boyle sey mi olur yaa

çok güzel bilgiler, teşekkür ederim. bizim dr da mümkün olduğunca kullanmayın ama kısa sürelerle 15 dk falan tutabilirsiniz ancak 7,5 aydan sonra dedi. aksi taktirde, parmak uçlarına basarak yürüme alışkanlığı sebebiyle ayaktaki aşil tendonunun kısa kalmasına ve bu sebeple ameliyat olmayı gerektirebilecek sorunlara yol açabiliyormuş. onun bir hastasını çocuğu bu yüzden çok sıkıntı çekmiş ve ameliyat olmuş. ben şimdilik düşünmüyorum.

Canim bizde doguluyuz ama bunun kurt olmakla alakasi yok bizim ailelerimiz cok medeni cokta kulturlu hepimiz okumus insanlariz bence sorun sevgilinin dusuncelerinde kafa yapisinda sacmalamis yok oyle bir gelenek oyle bir kultur iyi dusun derim hayatini mafetme

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

eskiden insanın sevdiği ile birlikte olduktan sonra her zorluğa göğüs gereceğini düşünürdüm. sanırım o zamanlar çocuktum :KK50: akşam eve geldiğinde kocanı karşılayamadıktan sonra, ona kendn özenp yemekler yapamadıktan sonra, sana bi özel hayat brakmayıp akşama kdr kaynana dibinde oturmaya mecbur bıraktıktan sonra ve de... annenlere sürekli gidemezsin seni oralardan toplamayım dedikten sonra evlenmenin ne anlamı kalıyo ki yaaaaaa :KK47: aşk biqün bitiyor, eline kalan şey SAYGIIII. bn bu ilişkide saygı görmedim..
ayrıcada malatyalı arkadaşlarım da anlattığın gbi yaşamıyolardı, ve etrafımda ki kürt komşularımın gelin ve damatlarıyla ilişkileri muhteşem.aynı sofrada oturmamak nedir yaa !!!

yuh ! ne denemesi ya denemiyo bence ve madem o taviz vermezmiş beyfendı kesinlikle sende taviz verme böyle evlilik mi olur Allah korusun ya büyük konuşmak istemiyorum.. bu adam sana güvenmiyo hapis hayatı yaşatacak ne evlilikten zevk alırsın ne hayattan.. ya ortak bi noktada uzlaşacaksınız yada sen arkana bakmadan kaçacaksın bu ne böyle ya :KK19:

ARKADASIN konusunu oldugu gıbı kopyalayınca elıne ne gectı :KK70:

Kizlar paylasmak istiyorum ben mi abartiyorum gorun diye

Bugun sevgilimle bulustuk kendisi malatyali ve kürt yanlis yerlere cekilmesin lutfen durum anlasilsin diye yaziyorum

bugun biraz ailelerimizden gelecekten falan bahsettik bana soylediklerini yaziyorum Allah askina cok ilginc degil mi ben sok oldum

bunlar para icinde yuzuyolar bana dedi ki senin calismana hic gerek yok isimiz ciddiye binerse biz evlenirsek kesinlikle ama kesinlikle calismicaksin anca batariz bes kurussuz kaliriz onun disinda olmaz dedii
ben seneye ogretmen olucam bunca maddi manevi emegi bosa veriyorum sankii adama bakin:KK47:

sonra dedi ki mutlaka ayri evimiz olur ama sadece otel gibi kullaniriz yatmadan yatmaya kullaniriz onun disinda ben isteyken sen annemle kalirsin yemek olayi falan her sey ortak dedi su an abimler boyle yasiyo biz de boyle yasicaz dedi

ve mesela abimin karisiyla annem ayri yemek yerler biz erkekler ayri ayni masaya hayatta oturmayiz falan dedi

evlenince ne kadar yakin olsan da oyle iki de bir annene gidemezsin ben her gun seni oralardan mi toplicam dedii:KK47:

ben sok oldumm kultur farkliligi bekliyodum ama bu kadar beklemiyodum bunlar asla taviz vermicegim seyler bi kizi ne kadar seversem seveyim bunlara hayir derse vazgecerim dedi

ben de ben hayir diyorum nolucak simdi dedim sinirlendimm:KK47:

ama ben senden vazgecemem ya bunlari zamani gelince konusuruz diye kivirdii

kizlar ben napmaliyim bunlar benim ve ailemin hayatta kabul etmicegi seyler o da geri adim atmiyoo is ciddiye binmeden kac dersiniz eminim ama gercekten cok seviyorum yaa vazgecemem gibi geliyoo :KK14:

dogulu arkadaslar varsa ozellikle onlardan yorum istiyorum yasam tarzi gercekten boyle mi yaa yoksa abartarak beni denemeye mi calisiyo

ve ne onerirsinizz

sevgiyle kalin kizlarr
Bugun ikinci mi ucuncu mu malatyali konusu. Hayirdir insallah. Malatyalilarin oyle adetleri yok. Ama adam kurtmus bilmiyorum ki kurtlerin boyle adetleri var mi. Bende Malatyalıyim bizim boyle adetlefimiz yok. Malatya doguda ama dogunun adetleri hic yok gibi birsey. Ama dedigim gibi kurtler farkli olabilir. Bizim bu anlattiginiz gibi elazigli tanidiklarimiz var. Hatta Elazigin tamami neredeyse boyle. Ama Malatya degil. Sevgilin de hic bizde boyle falan demesin. Malatyanin boyle adetleri yok. Ya bi de yanlis anlasilmasin ama kurtler ayak uydurulmasi zor insanlar. Ne biliyim urkutuyorlar beni.

Bugun sevgilimle bulustuk kendisi malatyali ve kürt yanlis yerlere cekilmesin lutfen durum anlasilsin diye yaziyorum

bugun biraz ailelerimizden gelecekten falan bahsettik bana soylediklerini yaziyorum Allah askina cok ilginc degil mi ben sok oldum

bunlar para icinde yuzuyolar bana dedi ki senin calismana hic gerek yok isimiz ciddiye binerse biz evlenirsek kesinlikle ama kesinlikle calismicaksin anca batariz bes kurussuz kaliriz onun disinda olmaz dedii
ben seneye ogretmen olucam bunca maddi manevi emegi bosa veriyorum sankii adama bakin:KK47:

sonra dedi ki mutlaka ayri evimiz olur ama sadece otel gibi kullaniriz yatmadan yatmaya kullaniriz onun disinda ben isteyken sen annemle kalirsin yemek olayi falan her sey ortak dedi su an abimler boyle yasiyo biz de boyle yasicaz dedi

ve mesela abimin karisiyla annem ayri yemek yerler biz erkekler ayri ayni masaya hayatta oturmayiz falan dedi

evlenince ne kadar yakin olsan da oyle iki de bir annene gidemezsin ben her gun seni oralardan mi toplicam dedii:KK47:

ben sok oldumm kultur farkliligi bekliyodum ama bu kadar beklemiyodum bunlar asla taviz vermicegim seyler bi kizi ne kadar seversem seveyim bunlara hayir derse vazgecerim dedi

kizlar ben napmaliyim bunlar benim ve ailemin hayatta kabul etmicegi seyler o da geri adim atmiyoo is ciddiye binmeden kac dersiniz eminim ama gercekten cok seviyorum yaa vazgecemem gibi geliyoo :KK14:

dogulu arkadaslar varsa ozellikle onlardan yorum istiyorum yasam tarzi gercekten boyle mi yaa yoksa abartarak beni denemeye mi calisiyo

ve ne onerirsinizz

sevgiyle kalin kizlarr

slm canım bende malatyalıyım ve okuyunca sasırıdm malatya dogu sehri ama cok gelişmiş ve halkıda okumayı seven calıskan insanlardır.asla böyle bir adet yoktur.yasam tarzı asla böyle degil sorularını cevaplarım canım her zaman.erkek arkadasına kızdım sanırım o baskın olmaya calısıyor...yani sözünü gecirmeye calısıyo.böyle olacagından degil bence hangi devirde kaldık yahu

Eğer bu şartlrı kabul edip evlenirsen çok pişman olursun öle şeymi olur oralardan toplucam nasıl bi kelime istersem hergün giderim çok saçma hangi çağda yaşıyoruz kesinlikle taviz verme .

Avea inTouch 2 cihazımdan gönderildi

Canim ben de esim de doguluyuz. Ve evet dogulular boyledir ama erkek karisina cok ama cooook duskun oldugu icin evlenince daha da baglanir ve karisinin bir dedigini iki yapmaz. Benim esim de seninki gibiydi ama ne oldu? Ben ne dersem odur. Esim agzimin icine bakar kirmayayim karimi uzmeyeyim diye masallah. Seninki de degisir bence evliligi gorunce ama tabi herkes yuzde yuz ayni da degil...

doğulu ve kürt asıllı herkes böyle düşünmez. daha doğrusu bu aile yapısıyla alakalı bir şey. doğulu değil batılı da olsa annesine ailesine çok düşkün biri olsa yine aynı evde tutardı sizi. önce buna bir açıklık getireyim de içim rahat etsin :KK1:

size diyeceğim bu adamla evlenirseniz burnunuzdan gelir. kendiniz diyorsunuz aile yapıma uymuyor diye. yalnız ayrılamam çok seviyorum lafını duyunca üzüldüm açıkçası. böyle düşünürseniz zaten ayrılamazsınız ve ilerde çok üzülürsünüz :KK31: unutmayın anlaşamadıktan sonra sevgi bir şeye yaramaz.

ve ne onerirsinizz

sevgiyle kalin kizlarr
r
malesef doğru ben doğulu değilim ama eniştem öyle,tek fark var halam çalışıyor, i çok zorlandı 15 yıllık evliler hala zorlanıyor kendi gözlerimle gördüğüm için arkadaşınız abartmamış ama malatyalı ,şuralı olarak değil kültür olarak doğu kültürü böyle arada istisnalar çıkabiliyor , aynı zamanda kendimde baba mesleğinden ötürü doğuda uzun yıllar oturdum hepsi öyleydi...sevgiliniz benim kültürüm bu ama ben böyle yaşamaycam dese o istisnalardan biri ne güzel derdim ama adam açık açık söylemiş size istediği hayatı ,, 5 yaşındaki çocuğa sırf erkek diye ayrı sofralar kurulduğunu gördüm neden dediğimde e erkektir cevabı aldım ! size ters bir durumsa uzak durun çünkü gerçekten çok yıpranırsınız

Evlilik değil hapis hayatı yaşamak için atarsın o imzayı. Kaç kurtar kendini

ve ne onerirsinizz

sevgiyle kalin kizlarr
Benim nişanlım da malatyalı ama bahsettiğiniz şeylerin hiçbiri yok ben güneyliyim mesela ama kültür anlayışımız ortaktır ben Malatya'ya gittiğimde bir sülale aynı masaya toplanır kadınlı erkekli yemek te yeriz yanlış anlaşılmasın bu sözüm sadece belirtmek için söylüyorum hepsi de örtülü kadınlardır ve gayette rahat oluruz birarada olduğumuz zaman ne ben onları nede onlar beni yadırgar sağolsunlar severler de beni. Yani bu anlatıklarınız tarzda yaşayan insanlar yok mu var ama ender yani nasıl denk gelebildiniz :) bahsettiği şartlar kabul edilir gibi değil hangi çağda yazıyoruz çok eskide kaldı bunlar

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

malatyanın hepsi kürt degil.vede dogu ama batıdaki bir cok sehre bin basar gelişmişlik acısından.hem halkı okumayı cok sever bu yıl sbs birincisi malatyadan cıktı.asıl okumayana bizim orda kız verilmez okumak cok önemlidir.gidip görünce ne demek istediğimi anlarsın.bence sevgilinin baska maksatları var.anlattıklarının bizim oraların örf adetiyle hiç bir ilgisi yok.bence sen emin degilsin canım.iyi düsün derim.

Son düzenleme:
Ailem malatyali ama kürt değil. .çok eskilerde olduğu için anlatılıyor bazen bu tarz şeyler ama halaa olduğunu sanmıyorumdun daha neler. .bizim gelin annemin üst katında oturuyor kafasına eserse uğrar:-) malatya doğunun Paris i derler hatta:-):-) sevgilin böyle yaşıyorsa hemen uzaklaş, ,aile ne yazık okutuyorlar seni...

Benim nişanlım da malatyalı ama bahsettiğiniz şeylerin hiçbiri yok ben güneyliyim mesela ama kültür anlayışımız ortaktır ben Malatya'ya gittiğimde bir sülale aynı masaya toplanır kadınlı erkekli yemek te yeriz yanlış anlaşılmasın bu sözüm sadece belirtmek için söylüyorum hepsi de örtülü kadınlardır ve gayette rahat oluruz birarada olduğumuz zaman ne ben onları nede onlar beni yadırgar sağolsunlar severler de beni. Yani bu anlatıklarınız tarzda yaşayan insanlar yok mu var ama ender yani nasıl denk gelebildiniz :) bahsettiği şartlar kabul edilir gibi değil hangi çağda yazıyoruz çok eskide kaldı bunlar

aynen canım okuyunca sasırdım alakası yok bencede

Malesef onların bu tarz şeyleri var yarın bebeğin olur ağlar babası filan varken elini sürmez çocuğa. Ben olsam evlenmezdim ciddi şeyler bu anlattıkların

aynen canım okuyunca sasırdım alakası yok bencede

Yani bu Doğu batı meselesi değil biraz da aile yapısıyla alakalı bence yalan değil gitmeden ailesini tanımadan önce bende korkuyodum ama malatya çok gelişmiş bi şehir ve eskisi gibi baskıcı değil artık orada yaşayan insanlar da 2 tane kız arkadaşım var malatyalı hatta nişanlıma sayelerinde tanıştım üniversite zamanında biz mimarız yani kız çocuklarını okutmaya da çok önem veriyolar görümcem bilgisayar mühendisi falan filan :)

ve ne onerirsinizz

sevgiyle kalin kizlarr

Taviz vermeye hazır gibi hissettim seni umarım hislerimde yanılıyorumdur. Sadece şunu diyeyim, evlilik ortaklıktır. Hem de en özel ortaklık. Ve her ortaklık gibi iki taraf da taviz verir. Bu ilişkide taviz sadece senden isteniyor sanki?

Fikrimi sorarsan reddet. Asla ve kat'a böyle bir şeyi kabul etmeyeceğini söyle. Rest çek.

Öyle bir hayat sevgiyi de bitirir askıda herseyide bitirir... Bir aya kalmaz pişman olursun. Baskasinin hayatini değil kendi hayatini yasamalısın keşke denemek icin

X