Mobilyanızın üstündeki beyaz lekeler için öneri

minta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2007
157
2
43
mobilyanızın üstüne sıcak bişey koyduğunuzda beyaz bir leke oluşurya bunun bir çözümü var artık.kolonyayı döküyorsunuz lekenin üstüne ve çakmakla yakıyorsunuz mavi küçük bir alev çıkarıyor ve lekeler uçup gdiyor.denedim gerçekten işe yarıyor. tavsiye ederim.

Evet ben de daha önce başka bir yerden duyup denemiştim. Gerçekten işe yarıyor ama dikkatli yapmak lazım...

Daha önce bunu okumuştum bir yerde.
Daha 14 aylık evliyim. Çok sevdiğim abanoz kaplama mobilyalarım var. Çok dikkat ederek kullanıyoruz.
Ama nasılsa orta sehpada olmuş beyaz lekelerden, dün gördüm canım çok sıkıldı. Severek aldığım için kıymetli biraz eşyalarım. Eşim deneyelim dedi kolonyayla yakma işini. Korka korka denedik. Ama sonuç harika. Kolonyayı az döküp alevi hemen söndürünce kaplama zarar görmedi.

evet bize bu yöntemi mobilyacı söylemişti yalnız kolanyayı az dökün kayın validem çok dökmüş sonuç eskisinden kötü olmuş.sıcağın etkisiyle vernik o beyaz görüntüyü oluşturuyormu tekrar sıcağın etkisiyle dağılıyormu yalnız bu işlemi çok tekrarlamayın çünkü vernik özelliğini yitirip birdaha düzelmiyormuş.

eğer vernik özelliğini yitirdiyse bir parça pamuğun üzerine bir miktar vazelin sürüp mobilyanin üzerini biraz ovmak parlamasını sağlıyor :))

X