Yeni ayakkabılar veya sıkan ayakkabılar için patates uygulaması yaparak, ayaklarınızın rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Ayakkabıları genişletmek için pratik yöntemler uygulayabilirsiniz.

Ayakkabılar İçin Pratik Teknikler
Ayakkabılara kalıp koydurmak veya kunduracıların genişletme çalışmaları yapması yöntemlerden biri olabilir. Diğer bir yöntem ise içerisi su dolu poşetleri, ayakkabılar içerisine yerleştirmek ve ardından buzdolabında bekletmek. Bu yöntem sıkan veya küçük gelen ayakkabıların daha rahat olmasını sağlarken, kolay şekilde genişlemesine olanak sunar.

Islak gazete kağıtları ile ayakkabı içlerini doldurmak, ayakkabıları genişletme formüllerinden biridir. En pratik ve konforlu yöntem ise patates tekniğidir.

sikan_ayakkabilari_genisletme_yontemleri.jpg


Patates İle Ayaklarınızı Rahatlatın
Ayakkabıların numara, model ve büyüklüklerine göre iki büyük boy patates alın. Patatesleri soyduktan sonra havlu peçete veya gazete kağıdı ile sarın. Ardından ayakkabıların burun kısımlarına doğru iyice yerleştirin. Bir gece bu şekilde bekletin.

Kuruyan patatesler, ayakkabı derisinin genişlemesine olanak sunacaktır. Ayrıca ayakkabı içindeki kötü kokuların giderilmesi için de en etkili yöntemlerden biridir. Patates ile ayakkabı genişletme tekniği, bez ve kumaş ayakkabılarda önerilmez. Patates üzerindeki ıslaklık, kumaşa geçeceği için leke oluşumuna neden olabilir.

kolay_ayakkabi_genisletme_yontemi-600x600.jpg


Konforlu Ayakkabı Kullanımı
Size en rahat gelen ve en sık giydiğiniz ayakkabının daha uzun ömürlü olması ve ayak sağlığınızın devam ettirilmesi için aynı ayakkabıyı üst üste giymeyiniz. En az 1 ya da 2 gün ara vererek havalanmasını sağlayın.

Sıkan Ayakkabılara Çözüm Yöntemleri Tıklayın !

Babet Nasıl Genişler? Tıklayın !

Önü sıkan ayakkabı nasıl genişletilir? Tıklayın !