10 yaşındaki çocuğa ödev işkencesi

Velilere de yaranılmıyor. Zamanında çok ödev veriyorum diye şikayet edildim. İlkokul değil branşım gerçi. Neyse sonra ödev vermedim , niye ödev yok diye tekrar şikayet edildim:rapci:

Her özel okul böyle değil ama mesela Bilfen gibi bir okulsa, o aileler bunu bilerek çocuklarını yolluyorlar zaten. İlk okul boyunca bir ev parasını verip, çocukları bu yarışta en önde gitsin istiyorlar.

Velilerle konuşmak bişeyi çözmez. Farklı bir özel okul bakılabilir.

Son düzenleme:
Ben genel olarak ödev verilmesini de sağlıklı bulmuyorum gerçi. Çocuklara ödev yapmanın bir şey kattığını düşünmüyorum. Diğer velilerde de aynı durum varsa hep birlikte öğretmenle konuşup ödevleri hafifletmesini isteyebilirsiniz. Vermeyi bırakacak gibi durmuyor.

Bunun bir ortası yok sanırım. Ya aşırı ödev verip bunaltıyorlar ya hiç vermeyip çocukları TV başına bağlıyorlar.Azı karar çoğu zarar.Diğer velilerin de katılımını sağlayarak öğretmeniyle görüşün bence.Hafta sonuna okadar ödev vermek de çok saçma çocuk çocukluğunu ne zaman yaşayacak.

Yaptırmayın o kadar ödev. Bazı öğretmenler hele ki özel okulda veli baskısından çok ödev veriyor. Maalesef ne kadar ödev=o kadar başarı diye düşünen cahil veli kaynıyor ortalık.

Benim çocuğum olsa yaptırmam, öğretmeniyle çok özel bir bağı yoksa alırım o öğretmenden de.

Her özel okul böyle değil ama mesela Bilfen gibi bir okulsa, o aileler bunu bilerek çocuklarını yolluyorlar zaten. İlk okul boyunca bir ev parasını verip, çocukları bu yarışta en önde gitsin istiyorlar.

Velirler konuşmak bişeyi çözmez. Farklı bir özel okul bakılabilir.
bu okul bulunduğum şehirde isim yapmış başarılarla dolu bir okul diğer özel okullar vasat oralara para vermeye değmez.bu okulun kontenjanları genelde dolu oluyor biz kızımı bu okula vermek için iki sene öncesinden ön müracaat yapmıştık.

Çok ödev vermek ve hiç ödev vermemek arasında bir seçenek daha var aslında :)
:))))) Şikayet nedenim çok ödev değildi. Niye ödev veriyormusum ne gerek varmış. Yarım saati geçmeyecek sorular veriyordum. Çocuğun evde bakması gereken kardeşi varmış oyalanıyormus. Bende o az ödevi vermeyi bile bıraktım. Sonra başka veli niye ödev yok diye geldi. Yani her velinin farklı isteği var işimiz zor. Ha konu sahibi haklı. Ne o teog cocuklari bile günlük o kadar çözmüyor

bu okul bulunduğum şehirde isim yapmış başarılarla dolu bir okul diğer özel okullar vasat oralara para vermeye değmez.bu okulun kontenjanları genelde dolu oluyor biz kızımı bu okula vermek için iki sene öncesinden ön müracaat yapmıştık.
İşte bu okul siz ve diğer velilerin tercihi, var olan şekliyle; o yüzden gidip konuştunuz diye yerleşmiş sistemde bir değişiklik yapmazlar.

Bıktırasıya kadar ödevin çocuklara bir faydası olacağına ben de inanmıyorum şahsen. Ben ilkokulu sıradan bir devlet okulunda okudum, gayet de başarılı bir öğrencilik hayatım devam etti, olay öğretmende bitiyor. Ama daha ilkokulda okuldan soğumak...bilemedim hakkaten.

Ama sizin yaptığınız bir eğitimci olarak yanlış.Ne kadar ödev vereceğinizi ya da vermeyeceğinizi veliler belirleyemez.Şimdi dkonu sahibinin çocuğunun öğretmeninin yerinde siz olsaydınız ödev vermeyin çok fazla denilince hemen test vermeyi bırakacaktınız demekki.

günaydın arkadaşlar,
kızım 10 yaşında 4. sınıfta özel bi kolejde okuyor. arkadaşlar sınıf öğretmenleri hergün çocuklara öyle bir ödev veriyorki dün mesela 80 soru sosyal bilgiler 50 soru matematik 60 soru türkçeden vermiş. çocuk okuldan geliyo oturuyo dersin başına akşam 11 e kadar ders yapıyo ne tv izleyebiliyo ne kardeşiyle oyun oynayabiliyo. ödevlerini bitirdiğindede yatma saati gelmiş oluyo. ve çocuk bıktı artık hergün bi gürültü evin içinde anne ödevimi yapmasam olmazmı diyo bende yapmasını istiyorum ama artık işkence gibi geliyo. okul zaten tam gün eve bukadar ödev veriyosa okulda 500 soru çözüyorlardır. hanımlar sizce normalmi bu özel okul olduğu içinmi böyle devlet okullarındadamı böyle. öğretmenle konu hakkında konuşmayı düşünüyorum ama önce sizin fikirlerinizi almak istedim
Çocuklara arkalı önlü toplam iki sayfa ödev veriyorum her gün. haftada bir gün de odevsiz günümüz ve buna rağmen bugün bir velimin çok ödev veriyorum diye beni şikayet ettiğini ogrendim. Nefret ettirdiler meslegimden.

Ama sizin yaptığınız bir eğitimci olarak yanlış.Ne kadar ödev vereceğinizi ya da vermeyeceğinizi veliler belirleyemez.Şimdi dkonu sahibinin çocuğunun öğretmeninin yerinde siz olsaydınız ödev vermeyin çok fazla denilince hemen test vermeyi bırakacaktınız demekki.
Bu sebeple idarenin çağırıp , üzerine veli haklı bulununca mecbur sizde bırakırdınız

Velilerle konuşmak bişeyi çözmez. Farklı bir özel okul bakılabilir.

Katıldım

X okulu sıkıdır başarılıdır vs vs çünkü böyle bir sistemle çalışır başarılı olmayan ya da tempoya dayanamayanları da ara sınıflarda eler

Sonra şehrin tüm gazetelerinde Teog 500 puan vs diye reklam yapar

Siz bunu bilerek göndermişsiniz ya bu aşamada bu yol yanlışmış deyip ortaokulda başka yere vereceksiniz ya da bu tempo için çocuğunuzu biraz daha motive edeceksiniz

Zira o ödevler tüm şubelere veriliyor ve sizin öğretmeninizin azaltması vs söz konusu olamaz muhtemelen

Severek anlayarak çözülen 10 soru
Aceleyle sinirle çözulen 100 sorudan iyidir..
4. Sınıf için çok fazla bu odev..
Tüm derslerden toplam 50 soru veriyorduk hafta sonu için.. gayet güzel sonuç alıyorduk..
Her çocuk yanlış yaptığı soruları sorabiliyor mu bu kadar çok soru varken..

X