Kontakt Lens 1.75 1.50 göz numarasi aradaki 25 lik fark

Eflatunnnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2018
12
1
32
Selamlar ben 1.5 aydir lenes kullaniyorum göz numaralarim farkli ama 1.50 1.75 miyopum kime sorsam hangi.optikceye desem 1.50 al ikisi icin neden farkli aliyosun bi kutu lens yeter dediler bi tarafdan dusunuyorum.adamin 2 kutu lens almam isine gelir nedem 1 kutu desin diye bi yandan da icime dert oldu soloticanin hidracor montly serisinden cristali alacam ama periyotta 1.75 yok bu sekilde kullanan varmi aradski 25 lik fsrk sorun yaratirmi

Aslinda yine uygun lenlseir alicaktim ama seride 1.75 yok o yuzden.optikcilerin dedigi aklima.geldi o seriden alirsam.mecbur. iki gozum.icinde 1.50 almam.gerekiyor

Benim biri 2.00 diğeri 2.25 miyopum. Ben de her iki gözüm için de 2.00 derece lens kullanıyorum. 0,25 lik fark için gerek yok uğraşmaya :)

Benim biri 2.00 diğeri 2.25 miyopum. Ben de her iki gözüm için de 2.00 derece lens kullanıyorum. 0,25 lik fark için gerek yok uğraşmaya :)
Öylemo diyosun ya bunu doktorlar sitesinde biri sormuş doktor bunu dusunemeyecek kadar dusuncesizmi oyle olsa ikisinide ayni.kullan derdi gibi bi.cevap.vermiş bu arada lens önerin varmi

Jhonson & johnson acuvue qasys kullanıyorum. Ama doktor kontrolünde denemen lazım, hangisini takınca gözün rahat ediyor, ona göre seçmelisin.

Selamlar ben 1.5 aydir lenes kullaniyorum göz numaralarim farkli ama 1.50 1.75 miyopum kime sorsam hangi.optikceye desem 1.50 al ikisi icin neden farkli aliyosun bi kutu lens yeter dediler bi tarafdan dusunuyorum.adamin 2 kutu lens almam isine gelir nedem 1 kutu desin diye bi yandan da icime dert oldu soloticanin hidracor montly serisinden cristali alacam ama periyotta 1.75 yok bu sekilde kullanan varmi aradski 25 lik fsrk sorun yaratirmi

Bende hep oyle aliyorum. 25 numara dusuk olan lens ve gozluk aliyorum.

Bence tek kutu al 1.50 ben de öyle yapıyorum bir de göz numarandan düşük kullanman eğer görmede çok zorluk çekmiyorsan kötü birşey değil diye biliyorum. Ama yüksek numaraya alışınca göz tembelleşiyor gibi geliyor bana en azından ben öyle hissediyorum kendimde.

X