ve bakımlı olmaktır.

Çevresi dar biri değilim, ama hiç 'Giderli kız' gibi ahlaksız tabirleri kullanan erkekler tanımadım.
Pek çok sosyal erkek arkadaşım oldu, hepsi de sohbet edebileceğin kız, seni anlayan kız en iyisidir derdi.
Daha şimdiye kadar askıntı bir erkek bile tanımadım. Fi tarihinden bir erkek arkadaşım olmuştu, pek çok sevgilisi olmuş biriydi ama onun bile ağzından ya da tavrından böyle bir şey duymadım, hissetmedim.

Bence her erkek öyle düşündüğümüz kadar uçkur peşinde değil.

Ha tabii toplumda temiz ve bakımlı, az da konuşmasını bilen insanlar daha çok kabul görürler ama bu güzellikle alakalı değil bence.

Ama beni yanlış anladınız sanırım mesela siz çirkinim diyosunuz belki çok kültürlü çok iyi niyetli çok doğru bi insansınız hadi diyelim hiç makyajınız yokken sevgiliniz sizden soğudu ben bunu birebir gördüm bu sizce kırıcı değilmi ahlak dürüstlük bunlar hiçbişeymi?? yada sizden daha güzel diye haklı oldugunuz yerde size haksızlık yapılsa?

Yok ben yanlış anlaşıldım sanırım evet haklısınız keşke bunlar aslolan şeyler olsa. Ama pek öyle değil bu da hayatın acı gerçeklerinden biri maalesef.

Güzellik aslında göreceli bir kavram, herkesin güzel ya da çekici bulduğu insan tipi farklıdır. Yazdığınız şeylerin bir çoğunu günlük hayatta biz de yaşıyoruz, tüm kadınlar yani. Eğer o gün güzel ve bakımlıysak insanların tavırları daha farklı oluyor, kendimize dikkat etmediysek biraz paspalsak insanlar muhattap olurken yüzüne bile bakmıyor. Ben de uzun zamandır sizin gibi düşünüyordum, yani fiziksel görüntü o kadar da önemli değil diyordum, hatta bazen bununla ilgili insanları denerdim bile, bakalım cidden karaktere mi önem veriyor yoksa vitrine mi gelmiş diye. Ne yazık ki başımdan geçen bir tecrübe bunun o kadar da kolay olmadığını gösterdi. Ben mesela kendimi güzel bulurum, etrafımdaki insanlar da sık sık güzel olduğumu söylerler, yalnız şöyle bir durum var ki ben dikkat çekmekten hiiiiç hoşlanmayan bir insanım, topuklu ayakkabıyı ayda yılda bir giyerim, dar ya da açık kıyafetim hiç yoktur, renkli bile giyinmem, upuzun saçlarım var, ama hep dümdüzdür hiç şekil vermem, makyaj dersen bir göz kalemi bir rimel, o da çok beyaz olduğum için onu da sürmezsem iyice hastalıklı gibi duruyorum. Bu benim tercihim, insanların bana bakmaları hoşuma gitmiyor çünkü, ama mesela bir kına olsa ya da kadınlar arasında bir şeyler olsa oraya giderken gayet süslenirim, mutlaka etek giyerim, saçlarımı, makyajımı yaparım, en topuklusundan ayakkabımı da giyerim ve sağolsunlar bir sürü insan da iltifat eder, bakışlar üzerimdedir hissederim. Bilirim yani istersem ben de gayet dikkat çekici, alımlı olabilirim, öyleyim zaten 1-2 değişiklik kafi insanların tavırlarının 180 derece değişmesi için. Bu zamana kadar hiç de umurumda olmamıştı, aman demiştim beni beğenen sade halimle beğensin, beni önce karakterimle sevsin, kişiliğimi görüp gelsin, ama işte o iş öyle olmuyormuş. Erkekler istediği kadar önce kişilik desin, sana bakınca güzel bir kız görmüyorsa olmaz iş. İstemez seni, ben mesela yaşadım bu olayı, birisi beni alımlı olmadığım için beğenmemişti, bir de açıklama yapmıştı aracı olan kişiye, güzel kız yani fiziği filan çok güzel, ama bakımsız görünüyor ben eşimin alımlı olmasını isterim demişti. Bakımsız derken onu da açıklayayım kaşlarımı almıyorum ben onu beğenmemiş, ki kaşlarımı herkes çok beğenir, kuaförler bile alma der, ama işte çocuk ona takılmış. Başta çok üzülmüştüm, kabullenememiştim ama sonradan düşününce bana da mantıklı geldi. İnsanlar o şekilde alışmış çünkü, onun istediği de o yönde imiş. Ha ben kendimi değiştirir miyim, hayır ama en azından gerçeği kabullendim böylece...

ya nasrettin hocanın bir hikayesi varya ye kürküm ye diye herkes bilir yanii insanlar dış görünüşleriyle ağırlanır ilk başta... bu arada artık devir degişti yani ben çirkin kadın falan göremiyorum maşallah herkes bakımlı güzel artık bakıma ulaşmak çok kolay.... herkes güzel yani no problem :KK51:

Güzellik onu görebilendedir bencede ben zaten yeni nesil erkeklerden bahsetmiştim biçoğu güzellik önemli güzel kadınları eleştirmeden önce kendinizi tartın falan demiş ama benim demek istediğim başkaydı. Güzel demeyeyimde süslü kokoş oldugu için ilgi gören kadınlar var bakıyosun mesela kolunun altında başka biri gözler fıldır fıldır sense aşık ama adamın gözü onda yani karakterin hiçbişey ne yazıkki bazen ne kadar seversen sev ne kadar emek verirsen ver birgün o kadın kazanıyor.
Bu tip kadınlarla sadece eglenırler bence, gidipte evlenceklerini sanmıyorum gözleri fıldır fıldır olan biriyle :KK34: erkekler işte sag gösterip sol vururlar :KK31:

Sanırım burada çoğu kişi beni yanlış anlamış ben güzel olan kadını eleştirmiyorum. Bende kişisel bakımıma çok dikkat ederim herkesinde dikkat etmesi gerektigine gönülden katılıyorum. öyle saç baş dağınık falan kesinlikle çıkmam. Spor giyinmeyi seviyorum derken pijamadan bahsetmedim herşeyi uyumlu giyerim vs. Benim anlatmak istedigim şu ne yazıkki erkekler azcık dikkat çekici kadın gördükleri zaman dipleri düşüyo şunu diyeni duydum ya "abii aptal olsun taş gibi hatun olsun" sizce bu düşünce tarzı yanlış değilmi ben bunu soruyorum. Düşünün bir ingilizce kursundasınız sınıfta bi kız uzun bacaklı dapdar bir tayt inanılmaz dikkat çekiyo diyelim hocaya bir soru sordunuz baktınız sürekli o kızla ilgileniyo kızda mıy mıyın teki burdaki durum yanlış değilmi sizce sizde gayet zeki kendne güvenli bi hatunsunuz ben bunu sorguluyorum. Erkekler bu durumda bildigin aptal oluyolar o kadın karsısında :KK52:

güzel kızım, yanıma yakışıklı bi beyfendi isterim onların mantığına göre, yeni bunu cinsiyet ayırt etmeksizin hepimiz yapıyoruz, sadece erkeklere özgü değil ,
tmm kişilik akıl falan ama nasıl desem, sevdiğin zaman böle sana hoş gelen bişeyi olur elbet

Güzellik hoştur da..

Yetmez..

Güzel olup mutsuz olan kadınlar olmazdı yetseydi..

evet maalesef ki herşey güzellik.Güzel olan her zaman öncelikli dğeil mi? Güzelsen direk popüler birisi olmuyomusun çoğu kapı açılmıyo mu buna kim yalan diyebilir ki? Bütün kadınların amacı güzel olmak değil mi değil diyosanız eğer niye kuaföre gidiyosunuz her gün saç makyaj elbise uğraşmıyomuyuz?Erkeklerin zaten benim fikrime göre baktıkları tek şey güzellik he çirkinlerinde niye sevgilisi var güzel bulamayan erkekler ona kalıyo tabi:KK52:neyse kısacaası evet güzellik herşey

Dünya ve insanlar çok değişti.

Çağımız görsellik çağı.
Herşeyin en iyisine ulaşma çağı..
Doyumsuzluk çağı..

Eskiden gösteriş ayıp sayılırmış şimdi gösterişli değilseniz yandınız :))

Bu çağ'da herşey güzellik ve yakışıklılık demek diyebiliriz aslında..
Duygularımız zayıfladı genel olarak herkes hepimiz yanımızda güzel kadınlar , yakısıklı erkekler görmek istiyoruz.
Medyanın bunda etkisi yuksek dıye dusunuyorum bır de sosyal medya gırınce ısın ıcıne insanlar artık iyi,dürüst,kaliteli,duruşu olan ama güzel olmayan insanlar yerine görseli kuvvetli insanları tercıh ediyorlar..

Mesela bu çağın en büyük hastalığı bence ; kadınların zengin erkek , erkeklerin de manken gibi kadın istemesidir..
işte tamda anlatmak istediğim buydu tabiiki herkes bakımlı olsun az biraz kendine baksın ama bunu kendi için yapması gerekmezmi değilmi kendini iyi hissetmek mutlu hissetmek için. Gördüklerim duyduklarım karşısında bu konuyu açtım mesela geçenlerde kuzenim komşusundan bahsediyo ayy avukat kızmış ama hiç bakımlı değilmiş ne ayıpmış ne kadar malca bi hareketmiş mal sensin diyecektim ama sus dedim kendi kendime. Neden böyle söylediğini de söyleyeyim kız çok hanım ama cantasını dirseginde tasıyan agızını büke büke konusan bi kız değil artık revaçta olan değişti ne yazıkki ben buna üzülüyorum çekiciyseniz özellikle erkekler için herşeysiniz çekici değilseniz sizinle arkadaş bile olmak istemiyolar emin olun bunuda spor salonunda gördüm.

canım benim söylediklerine o kadar katılıyorum ki.Ne yazık ki kimi insanlar bu konularda çok sığ oluyorlar ve kadını hayattaki tek vazifesi güzel olmak olan bir yağlı boya tablo,bir biblo gibi görüyorlar.ben de o kadar çok şahit oldum ki özellikle türkiye de çok bu olay insana birey olarak saygı duyulmadığı,illaki birtakım etiketlere,statülere ihtiyaç duyulduğu için.mesela dışarıdayken görüyorum: orta yaşı,normal kılıkla kadınlara birçok erkek kapı tutmuyor marketlerde,yardımcı olmuyor,bankalarda bile şahit oluyorum güleryüzlü hizmet göstermiyor ama eğer o kadın alımlı ve süslüyse durum tam tersine dönüyor,otobüste millet yer vermek için birbiriyle yarışıyor.benim de başıma çok geldi bu lise de hele unutmuyorum ben lisedeyken dersanenin ilk günlerinde o ara -üniversite sınavı stresiyle çok kilo almıştı ve hayatım boyunca ilk defa kilolu biri olmuştum-dersanede hoca bize yaprak test göndermiş tenefüste kucak dolusu böyle yığınlar halinde mevcudunuz kadar alın gerisini biri öğretmenler odasına geri getirsin diye işte herkes aldı ders bitti eve döncez ben aldım hepsini kucağıma ama çok fazlalar ve 5 6 deste halindeler kucağıma sığmıyor sağdan soldan yapraklar yere düşüyor millet sınıftan çıktı sınıfta 2 erkek var-biri de o aralar aşık olduğum çocuk-ben bir yandan elimde tutma çalışıyom tomarları bir yandan yere düşenleri almaya çalışıyorum onlar da bana bakıp güldüler daha sonra güç bela kapıya yöneldim ama elim dolu-inanır mısınız-kapıyı bile açmadılar kapıyı açıcam derken yere savruldu bir kısmı yanımdan 'kolay gellsin,yaparsın sen yaparsın'deyip geçtiler sonra onları merdivenlerden taşımaya çalışıyorum ama merdivenler çok kalabalık-dersane çıkış saati- yere düşüyor eğiliyorum topluyorum güç bela çıkardım götürdüm hocaya hoca şok oldu 'aaa canım sen mi getirdin o kadar şeyi kıyamam,erkekler yapsaydı ya dediler.şimdi olsam hiç takmam ama o gün çok zoruma gitmişti bir de çocuklardan birinden hoşlandığım için eve dönünce ağlamıştım(ergenlik işte):KK1::KK1::KK1:
Sonra zaten lise bitince eski halime döndüm daha feminen giyinmeye başladım ve o hoşlandığım çocuk bana kur yapmaya başladı facebook'tan seneler sonra:KK9:

Ben kendisi zeki olupta aptal kadından etkilenen "taş olsun aptal olsun" diyen erkek görmedim.

Ben kendisi kültürlü olup, cahil 2 konu hakkında bilgi sahibi olmayan ,konuşamayan bir kadından etkilenen erkekte görmedim.

Yani bahsettiğin erkekler ne ki? Kriterleri ne olsun :)

O sana kndini çirkin hissettiren bahsettiğin erkek,özgüvensiz ve kendini değersiz bulma yüzünden o hisleri bastırmak için o şekilde davranıyor.inan bana doğru erkekle tanıştığında sen onun gözünde adrianq limadan güzel olacaksın..çünkü gönül kimi severse güzel odur :)
Canım bana inanılmaz moral verdin belkide bu yüzden bu konuyu açtım bilemiyorum bahsettiğim erkek kadınları sürekli güzel çirkin diye kategorize eden bir erkekti tabi o zamanlar saf salak oldugum için farkında değildim şimdi diyorumki ne kadar karaktersizmiş aslında eli uckurunda gezen bi tipmiş. hayır bide anlamıyorum görsen bişeye benzemiyo ama bir çene var nasıl o kadınları kendine baglıyo anlamıyorum bu yüzdende biyerleri tavan yapmış bi tip. belkide körler sagırlar birbirini agırlar olmuş. bu yüzden bi ara çok üzgündüm illa çokmu güzel olmam lazım diyodum sevilmek için bi ilişki yasayabilmek için vs vs.

Kendisiyle sorunu olduğu için oyledir benzer durumu bende yaşadım.. Ben etrafimda çok şükür az çok begenilen biriyim hiç sıkıntım olmadı o konuda buna rağmen asla gelen insanlarda tipe bakmadım yakışır mi yakışmaz diye aklımın ucundan geçmedi karakter dedim hep..
Konuda açmıştım biriyle tanıştım. ilk buluşma da bana; kızın geçmişi önemli değildir benim için dedi.. Anlatı sonra bi kız vardı geçmişi kötüydü ama iyi kızdı evlenilicek bi kizdi ama ayrıldım dedi. Niye diye
Sorunca da çirkindi çünkü dedi :) ben şok oldum. Nasıl bir zihniyettir ? Ben biraz güzelim diye mi benle sadece diye düşündüm .. tanıdıkça anladım ki kendisiyle barisik değildi bu yüzden eksik olduğu konuyu aradı hep karşısındakinde zaten böyle bi insanla olamazdım ben takma sende canım.. Bu tip insanlar olduğu gibi aksini düşünenler de var. Umidini yitirme yeter ki ben öyle yapıyorum :)
Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Aynen öyle canım bende çevremde öyleyimdir aman aman güzel olmasamda ortalama diyeyim ki öyle olmasa ne olucak ben kendimle gayet barışıktım hiç bir zamanda arkadaşım olsun sevdiğim olsun asla çirkin demem bu bana çok itici bir hareket gibi gelir sonucunda hiç kimse ben yeşil gözlü uzun boylu olmak istiyorum deyip doğmuyor. Bana da o şahıs süreki şişman, 40 yaşındaki kadınlar gibi giyiniyosun vs derdi şaka yapıyorum diyodu ama şaka bir olur iki olur çok bozuluyodum. Mesela bi cafeye gidiyoduk farkediyodum kimi kestigini falan bozuluyodum nede olsa benden kat be kat güzel kızlardı yada erkek arkadaşlarıyla illaki karı kız muhabbetlerine girerlerdi iyice tiksindim artık kendime olan güvenimi kaybettim umarım yeniden kendimi sevmeyi öğrenirim :KK43:

Benim ilk konustugum cocuk kiz yurdunn sahibiydi.yasi o zamanlar 24 falandi ( babadan zangin varis) yurtta cikmadigi kiz kalmamis agzi oyle laf yapiyor oyle tane tane konusuyorki hep otuz yasindaki adamlardan daha olgunderdim.Beni gormustu ama telde konusuyorduk.sonra birgun bulustuk sonrasi bana msj atti sen hanim kizsin ben hovardayim seni uzerim.aslinda turkcesi cirkinsin...ki guzel olsaydin seninle yatardim dedi serefsiz.kendide yemin ederim cirkin ve tipsizdi ben onun olgun sandigim karakterini srvmistim.5-6 yil oncesi bi olaydi ama hala kendime ozguvenim yok.aslunda cogu kisiden suan guzel bi kizsin lafi duyuyorum hemde durduk yere.yani erkek kiz farketmiyor.cogununda iltifat olsun diye soylemedigini biliyorum.hatta daha dun beraber calistigim bi abii beni izliyormus farjedince hem yuregin hemde yuzun guzel hos kizsin allah iyi yazilar yazsin dedi.ama bende ozguven sifir.O it yuzunden.biri bana yaklassa kendimi geri cekiyorum.yakisikli iyi konumda biri surekli ariyir msj atiyor ama bi suru guzel kiz varken niye ben diyorum.

bence takılma o olaya. güzellik görecelidir.

o kişinin tipi değilmişsin. kimi güzel bulur kimi çirkin insan illa beni herkes güzel bulmalı mantığında olmamalı adriana limayı bile beğenmeyen var.

güzel diyene inanmıyorsun da çirkin diyene niye inanıcaksın herkesin kendi zevki de geç.

Canım birebir aynı şey bendede var ne kızlar var baksan hiç tip yok ama o kadar kendine güvenliki zaten o güven diğer özelliklerini kapatıyor. Bende mesela kimseye yaklaşamıyorum bu bana bakmaz diyorum sürekli kendimi küçük görüyorum bu durumu nasıl aşacağımıda hiç bilmiyorum :KK43:

X