100 puanlık soru

Kun fe yekunnn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2016
1.232
799
Merhaba mesleki aol geçiş yaptım çocuk gelişimi bölümü geçen hafta ders vardı yarında sınav yapacakmış hoca bana yardımcı olun hatunlar
Kendinizi tanımak için kendinize 5 soru sorun dedi hoca cevaplariyla birlikte ama öyle sıradan sorular istemiyorum fiziksel zihinsel bedensel olabilir 100 puanlık soru

Merhaba mesleki aol geçiş yaptım çocuk gelişimi bölümü geçen hafta ders vardı yarında sınav yapacakmış hoca bana yardımcı olun hatunlar
Kendinizi tanımak için kendinize 5 soru sorun dedi hoca cevaplariyla birlikte ama öyle sıradan sorular istemiyorum fiziksel zihinsel bedensel olabilir 100 puanlık soru
bir günün nasıl geçer?
seni mutlu/mutsuz eden şeyler?
hayatta tahammül edemediğin şeyler ?

Bunu kendiniz düşünüp düşünüp bulmanız gerekmiyor mu? biz sizi nasıl tanıyalım da sorular bulalım Allah aşkına yanii. kendinizi tanıtmak için soracağınız orjinal şeyler için biraz kafa patlatmayı deneseniz de hazıra konmasanız nasıl olur acaba?

Merhaba

Bir kaç soru yazayım, ama cevaplarını da sen bul artık :)

Bugün hayatınızdan ne eksilse yaşamınızın anlamsız olduğunu düşünürdünüz?
Yaşamda genellikle neye ya da kime öfkelenirsiniz? Neden?
Tam olarak ne istiyorsunuz? İstediğinize ulaştığınızı nasıl bileceksiniz?
Çok zor bir işe dikkatinizi vermişken rahatsız ediliyorsunuz. Ne yaparsınız?
Kendinizi yaşamda nelerin bir parçası olarak görüyorsunuz?

Hoca soruları begenirse 100 puan vericekmiş:işsiz:

Hmm anladım yaratıcı sorular istiyor yani. Biraz kendinizi sorgulayıcı sorular sormanız hoşuna gidebilir. Ben 1-2 örnek vereyim gerisini siz getirirsiniz. Mesela genel olarak insanlara güvenmekte zorlanıyorsanız atıyorum "Neden benim için insanlara güvenmek bu kadar zor?" sorusunu cevaplayabilirsiniz. Zorlandığınız başka bir şey de olabilir. İkinci söyleyeceğim bir kitapta geçen soruydu kendimizi sorgulamamız için çok hoşuma gitmişti. Tam hatırlamıyorum ama "Hayatımda atacağım hangi küçük adımlarla büyük değişiklikler yapabilirim?" gibi bir şeydi. Cevap olarak da atıyorum: "İşime her gün otobüsle giderdim şimdi yürümeye başladım, böylece yürüme alışkanlığı kazandım, tempolu yürüyerek sporumu da yapmış oldum, eskisi kadar nefesim tıkanmıyor" falan gibi şeyler olabilir.

1. Bugün hayatından ne eksilse yaşamının anlamsız olduğunu düşünürdün?
  2. Kendine sorulmasını en çok istediğin soru nedir?
  3. Şu an her istediğini yapabilecek imkanın olsaydı, yine de bugün yaptıklarına devam eder miydin?

Yorum yapmak benim icin sorun degil de boyle alistirma kendini. Otur bi kagida yaz. Olmadi biraz daha dusun bir daha yaz sonra toparla . Burada arkadaslar bir kac ornek vermis sana. Oradan gidebilirsin. Odev benim olsa tamamen degisik sorular tercih ederdim.

Kendine soracagin sorular senin hayatindaki donum noktalarini yonelik olabilir. Herkesin hoslandigi seyler , inis cikislari farklidir . O sorular yani senin profiline yonelik olmali, oyle genel degil.

Niye haksızlık olacağını düşünüyorsunuz hoca tek bana soylemedi sınavda sorucağı soruyu yani

içinde hak hukuk duygusu olan öğrenciler şuan büyük ihtimalle soruları düşünüyorlardır.

ona kalırsa normal sınavlarda da çıkacak konuları biliyoruz ama kopya hazırlayıp girmiyoruz. savunma olarak da "herkes konuları biliyordu,hazırlasalardı" demiyoruz. neden? çünkü bu size sağlanmış bir kolaylık,suistimal etmeniz ya da karşınızdakini salak yerine koymanız için yapılmış bir iyilik değil.

hoş daha dersi ile ilgili sorular üretemeyen birisi buradan aldığı soruları sınav anında nasıl hocanın istediği gibi tam cevaplayacak bilemem.

X