1000 lira nafakayla geçinme yolları

Cocuk varken bilhassaniki cocuk varken 400 tl mutfaga bence cok az. Kurubaklagil makarna bile yeseniz yetmez ki cocuk da oyle beslenmez. Esinize bir sureligine en azindan birakma sansiniz yok mu?

bir mesleginiz var mi?
Ben evde iş bulamıyorum bulsam yaparım çocuklar küçük çalışamıyorum bakan yok evde ne yapabilirimki çevremdede çok araştırdım evde ek işler oluyomuş mandal kumaş galoş sarma hiçbi yerden dönüş olmuyo bi çok yere yazdım netten bulup

Doğal gaz olduğu için kışın işiniz zor,hele çocuklar hasta olursa işiniz daha zor olur buna meydan vermemek için çocukların bağışıklığını yüksek tutmak gerekir ki bu da anca beslenme ile mümkün olur.bir şekilde ek gelirinizin olması lazım,evden iş yapıp kazanç elde etmek için günlere,okullara yemek hazırlayabilirsiniz.el beceriniz varsa el işini satabilir,çalışan bir kadının okuldan gelen çocuğuna birkaç saatliğine bakabilir ya da ödev yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bez kullanmak da sizi zorlayacak durumlardan bir tanesi ama bim ,A101 gibi ekonomik marketlerini ürünlerini kullanırsanız masrafınızı azaltırsınız.ayrıca marketlerin indirimlerini, kataloglarını takip edin,gerekirse market market gezin fiyatları karşılaştırın kilo—fiyat kriterini dikkate alarak ucuz olanı seçin.bazen akşam üstü bazı marketler özel indirim yapıyor,meyve-sebzelerin bozulmasına birkaç gün kala fiyatı düşürüyorlar,ordan alışverişi yapın.pazara gidin ama bilhassa kapanışa doğru o zaman fiyatlar sabaha göre nispeten uygun oluyor.
Çok teşekkürler bunlarıda dikkate alıcam🙏🏻

Ben evde iş bulamıyorum bulsam yaparım çocuklar küçük çalışamıyorum bakan yok evde ne yapabilirimki çevremdede çok araştırdım evde ek işler oluyomuş mandal kumaş galoş sarma hiçbi yerden dönüş olmuyo bi çok yere yazdım netten bulup
Canim benim bakiciya vereceginden uc kurus fazla kazanirsin 300-500 yine calisilir o nedenle meslek var mi diye sordum. 1000 tlnin ustune 300 bile koysan fayda arti sigortan olur.

Helal olsun size .. Sakın ev falan satmayın kira dediğin hemen gelir onun dışındakiler ev kendinin olunca bir şekilde halledilir .. Belediyeden yardım işi falan nasıl oluyor bilmiyorum onu bir araştırabilirsin ..
Teşekkür ederim de bunuda denedim ne kadar kredili olsada bankaya borçta olsa üzerimde ev göründüğü için yardım çıkmıyo ben her yolu denedim.kredim 2000 lira ve ailem bunun dışında yardımcı olamayacağını söyledilerki haklılar ikiside emekli birinin maaşı kredime birinin maaşıylada evlerine anca yetiştiriyorlar.açığını söylemem gerekirse bi evim var borçlu onuda kaybedersem bidaha olmaz olamaz zor.kiraya geliyorum desem ailem krediyi ödemeyi keser çalışıyosun artık öde diyebilir o kadar düzen boup gitmek istemiyorum.ordada olsa evimdede olsam yine aynı para öiktarıyla idare etmek durumunda kalıcam

Bazı yerlerde evde çorap paketleme de oluyor.
Bebek bezini internetten çoklu şekilde alabilirsiniz ucuza gelir.
Mesela sleep... ile başlayan bir markanın internet sitesine girin,orda ekonomik paket-setler oluyor,orayı da inceleyin

Şuanda gidemiyorum çünkü çocuğun okulu kiralar çok yüksek eski devam edenler düşük olan olabilir ama istanbulda 1500 den başlıyo ailemin oturduğu yer taşınma masrafı nakiye depozito onlarıda düşündüm sıkıntı bide anneme çok güvenemiyorum çok titiz bide küstümü bakmayıda bırakabilir uzaktan destek tmm ama bende hastayım hastaneye gidiyorum diyo iki arada kalmak çok zor o ihtimal yok

Ailenin haberi varmi durumundan?
Sana az cok yardim ediyorlarmis.. yine ederler bence.

1000lira ile survivor modunda yasamaya hazirmissin gibi bir izleminin var..

Cocuklar kücük iken gecistirebilirsin belki ama ilerisi icin karanlik gözüküyor..

Ailenin yanina gitmek en iyisi olur.

Bazı yerlerde evde çorap paketleme de oluyor.
Mesela sleep... ile başlayan bir markanın internet sitesine girin,orda ekonomik paket-setler oluyor,orayı da inceleyin
Afedersiniz bana özelden yazma şansınız varmı açık bi çekilde ordan ürün talep edip evde yapıp firmayamı yapıyorum yoksa satıyormuyum ürün alıp biraz açarmısınız çok sevinirrim🙏🏻

Bebek bezleri neredesey her markette aynı ben tane hesabı alıyorum. A101 e molfix geliyor tanesi 65 kuruş civarlarında (4 beden için) bim de ki 55 kuruş civarlarında çok farklar yok ama tabi devir 10 kuruşu bile aratıyor. Allah yardımcınız olsun.
Bir de geçen seçimlerde muhtarlık bir kağıt dağıtmıştı içinde yaptıkları yazıyordu orada Bebekli zor durumda kalan aileye bez mama ihtiyacı da vardı. Sizin de bağlı olduğunuz muhtarlık mutlaka yardım eder. Olmadı belediyeye gidin 183 ü arayın. Utanmayın gerçekten zor durumdasınız neler görüyoruz hiçbir ihtiyacı olmayan insanlara engelli maaşı bağlanmış ya da yardım paraları geliyor. Bence muhtarlık size yardım edebilir ya da yol gösterir.

Suyum 45 doğalgazım 143 geldi elektirik 125 cep 50 400 tl ye ortalama,aylık 100 lira bez ıslak mendil.100 lira sgk hastane kesintisi yol parası gibi harcamalara gitse,30 lira deterjan çamaşır için.400 lirayla mutfak hallolurmu?fikriniz varmı gıda kısmı önemli mutfakta nasıl ekonomi yaparım fikri olan varsa
Marketlerde indirimleri takip edebilirsiniz. İnternet alışverişini düşünebilirsiniz.Mesela markette bir ürüne vereceğiniz parayla internetten en 2 tane alabilirsiniz. Gıda ve deterjan alışverişinde büyük boy tercihiniz olsun. Mesela bir kutu peynir yerine bir teneke peyniri daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Bin tl ile imkansiz nerdeyse gecinmeniz.Evde galos isi vs.var..Birde cevreniz varsa ozel gunlere borek,corek yapiliyor bayagii iyi kazaniyorlar.Ayrica belediyeye mutlaka basvurun yardimci oluyorlar size bin tl gibi aylik yardimlari oluyor.Ev sizin ustunuzwyse vermeyebilirler geeci bilemedim. Gecen bi arkadsla konustum pastaneden,cafesine kek aliyormus 100 tl dedi.Bana uzak yoksa yaardim hwrgun kek .o tarz bir cafeyle filan anlasabilirsiniz.

Marketlerde indirimleri takip edebilirsiniz. İnternet alışverişini düşünebilirsiniz.Mesela markette bir ürüne vereceğiniz parayla internetten en 2 tane alabilirsiniz. Gıda ve deterjan alışverişinde büyük boy tercihiniz olsun. Mesela bir kutu peynir yerine bir teneke peyniri daha uygun fiyata alabilirsiniz.
Telefon için ise daha uygun fiyatlı bir hatta veya varsa aynı hatta başka bir uygulamaya geçebilirsiniz. Ayrıca şimdi zamanı değil ama yazın kışlık hazırlamak çok iyi olur. Mümkünse evde kendiniz için turşu, reçel yapabilirsiniz. Hatta belki bunları satabilirsiniz.

Merhaba en kotu alacaginiz asgari ücret olur. 1.500 unu bakiciya verseniz bile (bence 1000 TL de anlasabilirsiniz) 500 lira kalır size. Sizin durumunuzda 500 lira bile.iyi bir para. Eşyalar sizde kalmış, krediyi aileniz öduyor nafakayla geçinmeye calisiyorsunuz. Sizce de sizinde elinizi biraz taşın altına koymaniz gerekmiyor mu

X