Evde oluşan yemek kokularından en ağır olan kokular yoğun et kokusudur. Evde koku olmadan et pişirmek için neler yapmanız gerekir? Etin kalitesini bozmadan doğru yöntemler ile pişirdiğinizde tüm kokuları ortadan kaldırabilirsiniz.

Evinizde kızartma ya da fırında pişirdiğiniz et yoğun kokulara neden olur. Sevdiğiniz bu besinin tüm eve yayılan ve mutfakta günlerce kalan hoş olmayan kokusundan kurtulmak için ne yapabilirsiniz?

et_kokusu_nasil_cikar_gecer.jpg


Et Kokusu Nasıl Giderilir?

Mutfak kapısını kapatmayı unutmayın. Yoğun koku oluşturan koyun eti pişiriyorsanız diğer odalarında kapılarını kapatabilirsiniz.

Havalandırma sistemini mutlaka açın. Yeterli olmadığında pencereleri açın. Eve sinmiş olan kokuyu çıkarmak için daha fazla uğraşmanız gerektiğini unutmayın.

Eti tava ya da tencerede pişiriyorsanız;

Bir tencerenin içine karbonat ekleyin ve kaynatın.

Sirkede et kokuların bastırılmasına yardımcı olur. Yarım su bardağı sirkeyi bir tencere suyun içinde kaynatabilirsiniz.

Tarçın ve vanilyayı tencerenin içinde en az 15 -20 dakika kaynatın.

evi_kokutmadan_et_pisirmek.jpg


Fırında Pişiriyorsanız;


Defne yaprağı kullanabilirsiniz. Fırın tepsisinin içinde birkaç tane ekleyebilirsiniz.

Fırında kalan kokudan rahatsız oluyorsanız, yeni kapattığınız fırının içinde alüminyum folyonun üzerine dökülmüş tarçını bekletebilirsiniz.

Eti pişirdikten sonra bulaşıkları hemen yıkamak kokulardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Elde yıkıyorsanız bulaşık suyuna limon ve karbonat ekleyebilirsiniz. Kötü kokulardan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Mutfaktaki Et Kokusu Nasıl Çıkar?
Buzluktaki Et Eridi Kokusu Nasıl Geçer?
Evi Kokutmadan Balık Pişirmek için Tıklayın !