Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canım hormon testinde protein c ve s düşükse heterezigotla birleşince pıhtılaşma oluyo dedi bana doktorum..tek başına pıhtılaşma yapmazmış heterezigot..

Canm tahlil.sonuclarini ekledim..bir baksana bu dediğin testler yapılmış mı şimdi artık kafam durdu hiç bir şeyi doğru düzgün anlayamiyorum...

Birde şimdi kan pıhtılaşma si ile araştırma yaptım da peki bu beyin kanaması yok felç kalp krizi gibi durumlar her pıhtılaşma olanlarda aynı mı oluyor
Yani hayatımız boyunca ilaç mı içeceğiz
Pitilasma varsa eğer bu yukarıda saydığım hastalıkları da tetiklemez mi

Canm tahlil.sonuclarini ekledim..bir baksana bu dediğin testler yapılmış mı şimdi artık kafam durdu hiç bir şeyi doğru düzgün anlayamiyorum...

Birde şimdi kan pıhtılaşma si ile araştırma yaptım da peki bu beyin kanaması yok felç kalp krizi gibi durumlar her pıhtılaşma olanlarda aynı mı oluyor
Yani hayatımız boyunca ilaç mı içeceğiz
Pitilasma varsa eğer bu yukarıda saydığım hastalıkları da tetiklemez mi
valla babamı götürüdm ben onda da çıktı pıhtılaşma ama herhangı bır ilaç vermedi doktor..o kısmı ben de anlamadım ..benım halam beynıne pıhtı attığı için vefat etti. sonra bende çıktı işte...bilmek ve önlem almak lazım ...bizimki hamilelikte ortaya çıktı bebek beslenemedi....sonuçlarında göremedim canım protein c ve s yi..basit bi test devlet hastanesi yapıyo bir tüp kan veriyosun adetin 2. veya 3. günü ddediğim değerlere baktır.

Arkadaslar selam bisey sorabilir miyim bu kan pıhtılaşması sizde gebelikte mi çıktı yoksa önceden olan bi sorun muydu?benim gebelikten önce kanım yoğun çıkıyordu hep hatta bi dönem coraspin de kullandım , şu an gebeliğim çok şükür sorunsuz ilerliyor ama herhangi bir test yaptırmam gerekiyo mu sizce?

B-fibrinojen -455 G-A homozigot çıkmış
Bu genin ne ile alakalı olduğunu bilen var mı acaba...

Mesela bazı yorumlarda PAI-1 4G5G geni kalp ile ilgili bir gen denmiş
Bu ilk yazdığım gen ne ile alakalı ACABA

Kızlar benım genetık sonuclardada
MTHFR C667T heterezıgot
Faktör II G20210A Heterezigot
PAI 4g/5g var

suan corasprin kulllanyorum hamıle klaıncada ıgneye baslıcaz, bu genlerın tam anlamnları nedır bılen varmı

Benimde genetkmiş faktör v leiden heterozigot canım bende bilmiyorum malesef anlamını gebelikte düşündüğüm için iğneye başladık geçen sene çıktı bu hastalık bende hap coumadin tedavisi gördüm 6 ay sonra bebek istediğimiz için bu sene iğne verdi doktor clexane kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu sanada geçmiş olsun

Benimde genetkmiş faktör v leiden heterozigot canım bende bilmiyorum malesef anlamını gebelikte düşündüğüm için iğneye başladık geçen sene çıktı bu hastalık bende hap coumadin tedavisi gördüm 6 ay sonra bebek istediğimiz için bu sene iğne verdi doktor clexane kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu sanada geçmiş olsun
senın hıc dusuk varmı cnm

Kızlar benım genetık sonuclardada
MTHFR C667T heterezıgot
Faktör II G20210A Heterezigot
PAI 4g/5g var

suan corasprin kulllanyorum hamıle klaıncada ıgneye baslıcaz, bu genlerın tam anlamnları nedır bılen varmı
hamile kalınca iğneye başlamanın sebebi pıhtılaşma mı?
benim pıhtılaşma çıkmadı ama genetik sonuçlarım henüz çıkmadı mayısta verdikk

hamile kalınca iğneye başlamanın sebebi pıhtılaşma mı?
benim pıhtılaşma çıkmadı ama genetik sonuçlarım henüz çıkmadı mayısta verdikk

evet pıhtılasma , ben phtılsma ıcın hap kullanmama ragmen dusuk yaptım. doktor normalde keseyı gorunce ıgneye baslatacaktı ama keseyı gorecek kadar ılerlemıyor hamılelık, bu sefer dırek ıgneye baslayacagız yapacak baska bırsey yok dıyor :/

evet pıhtılasma , ben phtılsma ıcın hap kullanmama ragmen dusuk yaptım. doktor normalde keseyı gorunce ıgneye baslatacaktı ama keseyı gorecek kadar ılerlemıyor hamılelık, bu sefer dırek ıgneye baslayacagız yapacak baska bırsey yok dıyor :/
inş bu sefer bebeişin büyür benim kese bebek herşey oluştu iki defa kalp dinledik sonra aniden kalbi durdu dediler

inş bu sefer bebeişin büyür benim kese bebek herşey oluştu iki defa kalp dinledik sonra aniden kalbi durdu dediler

Amin inşallah hepimizin sağlıkla kucağımıza almak nasip olur. Senin durum için doktorun ne diyor parça alıp mı inceleniyor yoksa periferik kandan kromozom mu bakacaklar

Amin inşallah hepimizin sağlıkla kucağımıza almak nasip olur. Senin durum için doktorun ne diyor parça alıp mı inceleniyor yoksa periferik kandan kromozom mu bakacaklar
parça aldılar sonuçta hiçbişi çıkmadı, kandan pıhtılaşma bakıldı sorun çıkmadı eşli kan verdik genetik için sonuç çıkmadı, ilk gebeliklerde böle bir durum sıkca oluyor belki öle bir durumdur dediler.kesin bişey yok :KK43:

parça aldılar sonuçta hiçbişi çıkmadı, kandan pıhtılaşma bakıldı sorun çıkmadı eşli kan verdik genetik için sonuç çıkmadı, ilk gebeliklerde böle bir durum sıkca oluyor belki öle bir durumdur dediler.kesin bişey yok :KK43:
benım ilk dusukte bıokımyasal gebelık dedıler onemsenmedı. 2. hamıle kaldım oda dustu bu sefer pıhtılasmaya bakıldı evet var dedı 3. de ben ılac kullandım yıne dustu sonra kromozom baktılar. ıkımızınde kromozomlarında sorun yok ama 4 gende mutasyon var, doktor kese gorulmedıgı ıcın hepsıne bıokımyasal gebelık dıyor ama benm kafam o kadar karısık kı. guvenıyorum elbet ama doktor bılır ama ne bılıyım. hep bıseyler yasandıkca deneme yanılma ılerlıyor gıbı gelıyor

X