Giysilerde oluşan küf lekelerini çıkarmak için kullanılacak basit metotlar etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Özellikle kirli çamaşır sepetinde ıslak elbise ya da kıyafetlerle birlikte bırakılan giysilerde bir süre sonra küf lekeleri oluşmaya başlayacaktır. Toplu iğne boyutunda ve ufak ufak oluşmaya başlayan bu küfler bakteriyel olması bakımından oldukça risklidir. Özellikle bebek kıyafetlerinde oluşan bu küfler, bebeğinizin sağlığını da ciddi boyutta riske atmaktadır.

Giysiden Küf Lekesi Nasıl Çıkar?
Giyside oluşan küf lekelerini çıkarmak için öncelikle kullanılacak birkaç önemli başlangıç adımı vardır. Bu adımlar sırayla uygulanarak giysilerde oluşan küf lekelerinden oldukça kolay bir şekilde kurtulmuş olunur. Bu adımlardan en önemlisi ağartıcı kullanmaktır. Giysilerde kullanılacak olan ağartıcıya yalnız oldukça dikkat edilmelidir. Kullanırken giysileriniz yüksek oranda zarar görebilir.

giysiden_kiyafetten_kuf_rutubet_lekesi_nasil_cikar-600x400.jpg


Açık Renkli Giysilerden Küf Lekesi Nasıl Çıkar?
Açık renkli giysilerden küf lekelerini çıkarmak isteyen kişiler, kıyafetin üzerinde bulunan küfü dış alana yumuşak bir fırça yardımı ile çırpabilirler. Açık renkli giysiler için klorlu ağartıcı kullanmak oldukça önemlidir. Kullanılan ağartıcıyı bütün giysiye uygulamadan önce ufak bir alana uygulayarak rengin açılıp açılmadığı kontrol edilmelidir. Bir yemek kaşığı ağartıcıyı bir bardak suyla karıştırıp seyreltmek giysilerinizi korumaya oldukça yardımcı olacaktır. Hazırlanan karşımı boş bir sprey şişesine koyarak uzaktan kıyafetin üzerine püskürtebilirsiniz. En son olarak giysiyi talimatta belirtilen şekilde yıkayın.

Kıyafetlerden Temizlenmesi İmkansız Lekeler Nasıl Temizlenir? Tıklayın !

Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir? Tıklayın !

Leke Çıkarma Doğal Yöntemler Tıklayın !


Kıyafetlerden Kan Lekesi Nasıl Çıkar? Tıklayın !