Yaşam alanlarının olmazsa olmazı mobilyalar, kullanıcılarının beğenilerine, tercihlerine, ihtiyaçlarına ya da trendlere göre her dönem farklı tasarımlara, renklere bürünüyor. Ancak bunlar içinde en dikkat çekici olanları genellikle lüks mobilyalardır. Çünkü bu tarz mobilyaların, mekânlara ihtişam ve seçkinlik katan bir havası vardır.

Lüks mobilyada özellikle el işçiliğindeki ustalık ve kullanılan malzemelerin kalitesi ön plana çıkar. Lüks koltuk takımları, lüks yatak odası takımları, lüks yemek odaları ve lüks dekorasyon ürünlerinde genellikle klasik çizgiler göze çarpar.
luks-padisah-klasik-koltuk-takimi-67869-10-B.jpg


Lüks mobilya alırken dikkat!

Lüks mobilya seçerken, hayalinizdeki dekorasyonun yaşam alanlarınızın fiziksel yapısı ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Lüks oturma grubu, lüks yemek odası, lüks yatak odası ya da lüks yemek odası satın alırken, gittiğiniz mağazanın tasarım tecrübesinin, sizi tam olarak anlayan mimari birikiminin ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürme yeterliliğine sahip kusursuz bir üretim gücü bulunması önemlidir.

Lüks mobilyalar, gerek malzeme kalitesi gerekse işçiliği bakımından diğer modellere göre çok daha farklıdır. Bu tür ürünlerde genellikle ağaç malzeme kullanılır ve fabrika üretiminden ziyade el işçiliği ile imal edilmektedir. Bu unsurlarda doğrudan fiyata yansımaktadır. Dolayısıyla lüks tasarımlar, diğer mobilyalara göre fiyat açısından daha pahalıdır. Bununla birlikte erişilebilir lüks ürünler satan mağazaların da bulunduğunu unutmayın. Mağaza mağaza gezmeye bile gerek kalmadan internet üzerinden yapacağınız “lüks mobilya” aramalarında, bu tarz markalara kolaylıkla erişebilirsiniz.

Lüks salon takımınız, misafirleriniz üzerinde derin bir etki bırakabilir…

Evdeki yaşam alanlarının en merkezi mekanlarından birisi de oturma odası ve salonlardır. Dostlarınızı, akrabalarınızı ve seçkin konuklarınızı, rahat, keyifli ve şık bir ortamda ağırlamak ve onlara ne kadar özel olduklarını hissettirmek isterseniz, dekorasyon tercihinizi lüksten yana kullanabilirsiniz. Misafir odası için tercih edilen lüks salon takımının rahatlığı, şıklığı, ihtişamı ve tasarımı, evinize gelen ziyaretçileriniz üzerinde kalıcı bir etki bırakacaktır.

Evde aile üyelerinin bir araya geldiği, etrafında dostlarla özel buluşmaların yaşandığı, seçkin konukların ağırlandığı ve sohbetlere eşsiz lezzetlerin eşlik ettiği en keyifli alanlardan bir diğeri de yemek odalarıdır. Göz alıcı aynaların, varaklı sandalyelerin, şaşalı masaların ve oyma desenli gümüşlüklerin bir arada kullanıldığı klasik, modern ve avangart tarza sahip lüks yemek odası koleksiyonları, evinizin konfor ve ihtişama apayrı bir hava katacaktır.
luks-atlantik-klasik-yemek-odasi-72986-11-B.jpg


Yatak odanız, layık olduğunuz konfor ve ihtişamı yansıtsın…

Yaşamınızın sadece size özel en ayrıcalıklı mekanı olan yatak odanızın tasarımı da layık olduğunuz ihtişam ve konforu yansıtmalı. Geçmişin estetik çizgilerinden, modern dünyanın yenilikçi anlayışına uzanan lüks yatak odası koleksiyonları ve lüks aksesuarlar içinden tarzınıza uyan bir seçim yapabilirsiniz.
luks-atlantik-klasik-yatak-odasi-72980-11-B.jpg


Lüks ürünlerle dekorasyonunuzu tamamlayın

Lüks mobilyalar, sadece salon takımlarından, yemek odalarından ya da yatak odalarından oluşmaz. Josephin, zigon sehpa, dresuar, berjer, konsol, ayna gibi tamamlayıcı ürünlerin de lüks olanlarını tercih edilerek, dekorasyonunuza bütünlük katabilirsiniz. Lüks aksesuarlar, lüks mobilyaların bulunduğu alanlara ayrı bir estetik katacaktır.

Lüksün yeni yorumuna bir göz atın

Lüks tasarımlar, her ne kadar diğer modellere göre fiyat açısından daha pahalı olsalar da bu tarz tasarımları kaliteli malzeme ve işçilikle buluşturup, erişilebilir fiyatlara sunan kurumsal markalar da mevcuttur. Örneğin Türkiye’de lüksü yeniden yorumlayan LUXURY LINE markası güçlü tarihi bağlara sahip yakın coğrafyalardan okyanus ötesine kadar Dünya’nın her noktasına hizmet verebilecek alt yapıya sahip bulunuyor.

Firmanın 2018 koleksiyonu içinde lüks salon takımları, lüks oturma grupları, lüks yemek odası takımları, lüks yemek odası takımları ve birbirinden özel lüks akesuarlar bir arada yer alıyor.

Üstelik tercihe göre özel üretim de yapılabiliyor. LUXURY LINE markasının birisi mobilya kenti MASKO, diğeri de Tuzla olmak üzere İstanbul’un her iki yakasında mağazaları bulunuyor. Ayrıca Luxury.com.tr sitesi üzerinden de Türkiye’nin en zengin lüks mobilya ve aksesuar koleksiyonu sunuluyor.

Koleksiyonunda, ağırlıklı olarak günümüz yaşam tarzının, geçmişten gelen klasik çizgiler ve zarif detaylarla ustaca harmanlandığı avangart tasarımlara yer veren Luxury.com.tr, erişilebilir lüksün yeni adresi olmayı hedefliyor. Markanın özel tasarımları hakkında detaylı bilgi almak için +90 552 807 6767 numaralı WhatsApp hattından iletişime geçebilirsiniz.