Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Merhaba arkadaşlar 14 senelik evliyim
EvİLİGiMİn dördüncü senesinde genetik arstirma yapıldı sadece mthfr homozigot
Dört tüp Bebek yaptırdım sonuncu tuttu 6 haftalikti kalbi durdu 4 binlik sulandırıcı kullandım ve embriyo genetik araştırmaydi kürtaj oldum
İKİ yıl sonra kendiliğinden hamile kaldım 4 binlik az olur dediler 8 binlik sulandırıcı kullandım yine aynı şekilde kalbi durdu kürtaj oldum
Bir yıl sonra yine ke diliginden hamile kaldım bu sefer 8binlik sulandırıcı az gelmiş dediler 12 binlik kullandım iki gün sonra kanamam başladi yine aynı şekilde kalbi durdu kürtaj oldum
SUAn Yine hamileyim bu sefer fakülte doktoruna gittim geçmişimi anlattım kullandığım kan sulandırıcı düşüğe sebep olmuş dedi şuan sadece coraspin kullanıyorum bakalım sonuç ne olacak
Doktorlar bir önceki gebeliğin düşükle sonuçlandığını duyunca ilk sorusu kaclik vurundun iğne deyip kendi test yapmadan iki katı fazla sulandırıcı verdi ve düşüklere sebep oldu
DEmeM O Ki Doktorlara çok fazla güvenmeyin yaşım 34 kullandığım sulandiricilar düşüğe sebep olmuş

Screenshot_20210503_182817_com.android.chrome.jpg

Eklentiler

• Screenshot_20210503_182752_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210503_182752_com.android.chrome.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 64
Dört tüp Bebek yaptırdım sonuncu tuttu 6 haftalikti kalbi durdu 4 binlik sulandırıcı kullandım ve embriyo genetik araştırmaydi kürtaj oldum
İKİ yıl sonra kendiliğinden hamile kaldım 4 binlik az olur dediler 8 binlik sulandırıcı kullandım yine aynı şekilde kalbi durdu kürtaj oldum
Bir yıl sonra yine ke diliginden hamile kaldım bu sefer 8binlik sulandırıcı az gelmiş dediler 12 binlik kullandım iki gün sonra kanamam başladi yine aynı şekilde kalbi durdu kürtaj oldum
SUAn Yine hamileyim bu sefer fakülte doktoruna gittim geçmişimi anlattım kullandığım kan sulandırıcı düşüğe sebep olmuş dedi şuan sadece coraspin kullanıyorum bakalım sonuç ne olacak
Doktorlar bir önceki gebeliğin düşükle sonuçlandığını duyunca ilk sorusu kaclik vurundun iğne deyip kendi test yapmadan iki katı fazla sulandırıcı verdi ve düşüklere sebep oldu
DEmeM O Ki Doktorlara çok fazla güvenmeyin yaşım 34 kullandığım sulandiricilar düşüğe sebep olmuş
Cok gecmıs olsun canım ınsallah bundan sonrası güzel olsun. Peki ilki 6 haftadaydı diğerleri kacıncı haftada kalmıstı sen ne zaman farkettin

Cok gecmıs olsun canım ınsallah bundan sonrası güzel olsun. Peki ilki 6 haftadaydı diğerleri kacıncı haftada kalmıstı sen ne zaman farkettin
İlki tüp bebkti zaten 7 haftaya gelmeden kanama oldu kalbi durdu altyan muayene hepsi
İkincisi kendiliğinden oldu oda aynı 7 haftaya gelemedi
Üçüncüsü yine kendiliğinden oldu oda 7 oldu yine aynı kalbi durdu
Bu son gebelik de artık sadece coraspin kullanıyorum doktorada gitmeyi düşünmuyorum bir ay

Hematoloji de yapılıyor diye duydum ama süreç nasıl işler bilmiyorum. ben özelde yaptırdım, ertesi gün sonuç çıktı. 1,5 yıl oldu yaklaşık, 300 civarı idi diye hatırlıyorum
Merhaba ben de ayni faktör xa testi yaptırdım. Henüz doktorumla görüşemedim fakat sonuç böyle. Sizin bilginiz var mı bu değerler ile ilgili?

Eklentiler

• 82D38FFC-F676-4032-81AD-77D1209272EE.jpeg
    82D38FFC-F676-4032-81AD-77D1209272EE.jpeg
    17,6 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba ben de ayni faktör xa testi yaptırdım. Henüz doktorumla görüşemedim fakat sonuç böyle. Sizin bilginiz var mı bu değerler ile ilgili?
merhaba
benimki yorumlanırkeen 0,50 altında olduğu için kullandığım iğne dozunu artırmıştı doktor. net hatırlamıyorum ama 0,38 gibiydi değerim. 0,4 x 2 kullanırken 0,6x2 ye geçmiştik

Merhaba arkadaşlar ben de kendimi yaşadıklarımdan sonra burada buldum. 2. Kalp durmadı vakası 9. Haftadayız ama bebek 6. Haftada durmuş gelişimi yine bu 2. Olunca ben de artık bir test yaptırmam gerektiğini düşündüm kürtaj henüz olmadım bugün son kontrol ama değişen bir şey yok gibi kürtaj sonrası ne kadar beklemeliyim testler için ona göre genetik bölümünden randevu alacağım inşallah

Merhaba arkadaşlar ben de kendimi yaşadıklarımdan sonra burada buldum. 2. Kalp durmadı vakası 9. Haftadayız ama bebek 6. Haftada durmuş gelişimi yine bu 2. Olunca ben de artık bir test yaptırmam gerektiğini düşündüm kürtaj henüz olmadım bugün son kontrol ama değişen bir şey yok gibi kürtaj sonrası ne kadar beklemeliyim testler için ona göre genetik bölümünden randevu alacağım inşallah
benim doktorum ilk adetten sonra testleri yaptırmak en mantıklısı diyor. ben beklemeyip hemen yaptırdım, genetik doktoru zamanın fark etmeyeceğini söyledi.

Dusuklerin kan pıhtılaşma ile alakası yok ben üç düşük yaşadım ucundede kan sulandirici kullandım hatta son gebelikte 12 binlik sulandırıcı kullandım yine aynı şekilde kalbi durdu kürtaj oldum fakülte doktoru bebek kan pihtisindan düşmez düşerse genetik kromozom bozukluğu olursa düşer dedi ve son gebelikte 12 binlik sulandırıcı kullandım fakülte doktoru yüksek dozdan düştüğünü söyledi
Demem o ki kromozom bozukluğu için bişey yapamazsınız ancak tüp bebekle genetiği araştırılmış temiz embriyoyu verirler
Bana ilk gebeligimde genetiği araştırılmış temiz embriyoyu verdiler ama yine düştü
Ben şuna bağlıyorum bana kan sulandirici yaramıyor bunu kendi tecrübemle sabitliycem inşallah şuan sadece coraspin kullanıyorum

Dr cemal ünlü doktoru bir dinleyin YouTube de kan sulandirici cemal ünlü diye yazarsanız çıkıyor
Hacettepe mezunu

Bende 5 düşük yaşadım, kan sulandırıcı oksopar coraspin vs kullandım ve yine bebegin kalbi durdu. Şuan 6. gebeliğim öncesinde CD 56 testi yapıldı ve o yüksek çıktı, intralipid serum tedavisi oldum her hafta serum yedim ve oksopar0,4 iğne vuruldum ilk defa hamileliğim devam etti. Lütfen bu sebepleride araştırın olur mu.

Bende 5 düşük yaşadım, kan sulandırıcı oksopar coraspin vs kullandım ve yine bebegin kalbi durdu. Şuan 6. gebeliğim öncesinde CD 56 testi yapıldı ve o yüksek çıktı, intralipid serum tedavisi oldum her hafta serum yedim ve oksopar0,4 iğne vuruldum ilk defa hamileliğim devam etti. Lütfen bu sebepleride araştırın olur mu.
İlk gebelik te CD 56 ya bakıldı yüksek çıktı serum aldım ama yine düştü
Ve şu salgın zamanında bağışıklık baskılayıcı tedavi olmayı pek istemem açıkçası

Dusuklerin kan pıhtılaşma ile alakası yok ben üç düşük yaşadım ucundede kan sulandirici kullandım hatta son gebelikte 12 binlik sulandırıcı kullandım yine aynı şekilde kalbi durdu kürtaj oldum fakülte doktoru bebek kan pihtisindan düşmez düşerse genetik kromozom bozukluğu olursa düşer dedi ve son gebelikte 12 binlik sulandırıcı kullandım fakülte doktoru yüksek dozdan düştüğünü söyledi
Demem o ki kromozom bozukluğu için bişey yapamazsınız ancak tüp bebekle genetiği araştırılmış temiz embriyoyu verirler
Bana ilk gebeligimde genetiği araştırılmış temiz embriyoyu verdiler ama yine düştü
Ben şuna bağlıyorum bana kan sulandirici yaramıyor bunu kendi tecrübemle sabitliycem inşallah şuan sadece coraspin kullanıyorum
Bende seninle aynı seyleri yasadım beş yıl sonra tüp bebekle hamile kalmıstım genetik taramadan saglıklı gelen embriyo ile.. sadece Mthfr homozigot var bende de diğerleri normal. Tüp bebek dr um iğne ve coraspirin baslamıstı fakat beş haftalık iken çok acık sıvı bir kanama ile kaybettim bebegimi. Ardından Zeynep kamilde genetik ve hematoloji druna gittim ikiside iğnenin gereksiz oldugunu kanı sulandırdıgı için düşük olmus olabilecegini soylediler. Aspirin belki demişti iki drda.. İçim hala acıyor. Şimdi 9.yıl oldu yeniden tedavi planlıyorum ne iğne ne aspirin hiçbir sey kullanmayacagım acıkcası
Rabbim sanada bu sefer saglıcakla kucagına Almayı nasip etsin inşallah cnm

Bende seninle aynı seyleri yasadım beş yıl sonra tüp bebekle hamile kalmıstım genetik taramadan saglıklı gelen embriyo ile.. sadece Mthfr homozigot var bende de diğerleri normal. Tüp bebek dr um iğne ve coraspirin baslamıstı fakat beş haftalık iken çok acık sıvı bir kanama ile kaybettim bebegimi. Ardından Zeynep kamilde genetik ve hematoloji druna gittim ikiside iğnenin gereksiz oldugunu kanı sulandırdıgı için düşük olmus olabilecegini soylediler. Aspirin belki demişti iki drda.. İçim hala acıyor. Şimdi 9.yıl oldu yeniden tedavi planlıyorum ne iğne ne aspirin hiçbir sey kullanmayacagım acıkcası
Rabbim sanada bu sefer saglıcakla kucagına Almayı nasip etsin inşallah cnm
İnan okurken tuylerim diken diken oldu
Bir önceki gebeligimde Dr bozuntusu bana ağır kan pıhtılaşman var dedi 12 binlik iğneyi dayadı bana iki gün sonra kanamam oldu Dr yerleşme kanaması dedi iğneye devam ettirdi bir hafta sonra kalbi durdu
Zaten doktorlar ticarete dokmus mesleklerini hakkımı helal etmiyorum
Ben anlamıyorum eskiden de kadınların dusukleri olurdu bir iki tane diğerleri doğar yaşardı şimdi bir düşük oldumu hemen sulandırıcı veriliyor ben anlıyorum

İnan okurken tuylerim diken diken oldu
Bir önceki gebeligimde Dr bozuntusu bana ağır kan pıhtılaşman var dedi 12 binlik iğneyi dayadı bana iki gün sonra kanamam oldu Dr yerleşme kanaması dedi iğneye devam ettirdi bir hafta sonra kalbi durdu
Zaten doktorlar ticarete dokmus mesleklerini hakkımı helal etmiyorum
Ben anlamıyorum eskiden de kadınların dusukleri olurdu bir iki tane diğerleri doğar yaşardı şimdi bir düşük oldumu hemen sulandırıcı veriliyor ben anlıyorum
Cnm bu gen bozukluğu cogu kişide görülüyormus aslında ve düşük sebebi değilmiş kanıtlanmıs birsey degil ama dediğin gibi ticarete dökmüşler işi. Birde şöyle okumustum protein s, c hemosistein vb birkaç test daha var onlarda anormallik varsa iğne veya aspirin kullanmak faydalı olabiliyormus ben onlara da düşük olduktan snra baktırdım normal dedi dr. Canım sende istersen bi hematoloji uzm git ondan da fikir al

Valla hiiicc kendimle oynatmam artık onu duzelticez derken başka biyeri bozuyorlar zaten hamileyim şuan kritik dönemdeyim eğer bir anormallik varsa şuan iğne falan veremezler yoksada durur zaten Allah'ın izniyle

Merhaba, Mthfr a1298c ve c677t heterozigot bende. Hematoloğa gittim. Birkaç ileri test daha istedi. Hepsi çıkmadı ama homosistein normal. Zaten B12 normal ve folat kullanıyorum bayağı süredir. Fakat protein s düşük çıkmış. Bu durumda olan arkadaşlara ne önerildi? Coraspin 100mg kullanıyorum ama iğne verir mi acaba?

kayıplarınız için üzgünüm. inşallah sağlıkla bebeğinize kavuşursunuz.
sizin genetik mutasyonlarınıza göre yapılmış bir yorum olabilir bu. mthfr mutasyonları için hakim görüş bu yönde ancak bazı mutasyonların (örneğin, Faktör 5, 2, gibi) hem erken hem geç dönem düşüklerle ve preeklampsi ile ilişkisini gösteren pek çok bilimsel yayın var. evet ilaç dozunun iyi ayarlanamaması da bir risk, dozun fazla veya eksik olması da düşükle sonuçlanıyor. ben de dozun düşük gelmesi nedeniyle kayıp yaşadım misal. o yüzden Allah hepimizi işin uzmanıyla karşılaştırsın, sağlıklı gebelik, sağlıklı doğum nasip olsun inşallah

kaybınız için üzgünüm, inşallah sağlıcakla kavuşursunuz yavrunuza.
ben kürtajdan hemen sonra test yaptırdım fakat genetik böülümü bu testi ilk adetten sonra yeniletti. ben de sonuç değişmedi fakat bazı göstergeler de fark olabileceği için yeniden yaptırmam istenmişti.

X