Yüzden kilo almak bitkisel uygulamalar ve yüz egzersizleri ile mümkündür. Sarkık yanakların toparlanması veya göçük göz altlarının dolması ile daha sağlıklı bir görünüme kavuşacak olan yüze, bütün bunların yapılabilmesi için evde de yapılabilecek bazı uygulamalarda bulunulması gerekmektedir.

Yüzden Kilo Almanın Bitkisel Yolları
Yüzden kilo almak için bitkisel çözümler şöyle sıralanabilir:

  • Shea Yağı: 10 dakikalık shea yağı masajı ile cilt kaybettiği yağ hücrelerini geri kazanarak daha dolgun bir görünüme kavuşur. Bu yağ, içeriğindeki yağ asitleri sayesinde cilde kaybettiği elastik özelliği geri kazandırarak yaşlanma belirtilerinin de önüne geçer.
  • Bal: Yüz çökmesinin en önemli nedenleri arasında bulunan kuruluk, bal uygulaması sayesinde ortadan kalkar. Yüzden kilo aldıran yiyecekler arasında bulunan bal, yanak bölgesinde günde 10- 15 dakika bekletilirse yanaklarda dolgunlaşmaya yardımcı olur.
  • Süt: Tıpkı bal gibi günde 10 dakikalık süt masajı yanakları dolgunlaştırır, yumuşak bir cilde sahip olmayı sağlar.
yuzden_kilo_alma_yontemleri_bitkisel_yollar_yuz_egzersizleri-600x338.jpg


Yüzden Kilo Almak İçin Egzersizler
Yüzden kilo almak için yapılacak yüz egzersizleri öncelikle yanakları çalıştıran balon üfleme gibi egzersizlerdir. Bazı egzersiz örnekleri şu şekilde verilebilir:

  • Mum Üfleme: Dudaklar büzülüp yanak şişirilerek yapılan egzersiz, yanak kaslarını geliştirerek yanağın toparlanmasını sağlar.
  • XO Egzersizi: Dudak kenarlarındaki sarmalardan kaynaklı çökük görüntüye karşı yapılan bu egzersizde, abartılı bir şekilde yüz kasları kasılır. X ve O harfleri kasılarak söylenir. Bu sayede kaslarda toparlanma ve güçlenme gözlenir.
Sadece Yüzden Kilo Almak Mümkün mü ? Tıklayın !

Yanak Sarkmasına Çözüm Tıklayın !

Doğal Yollarla Yanak Dolgunlaştırma Tıklayın !

Yüzden Kilo Nasıl Verilir? Yüz İnceltme Yolları Tıklayın !


Yüz Yogası – Resimli Anlatım Tıklayın !