Zeytinyağının vajinaya olan faydalarının ne olduğu ve zararının olup olmadığıkadınlar tarafından üzerinde oldukça fazla durulan bir detay olarak göze çarparken bu yönde zeytinyağı kullanımı,

  • Cinsel ilişi sırasında kayganlaştırıcı şeklinde
  • Vajina beyazlatma amacıyla (genital bölge kararmasının doğal tedavisinde)
  • Vajinusmus tedavisinde
  • Vajina çevresinin ölü deriden arındırılmasında
  • Vajinal enfeksiyon ve bakteri tedavisinde sıkça başvurulabilen bir olgudur.
Vajina Kararması İçin En Doğal Yöntem
Çevresel etmenlerin yanı sıra, cilt rahatsızlıkları ve tıraş tahrişi gibi nedenlerle oldukça sık meydana gelebilen vajina kararması için zeytinyağı önemli bir fayda sağlamaktadır. Vajina kararması için zeytinyağı uygulamasında kuru haldeki vajinaya masaj yaparak haftada 3 gün 10’ar dakikalık masaj genital kararmanın önüne geçebilecektir.

zeytinyagi_vajina_faydalari-600x400.jpg


Cinsel İlişki Sırasında Kayganlaştırıcı Amacıyla Kullanılan Zeytinyağı
Ağrılı cinsel ilişki problemi olan kadınlar için zeytinyağı doğal ve organik bir kayganlaştırıcı şeklinde değerlendirilirken, cinsel ilişkide zeytinyağı kullanmak tercihlerini oldukça etkin olduğundan söz edilebilir. İyi bir kayganlaştırıcı olarak ifade edilebilen zeytinyağının bu amaçla kullanımında oldukça dikkatli olunmalı, bu yönde fazla miktarda zeytinyağı tercihi kasık ağrısına neden olabilir.

Vajinal Enfeksiyon Ve Bakteri Tedavisinde Zeytinyağı
Vajinal enfeksiyon ve bakteri problemleri oldukça fazla kadının yakındığı bir şikâyet olmakla beraber, enfeksiyonun hemen ertesinde ortaya çıkan mantar, idrara çıkmakta zorlanma, tahriş ve yanma gibi olumsuzluklar kadınların yaşam kalitesini bir hayli düşürürken bu konuda karbonat ile birlikte zeytinyağı kullanımı da oldukça önemlidir. Vajina tahriş zeytinyağı ilişkisi yanında vajinanın tahriş olmasına yol açan durumların da ortadan kaldırılması da gerekmektedir.

Vajina İçin Zeytinyağı Zararlı Mı?
Vajina için zeytinyağı kullanımı makul ölçülerde önemli faydalar içerebilirken zeytinyağının fazla kullanımı vajinanın PH dengesini bozabileceği gibi başka sorunların da yolunu açabilecektir.

Zeytinyağı vajinaya zarar verirmi? Kullananlar Tıklayın !

Vajina Kararması Nasıl Geçer? Tıklayın !

Vajina Kararmasına Bitkisel Çözümler Tıklayın !

Vajina Daraltma Doğal Yöntemler Tıklayın !


Hamilelikte Vajina Temizliği Nasıl Yapılır? Tıklayın !