Yaşlanmamak ve kırışıklık oluşmasını engellemek için bilmeniz gereken en önemli maddeleri sıraladık. Yaşlanmayı engellemenin 3 yolu var. İşte yaşıtlarınızdan genç görünmek için mutlaka yapmanız gerekenler.

Ciltteki ilk yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkışında genetik faktörler etkilidir. Cildiniz için yapacağınız doğru seçimler ile bu süreyi geciktirebilirsiniz. Gergin ve genç görünen bir cilde sahip olmak için 20'li yaşlardan itibaren cildinize yatırım yapmanız gerekir. Beslenme alışkanlıkları, düzenli bakımlar, sağlıklı yaşam tarzı ile başarabileceğiniz genç görünmenin sırlarını araştırdık.

yaslanmayi_engelleme.jpg

Yaşlanmayı Durdurmanın Yolları


Yüz Yogası

Son dönemde adını duymaya başladığımız yüz yogası, cilt bakımları kadar etkili bir yöntemdir. Yüz kaslarının sarkmasını engellemek için günde 10 dakika ayırarak yüz yogası yapabilirsiniz. Cilde diri bir görünüm sağlayan yüz yogasından istediğiniz sonucu alabilmek için düzenli uygulamalar yapmanız gerekir.

Düzenli Cilt Bakımları

Denediğiniz bakım ürünleri ya da doğal maskelerin tek kullanımda etki etmesini beklememelisiniz. Güzellik bakımlarında en önemli püf noktasının doğru ürün ve doğru uygulama teknikleri olduğunu unutmayın. Yaşınıza uygun olan nemlendiricileri her gün, peelingleri her hafta ve genel cilt bakımlarını ise iki haftada bir defa tekrarlamanız gerekir.

Sağlıklı Yaşam

Vücudun kendisini yenilemesi yaşlanmayı engellemenin en önemli adımdır. Bunu sağlamak için vücudunuza iyi bir yatırım yapmanız gerekir. Beslenme alışkanlıklarınıza özen gösterin. Yaşlanma ve kırışıklıklara neden olan şekeri hayatınızdan çıkarın. Vücudu yoran toksinlerden kurtulmak için ayda bir defa detoks kürleri hazırlayın. Sigaranın yaşlanma üzerinde etkili olduğunu unutmayın. İlk kırışıklar cildinizde başdan önce bu alışkanlığınızdan kurtulun.