Mutfaklar evde hijyenin en önemli olduğu ve çabuk dağılan alanlardır. Mutfağın her zaman temiz ve düzenli görünmesi için bilmeniz gerekenler var. İşte gizli çekmeceler diğer çözüm önerilerini sizin için sıraladık.

Mutfağınızda eşyalarınız için yeterli alan olmaması her zaman dağınık bir görüntü oluşmasına neden olur. Tezgah üzerinde eşyaların olması, dolap kapaklarının kapanması en önemli sorunlar arasında yer alır. Tüm bunları engellemek için hazırladığımız öneriler var.

mutfak_duzeni.jpg

Çekmeceleri Düzenleyin

Mutfağınızda aradığınız gıda malzemeleri ve küçük eşyaları bulabilmek için çekmecelerin her zaman düzenli olmasına özen gösterin.

Taşınabilir Dolap Alın

Mutfağınız küçük ve sürekli yer değiştirmeniz gerekiyorsa taşınabilir mutfak dolabı alabilirsiniz. Böylece istediğiniz şekilde konumlandırabilirsiniz.

Havanlandırma Sistemi

Mutfaktaki yemek kokularından kurtulmanın en etkili yolu sağlıklı ve hızlı çalışan bir havalandırma sistemidir. Mutfaktaki kötü kokuları yok edebilmek için doğal yöntemleri de kullanabilirsiniz. Tarçın ve vanilyayı su ile karıştırıp ocağın üzerinde kaynattığınızda koku oluşumunu engelleyebilirsiniz.