Beyaz renk mutfak dekorasyonu nda son yıllarda trend haline gelmiştir. Bunda beyaz rengin büyüleyici katkılarının önemi büyüktür. Öncelikle bir mobilyada beyaz renk kullanıldığında; o ortama parlak ve taze bir hava katmaktadır. Aynı zamanda ortamın olduğundan daha büyük gözükmesine neden olmaktadır. Bu yüzden insanlar evde geçirdikleri vaktin büyük bir çoğunluğunu mutfakta geçirdiklerinden; mutfakları için kendilerini daha iyi hissedebilecekleri, aynı zamanda şık da olan bir görünüm istemektedirler. Özellikle mutfağı güneş almayan kişilerin de başvurabileceği ufak bir hiledir, mutfağı beyaz renk ile dekore etmek.

Beyaz Renk Mutfak Dekorasyonu Temizlik Açısından Zor Mu?
Temizlik açısından bakıldığında beyaz renkte dekore edilmiş bir mutfak ile devam etmek pek de kolay değildir. Özellikle ocağın sık kullanıldığı bir mutfakta, beyaz renkteki dolaplarda sararma meydana gelir. Dolayısı ile düzenli olarak mutfaktaki beyaz renkteki eşyaların temizlenmesi gereklidir.

Sararmış Mutfak Dolapları Nasıl Beyazlatılır?
Beyaz renkte olup zamanla sararmış olan mutfak dolaplarını tekrar beyazlatabilmek için kullanılması gereken yöntemler şunlardır:

  • Öncelikle 1 fincan sirke, 2 fincan ılık su ve 1 yemek kaşığı karbonat karıştırılmalıdır. Bu karışım ile sararmış olan mutfak dolapları silinmelidir.
  • Ayda bir kez mutfak dolapları ılık su ve yağ çözücü karışımı ile birlikte silinmelidir.
  • Bulaşık deterjanı ılık su ile karıştırılıp mutfak dolaplarını silmek için kullanılabilmektedir.
beyaz_mutfak_dekorasyonu_2019_tasarimlari-1-600x399.jpg
beyaz_mutfak_dekorasyonu_2019_tasarimlari-2-600x450.jpg
beyaz_mutfak_dekorasyonu_2019_tasarimlari-4-600x399.jpg
beyaz_mutfak_dekorasyonu_2019_tasarimlari-5-600x381.jpg
beyaz_mutfak_dekorasyonu_2019_tasarimlari-6-600x452.jpg


Mutfak Köşe Takımı Modelleri 2019 Tıklayın !
Mutfak Dekorasyonunda Açık Raf Kullanmanın 7 Püf Noktası Tıklayın !
Beyaz Renk Salon Dekorasyonu 2019 Tıklayın !
2019 Kız Çocuk Odası Modelleri Tıklayın !