10 yıl önceki sevgilim-sosyal medya

Ergen gibi derken? Siz zaten 36 yasında ergenmissiniz. Hesabınızın gizliliğini acarak buna zemin hazırlamıssınız. Bu kadar takmak düşünmek sağlıklı bir ruh hali degil cünkü. Benim cogu eskilerin storylerime bakıyor hiçbir anlam aramıyorum. Kimisi evli kimisi sevgilisi var.

Ay hikayesini görenleri mi inceliyor insanlar😅 ben herkesin hikayesine bakarım valla, kimsenin inceleyeceğini düşünmemiştim🥲 ayrıca düşünsem de çok sallamazdım sanırım, engellemekle falan uğraşmazdım… eski görüştüğüm ark olarak eklemiş mesela geçen. Sildim geçtim, bu konuya yazana kadar da aklıma bile gelmedi. Ben evliyim, neden yazdı, bir daha yazar mı? Bunları düşünsem kafayı yerdim heralde. Tek aklıma gelen aaaa …. Yazmış. Sil. Bitti. Siz de çok uöursamayın bence, size yazsa nolacak ki?
Ya zaten öyle yorumlar geldi ki.. 🙄🙃 yani cidden ben farklıyım demek dedim; misal eşimin eski flörtünün durumuna bakarım diyen oldu ya bi kıskanç ben miyim bilmem..
Ya aslında ben de anlatamadım sanırım; 10 yıldır tek iletişim olmayan adam hesabımın kapısında mıydın acaba açar açmaz düştün içeri diye ürktüm ve şaşırdım aslında onu demek istemiştim. Hesabımı arkasaşlarıma özel yaptım ama evet diğerini yapamayacakmışım anladım

Ergen gibi derken? Siz zaten 36 yasında ergenmissiniz. Hesabınızın gizliliğini acarak buna zemin hazırlamıssınız. Bu kadar takmak düşünmek sağlıklı bir ruh hali degil cünkü. Benim cogu eskilerin storylerime bakıyor hiçbir anlam aramıyorum. Kimisi evli kimisi sevgilisi var.
Neden ergen gibiy mişim? Farklıyım sizden en kötü ihtimal hassas falam derim. burda eşim eski sevgilisini stalklamış diyince ayrıl, aldatıldın.. diyenler nerde acaba? Benim için de normak bir durum değil bu çünkü, zaten o kadar ayrıntıya yer vermemin sebebi basit bir flört olmadığımızı anlatmak içindi. 10 sene de geçse eşim için zamannında bu denli özel olan birini araştırsın falan istemem ben. Ben endişelendim adamın varlığını unutmuştum zira..

Beni anlayan bir yorum 🤲🏻 10 yıl önceki adam, 3 gün önceki açtığım profilde ne geziyor diye korktum sadece, ne yapsam da hem ondan korunsam hem de kendimi kısıtlamasam dedim sadece. Teşekkürler
Korunacak bir durum yok.Hesabinizi kapatırsanız kimse girip bakmaz.On sene önce ilişki yaşadığınız,evli barklı bir adamın sapık gibi peşinize takılacak hali yok.Meraktan herkes girip bakabilir,çok şaşırılacak bir durum değil.

Günaydın arkadaşlar, sabahın bu saatinde konu açıyorum ama çok şaşkınım, doğru hamleyi yapayım istiyorum, danışmak istedim.
Başlıktaki gibi adamdan ayrılalı 10 yıl pldu, evli barklı çocuklu biri.. ama ben duygusal ilişkilerde kötüyümdür biraz, terapi falan aldım ama bir yere kadar, ilişkilerim uzun sürmez, kendimi açamam, karşı taraf açarsa kaçarım falan… neyse bu adam benim en uzun süreli ilişkim (3 yıl), ilk de sayılır, ilişkiden öte iki iyi arkadaş olduğum, sağlıklı nadir ilişkilerimdendi, çok değer gördüm, ilişki nedir, bir erkek ilişki içinde isterse neler yapabilir ondan öğrendim; sonunda ayrıldık benim talebimle ama çok zor bıraktı, üzüldü, çok diretti, çok kurtarmaya çalıştı… olmadı nihayetinde, ayrıldık ve ben bir an bile pişman olmadım yalan yok, yalnızlıktan öldüğüm zamanlarda bile keşke demedim, onun gibisi çıkmadı karşıma hoş bana da yaranamazdı zaten neyse.. bunları anlatıyorum ki sorum anlaşışsın.
Sosyal medya hesabımı açtım bikaç gün önce, bu da bende takıntıdır asla açmam ama hani dedim yarattığı hislere katlan (yabancı, tanımadığım birinin fotoğraflarımı görmesinden hoşlanmıyorum hiç, biraz da fazla hoşlanmıyorum rahatsızlık veriyor baya 🙄). Birilerinin beni stalklayacağınu tahmin ediyordum ama bu adam en son isteyeceğim kişiydi, ayrıca en son beklediğim. Sabah hazırlanırken bi baktım son durumumu görenlere bu var, kazara bakıp engelledğim olmuştur benim de engellememiş de kabak gibi duruyor fotosu… yani kasten mi görmemi istedi bilmiyorum, hemen kapadım hesabımı.
Neyse çok uzattım, engelese miydim acaba diyorum? Anlam çıkarır mı acaba engellemememden? Artık bunlara gerek olsun istemiyorum, ergen gibi geliyor neyse.. ama acaba gerek var mı bilemedim.. küçük hir olay gibi gelebilir ama ben takılıyorum böyle şeylere işte🥲. Cevaplar için teşekkürler şimdiden..
Erkekler o story görünme olayını bilmiyor çoğu yani,
Bakıyor sonra engelleme gereği duymuyor çünkü bilemiyor bizim gibi değiller.
Takip etmediğim için görmez bile sanmış olabilir.

Bende eşimle öyle tanışmıştım hesabım açıktı ve stalkladigini yakaladığım için fark etmiştim
Şimdi bile ara sıra sorarım neden böyle net bir hata yaptın diye halen daha nasıl anladığımı anlamaz

Anlam yüklemeyin engelleyin gitsin evli barklı adam

Merak etmiş olabilir bazen size de olmuyor mu eski sevgililerimin iyi ve mutlu olmasını isterim ben mesela.
Çünkü onlar hayatımıza girdi kötüyü gördük iyiye şükrettik ☺️ isterim ki hepsi çok çok iyi olsun mutlu olsunlar

Erkekler o story görünme olayını bilmiyor çoğu yani,
Bakıyor sonra engelleme gereği duymuyor çünkü bilemiyor bizim gibi değiller.
Takip etmediğim için görmez bile sanmış olabilir.

Bende eşimle öyle tanışmıştım hesabım açıktı ve stalkladigini yakaladığım için fark etmiştim
Şimdi bile ara sıra sorarım neden böyle net bir hata yaptın diye halen daha nasıl anladığımı anlamaz

Anlam yüklemeyin engelleyin gitsin evli barklı adam

Merak etmiş olabilir bazen size de olmuyor mu eski sevgililerimin iyi ve mutlu olmasını isterim ben mesela.
Çünkü onlar hayatımıza girdi kötüyü gördük iyiye şükrettik ☺️ isterim ki hepsi çok çok iyi olsun mutlu olsunlar
Evet bu olabilir cidden bak 🙃elbette ben de merak eder bakarım arada, farkedilsin istemem ama herkes cidden hem bilmiyor hem önemsemiyor onu anladım.
Keşke tabi, bazıları evli diye sanki ben anlam yükledim, hoşlandım bu durumda zannetti ama tabi burdan ruh halimi anlatmam zor 🙃 hepsi mutlu olsun bizler de içinde 🙏🏻🌸

Ya yanlış anlamayın ama bana çok sıkıcı geldiniz. Onu yapmam bunu yapmam şunu istemem vs vs. Gizemli olmayı istediğiniz halde hesabınızın açık olması da aşırı saçma 🤷🏻‍♀️
Adamın da sadece meraktan baktığına adım gibi eminim. Çok anlam yüklemeye gerek yok
Merak vardı da o kişi değildi 🙄🙃 teşekkürler yine de

Bence kisisel hesabinizsa, instablog olarak falan kullanmiyorsaniz hesabinizi herkese acmanizin bir anlami yok, kapatmaniza vesile olmasi icin iyi bir olay olmus. 😬

Evet bu olabilir cidden bak 🙃elbette ben de merak eder bakarım arada, farkedilsin istemem ama herkes cidden hem bilmiyor hem önemsemiyor onu anladım.
Keşke tabi, bazıları evli diye sanki ben anlam yükledim, hoşlandım bu durumda zannetti ama tabi burdan ruh halimi anlatmam zor 🙃 hepsi mutlu olsun bizler de içinde 🙏🏻🌸
En kısa sürede cooookkk güzel ve iyi niyetli biri çıkar karşınıza ve çok değerli olursunuz birbiriniz için insallah 🥰

Günaydın arkadaşlar, sabahın bu saatinde konu açıyorum ama çok şaşkınım, doğru hamleyi yapayım istiyorum, danışmak istedim.
Başlıktaki gibi adamdan ayrılalı 10 yıl pldu, evli barklı çocuklu biri.. ama ben duygusal ilişkilerde kötüyümdür biraz, terapi falan aldım ama bir yere kadar, ilişkilerim uzun sürmez, kendimi açamam, karşı taraf açarsa kaçarım falan… neyse bu adam benim en uzun süreli ilişkim (3 yıl), ilk de sayılır, ilişkiden öte iki iyi arkadaş olduğum, sağlıklı nadir ilişkilerimdendi, çok değer gördüm, ilişki nedir, bir erkek ilişki içinde isterse neler yapabilir ondan öğrendim; sonunda ayrıldık benim talebimle ama çok zor bıraktı, üzüldü, çok diretti, çok kurtarmaya çalıştı… olmadı nihayetinde, ayrıldık ve ben bir an bile pişman olmadım yalan yok, yalnızlıktan öldüğüm zamanlarda bile keşke demedim, onun gibisi çıkmadı karşıma hoş bana da yaranamazdı zaten neyse.. bunları anlatıyorum ki sorum anlaşışsın.
Sosyal medya hesabımı açtım bikaç gün önce, bu da bende takıntıdır asla açmam ama hani dedim yarattığı hislere katlan (yabancı, tanımadığım birinin fotoğraflarımı görmesinden hoşlanmıyorum hiç, biraz da fazla hoşlanmıyorum rahatsızlık veriyor baya 🙄). Birilerinin beni stalklayacağınu tahmin ediyordum ama bu adam en son isteyeceğim kişiydi, ayrıca en son beklediğim. Sabah hazırlanırken bi baktım son durumumu görenlere bu var, kazara bakıp engelledğim olmuştur benim de engellememiş de kabak gibi duruyor fotosu… yani kasten mi görmemi istedi bilmiyorum, hemen kapadım hesabımı.
Neyse çok uzattım, engelese miydim acaba diyorum? Anlam çıkarır mı acaba engellemememden? Artık bunlara gerek olsun istemiyorum, ergen gibi geliyor neyse.. ama acaba gerek var mı bilemedim.. küçük hir olay gibi gelebilir ama ben takılıyorum böyle şeylere işte🥲. Cevaplar için teşekkürler şimdiden..
Dunyayi kendi etrafinda donuyor sanan bir narsistsiniz. Adam bi durumunuza bakti diye ortaligi bir birine katacaksiniz. Sizin gibilere derin narsist deniyor, maalesef terapi etki etmiyor.

Narsizm in de çeşitleri var bu ara cidden popüler bir kavram, karşısına bu insanlar çıkanlar daha çok ilgileniyor tabi ordan biliyor belki. Ben anladım kendisini olmamayı umuyorum ama.. bu arada ah bir gevşesem
Kırılgan/ gizil narsizm mi? Derin narsizm diye bir terim yok hiçbir bilimsel kaynakta. Sosyal medyada her gördüğünüze inanmayın

Bence ayrıldığına pişman olmuşsun o yüzden takıyorsun yoksa nolmuş yani durumuna baktıysa? Mesaj atmamış kapına gelmemiş çok abartılı bir reaksiyon vermişsin bu da umudunun oldupu anlamına gelir

Bence ayrıldığına pişman olmuşsun o yüzden takıyorsun yoksa nolmuş yani durumuna baktıysa? Mesaj atmamış kapına gelmemiş çok abartılı bir reaksiyon vermişsin bu da umudunun oldupu anlamına gelir
Okumak, empati kurup fikir yürütmek zahmetine katlanmış herkesin msjı değerli benim için bir dr tavsiye varsa ne ala çok seviniyorum, size de teşekkürler o yüzden ama öyle değil.. bir kişi daha söylemiş o yüzden cvp vermek istedim 🙃

X