Tüp bebek tedavisi günümüzün gelişen şartları ile birlikte ileri aşamalarda başarı sağlamakta ve sağlıklı bir şekilde bebek sahibi olmak isteyenler için alternatif bir yol sunmaktadır. Tüp bebek tedavisinin esas amacı vücutta bulunan folikül sayısını arttırmaktır. Bunun için uygulanan tedavi yöntemi ve süreç ise tüp bebek tedavisi olarak adlandırılmaktadır. Tüp bebek fiyatları 2019 yılında teşekküllü bir muayeneden sonra ve takip edilmesi gereken tedavi sürecine göre değişiklik göstermektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Uygulaması Nasıl Yapılır?
Tüp bebek tedavisinde öncelikle aşılama yöntemi ile embriyo transferi gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamada amaçlanan kadın vücudundaki folikül seviyesini arttırarak, vücudun doğurganlığını geliştirmek ve arttırmaktadır. Bu aşamadan sonrasında ise tedavi süreci laboratuvar ortamında devam etmektedir. Sperm hücreleri ve yumurtalar laboratuvar ortamında elde edilmekte ve suni yollar ile yumurtanın döllenmesi sağlanmaktadır.

tup_bebek_maliyeti_2019_sgk-600x401.jpg


Tüp Bebek Tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
Tüp bebek tedavisi gerçekleştikten sonra genel olarak doktorlar ilk 3 gün evden çıkılmamasını ve istirahat edilmesini tavsiye etmektedir. Bunun yanı sıra doktorun verdiği ilaçlar haricinde ağrı kesici ya da herhangi bir başka bir ilacın kullanılmaması gerekmektedir. Doktor tüp tedavisi süresince kullanılacak olan ilaçları belirtmektedir. Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların fiyatları SSK kapsamında olup olunmamasına ve tedavi sürecinin gidişatına göre değişiklik göstermektedir. Son 30 yıldır devam eden ve günümüzde oldukça gelişen tüp bebek tedavisi anne ve baba olmak isteyenlere umut ışığı olmaya devam ediyor.

2019 Tüp Bebek Özel Bölüm Tıklayın !

SGK tüp bebek tedavisinin ne kadarını karşılar ? Tıklayın !

Tüp Bebek Nedir? Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır? Tıklayın !

Tüp Bebek Tedavisinde PRP Nasıl Yapılır? PRP Kimlere Uygulanır? Tıklayın !