1 yaş iştahsızlık

whispersOFhope

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2020
329
442
35
Sevgili anneler, başlıktan da anlayacağınız üzere konumuz iştahsızlık. Bu konuda açılmış başlık var fakat her bebeğin iştahsızlığı ve nedenleri kendine özel olduğu için yeni başlık açmak istedim.
Kızım 6 aya kadar sadece anne sütü aldı. 6. aydan itibaren ek gıdaya başladı. Anne sütü devam. Ek gıdalarını asla seçmeden kendisi yerdi. Önüne koyardım ve tabağında ne varsa eliyle, 7. aydan sonra da kaşıkla yemeye başladı. 9 ve 10. ayda günde 3 ana iki ara olmak üzere 5 öğün yiyordu. Tabii küçük porsiyonlar.
11. ayda iştahı kesilmeye başladı. Sebep olabilecek şeyler yaşadık. Yeni bir eve taşındık, bu süreçte kızım enfeksiyon kaptı ateşlendi, 7. dişi çıktı 8. yolda, şehir dışına gidip geldik ve birden birçok insan gördü. İlgi odağı oldu vs vs. Bunlar iştahsızlığının başlamasına sebep olmuş olabilir diye düşünüyorum fakat işin içinden çıkamıyorum. Böyle olacağını bilseydim yerimden kıpırdamaz düzenini bozmazdım. Yeri geliyor günde yalnızca 5 kaşık yiyor. Bayıldığı yemeklerden bir kaşık bile almıyor artık. Bugün 1 yaşına girdi. Bu konuya çok canımı sıkıyorum. Hangi anne sıkmaz ki... Yarın tatile gideceğiz, her şey daha da kötü olacak diye ödüm kopuyor.
Benzeri tecrübe yaşamış annelerden seve seve tavsiye alırım.
Yorumlarınızı esirgemeyin.
Şimdiden teşekkürler. 🌸

Havalar sıcak normal insanlarda yemek yemiyor zaten ama şöyle yapabilirsiniz soğuk çorba buğdaylı meyve üzüm özellikle bide bebebiskübileri var keçi sütlü olanı onlardan eline verip gün içerisinde ara atıştırmadık tarzı maksat şekeri düşmesin bide evinizden düzeninizden uzaksınız ondan olur havalar serinlesin e bide diş çıkarıyormuş iştahı yerine gelecektir sağlıkla büyüsün 🧿🧿

Benim kızımda da 1 yaşına girdiğinde işrahsızlık başlamıştı. Zaten doktorumuzda söylemişti 1 yaşta red başlar yemeklere genelde diye atak dönemine giriyor lar ve uzun sürüyor bu dönem. Bizde öyle olmuştu. Kaşık çatalla değilde elinizle yedirmeyi denedinizni. Ben öyle çözüm bulmuştum veya yoğurt seviyorsa yoğurda karıştırararak. Biz şuan 22 aylığız 15 aya kadar sürmüştü diye hatırlıyorum. Şuan gayet iui iştahı. Sizinde düzelecektir. Biraz sabır🙏

Sevgili anneler, başlıktan da anlayacağınız üzere konumuz iştahsızlık. Bu konuda açılmış başlık var fakat her bebeğin iştahsızlığı ve nedenleri kendine özel olduğu için yeni başlık açmak istedim.
Kızım 6 aya kadar sadece anne sütü aldı. 6. aydan itibaren ek gıdaya başladı. Anne sütü devam. Ek gıdalarını asla seçmeden kendisi yerdi. Önüne koyardım ve tabağında ne varsa eliyle, 7. aydan sonra da kaşıkla yemeye başladı. 9 ve 10. ayda günde 3 ana iki ara olmak üzere 5 öğün yiyordu. Tabii küçük porsiyonlar.
11. ayda iştahı kesilmeye başladı. Sebep olabilecek şeyler yaşadık. Yeni bir eve taşındık, bu süreçte kızım enfeksiyon kaptı ateşlendi, 7. dişi çıktı 8. yolda, şehir dışına gidip geldik ve birden birçok insan gördü. İlgi odağı oldu vs vs. Bunlar iştahsızlığının başlamasına sebep olmuş olabilir diye düşünüyorum fakat işin içinden çıkamıyorum. Böyle olacağını bilseydim yerimden kıpırdamaz düzenini bozmazdım. Yeri geliyor günde yalnızca 5 kaşık yiyor. Bayıldığı yemeklerden bir kaşık bile almıyor artık. Bugün 1 yaşına girdi. Bu konuya çok canımı sıkıyorum. Hangi anne sıkmaz ki... Yarın tatile gideceğiz, her şey daha da kötü olacak diye ödüm kopuyor.
Benzeri tecrübe yaşamış annelerden seve seve tavsiye alırım.
Yorumlarınızı esirgemeyin.
Şimdiden teşekkürler. 🌸
Genelde rahatsızlık, değişim ve buna benzer durumlardan dolayı olsn iştahsızlık geçici olur ve bi müddet sonra eski hallerine dönerler. Acaba fark etmediğiniz başka bir durummu var diye düşündüm. Diş ağrısıda çok etkiler. Ama genel tercübem ihtiyaçları olan besini zaten alıyor bebekler, bu bir dönem çok az olsada.

X