Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Hanımlar merhaba bende hamileyim ve bende de pıhtılaşma bozukluğu aynı genlerde olan var mı ? Testleri yaptırmak için şehir hastanelerinde genetik bölümüne gidebilir siniz bende bu gün gittim burdan bi arkadaş genetik bölümü yapıyor demişti ben randevusuz gittim hemen yaptılar ama 1 ay sonra çıkacak mış sonuç … daha önce farklı hastanede sadece pıhtılaşma yapılmıştı bana ama bu gün hepsini istedim ve yaptılar ..

Eklentiler

• 1493D5BD-C71A-4D27-ACBC-860DBB342856.jpeg
    1493D5BD-C71A-4D27-ACBC-860DBB342856.jpeg
    173,4 KB · Görüntüleme: 83
Merhaba, ben de şu an düşük bekliyorum bu ikinci, ilkinde kendisi düşmedi 8.haftada kürtaj oldum. Şu an hiç kese bile gözükmüyor düzensiz ve düşük bhcg yüzünden düşük bekliyorum. Bu sonlandıktan sonra genetik pıhtılaşma araştıralım dedi doktor. Eşimin spermlerine de bakılmadı henüz hiç. Genetik testi nerede yaptırdınız sonuç uzun sürede çıkıyor diyolar öyle m
Merhaba, ben de şu an düşük bekliyorum bu ikinci, ilkinde kendisi düşmedi 8.haftada kürtaj oldum. Şu an hiç kese bile gözükmüyor düzensiz ve düşük bhcg yüzünden düşük bekliyorum. Bu sonlandıktan sonra genetik pıhtılaşma araştıralım dedi doktor. Eşimin spermlerine de bakılmadı henüz hiç. Genetik testi nerede yaptırdınız sonuç uzun sürede çıkıyor diyolar öyle mi?
Canım şehir hastanesi genetik bölümü yapıyor sonuçlar 1 aya çıkıyor

başta benim raporum da 4000lik çıkmıştı ancak test yapıldı ve 6000e karar verildi, raporum yenilendi, eğer doktorunuz gerek görürse ilk raporu iptal edip yenileyebliyor.

test sonuçlarımı ilk önce ünlü bir genetik profesörü gördü gerek yok dedi. ancak yine kadın doğumcum düşük doz başladı ve gebeliğim yine kayıpla sonuçlandı sonra perinatolog kontrolünde dozum artırıldı ve çok şükür doğum yaptım. şu an o bir şey olmaz denen mutasyonlarım nedeniyle hematolog kontrolündeyim, yaşam boyu dikkat etmem grekenler var çünkü. her uzman kendi dalı açısından bakıyor ve her biri farklı yere odaklanıyor. siz şu an bebek için uğraşıyorsanız bunun uzmanıyla karar verin derim. sağlıcakla...
Canım merhaba senin hangi genlerinde mutasyon var ben de 2 homozigot var

Eklentiler

• 972EA126-1B0F-4E31-BC5B-291EE3B79C31.jpeg
    972EA126-1B0F-4E31-BC5B-291EE3B79C31.jpeg
    173,4 KB · Görüntüleme: 83
Hanımlar çok yorum var,okuyamadım hepsini. 4 lü panel yaptırmıştım. C677t ve 1190 heterozigot. Kan sulandırıcı kullanmak gerekir mi? Yada kullanan var mı doktor önerisiyle ?

Hanımlar çok yorum var,okuyamadım hepsini. 4 lü panel yaptırmıştım. C677t ve 1190 heterozigot. Kan sulandırıcı kullanmak gerekir mi? Yada kullanan var mı doktor önerisiyle ?
Benimde senin gibi çıktı ve doktor önemli değil amadüşük doz iğne kullanırsın gebelik okursa dedi ama hamilelik için sürecimiz başlamadı

Ben de faktör V homozigotum 2 bebek kaybettim şimdi tekrar hamileyim 0,4 oksapar kullanıyorum günde 1 tane. Endişeleniyorum önerebileceğiniz bir şey var mı?
öncelikle kayıplarınız için üzgünüm. sağlıkla yavrunuza kavuşmanızı dilerim..
faktör 5, 2 ve paı heterozigotum. 2 kaybım oldu. kayıplarımdan biri teşhis sonrasında 0,6 oksapar kullanırken oldu. 3. gebeliğimde perinatologla ilerledik ve doz için kan testi yaparak doza karar verdi. benim öykümde pıhtılaşma bozukluğumun düzeyinin çok olmasından kaynaklı olarak dozum yüksek oldu. sizin özelinizde durum nedir bilemem tabii ki. fakat imkanınız varsa bir perinatoloji uzmanna (riskli gebelik uzmanı) görünmenizi ya da dozla ilgili endişeniz varsa anti factor xa testi yaptırmanızı önerebilirim. inşallah sağlıcakla kavuşurusunuz.

faktör 5, 2 ve paı heterozigotum. 2 kaybım oldu. kayıplarımdan biri teşhis sonrasında 0,6 oksapar kullanırken oldu. 3. gebeliğimde perinatologla ilerledik ve doz için kan testi yaparak doza karar verdi. benim öykümde pıhtılaşma bozukluğumun düzeyinin çok olmasından kaynaklı olarak dozum yüksek oldu. sizin özelinizde durum nedir bilemem tabii ki. fakat imkanınız varsa bir perinatoloji uzmanna (riskli gebelik uzmanı) görünmenizi ya da dozla ilgili endişeniz varsa anti factor xa testi yaptırmanızı önerebilirim. inşallah sağlıcakla kavuşurusunuz.
Amin çok teşekkür ederim💐💐

Bu faktör Xa testi kaç günde çıkıyor özel bir test mi yoksa devlette de yapılabiliyor mu ?

Bu faktör Xa testi kaç günde çıkıyor özel bir test mi yoksa devlette de yapılabiliyor mu ?
Hematoloji de yapılıyor diye duydum ama süreç nasıl işler bilmiyorum. ben özelde yaptırdım, ertesi gün sonuç çıktı. 1,5 yıl oldu yaklaşık, 300 civarı idi diye hatırlıyorum

Hematoloji de yapılıyor diye duydum ama süreç nasıl işler bilmiyorum. ben özelde yaptırdım, ertesi gün sonuç çıktı. 1,5 yıl oldu yaklaşık, 300 civarı idi diye hatırlıyorum
Teşekkür ederim canım bende de mhftr çift heterozigot doktor düşük do yazdı Hematoloji ama test yapmadı da merak ettim teşekkür ederim 🙏🏻

Teşekkür ederim canım bende de mhftr çift heterozigot doktor düşük do yazdı Hematoloji ama test yapmadı da merak ettim teşekkür ederim 🙏🏻
mthfr yi pıhtılaşma için çok belirgin bir sorun olarak görmüyorlar, o yüzdn dozunuzu düşük başlatmış olablirler. bağışıklık sisitemi testlerinizle birlikte değrlendiriyor hematoloji, bir durum olsa yönlendirirdi bence. sağlıkla gelsin bebeğiniz.

X