Bu yazımızda içecekler ile nasıl yağ yakılır, yağ yakıcı İçecekler nelerdir, konusunda sizlere önemli bilgiler derledik.

İçecekler İle Nasıl Yağ Yakılır?
Günümüzde diyet yaparken yağ yakıcı yiyecekler yanında özellikle bu ve benzer yiyeceklerden yapılan ve doğal yağ yakıcılar olarak kabul edilen yağ yakan içecekler de çok tercih ediliyor. Yağ yakan içeceklerin özellikle denenmiş ve yağ yaktığı ispatlanmış olanları var. Bunların geneline bakıldığında alında bu içeceklerin yağ yakma kabiliyeti olan birkaç gıdanın dengeli karışımı olduğunu görüyoruz.

Şaşırtıcı derecede bu içeceklerden bazıları lezzetli ve normal zamanda da içmek için arayacağınız türde içecekler.

yag_yakici_icecek_tarifleri-600x348.jpg


Yağ Yakan İçecekler Nasıl Yapılır?
En etkili yağ yakan içecek tarifleri için bazı örnekler şu şekilde:

  1. Salatalık Suyu
Salatalık, taze nane ve greyfurt suyu ile yapacağını karışımı blenderden geçirip yağ yakıcı bir içecek elde edebilirsiniz.

  1. Kirazlı Saplı Su
Kiraz sağlarını kaynatıp suyunu bir sürahiye doldurun içine liman dilimleri ve elma dilimleri atıp buzdolabında bekletebilirsiniz. Her gün bir bardak içtiğinde yağ yakmanızı hızlandıracaktır.

  • Nar Suyu ve Erik
Nar suyu ve çekirdeklerini çıkarttığınız yeşil erikleri bir parça maydanoz ile blendere atıp karıştırın. Günde 2-3 bardağa kadar içebilirsiniz.

  • Semizotu ve Çilek
100 gr semizotu, 7-8 adet taze çilek, bir tutam taze nane ve yarım limon suyunu püre haline gelene kadar blenderde karıştırın. Karışımı sulandırmak için biraz daha limon suyu veya soğuk su ekleyin.

  • Havuç ve Domates Suyu
Bu karışım bir yağ katili olarak kabul ediliyor. Katı meyve sıkacağınız varsa 4 tane havuç ve 2 mevsiminde domates ile hazırlayacağınız içeceği taze nane ve limon ile lezzetlendirin. Tadı sandığınızdan çok daha güzel olacak emin olabilirsiniz.

  • Adaçayı ve Cevizli Su
Kışın yaptığınız gibi adaçayını demleyip adaçaylarını suyun içinde çıkarın. Bu suya taze cevizler ekleyip buzdolabında bekletin. Günde 2-3 bardak içebileceğiniz sağlıklı bir içecek elde edersiniz.

  • Pancar Suyu
Pancarı tarçın çubukları ile haşlayıp elde edeceğiniz su biraz acımtırak olabilir ancak limon ve nane ile tatlandırarak hoş bir yağ yakıcı elde edersiniz.

Yağ Yakan Süper Besinler Tıklayın !

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır? Tıklayın !

Yağ Yakan Ve Tok Tutan Besinler Tıklayın !

Yağ yakımı hızlandırma Yolları Tıklayın !