1000 lira nafakayla geçinme yolları

Damla_1234

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
306
526
Merhaba kk üyeleri başlık bulamadığım için buraya yazıyorum uygun bir platform bulamasım yada gözden kaçırdım.iyki varsınız tüm şeffaflığıyla herkese destek oluyorsunuz.bende fikir almak istiyorum benden daha parlak düşünceleriniz olabilir belki deneyimleriniz.1000 lira nafaka alıyorum 2 çocuk ve kendim için.konut kredisini sağolsunlar ailem destek oluyorlar ama fazla 1 kuruş dahi destek olamıyorlar.2 çocuğum var küçük biri okula gidiyor.ailemden uzaktayım çocuklara bakanım yok ve çalışamıyorum.küçük çocuğumda sağlık problrmi olduğu için çalışamıyorum çalışsamda 2 çocuğa bakmak için baya para istiyorlar zaten çalıştığım bakıcıya gidicek biliyorum.neticeye varırsam 1000 lirayla hem faturalarım hemde mutfak masrafımı karşılamam gerekiyor.eşimden yeni ayrıldık. O planlamayı henüz yapamadım ama neler yapabilirim önerileriniz varmı.1000 lirayla geçinilirmi? Yada yöntemi varmı kasabileceğim dikkat etmem gereken püf noktaları ne bilim market pazar çarşı küçük çocuğum bezleniyor bez masrafıda var.neler önerirsiniz bana mutfakta yapabileceklerim püf noktaları ne biliyim alışverişte evde ekonomi olarak nelere dikkat edebilirim.bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.şartlar dahada zor biliyorum ama kasabildiğim kadar kasmam lazım.şimdiden teşekkür ederim paylaşımlarınız için fikirlerinize çok ihtiyacım var🙏🏻

Evde birseyler yapabilirsiniz
Manti sarma kurabiye dosya paketleme dantel kesme gibi isler arastirin. 1000 liranin uzerine 100 lira koysaniz kar sartlatiniz cok kotu
Sigorta isi ne olacak bu cocuklar hastalansa ne olacak?
1000 lira ile gecinmeniz imkansiz mutlaka bir gelir eklemeniz lazim. Cocuklara meyve sut kuruyemis et sebze lazim okul masrafi ustu basi? 1 tk kiyafet alacak biri yokmu?
3 ogun makarna yeseniz yine de zor
Ailenizin yanina tasinsaniz?
Evi satip krediden az kirali bir eve tasinsaniz kalani harclik yaparsiniz
Ama hepsi gecici cozumler. Siz calismak zorundasiniz.

Ailenin yakinlarina tasin. Sende gir bir ise calis annen cocuk bakiminda yardimci olur.

1000lirayla gecinmeyi düsünmüyorsun herhalde cidden??
Şuanda gidemiyorum çünkü çocuğun okulu kiralar çok yüksek eski devam edenler düşük olan olabilir ama istanbulda 1500 den başlıyo ailemin oturduğu yer taşınma masrafı nakiye depozito onlarıda düşündüm sıkıntı bide anneme çok güvenemiyorum çok titiz bide küstümü bakmayıda bırakabilir uzaktan destek tmm ama bende hastayım hastaneye gidiyorum diyo iki arada kalmak çok zor o ihtimal yok

Merhaba kk üyeleri başlık bulamadığım için buraya yazıyorum uygun bir platform bulamasım yada gözden kaçırdım.iyki varsınız tüm şeffaflığıyla herkese destek oluyorsunuz.bende fikir almak istiyorum benden daha parlak düşünceleriniz olabilir belki deneyimleriniz.1000 lira nafaka alıyorum 2 çocuk ve kendim için.konut kredisini sağolsunlar ailem destek oluyorlar ama fazla 1 kuruş dahi destek olamıyorlar.2 çocuğum var küçük biri okula gidiyor.ailemden uzaktayım çocuklara bakanım yok ve çalışamıyorum.küçük çocuğumda sağlık problrmi olduğu için çalışamıyorum çalışsamda 2 çocuğa bakmak için baya para istiyorlar zaten çalıştığım bakıcıya gidicek biliyorum.neticeye varırsam 1000 lirayla hem faturalarım hemde mutfak masrafımı karşılamam gerekiyor.eşimden yeni ayrıldık. O planlamayı henüz yapamadım ama neler yapabilirim önerileriniz varmı.1000 lirayla geçinilirmi? Yada yöntemi varmı kasabileceğim dikkat etmem gereken püf noktaları ne bilim market pazar çarşı küçük çocuğum bezleniyor bez masrafıda var.neler önerirsiniz bana mutfakta yapabileceklerim püf noktaları ne biliyim alışverişte evde ekonomi olarak nelere dikkat edebilirim.bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.şartlar dahada zor biliyorum ama kasabildiğim kadar kasmam lazım.şimdiden teşekkür ederim paylaşımlarınız için fikirlerinize çok ihtiyacım var🙏🏻
Boşanmadan önce nasıl bi plan vardı kafanızda ?
Eleştirmek için değil gerçekten meraktan soruyorum.

1000 lirayla cocuklarla beraber fatura+yemek gibi insani ihtiyaclar bile karsilanmaz gibi geliyor bana bunlardan hangisini kasacaksiniz?
Suyum 45 doğalgazım 143 geldi elektirik 125 cep 50 400 tl ye ortalama,aylık 100 lira bez ıslak mendil.100 lira sgk hastane kesintisi yol parası gibi harcamalara gitse,30 lira deterjan çamaşır için.400 lirayla mutfak hallolurmu?fikriniz varmı gıda kısmı önemli mutfakta nasıl ekonomi yaparım fikri olan varsa

1000 lirayla zor bence. A101, Bim'e gidin sadece oralar ucuz. Pazara gidin akşam saati ucuz oluyor. Onun dışında evde yapılacak örgü, dantel vs. bakın. Yemek yapıp satın.

Bezlenecek kadar küçükse biri zaten bakıcı da ister ciddi bir para. Aileniz bakamaz mı?

Boşanırken de 1000 liraya güvenip boşanmak mantıksız olmuş. Keşke önce bunları hesap etseydiniz.

Suyum 45 doğalgazım 143 geldi elektirik 125 cep 50 400 tl ye ortalama,aylık 100 lira bez ıslak mendil.100 lira sgk hastane kesintisi yol parası gibi harcamalara gitse,30 lira deterjan çamaşır için.400 lirayla mutfak hallolurmu?fikriniz varmı gıda kısmı önemli mutfakta nasıl ekonomi yaparım fikri olan varsa
Cocuk varken bilhassaniki cocuk varken 400 tl mutfaga bence cok az. Kurubaklagil makarna bile yeseniz yetmez ki cocuk da oyle beslenmez. Esinize bir sureligine en azindan birakma sansiniz yok mu?

bir mesleginiz var mi?

Canım Allah yardımcın olsun gercekten zor bebek bakıcılığı yapmayı dusundun mu annesi calisan birinin bebegıne bakabılırsın hem evden calısmıs olursun hemde bebegıne oyun arkadas olur ya da düzgün ogrencı biz kızla ev arkadası olsan bir odanı ona kiralarsın o okuluna gider durur sana ek gelir olur ya da evı satıp borcu kapatıp kalanını vadelıye koyabilirsin uzuldum canın aklıma bunlar geldi sadece şehir neresi bıde

Anneniz çocuklara baksa sizde çalışsanız olmaz mı ?
Veya 1000 tl de aylık aileniz yardım etse :KK43:
Çocuk bakıcılığı yapabilirsiniz kendi evinizde uygun fiyata bakarım deyin belki kabul ederler.
Allah yardımcınız olsun.
Fikir için çok teşekkürler güzel bir fikir gerçekten.ama evde çocuk var 2 tane küçük kabul ederlermiki

Doğal gaz olduğu için kışın işiniz zor,hele çocuklar hasta olursa işiniz daha zor olur buna meydan vermemek için çocukların bağışıklığını yüksek tutmak gerekir ki bu da anca beslenme ile mümkün olur.bir şekilde ek gelirinizin olması lazım,evden iş yapıp kazanç elde etmek için günlere,okullara yemek hazırlayabilirsiniz.el beceriniz varsa el işini satabilir,çalışan bir kadının okuldan gelen çocuğuna birkaç saatliğine bakabilir ya da ödev yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bez kullanmak da sizi zorlayacak durumlardan bir tanesi ama bim ,A101 gibi ekonomik marketlerini ürünlerini kullanırsanız masrafınızı azaltırsınız.ayrıca marketlerin indirimlerini, kataloglarını takip edin,gerekirse market market gezin fiyatları karşılaştırın kilo—fiyat kriterini dikkate alarak ucuz olanı seçin.bazen akşam üstü bazı marketler özel indirim yapıyor,meyve-sebzelerin bozulmasına birkaç gün kala fiyatı düşürüyorlar,ordan alışverişi yapın.pazara gidin ama bilhassa kapanışa doğru o zaman fiyatlar sabaha göre nispeten uygun oluyor.

Gururum daha pahalı dedim noktaladım aldatılmış bir kadın olarak.asla pişman değilim
Helal olsun size .. Sakın ev falan satmayın kira dediğin hemen gelir onun dışındakiler ev kendinin olunca bir şekilde halledilir .. Belediyeden yardım işi falan nasıl oluyor bilmiyorum onu bir araştırabilirsin ..

X