1 örgün 3 açık üniversite okunabilirmi 2 yıllık üniversite okuyana iş yokmu?

Satisfya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2021
6
-3
23
Merhaba gelecek yıl tytye giricem örgün olarak sivil havacılık kabin hizmetleri bölümü okumak istiyorum açık öğretim üniversitesinden Halkla ilişkiler ve reklamcılık, Havacılık yönetimi, Kültürel miras ve turizm bölümü okumayı düşünüyorum. Aynı anda 1 örgün üniversite 3 açık üniversite okunabilirmi seçebilirmiyiz bu şekilde ve çevremde bazı kişiler diyor 2 yıllık örgün okuyacaksan hiç okuma diyorlar 2 yıllık bölüm okuyanı işe almazlar diyorlar hosteslik düşünüyorum hosteslikte sıkıntı olurmu 2 yıllık örgün üniversite?

Ayrıca size tavsiye belliki kafanız karışık eğer hostelik planlıyorsanız önce uluslararası dil olan ingilizce ve çince alanınca iyi bir kursa yazılmanızı tavsiye ederim ayrıca bedensel olarak bazı ölçüler var onlarada bir göz atın. Hosteslk için okuldan bile önce yabancı dil gelir haberiniz olsun(alt komşum hostes) az çok ondan dolayı biliyorum

Okuyabilirsiniz de benim İngilizce kimya mühendisliğinden mezun; mühendislik yönetimi yüksek lisanslı arkadaşım hostes oldu.
Standartlar yüksek yani bu bölümü bitirip hostes olma şansınız olduğunu sanmıyorum.
Dil durumunuz nasıl?

makina ve bilgisayar mühendisleri de çok oluyor.
birkaç sene para toplayıp - maaşlar süper olunca - pilotluk sınavlarına girip pilotluğa geçiş yapıyorlar. çıta gerçekten yüksek.

Ayrıca size tavsiye belliki kafanız karışık eğer hostelik planlıyorsanız önce uluslararası dil olan ingilizce ve çince alanınca iyi bir kursa yazılmanızı tavsiye ederim ayrıca bedensel olarak bazı ölçüler var onlarada bir göz atın. Hosteslk için okuldan bile önce yabancı dil gelir haberiniz olsun(alt komşum hostes) az çok ondan dolayı biliyorum

arapçada popüler zaten onların havayolları baya baya iyi
ödülleri var yanlış hatırlamıyorsam
benim liseden bir arkadaşım arap emirliklerinin havayolunda hostes, ingilizce almanca zaten ana dili gibiydi. arapçada öğrendi.

Bir arkadaşım Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okudu, şu an hostes. İş arkadaşları da onun gibi iyi eğitim almış insanlar.

Sivil havacılık ve kabin hizmetleri okumak bana mantıklı gelmiyor. Bu bölümü okumadığım halde ben de hostes olabilirim. İyi derecede İngilizce bilen, istedikleri kriterleri taşıyan herkes olabilir.

21 yaşındasınız, çok gençsiniz. Daha iyi bir gelecek planlaması yapmalısınız.

Birbiriyle alakası olmayan üç aöf bölümü okumak yerine, tek bir bölüm okuyun. Tek bir bölüme yoğunlaşın. Kendinizi geliştirin, bölümünüzle ilgili online seminerleri/eğitimleri takip edin. Gönüllü stajlar yapın. Böylesi daha iyi olacaktır, nacizane fikrim.

Merhaba gelecek yıl tytye giricem örgün olarak sivil havacılık kabin hizmetleri bölümü okumak istiyorum açık öğretim üniversitesinden Halkla ilişkiler ve reklamcılık, Havacılık yönetimi, Kültürel miras ve turizm bölümü okumayı düşünüyorum. Aynı anda 1 örgün üniversite 3 açık üniversite okunabilirmi seçebilirmiyiz bu şekilde ve çevremde bazı kişiler diyor 2 yıllık örgün okuyacaksan hiç okuma diyorlar 2 yıllık bölüm okuyanı işe almazlar diyorlar hosteslik düşünüyorum hosteslikte sıkıntı olurmu 2 yıllık örgün üniversite?
Biz 4 yıl okudukta ne oldu yani 🙄
Bunun 4 yılı iki yılı yok öyle insanlar tanıyorum ki liseyi açıktan okuyor ama kreşte öğretmen bizse deneyim yok diye almıyorlar o nerede deneyimi kazandı çok merak ediyorum . Okuma konusuna gelecek olursak gerçekten kafanız çok karışık bir anda 4 bölümün sınavına nasıl girmeyi düşünüyorsunuz.bölümlerde o kadar kendinden bağımsız ki . Bir örgün bir açık öğretim en mantıklısı fazlası sizi yormaktan ileriye gidemez çünkü bütün sınavları halletmeniz imkansız gibi bir şey . Bi üniversiteye başla dersler vizeler finaller derken bir açığı bile zor bela bitirirsin emin ol .bir tane bölüm oku hakkını vererek kendini geliştirerek oku en güzeli

Bir örgün okuyup, Atatürk Anadolu İstanbul açıköğretim fakultelerine kayıt yaptırabilir.
Örgünde açıktan ayrıca okuyabilir evet ama tek bölüm açıktan okuyabilir yani 1 örgün 3 açıköğretim okunmaz aynı Anda ben öyle biliyorum örgünde bende okudum ama tek bölüm yani o bitnce tekrar diğeri baslanabilir

X