1 buçuk yaşında oğlum öğlen uykusunu bıraktı...

Yenianne59

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2017
1.421
982
Herkese merhaba oğlum şuan 2 yaşında ama 1 buçuk yaş itibari ile öğlen uykusunu bıraktı be yaptıysam önüne geçemedim uyumayı tamamen reddediyor öğlen uykusunda uyuyacağı odaya bile girmiyor bıraksam bi yerde uyuyakalmıyor gözlemliyorum esnediği zamanlar oluyor ama yinede yanaşmıyor normal yatış saati 9dur öncesinde rutinlerimiz var öğlen uykusu uyumadığı halde rutinler için bile uyku öncesini başlatamıyorum ağlamakla geçiyor hep uyuması 10u buluyor daha çok kücük nasıl öğlen uykusunu bırakır anlamıyorum uyku saatlerimiz hep kavgayla geçiyor

Benim oğlumda 2 yaşında bıraktı öğlen uykusunu. Hala hayret ederim nasıl dayanıyordu diye çünkü sabah erkenden uyandırmayı (sabah altı da kalksa akşam altıya kadar otururdu) bütün gün yormayı her şeyi denedim günde 6000 adım atıyorduk eve dönüşte otobüste uyu bari değil mi; yok, uyumuyordu. Sonra kabullendim bazı çocuklar öğlen uykusu uyumuyor. Çok zorlamakta ters tepebilir diye düşünüyorum.

Benim oğlumda 2 yaşında bıraktı öğlen uykusunu. Hala hayret ederim nasıl dayanıyordu diye çünkü sabah erkenden uyandırmayı (sabah altı da kalksa akşam altıya kadar otururdu) bütün gün yormayı her şeyi denedim günde 6000 adım atıyorduk eve dönüşte otobüste uyu bari değil mi; yok, uyumuyordu. Sonra kabullendim bazı çocuklar öğlen uykusu uyumuyor. Çok zorlamakta ters tepebilir diye düşünüyorum.
Ben çok fazla zorladım sanırım şuan çocuk her türlü uykuyu reddediyor

Ben çok fazla zorladım sanırım şuan çocuk her türlü uykuyu reddediyor
Geçiyor demeyi isterdim ama zor da olsa alıştım sürece. İnşallah düzelir çünkü anne için de zor oluyor çocuk uyurken az da olsa dinleyebilirsin ama uyumayınca insan ne yapacağını şaşırıyor.
Benim oğlum ağlamıyordu, esnemezdi bile mesela sabah 6'da mı kalktı akşam 6'da uyurdu bir saat sonra uyanıp gezinir 10-11 gibi akşam uykusuna yatardı.
Birkaç sefer doktoruna dedim herhangi bir rahatsızlığı olmadığı için herhangi bir şey demedi. İsterseniz bir uzmana danışın, biraz akışına bırakın.

X