Kanser, günümüzde ölümlerin önde gelen nedenlerinden biridir. Erken tespit edilirse erken bir aşamada tedavi edilebilir. Hastalık hakkında farkındalık yaratmak amacıyla her yıl 4 Şubat'ta Dünya Kanser Günü kutlanmaktadır.

2021 Dünya Kanser Günü için bazı güzel mesajlar ve alıntılar derledik, başkalarını onunla savaşmaya motive etmek için okuduk ve paylaştık.

kanser_gunu_mesajlari_2021.png

Kanserden kurtulanlara Dünya Kanser Günü kutlu olsun ve bu kadar cesur olduğunuz ve diğer hastalara kanserin yenilebilir olduğunu kanıtladığınız için teşekkürler.

Vazgeçmeyin ve güçlü olun çünkü bu kanserle mücadele sizi herkesten daha güçlü yapacak ve herkesten daha yükseğe çıkacaksınız.

Kanserin tedavisi kolay değildir ancak bu imkansız olduğu anlamına gelmez. Dünya Kanser Günü

“Kanserle savaşmanın ilk adımı mutlu olmaktır. Kanserle savaşma söz konusu olduğunda, yüzde 50 tedavinin ilaçla ilişkilendirilebileceğini ve yüzde 50'nin de güce sahip olacağını hissediyorum. " - Anurag Basu

Mucizeler ancak inanç varsa mümkündür, bu yüzden inancınızı kaybetmeyin.

"Zaman kısalıyor. Ama bu kansere meydan okuduğum ve hayatta kaldığım her gün benim için bir zafer. " - Ingrid Bergman

Kanser ölümcül bir hastalıktır, ancak tüm dünya dualarını bir araya getirirse, dünyayı kanserden kurtarmanın bir yolunu bulacağımıza inanıyorum.

“Sanırım kanser hayatıma bir hediye olarak girdi. Vizyonum daha keskin, zihnim daha net, bakış açım yeniden düzenlendi. Pasif-agresif öfkemi ve endişemi daha barışçıl ifadelere dönüştürmeyi başardım. " - Manisha Koirala

Sizi düşünceleriyle yüzüstü bırakan insanları dışlamakta tereddüt etmeyin çünkü olumlu düşünceler ve dilekler kansere karşı savaşı kazanmak için çok önemlidir.

Kanserin tedavisi sadece ilaçlar değil, aynı zamanda sevdiklerinizin sevgisi, desteği ve onu fethetme kararlılığınızdır.

Kanser hayatın sonu demek değildir. Bu yüzden asla pes etmeyin. Savaşmaya devam!

Dünya Kanser Günü