Ev dekorasyonunda tamamlayıcı öğe, duvar aksesuarlarıdır. Bunlar genellikle yağlı boya tablolar, modern tablolar, aynalar, duvar süsleri, masklar gibi çeşitli şekillerde kullanılır. En çok tercih edileni ise tablolardır. Peki her odaya uygun tablo seçimi nasıl yapılır? Hangi mobilya tarzına hangi tür resimler seçilmelidir.

salona_tablo_nasil_secilir-600x336.jpg


Salonda Tablo Seçimi

Modern mobilyalara, klasik konseptlere veya ortantalist konseptlere göre tablo seçilmelidir. Özellikle klasik ve ihtişamlı salon dekorasyonlarında, imitasyon tablo kullanmamaya özen gösterin.

Dünyanın en meşhur tablolarının kanvas baskıları veya tuval baskılarını kullanmak, ucuz bir görüntü verir. Orijinallerini almak mümkün olmayabilir fakat başka bir yağlı boya tablo kullanmanız seçenek dahilindedir. Ya da meşhur olmayan herhangi bir manzara tablosu, kumaş dokuma, cam vitray, goblen tablo gibi farklı çeşitler kullanabilirsiniz. Fakat baskı tablo kullanmayın.

yatak_odasi_tablo_secimi_nasil_yapilir-600x333.jpg
Yatak Odasında Tablo Seçimi

Yine mobilya konseptine göre tablolar seçilmeli, cinsel öğeler ya da uyku kalitesini artıran temalar tercih edilmelidir. Uyurken bakmak istediğiniz manzara, uyandığınızda görmek istediğiniz şahane manzara resimlerini, fazla yormayacak şekilde tercih edebilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonunda özellikle klasik mobilya ve konsept kullanılıyor ise keman tabloları veya estetiklikle çizilmiş kadın tabloları çok şık görünmektedir.

tablo_secimi_nasil_olmali-600x425.jpg
Oturma Odasında Tablo Seçimi

Genellikle modern tablolar kullanılan ve soyut resimlerle süslenen oturma odalarında tablo seçerken, sıcaklık ve samimiyet verecek temaları seçmelisiniz. Şehir resimleri, müzik sembolleri, doğa manzaraları tercih edilebilir. Canlı renkler ve canlı temalarla dijital baskı tablolar kullanabilirsiniz.

Poster tablolar veya duvar stickerları ile süsleyebilir, ev dekorunuza göre size en çok enerji katacak resim ve tabloları tercih edebilirsiniz. Koridorlarda kullanılan tablolar evin havasına şık bir enerji katmakta ve dekorasyonu daha zengin göstermektedir. Özellikle çiçek resimleri, porselen duvar tabloları, alçıdan yapılan çiçek sepetleri, muazzam duracaktır.

2019 Dekorasyon Trendleri Tıklayın !
Çocuk Odaları İçin Tablo Seçimi Tıklayın !
  • Beğen
Reactions: ebruli3535